Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zazębiające się pokolenia- film  (Przeczytany 1268 razy)

Offline Greenwizard

Zazębiające się pokolenia- film
« dnia: 04 Październik, 2019, 22:35 »
Cześć,
wrzucam ciekawy film o zazębiających się pokoleniach stworzony przez Erica Wilsona:- https://www.youtube.com/watch?v=lCIykFonW4M
Myślę, że czas, gdy Strażnica utrzymuje na stronie internetowej nauki o pokoleniu 1914 i zazębiających się pokoleniach, to dobry czas dla osób zainteresowanych (jak ja kilka miesięcy temu) i osób z wątpliwościami w tej Organizacji (choć tutaj nie mogę wypowiedzieć się w większym stopniu- po prostu nie byłem Świadkiem Jehowy). Ja osobiście byłem pod wpływem nauki o 1914, gdy się zainteresowałem, zazębiania się pokoleń nie znałem przez jakiś czas. Myślę, że idealnie jest poznać obie te nauki jednocześnie, szczególnie gdy jest się zainteresowanym. Na początku byłem pewien, że dziś, w roku 2019 dalej funkcjonuje nauka, iż pokolenie 1914 nie przeminie. Ta nauka jest bardzo przekonująca na plus Świadków Jehowy.
Z filmów na Youtube wynika, że Głosiciele nie tłumaczą nauki o zazębianiu się pokoleń samodzielnie, odsyłają raczej na jw.org. Rozumiem przez to, że albo nie chcą wnikać w ten skomplikowany temat przy pierwszej rozmowie, albo go nie rozumieją. Skomplikowane tłumaczenie naprzeciw prostych słów z Ewangelii Mateusza 24: 1-34 to również plus dla zainteresowanych i wątpiących.
Mija czas, strategicznie poprawne jest dla Towarzystwa Strażnica odchodzenie od nauki o roku 1914. To niemożliwe? W ciągu roku-nie. W ciągu 10-20 lat- nie byłbym taki pewien. Wprawdzie Strażnica ma plan skurczyć się w ciągu 5 lat o 25%, ale robi to by trwać. Organizacja trwa w końcu od XIX wieku. Czas dostępu do nauk o 1914 i zazębianiu się pokoleń na raz to duży minus dla Organizacji.
Przyznaję, że ten film wrzucam jako tańszy zamiennik. Znalazłem świetny film Lloyda Evansa o różnych nieudanych przewidywaniach Armagedonu. Chciałem go przetłumaczyć, ale w internecie ciężko jest o źródła polskojęzyczne (gdy chodzi o publikacje) , a film bazuje na pomyśle, że samemu można sprawdzić sobie źródła w internecie... Jeśli starczy czasu, zbiorę wątpliwe dla mnie tematy i wrzucę je na forum, może ktoś mi pomoże.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2019, 22:57 wysłana przez Greenwizard »


Offline Fantom

Odp: Zazębiające się pokolenia- film
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik, 2019, 11:44 »
 Moim zdaniem majstersztyk.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 092
  • Polubień: 3407
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zazębiające się pokolenia- film
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik, 2019, 13:41 »
Świetny film wyjaśniający naukę o pokoleniu. Osobiście myślę, że większość głosicieli nie pojmuje interpretacji nauki o pokoleniu i przyjmuje ją z automatu. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Zazębiające się pokolenia- film
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Październik, 2019, 17:52 »
Świetny film wyjaśniający naukę o pokoleniu. Osobiście myślę, że większość głosicieli nie pojmuje interpretacji nauki o pokoleniu i przyjmuje ją z automatu.
To prawda. Wg wykresu popełniłem spekulację ze znajomym, że aktualna nauka mówi o końcu najpóźniej ok 2050 roku, i tłumaczę to krok po kroku na wykresie z filmu, to zostałem odesłany na drzewo jak głupek, że nie mamy robić spekulacji i wyliczania dat. Czekam na kolejne zebranie gdzie pojawi się temat pokolenia, żeby sprawdzić reakcje.

A tego pana/brata powinni zatrudnić jako niezależnego konsultanta w CK i komitetach.
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2019, 18:26 wysłana przez Technolog »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 003
  • Polubień: 5922
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zazębiające się pokolenia- film
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik, 2019, 21:23 »
Obejrzałem. Gościa nie znam. Nic więcej od niego nie znam.
Ale jeśli chodzi o podejście do tematu - dla mnie okej.
Inaczej mówiąc, dałbym lubika, ale nie ma go na forum.
Jeśli komuś pomoże, to super. A Panu życzę nie obniżania lotów.
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2019, 21:42 wysłana przez Moyses »


Offline Technolog

Odp: Zazębiające się pokolenia- film
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik, 2019, 19:21 »
Obejrzałem kilka filmów - od części 4 do 8. Porażają prostotą. Bez zbędnych kombinacji, naginania faktów, czy ekwilibrystyki wersetowej. Ja gościa kupuję.

Niestety nie ma się z nim jak skontaktować, bo formularz na stronie nie działa, przez YT nie można. W jednym z filmów niestety trochę jest namieszane z napisami po polsku.