Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy i krew - dziesiątki tysięcy zmarłych w ukrytej tragedii  (Przeczytany 1345 razy)

Offline gedeon

Ciekawy artykuł z FB Barbary Anderson

Świadkowie Jehowy i krew - dziesiątki tysięcy zmarłych w ukrytej tragedii

Chociaż Strażnica nigdy nie opublikowała ani faktycznych statystyk ani szacunków dotyczących wpływu ich polityki krwi na Świadków Jehowy, to dobrze wiadomo w środowisku medycznym, że polityka spowodowała lub przyczyniła się do licznych przedwczesnych zgonów wśród zwolenników przestrzegających tej polityki. 1 2 3

Z pewnością mieści się w możliwościach, by stróże strażnicy gromadzili dane na temat liczby Świadków Jehowy, którzy zmarli przedwcześnie z powodu polityki dotyczącej krwi, ponieważ uważnie śledzili działalność każdego członka. Dodatkowo, w wielu z tych przypadków często uczestniczą strażnicy HLC i przedstawiciele HVC. Prawdopodobne wyjaśnienie, dlaczego liczby nigdy nie zostały ujawnione, jest takie, że takie dane stworzyłyby odpowiedzialność dla Towarzystwa Strażnica w taki sam sposób, jak ich baza danych znanych i podejrzanych pedofilów zrobiła, kiedy się pojawiła. 4

Doradca medyczny AJWRB, dr Osamu Muramoto, i doradca naukowy AJWRB, Marvin Shilmer, przyjrzeli się dostępnym studiom medycznym i niezależnie opracowali ekstrapolacje dotyczące wpływu polityki Strażnicy na szacunek straconego życia od początku zakazu transfuzji krwi Strażnicy i projekcja życia potencjalnie zaginionego rocznie. Zaczynamy od przeglądu tych szacunków, a następnie dostosowujemy je, aby uzyskać aktualne liczby.

Dr Osamu Muramoto, MD - doradca medyczny AJWRB

W 2001 r. Dr Muramoto wykorzystał badanie Kitchens CS: Czy transfuzje są przereklamowane? Wyniki chirurgiczne Świadków Jehowy . Został opublikowany w lutowym wydaniu The American Journal of Medicine na stronach 117-119. Badanie zostało oparte na 1404 "bezkrwawych" operacjach przeprowadzonych na Świadkach Jehowy i wykazało, że 1,4% tych pacjentów zmarło z powodu braku krwi jako głównej przyczyny lub przyczyn śmierci. Mówiąc prosto, oznacza to, że za każdym razem, gdy ŚJ miał "operację bez krwi", ich szansa na śmierć była o 1,4% większa z powodu odmowy krwi. Z dużą ostrożnością, dr Muramoto zdecydował się zaokrąglić tę liczbę do 1%, aby pozwolić na niektórych, którzy i tak mogli umrzeć, tak stwierdził inny sposób, w jaki ustalił, że za każdą setkę "bezkrwistych" operacji Świadków Jehowy jedna śmierć mogła przypisuje się odmowę krwi.

W tym czasie Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwi zgłosiło, że około 4 miliony pacjentów otrzymało transfuzję krwi z 12,6 milionów jednostek oddanej krwi rocznie. Oznaczało to, że 4 miliony lub 15 na każdych 1000 Amerykanów miało warunki wymagające krwi każdego roku.

W tym czasie było około 1 000 000 Świadków Jehowy w Stanach Zjednoczonych, więc około 15 000 Świadków Jehowy miałoby warunki, które normalnie wymagałyby transfuzji krwi. Jeśli ich stopa śmierci wzrosła o 1% z powodu odmowy krwi, oznacza to, że około 150 Świadków Jehowy zmarło w tym roku w Stanach Zjednoczonych z powodu przestrzegania zakazu krwi Strażnicy. 5

Ponieważ Świadkowie Jehowy są wielonarodową organizacją religijną, musimy rozszerzyć tę ekstrapolację, aby objąć tych członków w innych krajach, i musimy również uwzględnić fakt, że polityka obowiązuje od 1945 roku. Jednak od czasu polityka była opcjonalna do 1961 r., postanowiliśmy pomijać te lata (lata 1945-1961). Podobnie jak dr Muramoto, chcemy popełnić błąd po stronie ostrożności, chociaż można rozsądnie założyć, że w tym okresie doszło do wielu zgonów z powodu bardzo ograniczonej dostępności leczenia "bezkrwistego".

