Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RAJ ŚWIADKÓW JEHOWY - KOLEJNA ZMIANA - Strażnica do studium - Styczeń 2018  (Przeczytany 18847 razy)

Offline Kerostat

Zawsze były dwie interpretacje.
Do manipulowania ludźmi. :)

„»Wilk [człowiek mający niegdyś cechy wilka] pobędzie trochę z barankiem [osobą potulną], a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę –  wszystkie razem« (Kolosan 3:8-10; Izajasza 11:6, 9)” (Strażnica Nr 17, 2000 s. 18).

Jeśli ktoś mądry, to się mu mówi, że to metafory. ;)
Jeśli zaś chce się bawić z lwami i wilkami, to się mu mówi,że tak będzie miał niedługo. :)

Ja pamiętam że było już w 2000 tak jak Roszada napisał. W jednym miejscu jako metaforę, w innym w innym kontekście te same wersety jako dosłowny opis.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Roszada

Już w 1992 r. pisali:

*** w92 1.10 s. 19  ***
Zanikną zwierzęce, drapieżne cechy, które kalają naturę niedoskonałego człowieka. Ludzie także w sensie dosłownym nareszcie zaczną żyć w zgodzie ze zwierzętami (porównaj 1 Mojżeszową 1:28).
Nie zapominajmy jednak, że Mesjasz panuje już teraz. I już teraz poddani jego Królestwa uczą się żyć ze sobą w pokoju, spełniając tym samym jedno ze znaczeń proroctwa z Izajasza 11:6-9.

To taka aluzja i odesłanie do Iz 11:6-9.

„(...)I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. Krowa i niedźwiedzica będą się paść; ich młode będą leżeć razem. I nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze.” (Iz 11:6-9)

Później, jak widać, nawet w nawiasie wstawili słówka, by każdy widział, jak można to odczytać.