Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy muzyka z filmu kongresowego o zmartwychwstaniu jest z piekła rodem?  (Przeczytany 3606 razy)

Offline gedeon

Czy muzyka z filmu kongresowego o zmartwychwstaniu jest  z piekła rodem?
W Strażnicy w03 1.12 ss. 21-2 powiedziano:

"Postawmy się na miejscu młodego mężczyzny, który chce nabyć pewną płytę z utworami muzycznymi. Słyszał już niektóre z nich i bardzo mu się spodobały, ale martwi go nieco okładka sugerująca, że teksty są niemoralne, wręcz wulgarne. Wie również, iż znaczna część twórczości tego piosenkarza jest utrzymana w gniewnym, agresywnym tonie. Jako sługa Jehowy, ów młody człowiek pragnie uwzględnić Jego myśli i uczucia także w tej sprawie. Jak mógłby ustalić, co Bóg o tym myśli?
(...)
A zatem musimy umieć dostrzec, czyli rozeznać, co budzi wstręt w oczach Jehowy. Czy jest to trudne? Gdyby lekarz poradził ci jeść więcej owoców i warzyw, ale unikać ciast, lodów i tym podobnych rzeczy, to czy trudno byłoby ci określić, do której z tych grup zaklasyfikować tort? Spójrzmy ponownie na owoce ducha Bożego i uczynki ciała. Do której grupy zaliczyć wspomnianą płytę? Na pewno nie ma ona nic wspólnego z miłością, dobrocią, panowaniem nad sobą oraz innymi owocami ducha Bożego. Nie potrzebujemy wyraźnego prawa, by dostrzec, że ten rodzaj muzyki pozostaje w sprzeczności z Bożym sposobem myślenia. Te same zasady obowiązują przy doborze lektury, filmów, programów telewizyjnych, gier komputerowych, stron internetowych i tym podobnych rzeczy."

No więc, zgodnie z powyższymi radami, spróbujmy wysondować, czy utwór z tej inspiracyjnej swoimi tytułami płyty,
powinien zagościć na "stole Jehowy". Jakie to tytuły?

1   Prologue - Birth   
2   Fire And Honor   
3   Nameless Heroes   
4   Transcendence   
5   Young Blood   
6   Knights And Lords   
7   The New Earth   
8   Flames Of War   
9   Maya   
10   Epica   
11   Tribes   
12   Eternal Flame

W połączeniu z mistyczną okładką, takie tytuły tworzą jakiś przekaz całej składanki. Tytuły, które pogrubiłem, zwróciły moją uwagę 
Zastanawiają mnie również łacińskie sekwencje śpiewane przez chór, m .in. w Eternal Flame, wykorzystanym do filmu na zgromadzenie. Kojarzą mi się z mistycznym nastrojem.
Czy  w świetle cytowanych  artykułów, charakter płyty "Epica", okładka + tytuły utworów
nie powinno razić  wykorzystanie produktu z takiego źródła?
Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Symbolika okładki płyty na której znajduje się ten utwór jest conajmniej wątpliwa i niezbyt przystaje do krystalicznie czystego wizerunku JW.ORG który próbuje się nam wmówić. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę zapewnienia członków CK, że wszystko jest starannie sprawdzone. Tym razem jak widać dostawcą pokarmu w słusznym czasie jest Audiomachine. Tytuł też jest ciekawy. Można go przetłumaczyć na wieczny ogień co w kontekście Mateusza 25:41 daje sporo do myślenia. Czyżby rzekome zbawienie przedstawione w tym filmie było czymś zupełnie przeciwnym?
. Z forum w USA dowiedziałam się, że to utwór Audiomachine "Etarnal Flame" ("Wieczny płomień" - czy kojarzy się to z "rajem"?  ) z albumu "EPICA", którego okładka wygląda tak, jak przedstawiono na tej stronie:
https://www.musixmatch.com/album/Audiomachine/Epica
Okładki innych albumów wyglądają równie "ciekawie". Więcej o firmie Audiomachine: https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiomachine
Wikipedia podaje:

Audiomachine jest amerykańskim przedsiębiorstwem produkującym muzykę do reklam i projektujące udźwiękowienie do zwiastunów,filmów, reklam telewizyjnych i kampanii reklamowych gier komputerowych. Jej siedziba znajduje się w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia.