Zebraliśmy zebrane dane Strażnicy na temat wydawcy Świadków Jehowy w latach 1961-2016. W tym 56-letnim okresie średnia liczba wydawców rocznie wynosiła 3,957,868. Przekształcenie czynnika określonego przez dra Muramoto oznaczałoby, że w ciągu 56 lat zmarło 33 236 Świadków Jehowy. Rocznie dochodzi do 594 zgonów rocznie, przy 1220 zgonów w 2016 r.

Jest to nasz wniosek, który jest ostrożnym szacunkiem, ponieważ wiele zaawansowanych technologicznie metod leczenia i sprzętu medycznego, które są obecnie w użyciu, nie istniało we wcześniejszych latach i do dnia dzisiejszego nie istnieje w krajach trzeciego świata, w których Świadkowie Jehowy doświadczyli znacznego wzrostu. . Podczas gdy rzeczywiste liczby nigdy nie będą znane, prawdopodobne jest, że faktyczna liczba zgonów wśród populacji Świadków Jehowy jest wyższa, być może znacznie wyższa.

Marvin Shilmer, doradca naukowy AJWRB

W 2012 roku Marvin Shilmer, były urzędnik Świadków Jehowy, przygotował drugie oszacowanie wpływu polityki krwi Strażnicy na Świadków Jehowy i ich dzieci. 6 W tym przypadku był on w stanie wykorzystać nowsze badania Beliaev i wsp., Zatytułowane Korzyści kliniczne i opłacalność allogenicznej transfuzji komórek krwi w ciężkiej objawowej niedokrwistości , opublikowanej w VoxSanguinis w 2012 roku.

Było to wieloośrodkowe badanie obserwacyjne łączące pacjentów Świadków Jehowy (z wyjątkiem osób poniżej szesnastego roku życia i osób z zaawansowanym nowotworem), którzy odmówili produktów czerwonych krwinek z dobranymi pacjentami, którzy otrzymali produkty czerwonych krwinek (RBC). Dane zebrano z czterech publicznych szpitali w Nowej Zelandii w latach 1998-2007. W tym czasie w badaniu stwierdzono 103 pacjentów z JW, którzy cierpieli na ciężką anemię, a spośród nich 20,4% zmarło (21 pacjentów). Współczynnik zgonów wśród pasujących do grupy osób, które przyjęły produkty RBC, wynosił zaledwie 1,9%. Więc różnica netto w śmiertelności może być bezpośrednio przypisana następującej polityce krwi Strażnicy. 20,4 - 1,9 to 18,45%.

Innymi słowy, oznacza to, że gdyby ta grupa 103 ŚJ przyjęła produkty RBC zamiast 21 śmierci, zginęłyby tylko 2. Ponieważ badanie obejmowało okres dziesięciu lat, a 19 żołnierzy JW zmarło niepotrzebnie, miało miejsce około 1,9 zgonów rocznie. W ciągu tego 10-letniego okresu średnia liczba wydawców JW wynosiła 12 700. 1,9 zgonów rocznie wynosi 0,015% populacji ŚJ. Jest to zgodne z czynnikiem, do którego doktor Muramoto doszedł w swojej analizie z 2001 r. Na podstawie odrębnego badania.

Zarówno obliczenia dr Muramoto, jak i Marvina Shilmera dały taki sam wskaźnik śmiertelności (0,015% rocznie). Jeśli zastosujemy tę kalkulację do obecnej populacji Świadków Jehowy, stosunkowo łatwo jest ustalić aktualną liczbę zgonów.

Według opublikowanego rocznego raportu Towarzystwa Strażnica średnia liczba wydawców w roku służbowym 2016 wyniosła 8 132 358. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez 0,015% (0,00015), docieramy do 1220 Świadków Jehowy na całym świecie, którzy zmarli przedwcześnie w 2016 roku w wyniku polityki Towarzystwa Strażnica. Jest to oszałamiająca liczba w każdym przypadku i równa się większej liczbie zgonów w ujęciu rocznym niż wszystkie ofiary masakry w Świątyni Ludowej w Jonestown w Gujanie, która pochłonęła 918 osób w dniu 18 listopada 1978 r. 7

Masakra w Jonestown w Gujanie - 1978

Jednak tragedia masakry w Jonestown była jednorazowym wydarzeniem. Śmierć, za którą odpowiedzialna była prohibicja krwi Strażnicy, ma miejsce od ponad 7 dekad. Tragiczną politykę krwi Strażnicy można prześledzić od jej początków w 1945 r. W 1961 r. Przywódcy Strażnicy zaczęli traktować swoją politykę tak poważnie, że nie uznali jej za przestępstwo godne wiecznej śmierci. Niezadowoleni z pozostawienia sprawy są ręce Boga, zaczęli osądzać i oficjalnie wykluczać tych, którzy odmawiają przyjęcia ich interpretacji.

