Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).  (Przeczytany 3928 razy)

Offline NNN

                                                        Szokująca prawda o  Świadkach Jehowy!

     Świadkowie jehowy to nieliczna grupa, która czyni wokół siebie wiele hałasu, dlatego niektórzy myślą, że to potężny ruch ( tylko 8 mln. w świecie).  W Polsce przeciętna liczba świadkowych głosicieli od 1991 r. wynosi około 123 000, i choć  w latach 1991 - 2015 ochrzcili ponad 80 000 osób, jest ich tyle samo co  w 1991 roku, a powinno być co najmniej 200 000 ( w 2016 r. już tylko ok. 119 000). Na całym świecie mamy do czynienia w tym wyznaniu z masowymi ucieczkami, odkąd sztandarowe proroctwo  elity świadków, tzw. ‘niewolnika’ o tych, którzy będą zbawieni dzięki „pokoleniu 1914 roku”  nie spełniło się, również nie przyszedł nagły koniec w związku z ogłoszeniem „pokoju i bezpieczeństwa”.
  Świadkowie  wydają wiele milionów czasopism, obecnie  są to już przeważnie  publikacje elektroniczne. Jednak zwykli świadkowie nic nie wydają, są po części odbiorcami i konsumentami obcych doktryn, które muszą rozwlekać po całym świecie.  Ściślej:  „Towarzystwo Strażnica jest największą w świecie firmą wydawniczą, która stara się uchodzić za religię i jako taka posiada swych wyznawców – świadków Jehowy”. Dlatego ci ostatni stoją od pewnego czasu na ulicach miast całego świata i reklamują stronę internetową tej międzynarodowej korporacji – jw.org. Strona ta  to jej tuba propagandowa i  jednocześnie miejsce werbunku elektronicznego, a korporacja ta sprytnie załatwiła sobie darmową reklamę, a przy okazji ominęła zasady prawa pracy. Otóż jest spółką komercyjną, czerpiącą zyski ze sprzedaży literatury pseudo-religijnej, tyle, że dla zmyłki  od przechodniów nie pobiera za nią opłat, ale zwykli członkowie świadków są tak wytresowani, żeby za nią płacić w postaci datków, które to z kolei pozwalają Towarzystwu Strażnica unikać podatków od dochodów. Podobnie - zbory świadków na okrągło reklamują ten serwis na fasadach sal królestwa, ale  nie otrzymują od Towarzystwa Strażnica  ani złotówki („Głosiciele powinni jak najczęściej zwracać uwagę na stronę internetową jw.org i umieć prezentować jej zalety” – list z biura oddziału w Nadarzynie „ do wszystkich gron starszych” w sprawie: „Głoszenia w miejscach publicznych” z 15.7.2014 r.; s. 3 par. 13 ; wytłuszczenie tekstu oryginalne).

   Towarzystwo Strażnica ominęło prawo pracy i ponoszenie kosztów nakazując odgórnie każdemu świadkowi na świecie, poprzez tzw. starszych zborowych (oni zresztą skrupulatnie tego dopilnowują), aby zgłaszali działalność „głoszenia” z wózkiem na ulicach w ramach prywatnej inicjatywy, jako zwykły Kowalski. Nie wolno im występować jako przedstawiciele  wyznania świadków, ani jako przedstawiciele Towarzystwa Strażnica, ani jako członkowie zborów danego kraju. Mają występować w ramach rzekomej „osobistej działalności kaznodziejskiej”, prywatnej inicjatywy, która nigdy w organizacji świadków nie była prywatna, ani osobista. W ten prosty sposób międzynarodowa spółka komercyjna, Towarzystwo Strażnica, obciążyło kosztami wszelkich pozwoleń, ubezpieczeń i wszelkich kosztów manipulacyjnych - zwykłego członka swojej organizacji – świadka jehowy (koszty dojazdu, placowego, nabycia i remontowania wózka, ryzyka cywilnego, zdrowia itp.). Poza tym  w ten sposób ominęła też prawo pracy, bowiem świadkowie reklamując serwis internetowy  największej w świecie  komercyjnej spółki wydawniczej, nie są przez tę spółkę zatrudniani, a więc nie musi ona płacić im wynagrodzenia, stają się więc w ten sposób „dobrowolnymi” niewolnikami;  „mrówkami robotnicami”.  Pomyślmy sobie, z jak ogromnych kosztów zeszło Towarzystwo Strażnica, mając zapewnioną skuteczną reklamę swojego serwisu internetowego i swoich wydawnictw na całym świecie, bo bezpośrednio trafiającej do ludzi na ulicach (kilka, lub kilkanaście wózków w każdym mieście, w zależności od wielkości miasta - razy cały świat; - ( list  z biura oddziału w Nadarzynie z 15. 7.2014 do gron starszych, „dotyczący: Głoszenia  w miejscach publicznych”, p.4, „pozwolenia i ubezpieczenia” – archiwista).


