Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dekalog  (Przeczytany 2475 razy)

Offline Borelioza2

Dekalog
« dnia: 01 Styczeń, 2019, 09:58 »
Dekalog Świadka Jehowy

Jam jest twój jedyny kanał, Ciało Kierownicze, Niewolnik Wierny i Roztropny, który cię  wywiódł z religii fałszywej, z niewoli ‘Babilonu Wielkiego’.

1.   Nie będziesz miał innych organizacji obok mnie.

2.  Nie zbliżaj się do innych religii, unikaj ich jak ognia, nie czyń sobie z nich obrazu na podobieństwo moje, nie kłaniaj się im i nie służ im, abyś nie musiał stawać przed Komitetem  Sądowniczym i abyś nie musiał być wykluczony i traktowany jak odstępca.

3.  Nie nadużywaj naszej cierpliwości, nie zadawaj krępujących pytań, nie wyprzedzaj niewolnika, bądź cierpliwy, czekaj do śmierci na „nowe, jaśniejsze światło” od nas, nie domagaj się, jak zły świat, rychłej sprawiedliwości w karaniu Starszych, bowiem szybkie karanie winnych dotyczy tylko ciebie – abyś nie zmuszał nas do wykluczenia cię przez telefon. Pamiętaj, że jako odstępca, stracisz całą rodzinę -  żonę, męża, dzieci, wnuki, rodziców – na zawsze.

4.  Pamiętaj abyś dzień święty święcił -  głosząc  dozgonnie już nie od drzwi do drzwi, ale z rydwanikiem jw.org, nasze niespełniające się nigdy proroctwa, abyś czynił coraz to nowszych uczniów dla naszego imienia i naszej kasy, a także dla zapełniania dziur w Organizacji po tych, którzy dobrowolnie odeszli, chociaż oficjalnie nie ma dobrowolnych odejść. Nie zapominając oczywiście o naszych wspólnych zebraniach, na których przestrajamy ci umysł tak, żebyś ciągle miał na uwadze wiszące w Salach Królestwa skrzynki na datki, pamiętając o nas, że zawsze jesteśmy w potrzebie.

5.  Czcij Organizację „Niewolnika” jak ojca swego i matkę swoją -  popierając ją czynem i majątkiem swoim, bądź uległy swoim poganiającym cię ciągle Starszym, a będziesz miał dostęp do zaszczytnych przywilejów i ty będziesz wtedy poganiał innych. A jak zostaniesz Amerykaninem, to możesz także i ty być powołany do Ciała Kierowniczego. W ten sposób staniesz się półbogiem równym nam i będziesz poganiał i doił wtedy  cały świat, tak jak my. Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że lojalnie i we właściwym czasie manipulowaliśmy duchowym pokarmem. Z radością (głównie naszą) powierzy nam kolejne zadanie – ustanowi nas nad całym swoim mieniem!  I wtedy wraz z Jezusem będziemy nadal panować nad tymi baranami,- znaczy owcami,- jak mówi Pismo Święte.

6.  Nie zabijaj –  nigdy w sobie wiary w to, że może kiedyś ‘Niewolnikowi’ uda się przepowiedzieć datę końca świata.

7.  Nie cudzołóż - z religią fałszywą, z „Babilonem Wielkim”- nie przyjaźnij się nigdy z ludźmi ze świata, choćbyś nie miał przyjaciół w Organizacji, bo trudno przyjaźnić się z donosicielami.

8.  Nie kradnij – no chyba że uda ci się złupić stary, niegodziwy świat, który i tak idzie na zagładę razem ze swoimi bogactwami. Przynieś jego bogactwa do nas, tylko my wiemy co z nimi zrobić.

9.  Nie mów fałszywego świadectwa o bliźnim swoim – no chyba, że tym bliźnim jest odstępca. Możesz w tedy o nim mówić, że on tylko grabi, niszczy i pali.

