Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dekalog  (Przeczytany 589 razy)

Offline Borelioza2

Dekalog
« dnia: 01 Styczeń, 2019, 09:58 »
Dekalog Świadka Jehowy

Jam jest twój jedyny kanał, Ciało Kierownicze, Niewolnik Wierny i Roztropny, który cię  wywiódł z religii fałszywej, z niewoli ‘Babilonu Wielkiego’.

1.   Nie będziesz miał innych organizacji obok mnie.

2.  Nie zbliżaj się do innych religii, unikaj ich jak ognia, nie czyń sobie z nich obrazu na podobieństwo moje, nie kłaniaj się im i nie służ im, abyś nie musiał stawać przed Komitetem  Sądowniczym i abyś nie musiał być wykluczony i traktowany jak odstępca.

3.  Nie nadużywaj naszej cierpliwości, nie zadawaj krępujących pytań, nie wyprzedzaj niewolnika, bądź cierpliwy, czekaj do śmierci na „nowe, jaśniejsze światło” od nas, nie domagaj się, jak zły świat, rychłej sprawiedliwości w karaniu Starszych, bowiem szybkie karanie winnych dotyczy tylko ciebie – abyś nie zmuszał nas do wykluczenia cię przez telefon. Pamiętaj, że jako odstępca, stracisz całą rodzinę -  żonę, męża, dzieci, wnuki, rodziców – na zawsze.

4.  Pamiętaj abyś dzień święty święcił -  głosząc  dozgonnie już nie od drzwi do drzwi, ale z rydwanikiem jw.org, nasze niespełniające się nigdy proroctwa, abyś czynił coraz to nowszych uczniów dla naszego imienia i naszej kasy, a także dla zapełniania dziur w Organizacji po tych, którzy dobrowolnie odeszli, chociaż oficjalnie nie ma dobrowolnych odejść. Nie zapominając oczywiście o naszych wspólnych zebraniach, na których przestrajamy ci umysł tak, żebyś ciągle miał na uwadze wiszące w Salach Królestwa skrzynki na datki, pamiętając o nas, że zawsze jesteśmy w potrzebie.

5.  Czcij Organizację „Niewolnika” jak ojca swego i matkę swoją -  popierając ją czynem i majątkiem swoim, bądź uległy swoim poganiającym cię ciągle Starszym, a będziesz miał dostęp do zaszczytnych przywilejów i ty będziesz wtedy poganiał innych. A jak zostaniesz Amerykaninem, to możesz także i ty być powołany do Ciała Kierowniczego. W ten sposób staniesz się półbogiem równym nam i będziesz poganiał i doił wtedy  cały świat, tak jak my. Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że lojalnie i we właściwym czasie manipulowaliśmy duchowym pokarmem. Z radością (głównie naszą) powierzy nam kolejne zadanie – ustanowi nas nad całym swoim mieniem!  I wtedy wraz z Jezusem będziemy nadal panować nad tymi baranami,- znaczy owcami,- jak mówi Pismo Święte.

6.  Nie zabijaj –  nigdy w sobie wiary w to, że może kiedyś ‘Niewolnikowi’ uda się przepowiedzieć datę końca świata.

7.  Nie cudzołóż - z religią fałszywą, z „Babilonem Wielkim”- nie przyjaźnij się nigdy z ludźmi ze świata, choćbyś nie miał przyjaciół w Organizacji, bo trudno przyjaźnić się z donosicielami.

8.  Nie kradnij – no chyba że uda ci się złupić stary, niegodziwy świat, który i tak idzie na zagładę razem ze swoimi bogactwami. Przynieś jego bogactwa do nas, tylko my wiemy co z nimi zrobić.

9.  Nie mów fałszywego świadectwa o bliźnim swoim – no chyba, że tym bliźnim jest odstępca. Możesz w tedy o nim mówić, że on tylko grabi, niszczy i pali.

10.  Nie pożądaj ładnych domów, drogich samochodów, nie pożądaj szkół, wysokich posad, ani żony, ani męża, ani dzieci, bo ‘dni są złe’ i ‘koniec jest bliżej niż myślisz’. Pożądaj raczej służby pionierskiej, a wszelkie ... pieniądze, biżuterie, akcje i obligacje, testamenty i ubezpieczenia, powiernictwa, renty i emerytury oddaj swojemu ‘Niewolnikowi’, bo my  ci za to załatwiamy zbawienie. Pan Jezus powiedział przecież, że łatwiej ‘Niewolnikowi’ będzie przejść przez ucho igielne, niż bogatemu głosicielowi wejść do Królestwa Niebieskiego. Złóż ten ciężar na twojego kochanego ‘Niewolnika’, a twoje jarzmo stanie się lżejsze, bez dodatkowych obciążeń, a my będziemy wówczas panami twojego życia i śmierci.  – Amen.