 -  Co jeszcze ukrywają Świadkowie Jehowy i ich Towarzystwo Strażnica przed opinią publiczną?  Ich przywódcy nakazali im używać  wózków  wcale nie dla ich wygody, ale, żeby w razie czego sprawiali wrażenie i mówili, że się właśnie przemieszczają, oni wcale nie stoją w miejscu, tylko się zmęczyli, ale idą zaraz dalej. A wózek, to tak naprawdę służy tylko do przechowywania literatury, jest taką większą teczką, lub walizką na kółkach. To umożliwia nieponoszenie opłat i omijanie prawa w biały dzień na oczach całego świata. A, że to jest „osobista inicjatywa kaznodziejska”, to ma maskować fakt, że została zainicjowana i narzucona z zewnątrz, przez liderów Towarzystwa Strażnica (czas pracy z wózkami jest cały czas pilnie kontrolowany i rozliczany), a chodzi o to, aby nie móc im zabronić  tego działania i aby mogli się powoływać na Konstytucję (w Polsce, Art. 53, p.2), która gwarantuje im (każdemu obywatelowi) „… uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu … i nauczanie”.   
 
 Przestrzegam także przed natarczywym i niekulturalnym przeszkadzaniem im, czy ubliżaniem i wyzywaniem, ponieważ potrafią nagrywać takie akcje, dzwonią potem do Nadarzyna do swojego Zarządu, a tam odnalezieniem delikwenta zajmują się  specjalni, wyszkoleni przez sektę i dlatego bardzo usłużni prawnicy. Także dotyczy to policjantów czy ochroniarzy, którzy ich usuwają. Głosiciel ma spisać ich dane i podać do tych samych prawników, a ci odnajdują ich przełożonych, i się im żalą, a jak to nie pomoże, to straszą, że będą  interweniować  wysoko. Większość dla świętego spokoju odpuszcza, bo nie chce mieć kłopotów. Świadków ‘góra’ uczy, że mają ochronę Boga Jehowy i jego błogosławieństwo, bo są jego „Organizacją”. Tymczasem w praktyce jest to ochrona korporacyjna pyskatych prawników.

 - Towarzystwo Strażnica razem ze swoimi świadkami Jehowy  należą do grupy kultów apokaliptycznych, fundamentalistycznych i fanatycznych oraz niszczących (destrukcyjnych); jest to kult totalitarny, uzależniający i toksyczny, o charakterze antyspołecznym. Łączą oni fundamentalistyczny biblicyzm z oficjalną i zmieniającą się  ciągle interpretacją Biblii, narzuconą przez centralę w Brooklynie (od 2017 r. w Warwick). Wyrosła z chrześcijaństwa, ale niechrześcijańska ( odrzuca Boskość Chrystusa, Krzyż, Trójcę, ciągle zmienia treść Pisma świętego) sekta głosi rychły Armagedon. Kult niszczący -  bowiem niszczy osobowość, zabija indywidualność jednostki, zadaje śmierć samodzielnemu myśleniu. Skutkiem indoktrynacji w sekcie jest zatrzymanie i cofnięcie się w rozwoju osobowościowym aż do poziomu niezaspokojonego i zagubionego dziecka (pomimo dojrzałego wieku), które jest gotowe na wszystko, aby tylko otrzymać uznanie, akceptacje i poczucie bezpieczeństwa od guru i współbraci. Wszystkie relacje zewnętrzne, nawet z najbliższą rodziną, są pod kontrolą (często nakazuje się je zerwać), aby nikt poza sektą nie miał wpływu na jej członka. Członek kultu jest często nieprzystosowany do normalnego życia w społeczeństwie, gdyż boi się zagłady i potępienia wraz z grzesznym światem. Dlatego tak trudno mu opuścić sektę, która zapewnia o swym wyłącznym wybraniu do zbawienia.

