Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ przegrywają w Holandii.  (Przeczytany 426 razy)

Offline Fantom

ŚJ przegrywają w Holandii.
« dnia: 10 Maj, 2020, 22:04 »
 Z tego co zrozumiałem, to sąd uznał, iż nie ma zasady poufności jeżeli chodzi o Komitet Sądowniczy, ponieważ rozmowy z KS są udostępniane innym osobom. Ma to łamać prawo religijne gdzie rozmowa ma pozostać jedynie pomiędzy spowiednikiem a spowiadającym.
 
Źródło: https://www.dvhn.nl/drenthe/Ouderlingen-Jehovahs-Getuigen-kunnen-geen-beroep-doen-op-verschoningsrecht-bij-seksueel-misbruikzaak-Assen-25644473.html?fbclid=IwAR3l7mVvECq58aIKzo2uX8McF4kWzE4hwWlYCXM_HOy9cUKfSJafYHtQMw8&harvest_referrer=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F

 Niezbyt dobre tłumaczenie: ''Starsi Świadków Jehowy z północnych Niderlandów nie mogą powoływać się na swoje prawo do nieujawnienia jako duchowieństwo w dochodzeniu karnym dotyczącym niegodziwego traktowania w celach seksualnych przez członka Jehowy z Assen. Zostało to określone w piątek przez sąd w Zwolle.

Krajowa siedziba stowarzyszenia wyznaniowego w Emmen oraz domy starszych w Assen i Hoogezand zostały zbadane przez policję w listopadzie 2018 r. W imieniu prokuratury w kontekście dochodzeń w sprawie domniemanego wykorzystywania seksualnego przez członka Świadków Jehowy w Assen.

W zeszłym miesiącu w sądzie w Zwolle rozpatrzono skargę administracji Jehowy na zajęcie akt duszpasterskich podczas tych nalotów. Według prawnika Niderlandów Świadków Jehowy rewizje i zajęcia były niezgodne z prawem, ponieważ starsi, jako słudzy religijni, mogli powołać się na swoje prawo do nieujawniania. Sąd w Zwolle wydał wyrok w piątek. Jego zdaniem prawo do nieujawnienia nie ma zastosowania w tym przypadku.

Brak obowiązku zachowania poufności
Według sądu nie ma prawa do nieujawniania informacji osobom starszym Świadków Jehowy, którzy są członkami komitetu sądowego tej społeczności. W tym czasie nie są duchowymi doradcami. ,, W tym przypadku nie ma obowiązku zachowania poufności, który jest częścią relacji zaufania, jaką mają osoby świadczące usługi w zakresie zdrowia psychicznego i opieki z osobą proszącą o pomoc. Informacje przekazywane w ramach komitetu sądowego nie są powierzane starszym w roli doradców, lecz jako członkowie komitetu sądowego. Dlatego też, zgłaszając przypadki wykorzystywania seksualnego w Świadkach Jehowy, starsi, niezależnie od tego, kto to czyni, nie są duchowymi doradcami, którzy pomagają innym ”.

Dochodzenie w sprawie nadużyć jest nadal w toku
Co więcej, według sądu, nie można powiedzieć, że tajemnice, które pomagają osobom poszukującym zwierzyć się starszym, nie są dzielone z innymi członkami społeczności. „Obowiązek zachowania poufności przez starszego nie jest bezwzględny, o czym świadczą ustawy o nominale”. W związku z tym wszelkie dowody zebrane podczas nalotów mogą zostać wykorzystane w sprawie przeciwko Assenowi, podejrzanemu o wykorzystywanie seksualne członka Jehowy. Postępowanie karne przeciwko Assenaarowi jest prowadzone przez prokuraturę w Overijssel, ponieważ mężczyzna pracuje w prokuraturze okręgowej w północnej Holandii. Dochodzenie wciąż trwa.

Michael van Ling, członek zarządu Świadków Jehowy w Holandii, wysłał w piątek pisemną odpowiedź na wyrok sądu w Overijssel w sprawie skargi. „To stwierdzenie jest bardzo niepokojące. Oczekujemy, że rząd będzie szanował przywilej nieujawniania ministrów religijnych. Sprawdzimy nasze prawne opcje odwołań. ”
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Online josh82

Odp: ŚJ przegrywają w Holandii.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj, 2020, 22:30 »
Właśnie to zobaczyłem - dla anglojęzycznych.