Wpływ na życie Świadków Jehowy zmuszonych do przestrzegania tej polityki był druzgocący zarówno na poziomie indywidualnym, jak i organizacyjnym. Zebraliśmy roczne raporty Strażnicy z 1961 r., Kiedy to transfuzja krwi stała się przestępstwem wykluczającym do 2016 r. W tym 56-letnim okresie wydali średnio doroczni wydawcy 3 957,868. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez 56 (lata) i przez roczny współczynnik zgonów 0,015%, w tym okresie nastąpiło około 33 246 zgonów spowodowanych polityką Strażnicy. Nie jest przesadą myślenie o tym jako o tragedii zbliżającej się do ludobójstwa.

Zachowawcze szacunki

Oszałamiające, jak te liczby, jest to konserwatywne oszacowanie utraty życia. Jak wspomniano powyżej, dr Muramoto zaokrąglił faktyczny wzrost śmiertelności z 1,4% do 1%. Jeśli zastosujemy współczynnik śmiertelności 1,4% (faktyczny wniosek osiągnięty przez Kitchens), spowoduje to straty o 40% wyższe: 1708 zgonów spowodowanych przez politykę Towarzystwa Strażnica w 2016 r., A łącznie 46 544 zgonów w latach 1961-2016.

Marvin Shilmer zauważa, że ​​badanie w Nowej Zelandii opiera się na zapisach czterech szpitali w gęsto zaludnionych rejonach północnych i środkowych, które zawierają 57% populacji kraju. Nowa Zelandia ma ponad osiemdziesiąt szpitali w mniej gęsto zaludnionych regionach, które stanowią około 43% populacji hrabstwa i są podobnie wyposażone. Jeśli współczynnik umieralności jest odpowiednio proporcjonalny dla 57% populacji kraju, powoduje to wzrost rocznego współczynnika umieralności do 0,00026, a ekstrapolacja wskazuje na 2 114 zgonów spowodowanych przez politykę Watchtower dotyczącą krwi w 2016 r. I 57 626 zgonów w latach 1961-2016. .

Podczas gdy rzeczywiste liczby nigdy nie są znane, najprawdopodobniej opłata za przejazd prawdopodobnie mieści się pomiędzy tymi różnymi szacunkami. Aby zaoferować perspektywę, należy wziąć pod uwagę, że w wojnie koreańskiej zginęło 33 739 członków służby USA , 8 i 40 934 członków służby amerykańskiej zginęło podczas wojny w Wietnamie. 9 Jeśli zsumujemy wszystkie zgony spowodowane atakami terrorystycznymi przypisanymi Talibom, Al-Kaidzie, Boko Haram i ISIL w okresie 2000-2013, otrzymamy ogółem 23 899 osób. 10

Liczby te zaskoczą wielu, szczególnie Świadków Jehowy. AJWRB widział wiele przykładów zgonów, które miały miejsce z powodu zakazu krwi, i udokumentowaliśmy wiele z tych doświadczeń, aby inni mogli zrozumieć, co się stało i uczyć się na nim. Prosta prawda jest jednak taka, że ​​Towarzystwo Strażnica jest bardzo dużą organizacją z ponad 8 milionami członków. Kiedy jeden z tych przypadków prowadzi do przedwczesnej śmierci, zawsze jest tragiczny. Jednak rzadko jest on warty opublikowania, chyba że w grę wchodzi dziecko, dorastająca lub ciężarna ŚJ. W rezultacie ogromna większość tych przypadków nie jest objęta mediami i pozostaje nieznana.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy w krajach takich jak Stany Zjednoczone obowiązują przepisy dotyczące ochrony zdrowia, które uniemożliwiają lekarzom dzielenie się informacjami medycznymi swoich pacjentów. Zazwyczaj dowiadujemy się tylko o przypadkach, w których:

    Członkowie AJWRB osobiście zgłaszają doświadczenia.
    Członkowie rodziny Świadków Jehowy zgłaszają się do mediów.
    Lekarze lub szpitale udają się do sądu, aby uzyskać orzeczenie sądowe dotyczące leczenia nieletniego ŚJ.