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń, 2019, 11:18 »
Owszem te przykazania obowiązują ŚJ, ale te z Biblii już nie:  :)

„Śmierć Jezusa położyła kres Prawu, łącznie z Dziesięcioma Przykazaniami, które Izraelici otrzymali przy górze Synaj” (Strażnica Nr 22, 1989 s. 6).

„Dekalog nie obowiązuje chrześcijan” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 528).


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:03 »
To przykazanie:
Cytuj
5.  Czcij Organizację „Niewolnika” jak ojca swego i matkę swoją -  popierając ją czynem i majątkiem swoim, bądź uległy swoim poganiającym cię ciągle Starszym, a będziesz miał dostęp do zaszczytnych przywilejów i ty będziesz wtedy poganiał innych. A jak zostaniesz Amerykaninem, to możesz także i ty być powołany do Ciała Kierowniczego. W ten sposób staniesz się półbogiem równym nam i będziesz poganiał i doił wtedy  cały świat, tak jak my. Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że lojalnie i we właściwym czasie manipulowaliśmy duchowym pokarmem. Z radością (głównie naszą) powierzy nam kolejne zadanie – ustanowi nas nad całym swoim mieniem!  I wtedy wraz z Jezusem będziemy nadal panować nad tymi baranami,- znaczy owcami,- jak mówi Pismo Święte.

nie jest wcale odległe on nauki organizacji:

„Księga Wyjścia 20:12 radzi: »Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą twój Bóg, Jahwe, da tobie«. Słowa te były pierwotnie skierowane do Izraelitów, zanim wkroczyli do Ziemi Obiecanej, mają więc dla nas szczególne znaczenie teraz, kiedy nadciąga koniec tego systemu rzeczy i szybko zbliża się nowy, sprawiedliwy porządek. Młodzi wszakże powinni szanować i czcić nie tylko własnego ojca i matkę, ale również Jehowę, Ojca niebiańskiego, i Jego przyrównaną do małżonki organizację (Prz. 1:8, 9)” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 6 s. 13-14).

   Jeszcze w roku 2013 przywołano tekst Prz 6:20 na uzasadnienie organizacji-matki:

„Kiedy studiujemy z kimś Biblię, pomagamy mu poznać naszego niebiańskiego Ojca. Ale powinniśmy też uczyć go o organizacji Jehowy (Prz. 6:20)” (Nasza Służba Królestwa Nr 3, 2013 s. 3).


Offline Bugareszt

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 181
  • Polubień: 189
  • Nigdy nie byłem świadkiem
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:12 »
Owszem te przykazania obowiązują ŚJ, ale te z Biblii już nie:  :)

„Śmierć Jezusa położyła kres Prawu, łącznie z Dziesięcioma Przykazaniami, które Izraelici otrzymali przy górze Synaj” (Strażnica Nr 22, 1989 s. 6).

„Dekalog nie obowiązuje chrześcijan” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 528).

To swiadkowie mimo słów Jezusa że nie przyszedł znieść prawa uważają że Jezus je zniósł ?  Nie poruszali nigdy tego tematu w rozmowie ze mną
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2019, 16:16 wysłana przez Bugareszt »


Offline Estera

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 112
  • Polubień: 11616
  • Wiara, to nie łatwowierność.
Odp: Dekalog
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń, 2019, 16:52 »
   Bolerioza2
   Powieliłaś wątek z tego forum.
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/teksty-nnn-(niewierny-nieroztropny-niewolnik)/dekalog-swiadka-jehowy/
   To dekalog ułożony przez NNN.
Zachęcam do czytania, warto ... https://jedrusiowy.wordpress.com


Offline Roszada

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń, 2019, 19:13 »
No może ciut zmienił.
Ale powinien napisać, że inspiracją był dla niego tekst NNN, ale pozwolił sobie nanieść swoje własne treści czy modyfikacje. :-\


Offline dziewiatka

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2019, 10:56 »
Roszada według świadków organizacja to matka a więc cześć jaka należy się matce  przysługuje również organizacji.


Offline NNN

Odp: Dekalog
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń, 2019, 22:35 »
  - Heloł  Borelioza2 heloł! 

 Ile Ty masz lat, że nie wiesz, iż takie wykorzystanie cudzego utworu to plagiat? Umiałaś przekopiować wszystko, oprócz podpisu autora? (pseudonim). Roszada nad utworem  wspomina  także nick autora.  Poza tym to nie wiem, jaki jest cel wstawienia tego utworu tutaj. Do tego miejsca nie pasuje; można powiedzieć, że pokazuje jakąś manipulację, ale jest napisany z przymrużeniem oka. 
  Może wyjaśnisz coś o powodach twojego zadziałania. Jaki cel miało?  Twoje intencje są niejasne. Napisz coś.