Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzebni prawnicy - LIST-14.XI.2000  (Przeczytany 940 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Moderator
  • Wiadomości: 4 620
  • Polubień: 6767
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Potrzebni prawnicy - LIST-14.XI.2000
« dnia: 15 Grudzień, 2018, 17:52 »
moje trzy grosze:
c.d - listów

STRAŻNICA
Towarzystwo Biblijne i Traktatowe
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce
06-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14
tel. 729-80-40  fax 729-86-71

LA:LAL 14 listopada 2000

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH.

Drodzy Bracia!

Obserwując, jak działalność na rzecz Królestwa nabiera na całej ziemi coraz większego tempa i rozmachu, czujemy się pobudzeni wykrzyknąć za Psalmistą: „Błogosławiony niech będzie Jehowa Bóg, Bóg Izraela, który sam jeden dokonuje zdumiewających dzieł. I błogosławione niech będzie Jego chwalebne imię po czas niezmierzony, a chwała jego niech napełni cała ziemię” (Psalm72:18,19). To zachwycające, że każdy oddany sługa Jehowy stara się według swych najlepszych możliwości brać udział w popieraniu czystego wielbienia. Dzięki temu „ludzie usposobieni do życia wiecznego” rozpoznają głos pasterza i z radością podejmują wielbienie Jehowy, jako prawdziwego Boga (Dzieje 13:48).

  Cieszymy się, że możemy razem współpracować w tym wielkim dziele rozszerzania wpływów Królestwa Bożego, z myślą o prawnym umocnieniu dobrej nowiny (Filip.1:7). Mamy do Was serdeczną prośbę. Chodzi o pomoc w wyszukiwaniu sióstr i braci, którzy mają przygotowanie prawnicze lub współdziałają z wymiarem sprawiedliwości (np. kuratorzy sądowi, psycholodzy w rodzinnych ośrodkach diagnostycznych, osoby pracujące w sekretariatach sądu i w kancelariach  prawniczych: adwokackich, radcowskich, notarialnych). Jeżeli takie osoby są w Waszym zborze i byłyby chętne do współpracy z nami, to bardzo byśmy sobie cenili, gdybyście zechcieli przesłać nam ich adresy kontaktowe i telefony z krótkim opisem ich przydatności pod względem duchowym.

  Załączamy formularz, który chętni mogliby wypełnić i przesłać do Nadarzyna. Oczywiście nie wiąże się to z oderwaniem ich od codziennych zadań i obowiązków, niemniej chcielibyśmy być zorientowani i przygotowani, żeby w razie potrzeby móc skorzystać z pomocy takich osób.
Bardzo będziemy sobie cenić, gdybyście po zorientowaniu się, kto z waszego zboru mógłby stawić się do dyspozycji, przesłali nam informację do końca grudnia. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc w tej sprawie.

  Bardzo nas cieszy współpraca z Wami na polu dalszego umacniania działalności na rzecz Królestwa i najserdeczniej Was pozdrawiamy.

                                                                                                                                           Wasi bracia,
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2018, 14:04 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline josh82

Odp: Potrzebni prawnicy - LIST
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień, 2018, 18:07 »
Pozwolę sobie sparafrazować klasyka:

"Jeśli Strażnica szuka prawników i innych radców prawnych, to wiedz, że coś się dzieje!"


Offline Roszada

Odp: Potrzebni prawnicy - LIST
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień, 2018, 18:19 »
Wprawdzie to stara sprawa, ale widać procesy czuli nosem. ;)
Aż strach z nimi zadzierać, skoro tacy kuci na 4 nogi.
Choć mówi się, że kolos na glinianych nogach. :)


puma

  • Gość
Odp: Potrzebni prawnicy - LIST
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień, 2018, 18:36 »
ale prawników mają jak na lekarstwo idioci no bo przecież wykształcenie jest nie mile widziane bałwany :D hahahaha


Offline uncja

Odp: Potrzebni prawnicy - LIST
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień, 2018, 19:03 »
Pozwolę sobie sparafrazować klasyka:

"Jeśli Strażnica szuka prawników i innych radców prawnych, to wiedz, że coś się dzieje!"
Owszem, dzieje sie z tym że juz coś zupełnie innego, niz wtedy gdy list był pisany.
Naonczas byli potrzebni ludzie do załatwiania spraw w wymiarze sprawiedliwości - gdyż chciano budować sale a był rok 2000 i wielu miało nadzieje na błyskawiczny rozwój dzieła i rychły Armegedon. Dzis natomiast dzieło się zwija - a do tego już tak bardzo nie trzeba prawników, natomiast prawnicy owszem przydaliby się do radzenia sobie z tym całym mnóstwem problemów, które np wywołało RODO, bo te problemy, które wywołała pedofilia, a które ujawnią się w postaci turbulencji finansowych to najlepiej rozwiązaliby księgowi, kreatywni (warunek sine qua non).


Offline Roszada

Odp: Potrzebni prawnicy - LIST
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień, 2018, 19:04 »
Kiedyś jawnie szukali innych zawodów, ale prawników to potajemnie szukają w listach:

„Poza tym do składania zgłoszeń zachęca się też niektóre siostry i braci liczących nieco ponad 35 lat, jeśli posiadają specjalistyczne kwalifikacje i przygotowanie zawodowe przydatne w Betel. Na przykład mogłoby chodzić o stomatologów, lekarzy, księgowych, architektów, inżynierów budowlanych, pielęgniarki lub elektroników i informatyków. Nie zachęcamy jednak nikogo do zdobywania specjalistycznego wykształcenia z myślą o tym, że zwiększy to jego szanse przyjęcia do Betel. Osoby, które już nabyły takich umiejętności, na przykład jeszcze przed poznaniem prawdy, mogą dołączyć do formularza zgłoszenia do Betel dokładny opis posiadanych kwalifikacji” (Nasza Służba Królestwa Nr 6, 2001 s. 4).