   Międzynarodowa Misja do Walki z Sektami (MILS)  opublikowała 60 – stronicowy raport, w którym definiuje sektę jako „stowarzyszenie o strukturze totalitarnej, deklarujące cele religijne lub nie, którego postępowanie gwałci prawa człowieka i równowagę społeczną”. Autorzy raportu za najniebezpieczniejsze uważają  „sekty absolutnie odrzucające normy demokracji i propagujące  anty - kulturę opartą na prymacie elity uformowanej w celu zdominowania rzesz ludzkości, a w niektórych przypadkach na otwartym propagowaniu rasizmu” ( u świadków jest to rasizm religijny – wszystkie inne wyznania są złe, oprócz nich). Liczne sekty mają cechy wielonarodowościowych potężnych  organizacji. Ich destrukcyjna rola polega na tym, iż stosują wyrafinowane i głęboko nieetyczne metody i techniki manipulacji, by pozyskać członków i narzucić im określone stereotypy reakcji psychicznych, kontrolować ich myśli, zachowanie i uczucia. Jest to problem na ogromną skalę, burzący podstawowe relacje międzyludzkie w obrębie rodziny i innych grup społecznych.  Założenie  o całkowitym poświęceniu się dla sekty powoduje wyłączenie jednostki ze społeczeństwa. Członkowie kultów tracą zdrowie fizyczne i psychiczne, majątki a czasem i życie (brak zgody świadków na ratowanie życia poprzez przyjęcie transfuzji krwi). Potencjał, jakim dysponują liderzy grup religijnych wobec bezgranicznego posłuszeństwa ich członków i skali działalności stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa społecznego i politycznego.

-  Najlepszym rozwiązaniem jest – nie dać się zwerbować do stałej, darmowej i syzyfowej orki w imię  rzekomego zbawienia i w imię rzekomego wielbienia Boga!


(Część 1. Oprac. na podst. mat. www.rorij.pl -  2016; aktualizowano – 2017).
 
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2017, 12:11 wysłana przez NNN »


Tusia

  • Gość
Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień, 2017, 13:10 »
                                                       Szokująca prawda o  Świadkach Jehowy!

     Świadkowie jehowy to nieliczna grupa, która czyni wokół siebie wiele hałasu, dlatego niektórzy myślą, że to potężny ruch ( tylko 8 mln. w świecie).  (...)

 8-)


Offline Proctor

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2017, 19:59 »
                                                       Szokująca prawda o  Świadkach Jehowy!

  Przestrzegam także przed natarczywym i niekulturalnym przeszkadzaniem im, czy ubliżaniem i wyzywaniem, ponieważ potrafią nagrywać takie akcje, dzwonią potem do Nadarzyna do swojego Zarządu, a tam odnalezieniem delikwenta zajmują się  specjalni, wyszkoleni przez sektę i dlatego bardzo usłużni prawnicy. Także dotyczy to policjantów czy ochroniarzy, którzy ich usuwają. Głosiciel ma spisać ich dane i podać do tych samych prawników, a ci odnajdują ich przełożonych, i się im żalą, a jak to nie pomoże, to straszą, że będą  interweniować  wysoko.
(Część 1. Oprac. na podst. mat. www.rorij.pl -  2016; aktualizowano – 2017).
Powiesz mi co trzeba brać żeby takie coś wymyśleć? 


Offline Roszada

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:06 »
Powiesz mi co trzeba brać żeby takie coś wymyśleć?
To nie jest wymyślone.
Zrób eksperyment przy stojakach to zobaczysz.
Już słyszałem o wydzwanianiu na policję i składaniu skarg na policjantów do Nadarzyna. Później dział prawny interweniuje.


Offline Proctor

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:16 »
To nie jest wymyślone.
Zrób eksperyment przy stojakach to zobaczysz.
Już słyszałem o wydzwanianiu na policję i składaniu skarg na policjantów do Nadarzyna. Później dział prawny interweniuje.

Naprawdę pierwsze słyszę. To jakieś patologiczne przypadki.


Offline Roszada

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:19 »
Naprawdę pierwsze słyszę. To jakieś patologiczne przypadki.
Owszem rzadkie, ale bywają.
Gedeon mógłby coś w tej sprawie powiedzieć, bo miewał takie przypadki.
Jak ktoś ich zaatakuje, to oni odpowiadają atakiem. :-\


Offline xXx

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2017, 21:06 »
 
Owszem rzadkie, ale bywają.
Gedeon mógłby coś w tej sprawie powiedzieć, bo miewał takie przypadki.
Jak ktoś ich zaatakuje, to oni odpowiadają atakiem. :-\

Mhm. Mam znajomą sj i im bardziej próbuje ich zrozumieć tym bardziej dochodzę do wniosku że żyją oni w innym wymiarze... Raz tak a raz srak.

