Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiertelne zagrożenie dla finansów Towarzystwa Strażnica – czego się obawiają?  (Przeczytany 3990 razy)

Offline accurate

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 491
 • Polubień: 908
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Śmiertelne zagrożenie dla finansów Towarzystwa Strażnica – czego się naprawdę obawiają ?
Drugie dno tematu .
Władzę prawdziwą , nie tytularną ma ten kto jest poza podejrzeniem i o kim się nie mówi nigdy ,a jeśli to  tylko dobrze lub neutralnie .

Władza i pieniądze jakoś dziwnie przeplatają się w sposób najczęściej zakamuflowany dla mas ludzkich .

Już w drugim numerze Strażnicy, z sierpnia 1879 roku, brat Russell oznajmił: »Wierzymy, iż ‚Strażnica Syjońska’ cieszy się poparciem JEHOWY i dlatego nigdy nie będzie prosić ani błagać ludzi o protekcję. Kiedy Ten, który mówi: ‚Moje jest wszystko złoto i srebro gór’, przestanie dostarczać koniecznych funduszów, zrozumiemy, że nadeszła pora na wstrzymanie wydawania tego pisma«. (...) Już w roku 1894, kiedy Towarzystwo Strażnica zaczęło wysyłać mówców podróżujących, podano do ogólnej wiadomości następujący komunikat: »Od samego początku niech dla każdego będzie rzeczą jasną, że nasze Towarzystwo nie upoważnia nikogo do urządzania zbiórek pieniędzy bądź nagabywania o nie ani niczego takiego nie pochwala«”.(Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 340).

Czy obecnie coś się zmieniło?


Raczej nie. Tak naprawdę wystarczy dobrze żyć z drukarzami , reszta to zmyłka w temacie ?
Dlaczego do dziś finanse są ukrywane?

Strażnica ma realne zagrożenie dla swoich finansów ? Może jednak nie zawsze chodzi głównie o kasę a walka toczy się o kontrolę i władzę nad światem oraz  umysłami i sercami ,  w pełnym znaczeniu tego słowa . Bliższa jest dla mnie zdecydowanie ta druga opcja postrzegania świata .Kolejne inne tematy i problemy tego świata są wtórne to w.w.  pierwotnej kwestii .

"Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."
- Mayer Amschel Rothschild (1744-1812)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mayer_Amschel_Rothschild
________________________________________
"Nie obchodzi mnie, jaka marionetka zasiada na tronie brytyjskim (...) człowiek, który kontroluje podaż brytyjskiego pieniądza, kontroluje zarówno podaż pieniądza jak i brytyjskie imperium".
- Nathan Mayer Rothschild (w swoich pamiętnikach) (1777 - 1836)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nathan_Mayer_Rothschild


Bez względu na to czy nas to interesuje czy nie , działania tzw. banków centralnych ma wpływ na całe nasze życie . Bez zrozumienia prawdy o tych  mechanizmach zawsze w obecnym świecie będziemy czuć się jak dzieci we mgle  – jeśli jednak to nam wystarczy możemy dalej nie czytać .
Z góry dziękuję piewcom teorii o pokryciu papierów w złocie .Taki bajki już nieaktualne przy obecnym stanie wiedzy .
 Proszę odrobić lekcję dokładnie i ew. wtedy wrócić . Od dawna pieniądz i kredyt udzielany jest na zasadzie zaufania do emitenta (np. koszt ,czyli oprocentowanie np. obligacji Państwowych zależy od wiarygodności Państwa a nie jego zasobów złota ) . Pan Beniamin Bernanke jest przykładem przejrzystości systemu w swoich wyjaśnieniach przed komisją w USA (FILMIK poniżej Jak USA stworzylo kryzys - Prezes FED nie wie gdzie sie podzialo 500 miliardow
)
Proszę obejrzeć dokładnie poniższy film „MONEY MASTERS”(Mistrzowie Pieniądza) , i ew. potem opowiadać o pokryciu w złocie łatwowiernym .

