Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia Styczeń 2022  (Przeczytany 3543 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Ogłoszenia Styczeń 2022
« dnia: 04 Styczeń, 2022, 16:21 »
Tematyka: Pomaganie młodym braciom w robieniu postępów duchowych; angażowanie młodzieży w konserwację Sal Królestwa; pory zebrań; wersja drukowana książki ʽPaście’; „Sprawozdanie z niebezpiecznego zdarzenia” (TO-5); punkt w programie zebrania w tygodniu przeznaczony na film „Dobra nowina według Jezusa” — przygotowanie infrastruktury; nowe plakaty kierujące uwagę na kurs biblijny; wstrzymanie produkcji plakatów magnetycznych do czasopism przeznaczonych do rozpowszechniania; informacja o osobach niewidomych i niedowidzących; pilotażowy program wznawiania zebrań w Salach Królestwa z osobistym udziałem obecnych; zachowywanie dalszej ostrożności w okresie pandemii COVID-19; kampania w listopadzie 2021 roku.

Prosimy zwrócić uwagę, że w polskojęzycznej wersji „Ogłoszeń i przypomnień” na styczeń 2022 roku, w części „Dla nadzorców służby”, punkt 6 oraz w części „Dla zborów”, punkty 3 i 4 dotyczą tylko terenu Biura Oddziału w Polsce. Ogłoszenia te nie są ujęte w innych wersjach językowych formularza. Starsi ze zborów obcojęzycznych powinni zapoznać się z tymi punktami z wersji polskojęzycznej i trzymać się podanych w nich wskazówek.

Biuro Oddziału w Polsce przygotowało także listę nowych publikacji, które można zamawiać za pośrednictwem zboru.


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2022, 16:45 »
Ważne:

"Jednak ze smutkiem informujemy, że od początku pandemii w Polsce potwierdzono zachorowania u 20 079 głosicieli, z czego 590 zmarło. Zebrane w ostatnich tygodniach dane dotyczące rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 pokazują rosnącą skalę zachorowań oraz przypadków śmiertelnych. Tylko w grudniu 2021 roku w Polsce odnotowaliśmy 3630 zachorowań, a 134 głosicieli zmarło" (s. 4).Offline Sebastian

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2022, 18:14 »
jeśli te dane są prawdziwe, tzn. że...

śmiertelność wśród Świadków Jehowy (2,94% spośród tych co zachorowali) jest wyższa niż śmiertelność wśród ogółu Polaków (2,34% spośród tych co zachorowali).

co gorsza, śmiertelność rośnie, bo śmiertelność wśród Świadków Jehowy w grudniu 2021 wynosi już 3,69% spośród tych co zachorowali.

ja rozumiem, że wśród ŚJ jest nadreprezentacja seniorów (i to byłoby "jakieś" wytłumaczenie nadmiernej śmiertelności wśród zakażonych), ale dlaczego procentowa śmiertelność rośnie?

zdziwiło mnie to, gdyż ŚJ są (a przynajmniej "powinni" być) niemalże w 100% niepalący, a więc teoretycznie (gdyby mieli identyczną strukturę wiekową co reszta Polaków) powinni przechodzić chorobę łagodniej i wskutek tego powinni mieć niższą procentową śmiertelność...

Tak na szybko, jedyne co mi przychodzi do głowy to okoliczność, że muszą mieć _bardzo_ dużą nadreprezentację seniorów i/lub że muszą mieć organizmy wyniszczone _dodatkowym_ stresem (czyli oprócz "standardowych" stresów życia codziennego i oprócz "standardowych" stresów "około-epidemicznych" muszą mieć dodatkowe silne zmartwienia).

kolejne zdziwienie, to "nadmierna" ilość zachorowań wśród świadków Jehowy. Jeśli (jak twierdzą) zaledwie 1 na 341 Polaków jest ŚJ, to dzieląc 4.145.518/341 "powinniśmy" dostać 12157. Oznacza to, że _gdyby_ świadkowie Jehowy chorowali równie często co reszta Polaków, to mieliby 12157 zachorowań od początku epidemii. A mają 20.079 czyli 165% średniej.

To oznacza że po pierwsze zarażają się dużo częściej niż ogół Polaków i że mają słabsze organizmy niż ogół Polaków gdyż umiera większy % chorych niż "powinien".
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2022, 18:23 wysłana przez Sebastian »
czy wiesz, że (wg świadków Jehowy) _można_ łamać prawo Jehowy _bezkarnie_ przez 183 dni,  ale przez 184 dni NIE można?!