Zestawmy to z przypomnieniami dotyczącymi kongresów:

km 4/15 s. 5
"‛Sławmy Jehowę pieśnią’. Już od starożytności muzyka odgrywa ważną rolę w wielbieniu Jehowy (Ps. 28:7). Każdą sesję kongresu regionalnego rozpoczyna program muzyczny. Nie jest to jedynie muzyka grająca w tle, ale punkt programu, który przygotowano, by pomóc nam uczyć się o Bogu i Go wychwalać. Dlatego kiedy przewodniczący sesji zapowie program muzyczny, powinniśmy przerwać rozmowy, zająć miejsca i w skupieniu słuchać. W ten sposób pokażemy, że cenimy wysiłki członków orkiestry, którzy dwa razy w roku na własny koszt podróżują do Patterson, żeby nagrać dla nas te piękne utwory. Po uważnym wysłuchaniu muzyki wszyscy będziemy mogli wysławiać Jehowę śpiewem."Tak więc dostaliśmy zielone światło na słuchanie w skupieniu  AUDIOMACHINE i możemy cenić ich wysiłki, że przyczynili się do powstania tak pięknego filmu o raju. Myślę, że Audiomachine nie spodziewało się,  że przygotowało ten utwór, by pomóc nam uczyć się o Bogu i Go wychwalać.


Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że firma ta sprzedaje prawa do swoich utworów na konkretne kampanie. I tak można wykupić licencje na jeden utwór, na jedno wideo w konkretnych mediach np. na swojej stronie, na youtubie, w kampaniach reklamowych, spotkaniach biznesowych, filmach jako ścieżka dzwiękowa itd. Dlatego sądzę, a nawet jestem pewny, że ludzie od marketingu w  Wts-ie, zakupili taką licencje, jak każda szanująca się korporacja i po sprawie. A owieczki nie słuchają takiej muzyki, a raczej słuchają w kółko pieśni królestwa, także nie widzą w tym na pewno problemu.


Zainteresowało mnie natomiast w jakich filmach Audiomachine   podkładała ścieżki dźwiękowe np. Harry Potter, Transformers, czy Mission impossible  i najlepsze The Great Gatssby:

Avatar, The Chronicles of Narnia films, Iron Man, Iron Man 2, Thor, The Avengers, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Avengers: Age of Ultron, Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter and the Half-Blood Prince, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, Quantum of Solace, The Hobbit: An Unexpected Journey, The Hobbit: The Desolation of Smaug, The Bourne Ultimatum, Pirates of the Caribbean: At World's End, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, The Fighter, Toy Story 3, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Tinker Tailor Soldier Spy, Star Trek, Star Trek Into Darkness, District 9, X-Men: First Class, The Departed, Edge of Tomorrow, Coraline, The Hunger Games, The Hunger Games: Mission Impossible: Ghost ProtocolCatching Fire, Kingsman: The Secret Service, The Imitation Game, Watchmen, Mission Impossible: Ghost Protocol, The World's End, Life of Pi, Zero Dark Thirty, The Muppets, Kick-Ass 2, American Sniper, Django Unchained, V For Vendetta, Hugo, Transformers, War Horse, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Into the Wild, Cinderella, Hellboy II: The Golden Army, 21 Jump Street, Man of Steel, 12 Years a Slave, Shutter Island, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, The Maze Runner, Captain Phillips, The Hangover, Frozen, True Grit, Taken, Gone Baby Gone, Fantastic Mr. Fox, Rise of the Planet of the Apes, Dawn of the Planet of the Apes, Looper, Les Miserables, 2012, The Great Gatsby, Godzilla, State of Play, Pitch Perfect, Wall-E, Drag Me To Hell, Ender's Game, Argo, How to Train Your Dragon, How to Train Your Dragon 2, Source Code, Real Steel, The Town, Rango, Black Swan, This is the End, Big Hero 6, The Theory of Everything, Oblivion, The Girl with the Dragon Tattoo, Jack Reacher, and Prometheus.


Przedstawiony materiał jest streszczeniem. Dyskusje czytaj tu:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51420;topicseen#msg51420
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2703.0
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2016, 14:38 wysłana przez gedeon »