10.  Nie pożądaj ładnych domów, drogich samochodów, nie pożądaj szkół, wysokich posad, ani żony, ani męża, ani dzieci, bo ‘dni są złe’ i ‘koniec jest bliżej niż myślisz’. Pożądaj raczej służby pionierskiej, a wszelkie ... pieniądze, biżuterie, akcje i obligacje, testamenty i ubezpieczenia, powiernictwa, renty i emerytury oddaj swojemu ‘Niewolnikowi’, bo my  ci za to załatwiamy zbawienie. Pan Jezus powiedział przecież, że łatwiej ‘Niewolnikowi’ będzie przejść przez ucho igielne, niż bogatemu głosicielowi wejść do Królestwa Niebieskiego. Złóż ten ciężar na twojego kochanego ‘Niewolnika’, a twoje jarzmo stanie się lżejsze, bez dodatkowych obciążeń, a my będziemy wówczas panami twojego życia i śmierci.  – Amen.


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń, 2019, 11:18 »
Owszem te przykazania obowiązują ŚJ, ale te z Biblii już nie:  :)

„Śmierć Jezusa położyła kres Prawu, łącznie z Dziesięcioma Przykazaniami, które Izraelici otrzymali przy górze Synaj” (Strażnica Nr 22, 1989 s. 6).

„Dekalog nie obowiązuje chrześcijan” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 528).


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:03 »
To przykazanie:
Cytuj
5.  Czcij Organizację „Niewolnika” jak ojca swego i matkę swoją -  popierając ją czynem i majątkiem swoim, bądź uległy swoim poganiającym cię ciągle Starszym, a będziesz miał dostęp do zaszczytnych przywilejów i ty będziesz wtedy poganiał innych. A jak zostaniesz Amerykaninem, to możesz także i ty być powołany do Ciała Kierowniczego. W ten sposób staniesz się półbogiem równym nam i będziesz poganiał i doił wtedy  cały świat, tak jak my. Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że lojalnie i we właściwym czasie manipulowaliśmy duchowym pokarmem. Z radością (głównie naszą) powierzy nam kolejne zadanie – ustanowi nas nad całym swoim mieniem!  I wtedy wraz z Jezusem będziemy nadal panować nad tymi baranami,- znaczy owcami,- jak mówi Pismo Święte.

nie jest wcale odległe on nauki organizacji:

„Księga Wyjścia 20:12 radzi: »Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą twój Bóg, Jahwe, da tobie«. Słowa te były pierwotnie skierowane do Izraelitów, zanim wkroczyli do Ziemi Obiecanej, mają więc dla nas szczególne znaczenie teraz, kiedy nadciąga koniec tego systemu rzeczy i szybko zbliża się nowy, sprawiedliwy porządek. Młodzi wszakże powinni szanować i czcić nie tylko własnego ojca i matkę, ale również Jehowę, Ojca niebiańskiego, i Jego przyrównaną do małżonki organizację (Prz. 1:8, 9)” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 6 s. 13-14).

   Jeszcze w roku 2013 przywołano tekst Prz 6:20 na uzasadnienie organizacji-matki:

„Kiedy studiujemy z kimś Biblię, pomagamy mu poznać naszego niebiańskiego Ojca. Ale powinniśmy też uczyć go o organizacji Jehowy (Prz. 6:20)” (Nasza Służba Królestwa Nr 3, 2013 s. 3).


Offline Bugareszt

 • Pionier
 • Wiadomości: 749
 • Polubień: 819
 • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:12 »
Owszem te przykazania obowiązują ŚJ, ale te z Biblii już nie:  :)

„Śmierć Jezusa położyła kres Prawu, łącznie z Dziesięcioma Przykazaniami, które Izraelici otrzymali przy górze Synaj” (Strażnica Nr 22, 1989 s. 6).

„Dekalog nie obowiązuje chrześcijan” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 528).