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń, 2022, 18:22 »
Tam są i inne kwestie ciekawe:

"Pilotażowy program wznawiania zebrań w Salach Królestwa z osobistym udziałem obecnych" (s. 4).

"Angażowanie młodzieży w konserwację Sal Królestwa" (s. 1).

"W kwietniu 2022 roku będzie można pobrać w wielu językach z serwisu jw.org zrewidowaną wersję książki ʽPaście’. Będzie ona dostępna w formatach PDF, JWPUB oraz EPUB" (s. 1).

Wybieranie na starszych mających 25 lat lub mniej:

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej" (s. 1).


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 008
  • Polubień: 3327
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń, 2022, 18:27 »
"W kwietniu 2022 roku będzie można pobrać w wielu językach z serwisu jw.org zrewidowaną wersję książki ʽPaście’. Będzie ona dostępna w formatach PDF, JWPUB oraz EPUB" (s. 1).

Będzie można pobrać z miejsca ogólnodostępnego dla wszystkich odwiedzających czy z ukrytego folderu dostępnego wyłącznie dla starszych?

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej" (s. 1).

A te wyjątkowe okoliczności to zapewne kryzys demograficzny. Brak młodych w salach zaboli ich tak samo mocno jak kościół katolicki. Czy podobne zalecenia były wydawane w czasach regularnych prześladowań czy to odpowiedź na czasy dostatku?


Online on-on

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń, 2022, 07:50 »
Czy jakiś starszy wyjaśni mi czym są "Niebezpieczne zdarzenia" i co opisuje się w formularzu TO-5?

Cytuj
6. „Sprawozdanie z niebezpiecznego zdarzenia” (TO-5). Formularz „Sprawozdanie
z niebezpiecznego zdarzenia” dostępny w serwisie jw.org przeniesiono w inne miejsce. Na
stronie głównej, która jest widoczna po zalogowaniu się do serwisu jw.org, w sekcji „Funkcje
zborowe” kliknij link „Sprawozdania”, a potem link „Niebezpieczne zdarzenie”


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń, 2022, 22:45 »
Według mnie najciekawszą częścią tego listu jest jego początek:
"Od kilku lat Ciało Kierownicze podkreśla znaczenie pomagania młodym braciom w zdobywaniu kwalifikacji do podejmowania się zadań w zborze. Ta potrzeba jest wciąż pilna. Daje się dostrzec, że w niektórych zborach niewielu ochrzczonych braci w wieku 17—19 lat i nieco powyżej 20 lat ubiega się o to, by usługiwać jako pionierzy lub słudzy pomocniczy. W niektórych krajach stosunkowo niewielu młodych braci składa wnioski na Kurs dla Ewangelizatorów Królestwa,
do służby w Betel lub do pomocy na budowach Sal Królestwa i w ich konserwacji.
"

Kiedy o takich rzeczach pisze się w listach - wiedz, że coś się dzieje :)
Ostatnie sprawozdanie roczne pokazało, że organizacja się kurczy (mniej chrztów, mniej studiów) mimo większej liczby głosicieli. Teraz na jaw wychodzi to, o czym wielu donosiło anegdotycznie - nie ma komu robić! CK ma coraz ciężej skłonić młodych braci do zapieprzania w zborze (a to jest zapieprzanie - coś o tym wiem). Zawsze mi mówiono, że w organizacji nagrodą za dobrze wykonaną pracę jest więcej pracy :) Jak widać, taki sposób myślenia przestaje odpowiadać coraz większej ilości mężczyzn. Odpowiedzią na ten palący problem ma być jeszcze większe nagabywanie przez starszych oraz zmniejszenie wymogów wiekowych dla starszych.

Czuć przez ten list panikę :) Offline Gwałcidusza

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń, 2022, 10:23 »
Zawsze mi mówiono, że w organizacji nagrodą za dobrze wykonaną pracę jest więcej pracy :)
Teraz po latach widzę że ta organizacja działa jak typowa kapitalistyczna korporacja. Ciekawe kim są ci udziałowcy Strażnicy którzy spotykają się na corocznym walnym zgromadzeniu? Co zrobili że są zwani udziałowcami? O co tu chodzi?