Znaczna część wartości szokowej tych szacunków śmierci jest związana z ogólną wielkością społeczności ŚJ. Zilustrujmy. Jeśli przeciętny zbór ma około 100 głosicieli, a przeciętny obwód składa się z około 20 kongregacji, nasze ostrożne szacunki sugerują, że w wyniku tej polityki co 3 lata na świecie występuje około 1 zgonu. Typowy ŚJ spodziewałby się jednej przedwczesnej śmierci w zborze co 66,6 roku. Jeśli spotkają się w Sali Królestwa, która ma trzy zbory i osobiście znają 300 ŚJ, mogą oczekiwać, że dowiemy się o jednej śmierci związanej z polityką krwi co 22,2 roku. Przeciętny JW, który był członkiem od dziesięciu lat lub mniej, prawdopodobnie nie dowie się o jednym przypadku.

Mimo to przeciętny Świadek Jehowy nadal pracuje pod fałszywym przekonaniem, że krew jest nie tylko czymś, czego należy unikać z powodów religijnych, ale także z powodów medycznych. Powód jest prosty: Strażnica konsekwentnie wyolbrzymia ryzyko transfuzji krwi i stwierdza lub sugeruje, że są szkodliwe, niebezpieczne i niepotrzebne. 11 Ponadto zaprzeczyli wpływowi, jaki ich polityka wywiera na społeczność Świadków Jehowy, która jest zobowiązana do przestrzegania ich złożonej polityki.

Poniższy cytat ze strony Strażnicy z 9 maja 2017 r. Ilustruje ten punkt:

Jakie dowody wskazuje Strażnica na poparcie tego twierdzenia? Poza kilkoma studiami o bezkrwawej operacji, których nie mogliśmy znaleźć. Chociaż jest dobrze i dobrze, że większość operacji planowych można wykonać bez transfuzji krwi, procedury te rzadko są wyzwaniem dla "życia lub śmierci", z którym borykają się lekarze leczący Świadków Jehowy. Główne problemy występują z ciężkim urazem, powikłaniami porodowymi i przewlekłymi chorobami krwi, w przypadku których nie istnieją skuteczne substytuty transfuzji krwi.

Mówiąc prosto, głównym zabójcą Świadków Jehowy, którzy przestrzegają polityki krwi Strażnicy jest anemia. Jest nieuniknionym faktem, że gdy komórki ciała nie otrzymują tlenu dłużej niż kilka minut, zaczyna się śmierć komórki. Świadkowie Jehowy są bardzo źle poinformowani o tym, a większość wierzy, że krew i produkty krwi stanowią niebezpieczne, nawet lekkomyślne leczenie.

Chociaż wiele można powiedzieć o potencjalnych korzyściach płynących z zarządzania krwią pacjenta lub zachowaniem krwi, usunięcie siatki zabezpieczającej transfuzję krwi stanowi istotne i niepotrzebne ryzyko dla każdej planowej operacji. Dodatkowo, w niektórych kluczowych sytuacjach, takich jak uraz, poród i choroby krwi, nie ma skutecznych substytutów krwi.

Podczas gdy Towarzystwo Strażnica twierdzi, że polityka jest biblijna, nie oferują one niczego istotnego dla poparcia ich częściowego zakazu krwi poza nieokreślonymi biblijnymi odniesieniami do nie jedzenia krwi. Członkowie są zobowiązani do wspierania wszelkiej obecnej polityki, a dzieci ŚJ są również uczone znaczenia zgodności od bardzo młodego wieku. Nawet członkowie rodziny spoza JW mogą zostać zmuszeni do przestrzegania zasad Strażnicy, a indoktrynacja jest tak kompletna, że ​​często istnieją znaczące poziomy zgodności między byłymi ŚJ.

