Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat  (Przeczytany 20666 razy)

Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Grudzień, 2017, 19:27 »
ale w ten sposób można ukryć tylko część dochodów, gdyż przynajmniej ten podstawowy dochód trzeba opodatkować i ozusować i "ozborować" :)
Gorzej jak koordynator zażąda PIT. ;D
Dorabianie tylko na czarno zostanie. :(


Offline Sebastian

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Grudzień, 2017, 19:33 »
Gorzej jak koordynator zażąda PIT. ;D
nie dam 100% gwarancji ale z 99% pewnością wydaje mi się PIT-a to chyba jednak starszyzna nie może zażądać.

A poza tym zawsze można naściemniać że nie mamy "kopii z pieczątką" bo wysłaliśmy PIT w kopercie, listem poleconym. A na "swoim egzemplarzu" (takim nieopieczątkowanym przez urząd skarbowy) można nawypisywać co nam wyobraźnia podpowie (typu pół etatu przez jeden tydzień w roku) i od tej wydumanej niskiej kwoty zapłacić dziesięcinę.


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Grudzień, 2017, 19:47 »
Jak ciężko dziesięciny ściągać, nawet pod grzechem, to świadczy sprawozdanie adwentystów:

"Jest też smutna statystyka – opuszczania Kościoła. O ile w latach 2010-2014 chrzest przyjęło 6 212 919 osób, to w tym samym czasie z Kościoła odeszło 3 717 673 wyznawców – 60 proc. w stosunku do liczby nowo ochrzczonych” (Głos Adwentu wrzesień-październik 2015, s. 4).

„(...) choć w roku 2014 oddano prawie 2,5 mld dolarów dziesięcin i 89 mln na rzecz światowej misji, to pieniądze te pochodzą jedynie od ok. 5 proc. wyznawców Kościoła, wiernych w »dziesięcinach i daninach«. 40 proc. wszystkich dziesięcin oddawane jest w Ameryce Płn.” (jw. s. 4).

Sam jestem zdziwiony, że tacy krzykacze święcący szabat, a dziesięcin nie chcą płacić. :-\
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 19:58 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Grudzień, 2017, 18:06 »
Pamiętajmy, że może nastąpić też nawrót do niektórych "starych świateł", jak to pisze organizacja:

Niektórym jednak wydaje się, że ścieżka ta nie zawsze prowadziła prosto przed siebie. Wyjaśnienia podawane przez widzialną społeczność ludu Jehowy zawierają niekiedy poprawki, które jak gdyby nawracały do punktu wyjścia, do dawniejszych poglądów. Ale w istocie rzecz ma się inaczej. Nasuwa się tu porównanie z tym, co w środowisku wodniaków bywa nazywane »halsowaniem«. Manewrując osprzętem, żeglarze potrafią zmusić statek do zwrotów w prawo i w lewo, tam i z powrotem, ale cały czas posuwają się w upatrzonym kierunku pomimo przeciwnego wiatru. A celem, ku któremu zmierzają słudzy Jehowy są obiecane przez Boga »nowe niebiosa i ziemia nowa« (2 Piotra 3:13)” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 18 s. 19).


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Grudzień, 2017, 13:23 »
Pobawmy się w futurologów.
Zgadujmy jakie nowe światła może wprowadzić CK w ciągu najbliższych 20 lat (a może 10?  :) )

Ja obstawiam tak:

4. transfuzja wg sumienia wyszkolonego na Biblii
Oto słowa które kiedyś napisałem, które wkładam w usta CK:  :)

Moje przypuszczenie na najbliższe 20 lat.

Rozwój wiedzy medycznej i pogłębienie studium Słowa Bożego, poprzedzonego głęboką modlitwą, pozwoliły "niewolnikowi wiernemu i roztropnemu" lepiej dostrzec zamierzenie Jehowy co do świętości krwi. Ponieważ Biblia nie wypowiada się wprost na temat transfuzji krwi, dlatego "niewolnik" ów uważa, że nie możemy być dogmatyczni w tej kwestii. Bracia którym sumienie nie pozwala na poddanie się przetoczeniu krwi, razem z tymi których wyszkolone na Biblii sumienie zezwala na transfuzję, odtąd będą razem chwalić Jehowę w duchu i prawdzie. Wierzymy że ta korekta przyczyni się do jeszcze większej miłości wśród ludu Bożego, a ludziom ze świata ukaże, że Świadkowie Jehowy nie upierają się sztywno przy swych poglądach. Wszak już dawno temu pisaliśmy: "W miarę lepszego zrozumienia czegoś nieraz trzeba zmienić zdanie. Świadkowie Jehowy są gotowi pokornie dokonywać takich zmian" (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 347). W tym duchu właśnie kroczy lud Jehowy do celu, który On wytycza.Offline Trinity

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Grudzień, 2017, 17:29 »
z krwią na razie nie zluzują bo by ich podpalili za tyle niewinnych istnień
od kiedy popuścili z frakcjami? od 15 lat? to jeszcze z 15 im daje.
z przeszczepami też tak softowo wjechali


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Grudzień, 2017, 17:50 »
Cytuj
z krwią na razie nie zluzują bo by ich podpalili za tyle niewinnych istnień
Oni na to nie patrzą. Za zastępczą służbę też tylu siedziało w więzieniu, a znieśli.