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Styczeń, 2022, 11:22 »
Teraz po latach widzę że ta organizacja działa jak typowa kapitalistyczna korporacja. Ciekawe kim są ci udziałowcy Strażnicy którzy spotykają się na corocznym walnym zgromadzeniu? Co zrobili że są zwani udziałowcami? O co tu chodzi?
Dawno to pisano, ale zapewne obowiązuje:

*** w76/16 s. 14 ***
Korporacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania została pierwotnie zarejestrowana według ustaw stanu Pensylwania dnia 13 grudnia 1884 roku. Obecnie ma prawo posiadać do 500 członków, ale w chwili pisania tego artykułu na liście figuruje 397 członków. Sprawami towarzystwa kieruje zarząd składający się z 7 członków. Zgodnie ze statutem Towarzystwa zarząd wybierają wszyscy pełnoprawni członkowie na dorocznym walnym zgromadzeniu. Po takich dorocznych wyborach zarząd wyłania ze swego grona prezesa Towarzystwa oraz innych funkcjonariuszy. W myśl postanowień statutu Towarzystwo działa jako „przedstawicielstwo administracyjne” ogółu chrześcijańskich świadków Jehowy na świecie. Towarzystwo utrzymuje w różnych punktach ziemi 96 biur oddziału.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń, 2022, 13:48 »
Młodzi już nie chcą do domów swiątynnych zachodzić? Pomagac za free budowac biznesik?  Dławcie dalej młodych. Zero zabawy, zero własnej inwencji, zero przyjaciół itd. Młodzi, szybko złapali jak sekta działa i w jakiej są sytuacji. Chca wolności, chcą odkrywać życie po swojemu, uczyć, się podróżować, bawić. Co mają w  zamian? Smutne zebrania, duchowych braci, którzy są nudni jak flaki z olejem, z humorem na poziomie 13 posterunku. Żeby tych młodych zachęcić to trzeba mieć co im dać. Jedyne czym mamią w tym liście to władza w zborze. Paru idiotow się nabierze, reszta to oleje bo aktualne pokolenie 15-20 latkow ma już inne marzenia niż się CK zdaje...


Offline Roszada

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Styczeń, 2022, 14:23 »
Teraz po latach widzę że ta organizacja działa jak typowa kapitalistyczna korporacja. Ciekawe kim są ci udziałowcy Strażnicy którzy spotykają się na corocznym walnym zgromadzeniu? Co zrobili że są zwani udziałowcami? O co tu chodzi?
Co to za ludzie ci udziałowcy? Pewnie kolesie kolesiów, tak jak w CK.

   Dolary nie decydują o wyborze zarządu

„W Strażnicy z 1 listopada 1944 roku tak skomentowano tę zmianę: »Pieniądze, na przykład datki, nie powinny tu decydować, a ściślej mówiąc w ogóle nie powinny mieć nic wspólnego ze składem ciała kierowniczego ziemskich Świadków Jehowy (...) Prowadzić i rozstrzygać ma duch święty, czynna moc zstępująca od Jehowy Boga za pośrednictwem Chrystusa Jezusa«” (Strażnica Nr 6, 1990 s. 18).

„1945 Począwszy od 1 października datki pieniężne nie uprawniają już do wybierania członków zarządu Towarzystwa” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 722).

„W związku z tym 2 października 1944 roku na walnym zgromadzeniu wszystkich uprawnionych do głosowania udziałowców Towarzystwa jednomyślnie postanowiono dokonać zmian w statucie i ściślej dostosować go do zasad teokratycznych. Odtąd liczba członków nie była już nieograniczona – grono to miało się składać z 300 do 500 mężczyzn, wybieranych przez zarząd, i to nie na podstawie ich wkładu pieniężnego, lecz ze względu na to, że są dojrzałymi, aktywnymi, wiernymi Świadkami Jehowy, którzy pełnoczasowo uczestniczą w działalności organizacji lub gorliwie pełnią służbę kaznodziejską w zborach Świadków Jehowy. Owi członkowie mieli wybierać zarząd, a ten z kolei wyznaczał prezydium. Te nowe postanowienia weszły w życie rok później, w dniu 1 października 1945 roku” (jw. s. 229).

Wcześniej było tak:

   „W myśl statutu osoba, która złożyła na rzecz Towarzystwa datek o łącznej wysokości 10 dolarów, była uprawniona do głosowania przy wyborze członków zarządu oraz prezydium. Być może owe datki uznawano za dowód szczerego zainteresowania działalnością organizacji” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 228).

To było niebezpieczne, bo osoby stające się odstępcami nadal miały udziały. ;D


Offline NieZnaPrawdy

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń, 2022, 21:06 »

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej" (s. 1).

Rodzi się pytanie się jak nisko da się zejść z limitem wieku.
Zakładam, że limitem jest wiek Russella

Za Wikipedią
  "Choć Russell nie zgadzał się ani z koncepcjami zniszczenia świata przedstawionymi przez Wendella, ani wyliczeniami wyznaczonego przez niego czasu, to jednak spotkanie to przywróciło mu zapał religijny. W 1870 roku, w wieku około 18 lat, wraz z grupą przyjaciół (około 6 osób) zaczął badać Pismo Święte niezależnie od dogmatów kościelnych."