Ponadto nieprzestrzeganie będzie skutkowało wyjątkowym złudzeniem ze strony innych członków JW i dożywotnich przyjaciół, którym zabronione będzie spożywanie posiłków, a nawet rozmawianie z niezgodnie z przepisami ŚJ, który nie przestrzega zasad, lub nawet pyta o to. To wtargnięcie w osobiste życie członków oznacza przymusową kontrolę lub bezprawny wpływ i sprawia, że ​​darmowa i świadoma zgoda jest praktycznie niemożliwa . Jeśli mężczyzna trzyma pistolet na głowie i każe ci coś zrobić, jaki masz wybór? Jeśli zrobisz to, co ci powiedziano, gdy broń jest na twojej głowie, jaką rolę odegrał rewolwerowiec w jakimkolwiek "wyborze", którego dokonujesz? Wybór anemicznego Świadka Jehowy jest podobny do wyboru, jaki dziecko miało w Jonestown. Wypij Kool-Aid lub bądź stracony. Dobrze rozumiejący lekarze i szpitale często nie rozumieją tych złożonych problemów i nieświadomie uczestniczą w martyringu ŚJ i ich dorastających dzieci.

1 . Czy transfuzje są przereklamowane? Wyniki chirurgiczne Świadków Jehowy. Kuchnie CS. The American Journal of Medicine . 1993 luty; str. 177-119. http://www.amjmed.com/article/0002-9343(93)90171-K/pdf

2 . Korzyści kliniczne i opłacalność allogenicznej transfuzji krwinek czerwonych w ciężkiej objawowej anemii. Beliaev i in. VoxSanguinis 2012 lipiec 103 (1): 18-24. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22150804

3 . Odmowa transfuzji krwi przez kobiety Świadka Jehowy: badanie obecnego zarządzania w praktyce położniczej i ginekologicznej w Wielkiej Brytanii. Sahana Gupta i in . Blood Transfusion 2012 Październik; 10 (4): 462-470. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3496240/

4 . http://www.pbs.org/newshour/bb/leaders-jehovahs-witnesses-cover-child-sex-abuse/

5 . http://ajwrb.org/wpcontent/uploads/2017/08/BloodDeathsMuramoto.pdf

6 . http://ajwrb.org/marvin-shilmers-2012-estimate-of-jw-blood-deaths

7 . http://www.huffingtonpost.com/adst/the-jonestown-massacre_b_8592338.html

8 . https://www.abmc.gov/cemeteries-memorials/pacific/korean-war-monument-busan#.WYel6ITythE

9 . https://www.archives.gov/research/military/vietnam-war/casualty-statistics.html#category

10 . https://www.statista.com/statistics/426252/deaths-and-injuries-from-terrorist-attacks-worldwide/

11 . http://ajwrb.org/watchtower-blood-propaganda

Ryzyko związane z transfuzją krwi jest realne i dobrze rozumiane. Są również rażąco wyolbrzymione przez "pseudonaukę" Strażnicy. http://rationalwiki.org/wiki/Blood_Transfusions:_How_Safe

I odwrotnie, liczba osób uratowanych przez unikanie komplikacji lub przenoszenia chorób związanych z krwią jest zbyt mała, aby znacząco wpłynąć na szacunki zawarte w tym artykule. http://www.bmj.com/rapid-response/2011/10/28/risk-blood-transfusion-ilegal-breach-confidentiality-addendum-reply-furul

link do artykułu:
http://ajwrb.org/jehovahs-witnesses-and-blood-tens-of-thousands-dead-in-hidden-tragedy


Offline Villa Ella

Właśnie te badania stanowią dowód na to, że bezkrwawa medycyna wcale nie jest bezpieczniejsza i nie skraca okresu rekonwalescencji... Szach i mat!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Lame Dog

  • Gość
Ja chciałem zwrócić uwagę na te przerażające liczby, biorąc pod uwagę określony tu współczynnik:
- 1220 zgonów w roku 2016
- 33236 w ciągu 56 lat
I świadkowie zuchwale powtarzają, że jako "jedyna prawdziwa" religia nie biorą udziału w działaniach wojennych...
Przecież to kpina. A jak można takie działania nazwać?
To są tylko liczby, a przecież każda z tych osób była rodzicem, córką, synem, mężem lub żoną... To są ludzkie dramaty, o
których nie przeczytamy na jw org, ani nie obejrzymy na jw broadcasting...

"Dwa słowa" do zborowych gości odwiedzających forum:
Obudźcie się wreszcie!