Czy może wystarczy dobrze żyć i mieć koneksje  z drukarzami lub kreacjonistami pieniądza z niczego ?
Czy Strażnica musi  zabiegać o datki wiernych którzy i tak nigdy nie otrzymają sprawozdania finansowego ze swojej działalności?
Czy wierni powinni mieć wyrzuty sumienia gdy nie wrzucają do skrzynek lub nie wykonują przelewów bankowych na konto wskazane przez Towarzystwo Strażnica ?
Jak jest prawda o fundamentach współczesnego świata i jego historii gospodarczej, politycznej i religijnej .
Czy tzw. kryzysy finansowe to dłuższe kontrolowane przerwy w pracy drukarek lub mennic i ich właścicieli ?
Jest jednak to bardziej straszne , historia i gospodarka zależy od właśnie tych instytucji i sił które za nimi stoją .

Jeśli Ja uruchomię w piwnicy drukarnię banknotów (noty –zapisy kasowe) zostanę oszustem finansowym , Jeśli robi to FED lub inny bank centralny jest t o już „polityka monetarna” . Banknot (niem. Banknote, ang. bank-note – kwit bankowy) .

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom na kontrolę emisji ich waluty najpierw przez inflację, a potem deflację, banki i korporacje, które wyrosną wokół banków zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne na kontynencie, który podbili ich ojcowie. Władza emisji powinna być odebrana bankom i odzyskana przez ludzi, do których prawnie należy."
- Thomas Jefferson, Ojciec-Założyciel Stanów Zjednoczonych (1802)

"Międzynarodowi bankierzy z ich krętymi sztuczkami całkowicie kontrolują bogactwo Ameryki i używają go do systematycznego korumpowania współczesnej cywilizacji. Nie zawahają się pogrążyć całego świata w wojnach i chaosie w celu odziedziczenia go dla siebie."

- Kanclerz niemiecki Otto von Bismarck (1863, w konwersacji z Conradem von Bauditz Siem, "recollections of Conrad von Bauditz Siem").

"Uprawnieni do kreacji pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują w czasach nieszczęścia. Są bardziej despotyczni od monarchii, bardziej bezczelni od autokracji, bardziej egoistyczni od biurokracji. Widzę zbliżający się w przyszłości kryzys, który wzburza moje nerwy i powoduje drżenie na myśl o bezpieczeństwie mojego kraju...Korporacje zasiadły na tronie i nastąpi era korupcji na wysokich szczeblach, a moc krajowego pieniądza dołoży wszelkich starań by przedłużyć swoje panowanie, żerując na ludzkich uprzedzeniach do momentu gdy bogactwo będzie zgromadzone w kilku tylko rękach, a Republika zostanie zniszczona."
- Abraham Lincoln, 16 Prezydent Stanów Zjednoczonych, 21 listopada, 1864, korespondencja z pułkownikiem Williamem F. Elkinsem.

"Rządy nie rządzą, a jedynie kontrolują machinę rządową, same będąc kontrolowane przez niewidzialną rękę."
- Benjamin Disraeli, Premier Wielkiej Brytanii, "Coningsby", Londyn 1847 r.


Jak to mówią „warto rozmawiać „ .

 Poznanie prawdy w tym zakresie naprawdę daje wyzwolenie z okowów myślenia o stworzonym na naszych oczach systemie niewolnictwa kreowanym przez siły kreujące pieniądz z niczego .System zniewala kredytami robiąc niewolnikami ludzi wolnych mając do dyspozycji zaledwie drukarki i mennice .
Odsetki to zniewalający haracz który tak naprawdę nigdy nie zostanie spłacony przez ludzi czy rządy .Na odsetki nigdy nie zapracujemy .


3 Filmy – ale ten najdłuższy obowiązkowy – nr.2 „Mistrzowie Pieniędzy „

Po spokojnym obejrzeniu zrozumiemy świat w sposób jaki na co dzień skrzętnie się przed nami ukrywa. Zrozumiemy też dlaczego pomimo problemów gospodarczych i ubożenia społeczeństwa jako całości , rozwijają się lokale usługowe popularnie zwane Bankami i widać ich eleganckie siedziby w biednych często rejonach . Jak to możliwe i kto to finansuje i za co ?O co w tym wszystkim chodzi ?