To swiadkowie mimo słów Jezusa że nie przyszedł znieść prawa uważają że Jezus je zniósł ?  Nie poruszali nigdy tego tematu w rozmowie ze mną
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2019, 16:16 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Estera

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 6 312
 • Polubień: 14936
 • Przeszłości nie zmienię, dziś i jutro jest moje :)
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:52 »
   Bolerioza2
   Powieliłaś wątek z tego forum.
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/teksty-nnn-(niewierny-nieroztropny-niewolnik)/dekalog-swiadka-jehowy/
   To dekalog ułożony przez NNN.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
https://komitetsadowniczy.blogspot.com


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń, 2019, 19:13 »
No może ciut zmienił.
Ale powinien napisać, że inspiracją był dla niego tekst NNN, ale pozwolił sobie nanieść swoje własne treści czy modyfikacje. :-\


Offline dziewiatka

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2019, 10:56 »
Roszada według świadków organizacja to matka a więc cześć jaka należy się matce  przysługuje również organizacji.


Offline NNN

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń, 2019, 22:35 »
  - Heloł  Borelioza2 heloł! 

 Ile Ty masz lat, że nie wiesz, iż takie wykorzystanie cudzego utworu to plagiat? Umiałaś przekopiować wszystko, oprócz podpisu autora? (pseudonim). Roszada nad utworem  wspomina  także nick autora.  Poza tym to nie wiem, jaki jest cel wstawienia tego utworu tutaj. Do tego miejsca nie pasuje; można powiedzieć, że pokazuje jakąś manipulację, ale jest napisany z przymrużeniem oka. 
  Może wyjaśnisz coś o powodach twojego zadziałania. Jaki cel miało?  Twoje intencje są niejasne. Napisz coś.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 995
 • Polubień: 7139
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Styczeń, 2019, 16:34 »
Dekalog-wartości moralne
Zapytano mnie kiedyś w towarzystwie jakie trzy wartości w dzisiejszym świecie uważałbym za najważniejsze.
Pytanie dość istotne - trudne, bardzo trudne do wyrażenia osobistej opinii, spostrzegając w obecnych czasach nasze społeczeństwo, zastanawiając się przez chwilę, skierowałem uwagę na dekalog, ponieważ w nim jest zapisane dziesięć podstawowych wartości moralnych, które są istotne a zarazem przedstawiają inną wartość jak istotną wartość moralną.

W tym dekalogu owe najwyższe wartości można przemieszczać w różnych kolejnościach, ponieważ każda z nich jest ważną a nawet najważniejszą postawą dzisiejszego człowieka.
Po wnikliwym zastanowieniu się, zadumie- wybrałem, jak mnie zapytano trzy przykazania z dziesięciu:
drugie, czwarte i ósme przykazanie.
Dlaczego właśnie te trzy przedstawiłem zainteresowanym osobą, które zapytały mnie o osobisty pogląd w tej sprawie?
Odpowiedziałem, ponieważ każda  wymieniona z nich przedstawia, a nawet powiedziałbym chroni pewne ważne wartości, które w obecnym czasie są spłycane, bagatelizowane a nawet pod pewnym kątem wyśmiewane obniżając ich przedstawianą wartość.
Przekładając na współczesny język owe trzy przykazania można tak przedstawić:
drugie przykazanie – szanuj symbole, trzecie- szanuj człowieka, ósme – szanuj prawdę ( to moja prywatna opinia).
Dlaczego te trzy wybrałem spośród dziesięciu, czy tamte są mniej istotne ??- uważam, że właśnie w nich przy głębszym zastanowieniu mieszczą się pozostałe siedem przykazań.
Jeżeli tych trzech wartości nie będziemy brać pod uwagę: mówią otwarcie nie przestrzegając drugiego przykazania jak brzmi:''Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego na daremno''- jeżeli nie uszanujemy symbolu w imieniu Bożym - to żadnego symbolu  nie uszanujemy tu, tam i wszędzie.
nie przestrzegając czwartego przykazania w którym jest zawarte ''Czcij ojca swego i matkę swoją''- uważając  człowieka w rodzicach – to nie będziemy szanować każdego człowieka którego napotkamy na swojej drodze, natomiast
nie przestrzegając ósmego gdzie jasno zanotowano ''Nie mów fałszywego świadectwa, przeciw bliźniemu swemu''- jeżeli to przykazanie zbagatelizujemy, nie uszanujemy prawdy tak prawdy, którą jesteśmy komuś winni ,- to nie uszanujemy żadnej wokół siebie przedstawianej prawdy.

