Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Badanie Pism z 25 czerwca, czyli kopiuj-wklej byle była jakaś treść.  (Przeczytany 343 razy)

Offline Technolog

Cytuj
Czwartek 25 czerwca
Jak to dobrze i miło, gdy bracia mieszkają ze sobą w jedności! (Ps. 133:1).

Dlaczego nie miałbyś sobie postanowić, że będziesz wywierać pozytywny wpływ na innych i dbać o jedność wśród braci i sióstr? Jeśli już tak robisz, zasługujesz na pochwałę. Ale może mógłbyś ‛się rozszerzyć’, czyli robić to w jeszcze większym zakresie albo bardziej systematycznie (2 Kor. 6:11-13). A może mógłbyś zwiększyć wysiłki, żeby światło prawdy biblijnej świeciło jeszcze jaśniej w twojej okolicy. Twoje życzliwe słowa i zachowanie być może sprawią, że któryś z sąsiadów zechce poznać Jehowę. Zastanów się: „Co sąsiedzi o mnie myślą? Czy dbam o czystość domu i podwórka i w ten sposób przyczyniam się do ładnego wyglądu otoczenia? Czy wychodzę z inicjatywą, żeby pomagać innym?”. Kiedy rozmawiasz z braćmi i siostrami, zapytaj, jak ich życzliwość i przykładne zachowanie wpłynęły na krewnych, sąsiadów, współpracowników i kolegów szkolnych. Pewnie usłyszysz wiele budujących historii (Efez. 5:9). w18.06 s. 24, ak. 13, 14

Wskażcie mi związek pomiędzy Psalmem 133:1 a treścią komentarza. Dwa akapity ze Strażnicy, sklejone w jeden, kompletnie odklejone od wersetu głównego po trzecim zdaniu.


Offline Sebastian

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 249
  • Polubień: 7392
  • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: Badanie Pism z 25 czerwca, czyli kopiuj-wklej byle była jakaś treść.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec, 2020, 22:53 »
być może jest to pouczenie skierowane do marginesu społecznego :)

tłumacząc ze strażnicowego na polski możnaby tę budującą myśl oddać następująco:

bracie Zdzichu, rozumiemy że masz skłonność do alkoholu i doceniamy to że wszyłeś sobie esperal, ale nie możesz na tym poprzestać. Twoje mieszkanie nie powinno wyglądać jak melina pijacka. Przykładowo, wypadałoby nie naśladować Rafała Traskowskiego i nie ograniczać się do użycia taśmy klejącej, ale w końcu po kilkunastu miesiącach wymienić te popękane szyby w oknach. Zadbaj też o solidnie wywietrzenie mieszkania, aby smrodu bełtów nie było czuć na klatce schodowej. I najważniejsze: do chrześcijańskiej żony nie należy o 2:30 krzyczeć na cały głos "zamknij się, Ty stara k..."; można przecież np. powiedzieć "serduszko, połóż się spać" :) Dopóki nie zastosujesz się do tych wskazówek raczej nie licz na to że kogokolwiek z sąsiadów przekonasz do cukierkowej wizji raju na ziemi.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2020, 23:06 wysłana przez Sebastian »