Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 93405 razy)

Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Lipiec, 2015, 19:20 »
Nagrania ze wszystkich dni przesłuchania na Youtube:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLPQ6KZ-AGhVQbadlzMQN26dvMPzddxlui
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2015, 17:45 wysłana przez M »


Offline Weteran

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Lipiec, 2015, 00:37 »
W kontekście całej sprawy (i nie tylko tej) polecam mój artykuł:

http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1591.msg14071#msg14071
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline dziewiatka

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Lipiec, 2015, 11:42 »
W Polsce były już uproszczenia z formularzem S-77 ,był do tego list.


Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Lipiec, 2015, 11:51 »
W Polsce były już uproszczenia z formularzem S-77 ,był do tego list.

Tak, wiem że były, podobnie w innych krajach Europy. Ale nigdy nie mieliśmy okazji dowiedzieć się jakimi motywami "góra" się kierowała decydując się na te zmiany. Teraz wiemy, mamy informacje z pierwszej ręki :).


Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Lipiec, 2015, 00:28 »
Z dnia na dzień te przesłuchania pogrążają ich coraz bardziej. Zobaczcie na ten krótki wycinek z trzeciego dnia (włączcie napisy klikając na [CC] na dole, tłumaczenie moje). Te pauzy pomiędzy pytaniem a odpowiedzią mówią same za siebie!Offline janeczek

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Lipiec, 2015, 06:00 »
Aż trudno uwierzyć że tak daleko można się posunąci i nie zgłaszać na policję takich przestępstw,brawo M to pokazuje prawdziwe oblicze organizacj


Offline gedeon

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Lipiec, 2015, 06:15 »
Powiem z całą stanowczością w Polsce są osoby wykorzystywane seksualnie przez starszych zboru.. Po stronie Stowarzyszenie nie widzę żadnych inicjatyw w tej sprawie, W tej chwili niezależnie od Stowarzyszenia Wyzwoleni została powołana grupa inicjatywna która już przygotowuje stosowne dokumenty. Jeżeli są osoby które by chciały w tej sprawie zeznawać przed prokuratorem to proszę o kontakt telefoniczny: 663269314 lub na maila: chloscinski@gmail.com Jeżeli byłeś/ byłaś ofiarą lub znasz takie fakty i masz zgodę do ich ujawnienia lub chcesz opisać swoja historię anonimowo, to zrób to teraz. pomagasz sobie i innym.


Offline gedeon

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Lipiec, 2015, 06:39 »
Na FB stronie Komitetu Ochrony Praw Dziecka zamieściłem taką informację:
https://www.facebook.com/KomitetOPD

Stanisław Chłościński
Dzisiaj o 06:34
W Australii trwa rządowe śledztwo w sprawie ukrywania przez miejscowy Zbór Świadków Jehowy ponad 1000 przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci. Proceder mógł trwać nawet 60 lat. Powiem z całą stanowczością w Polsce są osoby wykorzystywane seksualnie przez starszych zboru ŚWIADKÓW JEHOWY. Stanisław Chłościński, jeszcze jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia WYZWOLENI, wziął udział w konferencji "PRAWA DZIECKA. LUBIĘ TO!", która odbyła się dnia 18 listopada 2014 roku w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rozmowach kuluarowych, miał okazję przedstawić problemy dzieci świadków Jehowy osobom, które w naszym kraju mają największe możliwości wpływania na losy dzieci. Wszystkim niżej wymienionym osobom przekazał pełną informację na temat ukrywania pedofilii w polskim zborze świadków Jehowy: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka - „Funkcjonowanie Konwencji o Prawach Dziecka z perspektywy Rzecznika Praw Dziecka”, dr Adam Bodnar – Helsińska Fundacja Praw Człowieka - „Kontakty rodziców z dziećmi a standardy praw człowieka w świetle Konwencji o Prawach Dziecka oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” Mirosława Kątna – przewodnicząca KOPD - „Prawa dziecka: mity i rzeczywistość – z doświadczeń Komitetu Ochrony Praw Dziecka” prof. Anna Brzezińska – Instytut Psychologii UAM Poznań - „O dziecięcej godności i nadziei”. NIKT JEDNAK NA TO NIE ZAREAGOWAŁ! Panie Rzeczniku Praw Dziecka - dlaczego Pan milczy? Australijczycy pokazali, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, nie powinno być "świętych krów". Domagamy się zbadania sprawy i zapewnienia ochrony dla polskich dzieci! Stanisław Chłościński, tel: 663269314 lub mail: chloscinski@gmail.com


