Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting  (Przeczytany 1354 razy)

Offline Światus

TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« dnia: 27 Grudzień, 2021, 10:11 »
Pojawiło się poufne zaproszenie na casting.
Poszukiwani są aktorzy i statyści.
Może ktoś się załapie.

"Rodzaje informacji, o które prosimy, obejmują:
1. Informacje kontaktowe
2. Relacje rodzinne (np. małżeństwo i/lub dzieci)
3. Cechy fizyczne
4. Historia przywilejów duchowych
5. Umiejętności/edukacja/hobby
6. Szczegóły dotyczące zdrowia
7. Dyspozycyjność
8. Dwa zdjęcia każdej osoby, która jest uwzględniona w tym zaproszeniu:
• Jedno zdjęcie GŁOWY (podobne do zdjęcia paszportowego)
• Jedno ujęcie z BOKU każdej osoby (całe ciało, od stóp do głów widoczne na zdjęciu)."

   Każdy ma szansę:

"Wcześniejsze doświadczenie aktorskie nie jest wymagane ani oczekiwane. Prawdziwa miłość do Jehowy i braci oraz pokora to najważniejsze cechy przy udziale w projektach audio i wideo."
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Siedemtwarzy

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień, 2021, 10:26 »
W końcu coś dla mnie!!! Biere...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 085
 • Polubień: 3573
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień, 2021, 11:23 »
"Wcześniejsze doświadczenie aktorskie nie jest wymagane ani oczekiwane. Prawdziwa miłość do Jehowy i braci oraz pokora to najważniejsze cechy przy udziale w projektach audio i wideo."

Lepiej aby przestawili priorytety i postawili jednak na umiejętności aktorskie. Amatorszczyzna aktorów/lektorów zawsze kłuła w uszy swoją egzaltacją. Z pobożności nikt nie rozliczy ani jej nie zauważy. Niedostatki warsztatu aktorskiego natomiast już każdy odnotuje.

Swoją drogą, jak tam budowa studia filmowego w USA? Zapowiadali, że mają kręcić jakiś epicki film o Jezusie, prace posuwają się naprzód czy wszystko zamrożone?


Offline Sebastian

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień, 2021, 11:56 »
wg mnie, powyższy zestaw wymagań wskazuje, że Ciało Kierownicze chce "ciąć koszty" i zatrudnić aktorów gratis, płacąc im gadką o "błogosławieństwach od Jehowy"...

druga kwestia, Ciało Kierownicze zabezpiecza się przed sytuacją, gdy ktoś planowałby świecką karierę aktorską lub świecką karierę prawniczą, a jednocześnie mydliłby oczy braciom w zborze, że "to wszystko dla Jehowy, bo Organizacja potrzebuje prawników i aktorów".

o tym, że CK werbuje prawników pro bono, spośród osób, które wcześniej (przed "poznaniem prawdy") zdobyły uprawnienia zawodowe wymagane od prawników, pisaliśmy w innych wątkach

a tutaj mamy bliźniaczo podobne wymagania wobec aktorów którzy będą grali w teokratycznym hollywoodzie :) czyli "nie matura lecz chęć szczera" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień, 2021, 12:00 »
Ostatnie informacje o Ramapo były takie:

wrzesień 2020
*** mwb20 wrzesień s. 7 Czy możesz ofiarować swój czas i energię? ***
OBEJRZYJ FILM PLANUJEMY NOWĄ BUDOWĘ (FRAGMENT), A NASTĘPNIE ODPOWIEDZ NA PYTANIA:
• Jaki niespotykany wzrost produkcji filmów nastąpił od roku 2014?
• Jaki projekt został zaplanowany w związku z coraz większym zapotrzebowaniem na filmy i w jakim okresie będzie on zrealizowany?
• Jaka pomoc ochotników będzie potrzebna?
• Dlaczego osoby, które chcą pomóc przy budowie w Ramapo, powinny wypełnić wniosek DC-50 i wziąć udział w miejscowej inwestycji LDPB?
• Co wskazuje na to, że Jehowa kieruje tym przedsięwzięciem?
• Jak możesz wspierać budowę w Ramapo, nawet jeśli sam nie weźmiesz w niej udziału?

2021 r.
*** hdu artykuł 6 Projekty budowlane, które udało się zrealizować przed wybuchem pandemii ***
Projekty planowane w roku służbowym 2021
Jeżeli pozwolą na to warunki, to w roku służbowym 2021 zaplanowane są prace związane z 75 Biurami Tłumaczeń i ośrodkami szkoleń biblijnych. Będą kontynuowane duże prace remontowo-budowlane w 8 Biurach Oddziałów, w tym przy projekcie Ramapo w Biurze Głównym, a także przeprowadzki Biur Oddziałów w Argentynie i Włoszech. Oprócz tego potrzebujemy wybudować ponad 1000 nowych Sal Królestwa w miejscach, gdzie dotychczas ich nie było. Przeszło 6000 już istniejących miejsc zebrań trzeba zastąpić nowymi obiektami, a kolejne 4000 Sal Królestwa trzeba wyremontować.


Offline Gremczak

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień, 2021, 12:35 »
Dla nich mniej ważne jak dany "aktor"zagra rolę.Ważniejsze jest to co mówi.Najważniejsze ,że mniejsze koszty.

Duże prace remontowe.
Doprowadzić do dzisiejszych standardów.
Obiekt bardziej atrakcyjny.
No i najważniejsze, cena wyższa.
A wszystko prawie za darmo.
Kto by na to nie poszedł.
Owieczki wszystko łykną.

