Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam  (Przeczytany 634 razy)

Offline filistyn

witam
« dnia: 02 Wrzesień, 2019, 23:19 »
witam wszystkich użytkowników.
od wielu dni jestem cichym podglądaczem i czytelnikiem tego forum.
przydałoby się przywitać.
Opowiem co o sobie.
Jestem synem świadków Jehowy. wciągnięty przez system. ochrzczony w wieku … dziecka.14 lat. Byłem nie raz nie dwa pionierem, uczestnikiem ośrodków pionierskich. co roku. jednego roku nawet trzech. jako dla młodego chłopaka fajna przygoda. spanie pod namiotami albo na sianie w stodole, poznawanie ludzi, dziewczyn, poznawanie fajnych zakątków kraju. HE HE przypomniało mi się jak to w roku 1995 jeździliśmy z pewnym bratem na dworzec PKP, rozstawialiśmy się w miejscu na dworcu niedaleko kas z publikacjami Watchtower w rękach je trzymaliśmy i tak staliśmy po kilka godzin. Wielu głosicielom się to nie podobało , bo co to za służba... A dziś sami na stojakach trzepią godzinki. od razu powiem ,że nigdy nie byłem prześwięty. zdarzały się na ośrodkach wypady wieczorami na dyskotekę , pograć w bilard, wypić piwo...  W wieku 19 lat zostałem sługą pomocniczym.prowadziłem grupę studium książki.na zebrania dojeżdżałem nawet 30 km. myślę że to ojciec wyrobił mi drogę ku karierze. Tak . Mój ojciec był w tedy starszym w zborze w małym miasteczku. Niestety w pewnym momencie "nie spełniał wymagań stawianym starszym" bo opiekował się swoją starą matką i nie mógł być na wszystkich zbiórkach grupowych w weekendy. a poza tym pracę miał na zmiany... To go też wykluczało z grona vip. z czasem się ożeniłem z członkinią zgrupowania. Żyjemy ze sobą już prawie 17lat. Cały czas w cudownej org. Jeszcze 4 lata temu byłem zabetonowany przez jw. org i broniłem "braci Chrystusa " całym sobą. W pewnym momencie przyjaciel wylał na moją głowę wiadro zimnej wody i przekazał mi cudne info z Australii. nie mogę się z tym pogodzić co tam się dzieję . może dlatego tak to wpłynęło na mnie, że ojciec mnie całe życie uczył , że pedofilia to tylko w religii fałszywej w KK. Zacząłem obserwować. wyraźniejsze stało mi się jaka to miłość panuje w zborach , jak to brat brata oszukuje, okrada, obgaduje, krzywdzi. Na zebraniach pięknie ładnie, a za salą Królestwa inne życie. i tak od 3 lat powoli się wycofuję. dziś wiem że tą org nie kieruję Duch święty, że liczą się tylko pieniądze, statystyki i złowienie następnego naiwnego. 
dlaczego Filistyn?
he he . to własnie tak świadkowie nazywają ludzi z poza org. i gdzie jest miłość ,której wzorem był pan Jezus. czy ta miłość nimi kieruje  w tym momencie jak wyzywają, oceniają i obrażają tylko dlatego że nie chcą słuchać ich intrpretacji Biblii. Biblii w której co chwilę zmieniają treść , albo ją wymazują... żenada. Ja dziś jetsem w zborze swiadków , lecz czuję się jakbym w nim nie był. nie uczestniczę w życiu zboru tj zbiórkach, na zebraniach jestem gościem, na zgromadzniu nie wysiedzę do przerwy...
może nadejdzie kiedyś moment , że całkowicie zniknę , pozostanę tylko statystyką.
czas pokaże . pozdrawiam wszystkich


Offline Nemo

 • El Kapitan
 • Wiadomości: 4 443
 • Polubień: 10642
 • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: witam
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2019, 23:26 »
Cześć. Czuj się tutaj jak najlepiej. Pytaj, pisz, dziel się swoją wiedzą i korzystaj z wiedzy innych.
Pozdrowienia z kujawsko-pomorskiego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Ola

Odp: witam
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 06:08 »
Hej.
W śród swoich nie musisz ukrywać tego co myślisz więc życzę Ci byś znalazł tu na forum jak najwięcej zrozumienia. Bo jak nie tu to gdzie...
Pozdrawiam serdecznie Ola
wolę nie mieć nic, niż mieć coś na niby


Offline Gandalf Szary

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 632
 • Polubień: 2612
 • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: witam
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 08:26 »
Hej witam i ja. U mnie także początkiem wybudzenia był brak miłości w zborze. Ani miłości, ani przyjaciół tam nie znajdziesz.
Pozdrawiam😉 
,,Jesteś tak daleko ode mnie, czasami jednak blisko tak"


Online Nikt

 • Nieochrzczony głosiciel
 • Wiadomości: 77
 • Polubień: 165
 • Cocojambo i do przodu
Odp: witam
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 08:31 »
Witam i ja i życzę dużo cierpliwości bo tylko to może pomóc.
Ten co bał się przyznać, że to wyzna


Offline Trzy Kominy

Odp: witam
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 09:08 »
Witaj. Doskonale cię rozumiem. Pod koniec podobnie się czułem. Pozdrawiam
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: witam
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 09:41 »
Witaj Ty, Ty "wstrętny"  filistynie ;)

Dobrze że zrobiłeś ten krok, od małych rzeczy się zaczyna.

Mnie też wysadziła z orga informacja o pedofilii, tak na prawdę od tego się zaczęło.

Pobierz z Internetu "Życie i służba Barbary Anderson" o ile jeszcze tego nie uczyniłeś, to ona zredagowała książkę : "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego", czy Bożego to odrębna kwestia.