Zapytać można - Jak te najwyższe wartości lekceważone są współcześnie, są widoczne na każdym kroku tylko trzeba je dostrzec, mianowicie pod różnymi pretekstami i przykrywkami przedstawiane owe wartości jak wspomniałem: symbol, człowiek, prawda – proszę zauważyć:
atakuje się zajadle symbole chrześcijaństwa profanuje się na przykład może zabrzmieć to szokująco: obrazy artystyczne przedstawiające prezerwatywę  w monstrancji, albo wódka o nazwie Chopin stojąca obok Wyborowej, inny przykład - owa destrukcja nie ogranicza się tylko do chrześcijaństwa, proszę zauważyć knajpa o nazwie ''Budda''.
Chopin  to nasza duma narodowa, i wszystkich co kochają muzykę.
Budda zaś to postać wzniosła i święta dla milionów i nie podniesie się żaden głos, głos – sprzeciwu, można deptać symbole dowolni i wyrażone w nich wartości.
W pewny wielkim mieście zauważyłem knajpa o nazwie ''Menora'', a Menora to świecznik siedmio-ramienny symbol wielkiej wiary żydowskiej, dwie symboliczne Menory stoją przed pomnikiem Getta a trzecia jest jako napis na podrzędnej knajpie. Czemu to tolerujemy..??, bo zapomnieliśmy drugie przykazanie.

Szanuj człowieka w osobach rodziców mówi przykazanie czwarte, a ingeruje się w najmniejszą komórkę na całym świecie jaką jest rodzina, nowe widoczne przykazanie  mówi jasno donoś, donoś na swego ojca i matkę swoją - Czemu to tolerujemy??, bo to czwarte przykazanie jest zapomniane.

Ostatni mój wywód to Szanuj prawdę, mówi przykazanie ósme, jednak w świecie prawda została zamieniona na godność, prawda nie jest mile widziana w rożnych kręgach towarzyskich, ale,.. ale za to godność promienieje na salonach towarzyskich świata, czy to w tych najwyższych czy najniższych skrajnych rozmowach.
Trudno w to uwierzyć wartość obiektywna jaką jest prawda zostaje podporządkowana wartości uznaniowej jaką jest ta niesprecyzowana bliżej godność.
I tego targnięcia dokonuje się w całym świecie jako nowa podstawa wartości, która została zlekceważona, zamazana głębia ósmego przykazania i chronionej w niej najwyższej wartości.
Jednak nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany, ponieważ owe trzy wartości, które wymieniłem nie są traktowane w świecie jak na to zasługują.

Zapytam szanowne Gremium na Forum; Jak spostrzegasz pewne wartości według Siebie...?


Offline HARNAŚ

 • Brak dostępu do shoutboksa
 • Wiadomości: 3 182
 • Polubień: 10588
 • Nie mów co myślisz . Myśl co mówisz.
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Styczeń, 2019, 17:04 »
Nie nadaję się do życia w tym świecie . Wyznaję  przestarzałe wartości


Offline Moyses

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 100
 • Polubień: 6197
 • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Styczeń, 2019, 17:45 »
Dekalog-wartości moralne
Po wnikliwym zastanowieniu się, zadumie- wybrałem, jak mnie zapytano trzy przykazania z dziesięciu:
drugie, czwarte i ósme przykazanie.
(...)
 owe trzy przykazania można tak przedstawić:
drugie przykazanie – szanuj symbole, trzecie- szanuj człowieka, ósme – szanuj prawdę ( to moja prywatna opinia).

