Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998  (Przeczytany 1686 razy)

Offline Nadaszyniak

 • Moderator
 • Wiadomości: 4 620
 • Polubień: 6767
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« dnia: 13 Luty, 2019, 17:13 »
(mtg): do uzupełnienia archiwum WTS

                                                             
                                                                                    STRAŻNICA
                                                             TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE
                                   ZAREJESTROWANY ZWIĄZEK WYZNANIA ŚWIADKÓW JEHOWY W POLSCE
                                                                 06-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14
                                                                    tel. 729-80-40  fax 729-86-71

                                                                                20 lipca 1998


   POUFNE
   DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH
   Drodzy Bracia!

     Przekazujemy Wam informacje, które mogą się Wam w przyszłości okazać potrzebne. Podano je
podczas 15-godzinnego szkolenia uzupełniającego dla starszych i dotyczących różnych poważnych spraw.

     Napastowanie seksualne dzieci. W liście Towarzystwa do wszystkich gron starszych z 14 maja 1997, strona 2, akapit 4, czytamy: ''Starsi powinni (…) powiadomić Towarzystwo o każdej osobie,o której wiadomo, że w przeszłości napastowała seksualnie dzieci, a która obecnie lub dawniej była zamianowana przez Towarzystwo do usługiwania w Waszym zborze''. Ze sprawozdań wynika, iż zdaniem niektórych starszych powyższe zalecenie nie dotyczy osób, które dopuściły się takiego występku przed chrztem. Jednakże nawet w takiej sytuacji starsi powinni napisać do biura oddziału – również wtedy, gdy przewinienie popełniono wiele lat temu. Jeśli jakieś grono starszych jeszcze nie wysłało takiego listu, powinno niezwłocznie to uczynić. Ponadto wszelką korespondencję umieszczaną w poufnych aktach zboru, dotyczącą osoby, na którą ciąży zarzut – potwierdzony lub nie – napastowania seksualnego dzieci, należy opatrywać napisem „Nie zniszczyć” i przechowywać bezterminowo.
    Podczas szkolenia uzupełniającego w ramach Kursu Służby Królestwa dla starszych, w Części 5(b) „ROZPATRUJĄC POWAŻNE SPRAWY, KIERUJCIE SIĘ ROZEZNANIEM”, odbyła się dyskusja, w której omówiono kwestie związane z napastowaniem dzieci. Pytanie nr 6 brzmiało: „Co należy wziąć pod uwagę, by ustalić, jakie – jeśli w ogóle – przywileje w zborze można powierzyć komuś, kto w przeszłości napastował seksualnie dzieci? ” W odpowiedzi zawarto takie zdanie: „ Trzeba  też brać pod uwagę względy prawne”. Niektórzy pytali, dlaczego i w jakim sensie powinniśmy brać pod uwagę względy prawne, gdy zalecamy do usługiwania osoby, które niegdyś napastowały seksualnie dzieci.
   
   Ci którzy przez zamianowanie otrzymują przywileje służby, a więc starsi i słudzy pomocniczy, obejmują stanowiska wymagające zaufania. Człowiek, któremu powierzono przywileje w zborze, uchodzi za osobę godną zaufania. Wyrazem tego może być swobodniejsze powierzanie mu opieki i nadzoru nad dziećmi. Gdybyśmy przedwcześnie zamianowali na starszego lub sługę pomocniczego byłego pedofila, narazilibyśmy zbór na niebezpieczeństw. Poza tym wymiar sprawiedliwości pociągnie do odpowiedzialności każdą organizację, która świadomie powierzyła byłemu pedofilowi funkcję wymagającą zaufania, po czym ten ponownie napastował seksualnie dziecko. Może to pociągnąć za sobą kosztowne procesy, pochłaniające ofiarowane środki, które powinny być spożytkowane na rozwój dzieła Królestwa. A zatem należy też brać pod uwagę względy prawne, a ponadto ocenić, jakiego rozgłosu nabrała ta sprawa, do jakiego czynu posunął się winowajca, ile lat minęło od tamtego czasu oraz jaka opinię ma obecnie w zborze i u osób postronnych, a także u tych, którym wyrządził krzywdę.