Będąc pracownikiem działu pisania w Biurze Głównym w Brooklynie, miała dostęp do tajnych zapisków i to Ona Się dokopała do ukrywanej przez "możnowładców ludzkich dusz", pedofilii i to Ona wyciągnęła to na światło dzienne, naprawdę warto dla samego siebie.

Druga obowiązkowa pozycja to: " Kryzys sumienia", byłego członka ciała kierowniczego Raymonda Franza i jeszcze jedna pozycja.

Temat o psychomanipulacji: "Jak uwolnić się od manipulacji psychicznej w sekcie" Hassana, świetna pozycja.

Czytaj, dziel się spostrzeżeniami, są tu różne osobowości, jest Hiszpański temperament, jest Angielska flegma i jak to określiłeś: "   W pewnym momencie przyjaciel wylał na moją głowę wiadro zimnej wody i przekazał mi cudne info z Australii", i kibel zimnej wody też się znajdzie ;)

Jak w każdej grupie ludzi, tu też znajdziesz kliki, czyli towarzystwa wzajemnej adoracji, tym się nie przejmuj, idź mimo. Na priv się porozumiewali, porozumiewają, to wynika z wpisów, by jednostkę w kilku zgnoić, tak dosłownie i w przenośni, całkiem niedawno taka sytuacja miała miejsce.
Może niektórym się to nie spodoba że o tym piszę, ty masz mieć świadomość z czym masz do czynienia, nie jak w sekcie świadków, że są dwie prawdy, jedna dla nowych, wszystko och ach ( to tak jak idzie młody do wojska, z jednej strony bramy napis "SERDECZNIE WITAMY HURRRAAA" a z drugiej "już was mamy i z życiem zapoznamy"), a drugą poznajesz z czasem.

Piszesz że od wielu dni jesteś cichym podglądaczem, ja podobnie, po ponad trzydziestu latach w sekcie, robiłem to na początku gdy żony nie było w domu, za chwilę będzie dwa lata jak jestem zarejestrowany na tym forum. Dziś czytam legal, żona mięknie i to da się nie tylko odczuć ale i widać.
Po kongresie nie była przez miesiąc na żadnym zebraniu, podejrzewam że trawi, a dokładką była informacja ode mnie, że 80% programu było oparte na Starym Testamencie, to jacy wy jesteście uczniowie Jezusa Chrystusa?
Z tego jestem zadowolony i to bardzo.

Wszystko przed Tobą, i w Twoich rękach.
Jeszcze raz witam i pozdrawiam :)

Są czujni moderatorzy, którzy w pewnym momencie "mówią" dość.
Polecam książkę:"ŚWIADKOWIE Jehowy wobec polityki USA, Syjonizmu i Wolnomularstwa". Robin de Ruiter

Świadkowie Jehowy= zakaz samodzielnego myślenia


Offline HARNAŚ

Odp: witam
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 10:04 »
Cześć filistyn , pozdrowienia z lubuskiego a i Sz-n to moje rewiry , miło widzieć na forum wybudzonego człowieka , który dostrzega , że z wartościowej religii świadkowie stali się pazerną korporacją budowlano-żebraczą .


Offline UWAGA AWARIA

Odp: witam
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 13:00 »

dlaczego Filistyn?
he he . to własnie tak świadkowie nazywają ludzi z poza org. i gdzie jest miłość ,której wzorem był pan Jezus. czy ta miłość nimi kieruje  w tym momencie jak wyzywają, oceniają i obrażają tylko dlatego że nie chcą słuchać ich intrpretacji Biblii. Biblii w której co chwilę zmieniają treść , albo ją wymazują... żenada. Ja dziś jetsem w zborze swiadków , lecz czuję się jakbym w nim nie był. nie uczestniczę w życiu zboru tj zbiórkach, na zebraniach jestem gościem, na zgromadzniu nie wysiedzę do przerwy...
może nadejdzie kiedyś moment , że całkowicie zniknę , pozostanę tylko statystyką.
czas pokaże . pozdrawiam wszystkich
Witaj Filistyn zawsze to ręką dobrze trzymać tarczę nawet goliata,jak mieć ją w nie odpowiednim miejscu ;)
albo w kieszeni współwyznawcy,daj znać na tym forum że zaczynasz żyć własnym życiem ;)


Online DeepPinkTool

Odp: witam
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 13:24 »
 :) Cześć filistyn  :) pozdrowienia z łódzkiego.

P.S.
Uważaj na Dawida  ;) ;D >:D


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 3 866
 • Polubień: 5858
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: witam
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 14:26 »
Witaj FILISTYN
Przybyłeś niespodziewanie do ARMII SPRAWIEDLIWYCH wzmacniając Nasze szeregi w walce przeciwko obrzydliwej, zakłamanej (Ww).
Otrzymasz wsparcie i uposażenie odpowiednie w naszej zbrojowni-argument-owo słowne jak niżej na focie.
Niech "Moc'' będzie z Tobą w starciach z plemieniem żmijowym, tego Tobie życzę: ostrz miecz (słowa) i tarczę obronną ( ewidentne niezaprzeczalne fakty)


Offline Sinéad

 • Nieochrzczony głosiciel
 • Wiadomości: 36
 • Polubień: 88
 • It hurts to know the truth
Odp: witam
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 16:40 »
Cześć Filistynie  :) czuj się tu dobrze


Offline Voyager

Odp: witam
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Wrzesień, 2019, 14:08 »
Hej Filistynie.
Witaj na forum, ja też byłam betonem, teraz jestem wolną od orga szczęśliwą osobą :)
Żyj z całych sił odkrywaj życie :)