Nie, frakcje znosili etapami. Od początku lat 70. XX wieku.

http://www.piotrandryszczak.pl/vademecum/czy-swiadkowie-jehowy-sa-kompetentni-w-orzekaniu-o-transfuzji-krwi-frakcje-krwi.html


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Grudzień, 2017, 10:32 »
Przypomnijmy, jak może wyglądać nowe światło w sprawie Pamiątki:

Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
Cytuj
Pytania czytelników.
Czy „drugie owce”, należąc do „czeladzi”, tak jak ostatek pomazańców, mogą również jak on spożywać emblematy podczas Pamiątki, korzystając jak ci bracia namaszczeni duchem z całego „pokarmu na czas słuszny”, którym karmi nas „niewolnik wierny i rozumny”?

Przez dziesiątki lat uważaliśmy, że „uczestnikami” Pamiątki mogą być tylko pomazańcy Jehowy. Bracia należący do „drugich owiec” byli wyłącznie „obserwatorami” podczas tej Wieczerzy, czy jak nazwała ich jedna z naszych publikacji „widzami”.
Jednakże od pewnego czasu zauważamy, po wnikliwym studium Słowa Bożego, że „wielka rzesza”, tak jak wielu pomazańców należy również do „czeladzi” Pana.
Pisaliśmy o tym w roku 2013 następująco:
   „»Członkowie czeladzi«: Wszyscy, którzy są karmieni – zarówno pomazańcy, jak i drugie owce” (Strażnica 15.07 2013 s. 22).
   Przypominamy, że wcześniej inaczej rozumieliśmy te kwestie, ale wszyscy wiemy, o czym mówi nam tekst Prz 4:18:
   „W przeszłości nasze publikacje podawały następujące wyjaśnienie: Jezus ustanowił wiernego niewolnika nad członkami czeladzi w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e. Niewolnik – począwszy od tamtego dnia – wyobraża wszystkich pomazańców żyjących na ziemi w dowolnym okresie rozpatrywanych jako grupa. Czeladzią są ci sami pomazańcy rozpatrywani jako jednostki” (Strażnica 15.07 2013 s. 20).

Zauważamy obecnie też, że cała czeladź, składająca się z namaszczonych duchem braci, jak i drugich owiec, karmiona jest tym samym „pokarmem na czas słuszny” przez „niewolnika wiernego i roztropnego”!
   Słowo Boże mówi nam też o „prawdziwym pokarmie” w Ewangelii wg Jana:
„Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim; bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew jest prawdziwym napojem” (Jn 6:54, 55).

Wierzymy, że tym „prawdziwym pokarmem” jest nie tylko ten, który spożywamy duchowo poprzez studium naszych publikacji dostarczanych nam przez Ciało Kierownicze, ale mamy na myśli też ten, który od lat spożywają bracia pomazani duchem. Chodzi o emblematy spożywane przez tych ostatnich.
W związku z tym, że zarówno bracia namaszczeni duchem, jak i z „wielkiej rzeszy” wchodzą w skład tej samej „czeladzi”, karmionej przez „niewolnika wiernego i roztropnego”, więc również drugie owce powinni korzystać z pełni pokarmu ze stołu Jehowy.
Wierzymy, że całe zgromadzenie Świadków Jehowy będzie odtąd z radością i godnie uczestniczyć w spożywaniu emblematów podczas najbliższej Pamiątki.
Starszych w zborach prosimy o to by zadbali o możliwość pełnego uczestnictwa wszystkich braci w Pamiątce oraz pouczenia zaproszonych gości i zainteresowanych, że uczestnicząc w tej Wieczerzy stają się oni jedynie „obserwatorami”. :)Offline Trinity

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Grudzień, 2017, 11:46 »
oni będą wprowadzać nowe światła kuchennymi drzwiami
tak jak z pokoleniem najpierw była wielka zmiana w 1995 roku a później już jakieś kosmetyczne zmiany choć naprawdę były to zwroty o 180 stopni. pamiętam cała strażnica i wszystkie artykuły do studium o tym były, a później jakaś wzmianka, jakaś tabelka gdzieś na ostatniej stronie wydania. w końcu tak sie zamotali że nawet starszy nie potrafi tego rozkminić.
ostatnio też ( ze 3 lata temu) było że nie ma już kombinowania z przypowieściami i przykładami biblijnymi wszystko idzie 1:1 a nie że jakiś tam król był odpowiednikiem klasy namaszczonej.
a potem wpadła mi - nie dawno - strażnica która opisywała jak jakaś starotestamentowa historia ma odpowiednik w naszych czasach..
do takich niespójności dobry jest pan Roszada, ja to wymyśliłam z czapy.