Offline gedeon

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Lipiec, 2015, 07:34 »
Mail który w dniu dzisiejszym został wysłany do Rzecznika Praw Dziecka, Marek Michalak

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci
1 wiadomość
________________________________________
Stanisław Chłościński <chloscinski@gmail.com>   30 lipca 2015 07:25
Do: rpd@brpd.gov.pl

Szanowny Pan, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
Powracając do naszej rozmowy przy okazji konferencji "PRAWA DZIECKA. LUBIĘ TO!", która odbyła się dnia 18 listopada 2014 roku w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedstawiłem Panu Rzecznikowi Praw Dziecka, problem wykorzystywania seksualnego dzieci w związku wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce. Obiecał Pan  w tej sprawie kontakt.
 Panie Rzeczniku z całym szacunkiem dla Pana, dlaczego Pan milczy w tej sprawie.
Światowa opinia publiczna co chwile jest powiadamiana  o takich nadużyciach w tym związku wyznaniowym a Pan milczy.

W Australii trwa rządowe śledztwo w sprawie ukrywania przez miejscowy Zbór Świadków Jehowy ponad 1000 przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci. Proceder mógł trwać nawet 60 lat.

 Powiem z całą stanowczością w Polsce są osoby wykorzystywane seksualnie przez starszych zboru ŚWIADKÓW JEHOWY.
Stanisław Chłościński, jeszcze jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia WYZWOLENI, wziął udział w konferencji "PRAWA DZIECKA. LUBIĘ TO!", która odbyła się dnia 18 listopada 2014 roku w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rozmowach kuluarowych, miał okazję przedstawić problemy dzieci świadków Jehowy osobom, które w naszym kraju mają największe możliwości wpływania na losy dzieci. Wszystkim niżej wymienionym osobom przekazał pełną informację na temat ukrywania pedofilii w polskim zborze świadków Jehowy: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka - „Funkcjonowanie Konwencji o Prawach Dziecka z perspektywy Rzecznika Praw Dziecka”, dr Adam Bodnar – Helsińska Fundacja Praw Człowieka - „Kontakty rodziców z dziećmi a standardy praw człowieka w świetle Konwencji o Prawach Dziecka oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” Mirosława Kątna – przewodnicząca KOPD - „Prawa dziecka: mity i rzeczywistość – z doświadczeń Komitetu Ochrony Praw Dziecka” prof. Anna Brzezińska – Instytut Psychologii UAM Poznań - „O dziecięcej godności i nadziei”. NIKT JEDNAK NA TO NIE ZAREAGOWAŁ!
 Panie Rzeczniku Praw Dziecka - dlaczego Pan milczy? Australijczycy pokazali, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, nie powinno być "świętych krów". Domagamy się zbadania sprawy i zapewnienia ochrony dla polskich dzieci!
Z poważaniem
Obywatelska Grupa Inicjatywna
Stanisław Chłościński, tel: 663269314 lub mail: chloscinski@gmail.com

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/australia-sledztwo-ws-molestowania-dzieci-przez-swiadkow-jehowy,563596.html

http://www.childabuseroyalcommission.gov.au/exhibits/636f01a5-50db-4b59-a35e-a24ae07fb0ad/case-study-29,-july-2015,-sydney

http://wiadomosci.onet.pl/ponad-tysiac-swiadkow-jehowy-oskarzonych-o-molestowanie-dzieci/3y7d16