Offline gedeon

Ja chciałem zwrócić uwagę na te przerażające liczby, biorąc pod uwagę określony tu współczynnik:
- 1220 zgonów w roku 2016
- 33236 w ciągu 56 lat
I świadkowie zuchwale powtarzają, że jako "jedyna prawdziwa" religia nie biorą udziału w działaniach wojennych...
Przecież to kpina. A jak można takie działania nazwać?
To są tylko liczby, a przecież każda z tych osób była rodzicem, córką, synem, mężem lub żoną... To są ludzkie dramaty, o
których nie przeczytamy na jw org, ani nie obejrzymy na jw broadcasting...

"Dwa słowa" do zborowych gości odwiedzających forum:
Obudźcie się wreszcie!

Dane statystyczne są porażające.

Jest tylko jedno słowo które może to określić. LUDOBUJSTWO
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2018, 18:47 wysłana przez gedeon »


Offline Reskator

W ostateczności jestem za przyjęciem krwi,ale w ostateczności.
Jest wiele alternatyw a jeśli one zawiodą czy są nieosiągalne to krew ale PRZEBADANA.
Aby nie było tak jak we Francji z testerami na AIDS
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2018, 18:46 wysłana przez Reskator »


Offline Villa Ella

Reskator, nie chodzi o to, abyś za każdym razem zgadzał się na transfuzję... Chodzi, aby nikt tobie tego nie zabraniał, w oparciu o fałszywe informacje. Świadkowie twierdzą, że "bezkrwawa medycyna", jest bezpieczniejsza, tańsza i skraca powrót do zdrowia. Ten artykuł pokazuje, że to nieprawda. Powołują się na rzekome badania, do których nie można dotrzeć. Celowo wyolbrzymiają ryzyko związane z transfuzją i bagatelizują ewentualne skutki jej nieprzyjęcia. Dodatkowo przyjmując krew, lub wyrażając zgodę na podanie jej swemu dziecku, zostajesz wykluczony/odłączony ze zboru. To nieuczciwe i rzeczywiście porównywalne z przystawieniem ci broni do głowy!
Możesz zgodzić się na transfuzję albo jej odmówić. MOŻESZ, BO MASZ WOLNĄ WOLĘ. Czy to tak wiele, aby taką życiową decyzję, pozostawić sumieniu? Żeby przynajmniej za to nie wykluczać ze wszystkimi konsekwencjami.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 240
  • Polubień: 11583
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Ja chciałem zwrócić uwagę na te przerażające liczby, biorąc pod uwagę określony tu współczynnik:
- 1220 zgonów w roku 2016
- 33236 w ciągu 56 lat
I świadkowie zuchwale powtarzają, że jako "jedyna prawdziwa" religia nie biorą udziału w działaniach wojennych...
Przecież to kpina. A jak można takie działania nazwać?
To są tylko liczby, a przecież każda z tych osób była rodzicem, córką, synem, mężem lub żoną... To są ludzkie dramaty, o
których nie przeczytamy na jw org, ani nie obejrzymy na jw broadcasting...

"Dwa słowa" do zborowych gości odwiedzających forum:
Obudźcie się wreszcie!

   Nie obudzą się, są jak  religijni kamikadze.

Tamci gdy ruszali w swój ostatni lot, dostawali od bliskich podarunki, śpiewano im na pożegnanie odpowiednie pieśni. Dostawali czyściutkie samoloty ( bo trumna musi być nieskazitelnie czysta) i ruszali w swoją ostatnią drogę.

Tu jest podobnie, też dają prezenty( odpowiednią tematycznie publikację) śpiewają i fru....
Głupcem jest ten, kto nie potrafi się przyznać do własnych błędów i słabości, a widzi całe zło w innych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 956
  • Polubień: 2052
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Popatrzcie jaki to jest czynnik manipulacji - tak poświęcona osoba może być przywrócona tylko przez J., dlatego członkowie rodziny będą Mu jeszcze bardziej oddani, aby móc ją w raju zobaczyć. I choć to nigdy nie nastąpi, to jak na kongresie zobaczą zainscenizowaną wizję, gdzie laska wyobraża sobie powrót zmarłej siostry, to już dostaną 'potwierdzenie' a w następnym miesiącu wypełnią wniosek na pioniera.
To jest totalna kontrola nad życiem ludzi i kwalifikuje się pod kodeks karny - przemoc psychiczna. Niestety jest tak trudno udowadnialna jak mobbing - choć tu już prawo pracy zrobiło postęp.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.