  Biblijne prawo do ponownego zawarcia małżeństwa. Na stronie 134 podręczniku Kursu Służby Królestwa wspomniano o sytuacji, gdy partner winny cudzołóstwa sam przeprowadza rozwód wbrew woli strony niewinnej. W tym wypadku osoba winna nie może zawrzeć nowego związku małżeńskiego.
    A co wtedy, gdy niewinny partner wyraża zgodę na rozwód i podpisuje wniosek o rozwód? Czy daje to stronie winnej prawo do ponownego zawarcia małżeństwa? Tak. Znajduje tu zastosowanie rada Jezusa zapisana w Ewangelii według Mateusza 5:37: ' Niech wasze Tak znaczy Tak, a wasze Nie – Nie'.
   Jeżeli pokrzywdzona żona – być może pragnąc zabezpieczyć się pod względem finansowym lub uzyskać prawo opieki nad dzieckiem – zgadza się na rozwód, o który wniósł mąż winny cudzołóstwa, to taki mężczyzna ma odtąd prawo zawrzeć nowy związek małżeński. Nawet jeśli zdradzona żona twierdzi, że wybaczyła niewiernemu partnerowi, to jednak przez podpisanie dokumentów rozwodowych dała do zrozumienia, iż go odrzuciła. Od tej pory nie ma już do niego żadnych praw, toteż w świetle Biblii wolno mu ponownie zawrzeć małżeństwo.

Str.2
   
    Co wtedy, gdy uzyskano niebiblijny rozwód, a po jakimś czasie jeden z byłych partnerów dopuszcza się rozpusty? Czy w świetle Biblii oboje mają prawo do zawarcia nowego małżeństwa?
   
    Jeżeli mężczyzna występuje z inicjatywą i uzyskuje rozwód nie mających podstaw biblijnych, a później jego rozwiedziona żona dopuszcza się cudzołóstwa, to oboje maja prawo do zawarcia nowego  małżeństwa. Jest tak dlatego, że uzyskanym wcześniej niebiblijnym rozwodem ów mąż dał dowód, iż odrzucił swą żonę. Ma tu zastosowanie wyjaśnienie z akapitu 1 na stronie 135 podręcznika do Kursu Służby Królestwa: „Osoba, która popełnia cudzołóstwo po uzyskaniu niebiblijnego rozwodu przez jej współmałżonka, może według Biblii ponownie zawrzeć małżeństwo, gdyż została już odrzucona przez partnera, który otrzymał rozwód”. Rzecz wygląda jednak inaczej, gdy sytuacja jest odwrotna.
Jeżeli cudzołóstwa dopuszcza się osoba, która zabiegała o niebiblijny rozwód, to w dalszym ciągu ma obowiązek wyznać ten grzech byłemu partnerowi – mimo iż formalnie  są po rozwodzie. Strona niewinna musi mieć sposobność zadecydowania, czy chce przebaczyć winowajcy. Niemniej w obu wypadkach osoba, która dopuściła się cudzołóstwa, musi stanąć przed komitetem sądowniczym.

    Omówione wyżej zasady niewątpliwie pomogą wyjaśnić wiele pytań na temat biblijnego prawa do ponownego zawarcia małżeństwa, ale gdy starsi udzielają jakieś odpowiedzi, muszą zawsze zachować jak najdalej idącą ostrożność. Zanim powiecie głosicielowi, że Waszym zdaniem ma biblijne prawo rozwodu i ponownego małżeństwa, zbierzcie niezbite dowody na to, że 1) doszło do cudzołóstwa, 2) strona niewinna odrzuciła niewiernego partnera i 3) że uzyskano prawny, wiążący rozwód. Ponieważ podjęcie decyzji w takich sprawach wymaga uwzględnienia wielu czynników, często konieczne jest napisanie do Towarzystwa. Zawsze starajcie się podać jak najwięcej szczegółów, łącznie z nazwiskami osób, o które chodzi. Towarzystwo udzieli wówczas niezbędnej pomocy.