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:51 »
Kolejna ciekawa rzecz z tego listu.

W punkcie nr 2 czytamy:
"2. Pilotażowy program wznawiania zebrań w Salach Królestwa z osobistym udziałem obecnych. Opierając się na dotychczasowych wynikach, Ciało Kierownicze zatwierdziło rozszerzenie pilotażowego programu wznawiania w niektórych miejscach zebrań zborowych z osobistym udziałem obecnych.
(...)
Módlcie się, żeby Jehowa dalej kierował tymi postanowieniami i je błogosławił (Prz. 14:16)."

Zaraz potem w punkcie 3:
"Jednak ze smutkiem informujemy, że od początku pandemii w Polsce potwierdzono zachorowania u 20 079 głosicieli, z czego 590 zmarło. Zebrane w ostatnich tygodniach dane dotyczące rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 pokazują rosnącą skalę zachorowań oraz przypadków śmiertelnych. Tylko w grudniu 2021 roku w Polsce odnotowaliśmy 3630 zachorowań, a 134 głosicieli zmarło. Kochani bracia i siostry! Z całego serca zachęcamy was do dalszego skrupulatnego trzymania się środków ostrożności, pozwalających jak najskuteczniej ograniczyć możliwość zarażenia się (odczytaj Psalm 119:32)."

Nie wiem po co Bracia wzywają do żarliwych modlitw w sprawie programu pilotażowego, skoro Jehowa utknął w ustępie i zapomniał zesłać swojego ducha na zbory w Polsce, czego skutkiem jest śmiertelność z powodu Covida 2x większa niż wśród ogólnej populacji. Jest też zdecydowanie większa niż wśród reszty Świadków.
Powinni raczej zanosić dziękczynienie, że jednak nie ma tego programu w Polsce, bo inaczej to by pewnie jeszcze więcej zgonów zaliczyli.
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 22:53 wysłana przez Blue »


Offline Sebastian

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń, 2022, 23:34 »
obliczyłem śmiertelność dla ogółu zarażonych Polaków i dla ogółu zarażonych świadków Jehowy w Polsce i (co prawda nie jest ona aż "dwukrotnie" większa, jak podaje Blue) ale faktycznie jest ona dużo wyższa.

Tłumaczę sobie tę podwyższoną śmiertelność dwoma głównymi czynnikami:
po pierwsze, nadreprezentacja seniorów wśród ŚJ (gdyż wielu ŚJ to seniorzy)
po drugie, więcej stresu w życiu ŚJ w porównaniu do stresu w życiu innych Polaków.

mieszkający w Polsce przeciętny świadek Jehowy oprócz normalnych stresów życia codziennego i oprócz nie do końca normalnych stresów życia podczas epidemii ma jeszcze trzecią (dodatkową) dawkę stresów związanych z przynależnością do Organizacji.

jeśli dwie dawki stresu (standardowa + epidemiczna) mogą osłabić odporność przeciętnego Polaka (większość Polaków "ma dość wszystkiego"), to jest dla mnie oczywiste, że każdy dodatkowy stres nie polepsza sytuacji, ale tę sytuację _jeszcze_bardziej_ pogarsza...

A przecież aktywny świadek Jehowy:

1) boi się nadchodzącego armagedonu

2) słyszy o sprzedawaniu pozamykanych sal królestwa, ale boi się sam przed sobą przyznać że Organizacja oszukała jego znajomych i jego samego (tych którzy tę salę wybudowali),

3) został pozbawiony towarzystwa współwyznawców, które miał przed epidemią, gdyż zoom to nie to samo, co uścisk dłoni i uśmiechy na sali królestwa,

4) boi się leczenia osoczem krwi w szpitalu

5) mogą istnieć jeszcze inne stresy związane z przynależnością do Organizacji

To wszystko są dodatkowe stresy i one mogą _istotnie_ osłabić odporność na koronawirusa
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 23:39 wysłana przez Sebastian »
czy wiesz, że (wg świadków Jehowy) _można_ łamać prawo Jehowy _bezkarnie_ przez 183 dni,  ale przez 184 dni NIE można?!


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Styczeń 2022
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń, 2022, 23:40 »
obliczyłem śmiertelność dla ogółu zarażonych Polaków i dla ogółu zarażonych świadków Jehowy w Polsce i (co prawda nie jest ona aż "dwukrotnie" większa, jak podaje Blue) ale faktycznie jest ona dużo wyższa.

Nie pisałem o śmiertelności wśród zarażonych, ale wśród ogółu populacji :)