1-   5 minut-Przesłuchanie Beniamina Bernanke – parodia rzekomego „znawcy „  -to po prostu nie wymaga komentarza , trzeba zobaczyć .
2-   ponad 3 godziny- Długi film z 1996 roku  ––Ale to klasyk do obejrzenia obowiązkowo dla każdego kto wchodzi w dorosłe finansowe życie i planuje wziąć kredyt lub inne poważne posunięcia finansowe lub plany .
Po jego obejrzeniu zrozumiemy finanse świata i powiązanie z historią świata .
Wszelki decyzje przynajmniej podejmiemy świadomie !!!
3-   Jak działa system bankowy w skrócie i graficzne przedstawienie bardzo czytelne i łatwe do zrozumienia i przekazania innym .1*
Jak USA stworzylo kryzys - Prezes FED nie wie gdzie sie podzialo 500 miliardow


2*
Strumień Świadomości - The Money Masters PL
3*można włączyć napisy pl.
The Monetary System Visually Explained
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2016, 10:57 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty gdyż Amerykańscy naukowcy udowodnili że ludzie uwierzą we wszystko co odkryli amerykańscy naukowcy i napiszą to łaciną greką hebrajskim itp


Offline accurate

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 491
 • Polubień: 908
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Tu wersja humorystyczna, ale trafia w ten centralny punkt "uczciwych" panów bankierów całego świata ;)

"...........Myśmy nikomu nie pożyczali....... ;D ;D ;D"

Jan Kobuszewski Kazimierz Brusikiewicz - Dług

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty gdyż Amerykańscy naukowcy udowodnili że ludzie uwierzą we wszystko co odkryli amerykańscy naukowcy i napiszą to łaciną greką hebrajskim itp


KaiserSoze

 • Gość
Uwielbiam te apokaliptyczne tytuły. Pozwalają mi omijać niektóre wątki. Gdyby nie były one skonstruowane jak click bajty to może bym nawet przeczytał...


Offline sawaszi

Jest pomysł na uratowanie finansów WTS - postawić skrzynki przy stojakach i każdemu darczyńcy przyklejać serduszko z napisem 'będziesz żył wiecznie" -
- może to 'chwyci ludzi szczerego serca'  :)


Offline zero1

Jest inny sposób na ratunek - publiczne i wielokrotne przyznanie się do przestępstw, wywalenie wszystkich winnych ze stanowisk i zastąpienie ich ludźmi myślącymi, zapłata odszkodowań za ukrywanie pedofilii i zrehabilitowanie ofiar - tych podwójnych ofiar, co najpierw zostały zgwałcone przez oprawców, a potem przez org - i zmiany w polityce na takie, które dadzą każdemu pełną transparentność.
O, wtedy może część ludzi wróciłaby, a tych niepewnych czy przystąpić mogłaby jednak podjąć decyzję o przystąpieniu.
Tak się ratuje przedsiębiorstwa.
Inna rzecz to podział, ale tu się nie rozszarpie śj-ów pomiędzy inne kościoły.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline accurate

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 491
 • Polubień: 908
 • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
W tzw. Dniu niepodległości 11 listopada..
Warto przypomnieć kto rządzi i ma władzę nad całym światem i cały świat podlega tejże władzy .
Jak chore są mechanizmy a jednocześnie bardzo skutecznie trzymają władzę całym światem  poprzez Garstkę banksterów.. cwanych brzuchatych nierobów...
Tak jak ciało kierownicze trzyma kilku milionową Rzeszę w kleszczach myślenia zależnych Od oślepiającego światła ciemnego patrzenia na świat..
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2018, 13:03 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty gdyż Amerykańscy naukowcy udowodnili że ludzie uwierzą we wszystko co odkryli amerykańscy naukowcy i napiszą to łaciną greką hebrajskim itp


Offline sawaszi

Mocny argument - zaiste
Taka - prawda  :( ,?


Offline sawaszi

To jest ekonomia "tego świata"
Przypomniała mi się scena Biblijna jak Jezus wszedł do świątyni i poprzewracał stragany kupców
- "oburzenie wielkie tedy nastało i od tond spiskowano przeciw niemu , jak by tu Go zgładzić"
Tak sobie tylko napisałem - aby przypomnieć nauki i życie Jezusa ( na Ziemi) .