    Jeśli rozwiedziony brat lub siostra pragnie ponownie wstąpić w związek małżeński, starsi powinni taktownie poprosić o pokazanie im dokumentów rozwodowych, aby mogli się upewnić, że dana osoba może zgodnie z prawem to uczynić. Powinni też ustalić, czy stwierdzono, że obu stronom przysługuje biblijne prawo do ponownego zawarcia małżeństwa (Mateusza 19:9).
Pomoże to sługom Jehowy zachować czystość zboru oraz nie dopuścić do zawarcia cudzołożnych małżeństw. Przed usankcjonowaniem w zborze jakiegoś ślubu zawsze rozważcie wskazówki zawarte w liście Towarzystwa z sierpnia 1994 roku, dotyczącym uroczystości ślubnych.

    Modlimy się o to, byście potrafili sprostać poważnemu obowiązkowi pasienia trzody. Przyjmijcie wyrazy serdecznej chrześcijańskiej miłości i najlepsze życzenia.
                                                                                         
                                                                                                             Wasi bracia


 PS. Do grona starszych: Na najbliższych spotkaniu całego grona starszych  nadzorca przewodniczący zadba o to, by przeczytano ten list i by każdy starszy naniósł sobie uwagi na marginesie podręcznika Kursu Służby Królestwa:

U góry strony 94: Zobacz listy Towarzystwa: z 20 lipca 1998, 1 lutego 1996 i 14 maja 1997.
U dołu strony 134 lub u góry strony 135: Zobacz list Towarzystwa z 20 lipca 1998.

 


WIDZĘ MROKI

 • Gość
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty, 2019, 17:33 »
Czyli co, o pedofilii w Polskich zbiorach już była mowa u schyłku XX wieku, dranie wiedzieli o tym i skutecznie ukrywali, a myśmy byli tak "zakręceni", że z niczego nie zdawaliśmy sobie nawet sprawy, niczego do siebie nawet nie dopuszczając, ten
list powinny otrzymać odpowiednie służby Państwa Polskiego by na podobę Holandii, "przetrzepali", tajne zapiski zborowe Świadków Jehowy, w całej Polsce.

  Dzięki Nadaszyniak  ;)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2019, 17:38 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Gandalf Szary

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 060
 • Polubień: 3347
 • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty, 2019, 18:43 »
Moje najlepsze młode lata, które poświęciłem dla tej organizacji. Najpierw ONZ a teraz pedofilia w 1998 r. Po prostu super ekstra!!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline DeepPinkTool

Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty, 2019, 19:37 »
Mam na dysku zarówno ten list jak i list do którego się ten odwołuje (tzn z 14 maja 1997) to znaczy, że był on już w archiwum WTS.
To co mnie jednak niepokoi to fakt, że nie mogę wejść do rzeczonego archiwum.


WIDZĘ MROKI

 • Gość
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty, 2019, 20:04 »
Mam na dysku zarówno ten list jak i list do którego się ten odwołuje (tzn z 14 maja 1997) to znaczy, że był on już w archiwum WTS.
To co mnie jednak niepokoi to fakt, że nie mogę wejść do rzeczonego archiwum.

Zadziałaj proszę, i "wrzuć" tu do poczytania, co niektórzy sobie wydrukują, ja na pewno, kto wie, może nadejść czas, że dowody ich matactwa niejednemu z nas się przydadzą, wszak największym wrogiem jest ich własną literatura


Offline DeepPinkTool

Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty, 2019, 20:09 »
List z 14-05-1997.


WIDZĘ MROKI

 • Gość
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty, 2019, 20:12 »
List z 14-05-1997.