znając alergie braci na nowe światła, bo są to często rozkminy łepskich głów, już sie tak nie wychylą z nowymi światłami jak w 1995
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2017, 11:51 wysłana przez Trinity »


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Grudzień, 2017, 11:48 »
Cytuj
pan Roszada
Trinity:na forum nie ma panów i panujących. :)


Offline Natan_Vizu

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Grudzień, 2017, 12:43 »
Ja obstawiam nowe światło związane z odszkodowaniami dla ofiar pedofilii:

Szanowni bracia, tak jak przypuszczaliśmy armagedon za chwile się rozpocznie a jak wiecie przed końcem ma być wypróbowany wasz stosunek do rzeczy materialnych, dlatego wszyscy musza przepisać swoje majątki na rzecz organizacji ŚJ bo musimy nadać rozmach tej wiadomości. Jezus was kocha i odda wam w raju ten hajs.

Z poważaniem wasi chciwi
Członkowie ciała kierowniczego


Ciekawe ile osób by to zrobiło. Obstawiam ze ludzie 60+ odrazu by przepisywali
Watchtower ma 1.3bln dolarow w nieuchomosciach.
Zapomnialem gdzie to info jest ale chyba w sprawie z pedofilami byl artykol sledczych ze za kazdy dzien zwloki wafchowet ma placic 4k za dzien zwloki za brak dokomentow dotyczachch pedofilow. Jak wiemy oni je pala... i tam sledczy napisal ze organizacja ma tyle hajsu ze ich spokojnie stac na zwloke.

Wiec hajs to maja...

Sent from my SM-A510F using TapatalkOffline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Grudzień, 2017, 10:39 »
CK powinno dostrzec w ciągu najbliższych 20 lat taką oto niezgodność:

Biblia Świadków Jehowy wskazuje, że Jezusowi należy się „cześć”, czego oni nie uznają, o czym piszą w swej publikacji:

Ap 5:13-14 – „»Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i szacunek, i chwała, i potęga na wieki wieków«. A cztery żywe stworzenia mówiły: »Amen!«, starsi zaś upadli i oddali cześć” (Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata 1997).

„A zatem chociaż Jezus dysponuje wielką mocą i ma boską naturę, Biblia nie przedstawia go jako istoty, której powinniśmy oddawać cześć” (Przebudźcie się! Nr 2, 2006 s. 29).

Głowę daję, że jak bym w oczy powiedział członkowi CK że z tym trzeba coś zrobić to by musiał zareagować.

Co by powiedział dziś?  :-\
Wal się. ;D


Offline spychszymon4454

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Marzec, 2018, 10:26 »
Ja czekam tylko na jedną zmianę, ale zapewne nigdy się nie ziści. Chciałbym by przyznali się, że nauka o 1914 jest wyssana z palca, że Jezus zaczął panować zaraz po wniebowstąpieniu, a proroctwo z 24 rozdziału ewangelii według Mateusza miało spełnienie tylko w I w. Ale to oznaczałoby koniec tej organizacji.


Offline Roszada

Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Marzec, 2018, 10:32 »
Ja czekam tylko na jedną zmianę, ale zapewne nigdy się nie ziści. Chciałbym by przyznali się, że nauka o 1914 jest wyssana z palca, że Jezus zaczął panować zaraz po wniebowstąpieniu, a proroctwo z 24 rozdziału ewangelii według Mateusza miało spełnienie tylko w I w. Ale to oznaczałoby koniec tej organizacji.
Oni to dawno nauczają, ale tak po cichutku. :-\

„Chrystus Królem zboru chrześcijańskiego od czasu pierwszej obecności” („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953, 1957] t. 2, s. 110).

„Trzeciego dnia wskrzesił Syna i w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku Jezus zaczął królować nad chrześcijańskim zborem swych namaszczonych braci (Kol. 1:13)” (Strażnica 15.01 2014 s. 11).

Jest drobna różnica między tymi tekstami rok 30 i 33. ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Pięć hipotetycznych nowych świateł na najbliższe 20 lat
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Marzec, 2018, 11:23 »
„Trzeciego dnia wskrzesił Syna i w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku Jezus zaczął królować nad chrześcijańskim zborem swych namaszczonych braci (Kol. 1:13)” (Strażnica 15.01 2014 s. 11).

No nie żartuj, że wskrzesił Syna. A co wskrzesił, jeśli najpierw rozłożył fizyczne ciało?