Mówią że są Chrześcijanami a jednocześnie ich przywódcy publicznie mówią ze nie należą do kościołów chrześcijańskich....

Mówią że trzeba wybaczać a sami stosują zasadę oko za oko. Mam nadzieje ze będzie więcej takich przypadków a wysłana w świat zła energia wróci do nich z podwójną mocą


Offline Roszada

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień, 2017, 21:09 »
To tak jak z ONZ.
To niby diabelstwo, bestia, a jednak:

„Kazachstan: Urząd do spraw Religii nie wyraził zgody na sprowadzanie 14 naszych publikacji oraz ich dystrybucję na terytorium Kazachstanu. Ponadto bracia mają ograniczone możliwości dzielenia się swoimi przekonaniami poza zarejestrowanymi miejscami wielbienia i mniej więcej 50 z nich zostało uznanych za winnych prowadzenia rzekomo nielegalnej działalności misjonarskiej. W obronie wolności słowa wniesiono 26 skarg do Komitetu Praw Człowieka ONZ” (Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 37).

„Azerbejdżan (...) Gdy Sąd Apelacyjny w Baku odrzucił ich wniosek o oddalenie zarzutów kryminalnych, siostry zwróciły się do Sądu Najwyższego. Poza tym wniosły skargę do Komitetu Praw Człowieka ONZ ze względu na znęcanie się nad nimi i naruszenie ich prawa do wyrażania poglądów religijnych. W międzyczasie siostry odzyskują siły po doznanych cierpieniach. Wyraziły głęboką wdzięczność za modlitwy i zainteresowanie ich sytuacją. Siostra Dżabraiłowa napisała do Ciała Kierowniczego: »Wasze modlitwy pomogły nam przetrwać te trudności, naprawdę to czułam. Nigdy nie zapomnę miłości i troski okazanej przez Was, przez Jehowę oraz przez moich braci i siostry na całym świecie«” (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 31-32).

„Z Księgi Objawienia wynika, że bestia ta symbolizuje Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ)” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 223).


Offline Szarańcza

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień, 2017, 01:35 »
NNN umknęło mi jakoś, że to Ty jesteś tym staruszkiem co nie umie w komputery ;)

Bardzo mądrze piszesz ale powiem szczerze, że lepsze efekty osiągnąłbyś gdybyś pisał krótsze posty, może dzielił to co chcesz napisać na kilka krótszych tekstów (kilka postów).

Te opasłe posty mimo wszystko trochę zniechęcają, a sporo masz do powiedzenia.
Pisząc tak podługowato sprawiasz, że mniej osób to przeczyta. Nawet jeśli ktoś stwierdzi: "o NNN napisał.. Uuuu znowu długo. Przeczytam później." a potem zapomni.
I szkoda..

Dziel posty, bardzo proszę ja Szarańcza!

Offline zero1

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień, 2017, 01:41 »
Niee:-D ja uwielbiam go czytać:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline NNN

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień, 2017, 11:03 »
NNN umknęło mi jakoś, że to Ty jesteś tym staruszkiem co nie umie w komputery ;)

Bardzo mądrze piszesz ale powiem szczerze, że lepsze efekty osiągnąłbyś gdybyś pisał krótsze posty, może dzielił to co chcesz napisać na kilka krótszych tekstów (kilka postów).


  Tak, tak. To ja jestem tym staruszkiem co to mi "wiek młody minął i cycek mi się w trąbkę zwinął" :-[ . O jej, zapomniałem (w tym wieku mi przecież wolno), że to nie ten wątek, jeszcze mi tego 'cycka' wytną i to będzie gorsza tragedia, a to przecież cytat z Tacyta; to znaczy dokładnie to z piosenki ludowej.

  Ale wracając do adremu:   Dziękuję za dobre zdanie o treści postów.Także dzięki Zero jednemu, za to, że mnie wziął w obronę. Rzeczywiście już mi ktoś to wcześniej tłumaczył, że posty mają być krótkie. Ale nie bierzecie pod uwagę, że staruszek jak mu błyśnie 'jaśniejsze światło' to musi wszystko szybko zapisać, bo za chwilę zapomni?
 Toż ile Wy macie lat, że Wam trudność sprawia przeczytanie dwu stron A4 ? To Wy już nie czytaliście żadnych Sienkiewiczów ani Prusów w papierze? Żadnych trylogii, czy 'Dokąd idziesz, Panie?'  To na jakich ja stronach jestem? W przedszkolu?  ;) . No dobra, sami widzicie, że tekst się wydłuża, a ja jeszcze nie napisałem tego co powinienem. Ręka prowadząca 'pióro' nie chce słuchać głowy. To taki starczy rozdźwięk. A może chcę Wam  pokazać, że mam jeszcze jaja?  :-\ .