Dziękuję


Offline DeepPinkTool

Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty, 2019, 20:14 »
List z 1-02-1996

Nadaszyniak: zamieszczony w nowym wątku:  Molestowanie-wytyczne Towarzystwa Strażnicy wobec sprawcy-(uzgodniono z DeepPinkTool)
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2019, 02:27 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 060
 • Polubień: 3347
 • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Luty, 2019, 20:15 »
Zadziałaj proszę, i "wrzuć" tu do poczytania, co niektórzy sobie wydrukują, ja na pewno, kto wie, może nadejść czas, że dowody ich matactwa niejednemu z nas się przydadzą, wszak największym wrogiem jest ich własną literatura
[/b][/size]
Można wykorzystać podczas rozmowy podczas wizyty pasterskiej/komitetu sądowniczego.
Pamiętam te lata głośno piętnowało się KK za ukrywanie homoseksualizmu oraz wykorzystywaniu seksualnym młodych chłopców. Organizacja kreowała się na nieskazitelną, a tu taki kwiatek. Dla mnie te daty mają ogromne znaczenie, sam chodziłem po mieszkaniach i przekonywałem o nieskazitelności organizacji.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


WIDZĘ MROKI

 • Gość
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Luty, 2019, 20:16 »
List z 1-02-1996

Dziękuję :) dobrego wieczoru.

Gandalfie, te lata to czas intensywnej aktywności wielu z nas, dlatego z takim "pazurem", piszę o tym co ta sekta zrobiła mi, zabierając, nie, kradnąc mi, moje najlepsze lata, swoją drogą ciekawe czy jest na to paragraf, może Unijny?
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2019, 20:21 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Nadaszyniak

 • Moderator
 • Wiadomości: 4 620
 • Polubień: 6767
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Luty, 2019, 20:38 »
(mtg) Miałem te listy również umieścić w tej kieszeni stworzonej Nadaszyniaka, ale niespodzianka  :) :) z Waszej strony.
aby była jasność zrobię ich katalog, jak zauważacie tą moją zasugerowaną propozycję, w ten sposób na dany list możemy wstawiać swoje dodatkowe spostrzeżenia -  szczególnie zapytam tych co wstawili
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2019, 21:55 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 2 060
 • Polubień: 3347
 • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Luty, 2019, 20:40 »
Dziękuję :) dobrego wieczoru.

Gandalfie, te lata to czas intensywnej aktywności wielu z nas, dlatego z takim "pazurem", piszę o tym co ta sekta zrobiła mi, zabierając, nie, kradnąc mi, moje najlepsze lata, swoją drogą ciekawe czy jest na to paragraf, może Unijny?
[/b][/size]
Nie wiem, ale także żal mi straconych lat.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline DeepPinkTool

Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Luty, 2019, 20:59 »
Mam jeszcze w tej tematyce "List z 1-09-1992", "List z 1-10-2012", "List z 1-08-2016", "List z 1-09-2017" Nie chcę dublować, jeśli jednak jest zapotrzebowanie to proszę o info i wstawię.  :)
Ponawiam pytanko czy też nie możecie wejść do zakładki "ARCHIWUM TOWARZYSTWA STRAŻNICA" czy to tylko mój problem?


Offline Nadaszyniak

 • Moderator
 • Wiadomości: 4 620
 • Polubień: 6767
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Luty, 2019, 16:46 »
Witaj-DeepPinkTool
Jak będziesz uprzejmy prześlij te trzy listy tutaj  do POCZEKALNI - oprócz listu 1 wrzesień 1992- byłbym wdzięczny- pozdrawiam


Offline DeepPinkTool

Odp: Molestowanie, sprawa rozwodu- LIST-20.VII.1998
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Luty, 2019, 17:49 »
Witaj-DeepPinkTool
Jak będziesz uprzejmy prześlij te trzy listy tutaj  do POCZEKALNI - oprócz listu 1 wrzesień 1992- byłbym wdzięczny- pozdrawiam
Przesłałem tutaj:
https://sjwp.pl/listy-i-dokumenty-nadaszyniaka/poczekalnia/