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 4 881
  • Polubień: 12051
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Lipiec, 2015, 08:01 »
Mogę sobie wyobrazić lament ortodoksyjnych śJ jakby taka sprawa ruszyła w Polsce. Stasiu. Życzę wszystkim skrzywdzonym przez WTS żeby Twój apel do Rzecznika Praw Dziecka nie został bez echa.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Lipiec, 2015, 08:42 »
Super ,że przetłumaczyłeś.Jaak znajdziesz czas i wyłapiesz cos ciekawego to dawaj.Powrzucamy to gdzie sie da.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Skarbnik

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lipiec, 2015, 08:43 »
Jako członek Obywatelskiej Grupy Inicjatywnej domagam się od Rzecznika Praw Dziecka zbadania sprawy ukrywania przypadków pedofilii w polskich zborach świadków Jehowy! Te same metody, które obnażyło dochodzenie w Australii, są stosowane w Polsce - czas z tym skończyć i chronić dzieci! 
Panie Rzeczniku Praw Dziecka - PONOWNIE ŻĄDAM ZAJĘCIA SIĘ SPRAWĄ UKRYWANIA PEDOFILII!
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline Janosik

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:26 »

Poniżej moje BARDZO luźne notatki pisane na szybko podczas oglądania:

Przesłuchiwany jest Doug Jackson - który usługiwał jako nadzorca obwodu podczas sprawy jednej z ofiar molestowania


- Z pana listu wynika, że brat Neill [pedofil] zachował się porządnie, okazał skruchę i "przeszedł swoją próbę pomyślnie". Czy zgadza się pan z tym stwierdzeniem? - Tak, staramy się traktować życzliwie wszystkich, również oskarżonych.

Nadzorca: Dzisiaj z pewnością widzimy, że należy zalecać ofiarom molestowania by szukały pomocy specjalistycznej. - Czy organizacja by za to zapłaciła? - Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. - Dlaczego? Czy nie jest to normalna procedura? - Nie. - Czy uważa pan, że organizacja powinna dawać takie wsparcie? - Myślę że mogliby to rozważyć. - Ale mówimy tu o panu - czy pan osobiście uważa, że powinni? - Nie zastanawiałem się nad tym, wsparcie finansowe to coś większego, nie chciałbym się wypowiadać czy powinni, czy nie.

No oczywiście jeśli chodzi o kasę to nie chce sie wypowiadać. Natomiast zatajać sodomie aby nikt sie postronny o tym nie dowiedział to już wolno mu.
Jestem homofobem.


Offline matus

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipiec, 2015, 11:38 »
Natomiast zatajać sodomie aby nikt się postronny o tym nie dowiedział to już wolno mu.
Że co?
Sodomia w języku polskim oznacza zoofilię. Określa się tym zwrotem także stosunek analny.

Jaki to ma związek z całą tą sprawą?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Janosik

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lipiec, 2015, 11:48 »
Że co?
Sodomia w języku polskim oznacza zoofilię. Określa się tym zwrotem także stosunek analny.

Jaki to ma związek z całą tą sprawą?
http://www.slownik-online.pl/kopalinski/A048A9714934966DC125658F00059D69.php
Sodomia stosunki płciowe ze zwierzętami; przest. pederastia, rozpusta.
Pederastia (stgr. παῖς chłopiec + stgr. ἐραστής – w przekładzie Witwickiego: miłośnik) – termin wywodzący się z języka greckiego (dosł. miłość do chłopców)
Sodomita człowiek oddający się sodomii.
    
Etym. - od Sodomy, w której mężczyźni mieli skłonności homoseksualne; por. Biblia (Gen., 19, 1-11); por. Sodoma i Gomora.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2015, 11:50 wysłana przez Janosik »
Jestem homofobem.