Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Artykuły zmienione u usunięte z JW.ORG możliwe do odzyskania - dla każdego  (Przeczytany 2038 razy)

Offline rychtar

Dzisiaj oglądałem ciekawy program na temat technologii IT i internetu. Nie będę się wgłębiał w szczegóły techniczne bo nie każdego to interesuje. Jednak jest coś co każdego z nas może bardzo zainteresować. Otóż jest firma w USA, która na swoich serwerach ma ponad 5 peta bajtów czyli strasznie dużo. Na tych serwerach znajdują się wszystkie strony internetowe z całego świata wraz ze wszystkimi zmianami na przestrzeni całej historii dla każdej strony.
Zainteresował mnie ten temat i sprawdziłem stronę JW.ORG i okazało się, że na tej stronie jest cała historia strony JW.ORG czyli nawet te usunięte rzecy, które zostały przez świadków Jehowy usunięte.

Strona jest po angielsku ale nie jest skomplikowana w obsłudze. Jedynym mankamentem jest to, że działa trochę powoli gdy się przegląda archiwa. Adres do strony:
https://web.archive.org/

Po wejściu na tą stronę wpisujemy w polu wyszukiwania adres www.jw.org i pokazuje się nam grafika z ilością zmian na dany rok czarnym kolorem, po kliknięciu na dany rok np 2017 pokazuje się kalendarz całego roku z zaznaczonymi zmianami na stronie. Dni, w których wprowadzono zmiany są zaznaczone na niebiesko / zielono. Po najechaniu na dany dzień pojawia się dymek z informacją o ilości zmian, o godzinie, minucie i sekundzie wprowadzenia zmiany, po najechaniu na daną godzinę przechodzimy do strony jw.org z tej właśnie wybranej chwili. Można się poruszać na niej tak samo jak bezpośrednio z poziomu jw.org i można zmienić sobie język na polski.

Link wyświetlający od razu dane strony jw.org: https://web.archive.org/web/*/www.jw.org

Teraz już się nie wykpią :)

Polecam :)
31.07.2017 AD - Wolność od JW.org


Offline Estera

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 13905
  • Wiara, to nie łatwowierność.
   I bardzo dobrze.
   Dla kopaczy prawdy, to prawdziwe źródło wiedzy.
   I odnajdowania tych zmian doktrynalnych, które tak skrupulatnie i szybko wprowadzają.
   Niestety, prawdy nie da się ukryć.
   :)


Offline julia7

Ktoś już wyłowił coś fajowego czy są czyści jak łza?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Ktoś już wyłowił coś fajowego czy są czyści jak łza?
Raczysz waści białogłowo żartować, "czyści jak łza"? ;D  że niby kto, bo nie czaję.


Offline julia7

Czyści w kwestii zmian na stronie JW.ORG.


Offline preampusDistortus();

Krótkie sprostowanie: nie data i godzina dokonania zmiany, a data i godzina wykonania konkretnego zrzutu przez tzw. crawler, który wykonuje kopię danej podstrony.