Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dekalog Świadka Jehowy  (Przeczytany 3519 razy)

Offline Roszada

Dekalog Świadka Jehowy
« dnia: 12 Czerwiec, 2016, 14:27 »
Po długim milczeniu odezwał się nasz exŚJ NNN.
Oto jego nowe opracowanie, które na jego życzenie wstawiam:

                               Dekalog Świadka Jehowy

Jam jest twój jedyny kanał, Ciało Kierownicze, Niewolnik Wierny i Roztropny, który cię  wywiódł z religii fałszywej, z niewoli ‘Babilonu Wielkiego’.

1.   Nie będziesz miał innych organizacji obok mnie.

2.  Nie zbliżaj się do innych religii, unikaj ich jak ognia, nie czyń sobie z nich obrazu na podobieństwo moje, nie kłaniaj się im i nie służ im, abyś nie musiał stawać przed Komitetem  Sądowniczym i abyś nie musiał być wykluczony i traktowany jak odstępca.

3.  Nie nadużywaj naszej cierpliwości, nie zadawaj krępujących pytań, nie wyprzedzaj niewolnika, bądź cierpliwy, czekaj do śmierci na „nowe, jaśniejsze światło” od nas, nie domagaj się, jak zły świat, rychłej sprawiedliwości w karaniu Starszych, bowiem szybkie karanie winnych dotyczy tylko ciebie – abyś nie zmuszał nas do wykluczenia cię przez telefon. Pamiętaj, że jako odstępca, stracisz całą rodzinę -  żonę, męża, dzieci, wnuki, rodziców – na zawsze.

4.  Pamiętaj abyś dzień święty święcił -  głosząc  dozgonnie już nie od drzwi do drzwi, ale z rydwanikiem jw.org, nasze niespełniające się nigdy proroctwa, abyś czynił coraz to nowszych uczniów dla naszego imienia i naszej kasy, a także dla zapełniania dziur w Organizacji po tych, którzy dobrowolnie odeszli, chociaż oficjalnie nie ma dobrowolnych odejść. Nie zapominając oczywiście o naszych wspólnych zebraniach, na których przestrajamy ci umysł tak, żebyś ciągle miał na uwadze wiszące w Salach Królestwa skrzynki na datki, pamiętając o nas, że zawsze jesteśmy w potrzebie.

5.  Czcij Organizację „Niewolnika” jak ojca swego i matkę swoją -  popierając ją czynem i majątkiem swoim, bądź uległy swoim poganiającym cię ciągle Starszym, a będziesz miał dostęp do zaszczytnych przywilejów i ty będziesz wtedy poganiał innych. A jak zostaniesz Amerykaninem, to możesz także i ty być powołany do Ciała Kierowniczego. W ten sposób staniesz się półbogiem równym nam i będziesz poganiał i doił wtedy  cały świat, tak jak my. Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że lojalnie i we właściwym czasie manipulowaliśmy duchowym pokarmem. Z radością (głównie naszą) powierzy nam kolejne zadanie – ustanowi nas nad całym swoim mieniem!  I wtedy wraz z Jezusem będziemy nadal panować nad tymi baranami,- znaczy owcami,- jak mówi Pismo Święte. 

6.  Nie zabijaj –  nigdy w sobie wiary w to, że może kiedyś ‘Niewolnikowi’ uda się przepowiedzieć datę końca świata.

7.  Nie cudzołóż - z religią fałszywą, z „Babilonem Wielkim”- nie przyjaźnij się nigdy z ludźmi ze świata, choćbyś nie miał przyjaciół w Organizacji, bo trudno przyjaźnić się z donosicielami.

8.  Nie kradnij – no chyba że uda ci się złupić stary, niegodziwy świat, który i tak idzie na zagładę razem ze swoimi bogactwami. Przynieś jego bogactwa do nas, tylko my wiemy co z nimi zrobić.

9.  Nie mów fałszywego świadectwa o bliźnim swoim – no chyba, że tym bliźnim jest odstępca. Możesz w tedy o nim mówić, że on tylko grabi, niszczy i pali.

10.  Nie pożądaj ładnych domów, drogich samochodów, nie pożądaj szkół, wysokich posad, ani żony, ani męża, ani dzieci, bo ‘dni są złe’ i ‘koniec jest bliżej niż myślisz’. Pożądaj raczej służby pionierskiej, a wszelkie ... pieniądze, biżuterie, akcje i obligacje, testamenty i ubezpieczenia, powiernictwa, renty i emerytury oddaj swojemu ‘Niewolnikowi’, bo my  ci za to załatwiamy zbawienie. Pan Jezus powiedział przecież, że łatwiej ‘Niewolnikowi’ będzie przejść przez ucho igielne, niż bogatemu głosicielowi wejść do Królestwa Niebieskiego. Złóż ten ciężar na twojego kochanego ‘Niewolnika’, a twoje jarzmo stanie się lżejsze, bez dodatkowych obciążeń, a my będziemy wówczas panami twojego życia i śmierci.  – Amen.

   opracował:   Amerykanin z CK  -   Sam Joo 


Offline Estera

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 206
  • Polubień: 14751
  • Przeszłości nie zmienię, dziś i jutro jest moje :)
Odp: Dekalog Świadka Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień, 2018, 20:07 »
   Wątek dawno założony.
   Ale myślę, że jest warty odgrzebania, bo jakże jest na czasie.

   DEKALOG ŚWIADKA JEHOWY.

   Ciekawy i dający wiele do myślenia.
   Dla myślących świadków Jehowy.
   Życzę głębokich przemyśleń, w czasie, kiedy CK wymaga
   bezwzględnego posłuszeństwa robiąc swoim owieczkom
   bardzo dokładne pranie mózgu.
   Po takich artykułach jak np., dzisiejsze studium straznicy.
   Pozdrawiam myślących.
   💞
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline NNN

Odp: Dekalog Świadka Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty, 2019, 19:23 »
11. Jedenaste  apokryficzne przykazanie według Barbary Anderson:
11.  Nigdy nie wolno ci krytykować naszej świętej organizacji, ani ściągać na nią złej sławy!  aby długo trwały twoje dni w organizacji i aby ci się w niej dobrze działo, czyli inaczej - abyś nie daj Boże nie podpadł Starszym i abyś się nam nie żalił, że cię nie ostrzegaliśmy!"
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2019, 19:26 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!