* * *
Zapytam szanowne Gremium na Forum; Jak spostrzegasz pewne wartości według Siebie...?

Spokojnie nazwij mnie czepialskim. Ale 2, 4 , 8 mimo, że 3, to nie to samo co 2, 3, 8! Spokojnie! Wiem jak działa umysł. To dla żartu było.

* * *

W skrócie na pytanie. Gdybym ukradł rower pijanemu, to koledzy nie podadzą mi witki. To samo, gdy podpitą dziewczynę 'wykorzystam/namówię', to dialog się urywa. Takie tematy nie są atutami. Niektórzy się szanują. 8-)


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 995
 • Polubień: 7139
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń, 2019, 19:04 »
Spokojnie nazwij mnie czepialskim. Ale 2, 4 , 8 mimo, że 3, to nie to samo co 2, 3, 8! Spokojnie! Wiem jak działa umysł. To dla żartu było.

* * *

W skrócie na pytanie. Gdybym ukradł rower pijanemu, to koledzy nie podadzą mi witki. To samo, gdy podpitą dziewczynę 'wykorzystam/namówię', to dialog się urywa. Takie tematy nie są atutami. Niektórzy się szanują. 8-)
Moyses- każda wypowiedź, to głos sumienia naszego jestestwa, różniąca się diametralnie od innych stwierdzeń, bo przecież jesteśmy tak różni wszyscy od siebie i to właśnie jest głębia  wyjawiona dobrowolnie wobec ogółu.
Nie jesteś ''czepialski'' jak napisałeś o Sobie z uwagą odniosłem się do tej wypowiedzi i szanuje co wyjawiłeś w poście, być może moje przemyślenie nie usatysfakcjonuje, ale właśnie ta różnorodność o Nas wiele mówi (zauważyłem ten chochlik, przepraszam) :)   
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2019, 19:18 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Borelioza2

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty, 2019, 19:52 »
  - Heloł  Borelioza2 heloł! 

 Ile Ty masz lat, że nie wiesz, iż takie wykorzystanie cudzego utworu to plagiat? Umiałaś przekopiować wszystko, oprócz podpisu autora? (pseudonim). Roszada nad utworem  wspomina  także nick autora.  Poza tym to nie wiem, jaki jest cel wstawienia tego utworu tutaj. Do tego miejsca nie pasuje; można powiedzieć, że pokazuje jakąś manipulację, ale jest napisany z przymrużeniem oka. 
  Może wyjaśnisz coś o powodach twojego zadziałania. Jaki cel miało?  Twoje intencje są niejasne. Napisz coś.
przepraszam bardzo, ja w ogóle nie wiem co się podziało, dekalog mnie strasznie ubawil, chciałam zapewne go skomentować, wchodzę dziś (25 luty) i widzę wątek który założyłam.... piszę na telefonie, który pada czasami w trakcie pracy a ja biorę się do innych zajęć i zapominam że coś nie dokonczylam, chyba tak to było, nie pamiętam i przepraszam


Offline NNN

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Luty, 2019, 19:04 »
OK Borelioza2! Rozumiem!
 Masz moje rozgrzeszenie i błogosławieństwo. Odejdź w pokoju i więcej nie grzesz. Błogosławieństwo za to, że w sumie przyczyniłaś się niechcący do tego, iż drugie tyle osób polubiło mój dekalog. Ahoj!
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2019, 19:07 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty, 2019, 21:40 »
:
11. Jedenaste apokryficzne przykazanie według Barbary Anderson:


11.  Nigdy nie wolno ci krytykować naszej świętej organizacji, ani ściągać na nią złej sławy! - aby długo trwały twoje dni w organizacji i aby ci się w niej dobrze działo, czyli inaczej - abyś nie daj Boże nie podpadł Starszym i abyś się nam nie żalił, że cię nie ostrzegaliśmy!

                                                            

 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!