   Dobra, jeszcze raz próbuję na poważnie: Te dwa ostatnie teksty, w swojej naiwności może, zaznaczałem, że to są ulotki i dlatego pisałem je w całości, aby je można było drukować, nie szukając po całym wątku fragmentów. Zdaję sobie sprawę, że w takim założeniu to one powinny trafić chyba gdzieś indziej, na jakiś blog, czy też powinny być zapisane w PDF- ie. Mam o tym jednak mgliste pojęcie i ja tego nie przebrnę. Ale ostatnio nawiązałem ściślejszą współpracę ze znawcą tematów komputerowych (musi być dobry, bo jak mi coś mówi, to ja go nic nie rozumiem) więc, jeżeli mi napiszecie, żeby jednak nie pisać w całości ( mam jeszcze chęć wstawić dwie takie 'ulotki') to nie będę, a na pewno jakieś inne wyjście się znajdzie. To tyle.
 
Ale jak spojrzałem na to, co teraz napisałem, to jasne, że można większość wyrzucić, bez straty tego co istotne. Ale liczę na to, że ludzie są tacy i tacy. Jest coś fajne, bo różnorodne. Jeden lubi rybki,a inny.... też lubi popływać. Mam nadzieję, że nie popłynąłem i mnie nie pogonicie, co?
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2017, 11:06 wysłana przez NNN »


Offline Szarańcza

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień, 2017, 11:13 »
Uroczy jesteś :)
Rzeczywiście nie zwróciłam uwagi, że niektóre teksty wrzuciłeś jako treść ulotki - wtedy ma to jakiś sens.
Nie wyrzucałabym nic z Twoich postów a jedynie je podzieliła.
Jeśli jednak są to objawienia, które muszą być spisane natychmiast aby nie zostać zapomniane to pisz jak lubisz - ja się jakoś dostosuję.

Może nie jestem jakimś wybitnym miłośnikiem czytania ale dwie kartki A4 dam radę przeczytać ;)
Po prostu trudno się to czyta np. na ekranie telefonu.


Offline NNN

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień, 2017, 16:53 »
Uroczy jesteś :)
Rzeczywiście nie zwróciłam uwagi, że niektóre teksty wrzuciłeś jako treść ulotki - wtedy ma to jakiś sens.
Nie wyrzucałabym nic z Twoich postów a jedynie je podzieliła.
Jeśli jednak są to objawienia, które muszą być spisane natychmiast aby nie zostać zapomniane to pisz jak lubisz - ja się jakoś dostosuję.

Może nie jestem jakimś wybitnym miłośnikiem czytania ale dwie kartki A4 dam radę przeczytać ;)
Po prostu trudno się to czyta np. na ekranie telefonu.

 - No właśnie, zapomniałem o telefonie. Ja nie czytam w telefonie, bo już nie widzę telefonu. To A4 to też był taki żart. To na pewno były objawienia, tylko mieli je ci, od których ja to skopiowałem :o .
  A w ogóle to żebyś widziała jak mi kopara opadła, jak stwierdziłem po niewczasie, że jesteś kobietą. Spiekłem straszliwego raka, że Ci takie dyrdymały pisałem. A przecież powinienem się domyśleć.... chociaż nie, bo w szarańczy są osobniki i męskie i żeńskie. Nie wiem, czy dobrze kombinuję. Ale ostatecznej konkluzji nie wyciągam, bo właśnie zauważyłem, że niżej piszesz: "... nie jestem jakimś wybitnym  miłośnikiem czytania". Może byłbym pewniejszy, jakbyś napisała: "nie jestem jakąś wybitną miłośniczką". Najlepiej jak mi przyślesz zdjęcie.   Tusia

  • Gość
Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień, 2017, 17:06 »
bo w szarańczy są osobniki i męskie i żeńskie.


Wspaniały finał Objawienia bliski, wyd.1993, str. 145


Offline Gorg

Odp: Szokująca prawda o świadkach jehowy! (ulotka tematyczna).
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień, 2017, 17:10 »
To chyba szarańczo- skorpiony  ;D