6000 sal trzeba zastąpić nowymi.
Czyli sprzedać, zabrać kasę.
Na nowe i tak się złożą.
Czysty zysk.
1000 nowych wybudować.
Znowu składka.
Majątek się powiększa.
4000 sal wyremontować.
Znowu atrakcyjniejsza cena.
Prawie wszystko za darmo.
To chyba głupi by z tego nie skorzystał.


Offline Sebastian

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień, 2021, 13:02 »
Teoretycznie, świadek Jehowy wszystko robi na chwałę Bożą, z miłości do Jehowy...
A w praktyce, różne zajęcia teokratyczne służą realizacji celów osobistych...

Przykładowo, służba pionierska teoretycznie ma służyć ratowaniu ludzkiego życia przed zagładą w Armagedonie, a często służy szukaniu męża lub żony...

Znałem w latach 90-tych taki przypadek: małżeństwo świadków Jehowy miało dobrze prosperujace prywatne przedsiębiorstwo i wychowywało dwie córki. Jedna „nie interesowała się prawdą”, wiec po prostu musiała fizycznie tyrać u rodziców, aby jakoś ją tolerowali i aby nie powiedzieli jej np.: „jesteś dorosła, wynocha”.

Druga córka, sprytniejsza, poszła do służby pionierskiej. Rodzice byli tak zachwyceni, że wynajęli jej pokoik w Karpaczu i dali „kieszonkowe” (bo przecież: stać ich na to) i córka sobie w Karpaczu mieszkała i chodziła do służby kaznodziejskiej i nie musiała pracować zawodowo.

Służba pionierska to trzy godziny dziennie spacerowania po pięknej okolicy i podziwiania pięknej przyrody, (a alternatywą byłoby tyrać fizycznie po 12 godzin dziennie, jak jej rodzona siostra), więc taka perspektywa była atrakcyjna...

Panna była zachwycona, że wybrano akurat Karpacz, gdyż do Karpacza przyjeżdża masa ludzi i wśród nich przyjeżdżają także nieżonaci współwyznawcy, więc może sobie złowi męża.

Dodatkowo, wczasy w Karpaczu wcale NIE SĄ tanie, więc już na wstępie odsiani są wszelcy gołodupcy, bo jakby facet „żył od pierwszego do pierwszego” to nie byłoby go stać na wczasy w Karpaczu, ale np. pojechałby gdzieś pod namiot nad jeziorem.

Działania "wstępne" wyglądały w ten sposób, że kiedy nieznany i przystojny młody facet przychodził na zebranie i nie miał obrączki na ręce, a na dodatek oglądał się za nią i wzrokiem podziwiał jej figurę, to dziewczę śmiało pytało „czy się ze mną umówisz?” wyciągało notes i z uśmiechem dodawało „do służby”.

Takiego kawalera dziewczę zabierało na teren na tyle odległy, aby była możliwość swobodnej rozmowy w drodze na teren i w drodze powrotnej.

W ten sposób dziewczyna obejrzała sobie jednego, drugiego, dziesiątego itd., dopytania o stan cywilny i ewentualne dzieci, itd. itp. ... aż w końcu któryś z kawalerów oświadczył jej i wyszła za mąż za przystojniaka na odpowiednim poziomie materialnym.

Teoretycznie, służba pionierska wynika z miłości do Jehowy i z miłości do bliźniego, a praktycznie: daje np. możliwość złowienia męża, co miałem okazję zaobserwować z bliska.

Po tym długim wstepie, przechodzę do rzeczy i zastanawiam się, czy „zaangażowanie do teokratycznego hollywoodu” możnaby także użyć do szukania współmałżonka i odpowiadam, że... TAK!

Wśród wymogów rekrutacyjnych jest zdjęcie „całego ciała” od stóp do głowy, a więc rekruterzy będą również oceniać sylwetkę takiej panny, jej biust, jej włosy, itd.

Wyobraźmy sobie, że młoda zgrabna dziewczyna dostanie w teokratycznym filmie do odegrania rolę „świeckiej koleżanki”, która próbuje „nakłonić do grzechu” pobożnego świadka Jehowy.

Oczywiście (wiadomo) że nie będzie nakręconej żadnej „sceny jak z pornola”, ale reżyser _jakoś_ będzie musiał zaakcentować, że brat „był kuszony”, więc dziewczę dostanie możliwość wyeksponowania swoich wdzięków, wyeksponowania biustu i wyeksponowania sylwetki przed szerszą publiką...

Film obejrzą miliony ludzi w tym tysiące kawalerów w odpowiednim wieku. Część tychże kawalerów zanim zaśnie będzie wyobrażało sobie jakąś miłą scenę z tą aktoreczką. Niektórym kawalerom  nawet przyśni się.

A później niektórzy z nich (cóż za przypadek, sam Jehowa pobłogosławił! :) ) znajdą profil tej aktoreczki np. na stronie internetowej www.jw-match.com i postanowią do niej napisać, a może nawet zadzwonić.

No i taka aktoreczka będzie mogła „przebierać jak w supermarkecie” z facetami :) aż któregoś uszczęśliwi.

Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy i jestem niemal pewny, że niejedno dziewczę w ten sposób znajdzie sobie męża...
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2021, 13:12 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 085
 • Polubień: 3573
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień, 2021, 17:11 »
Ostatnie informacje o Ramapo były takie:
wrzesień 2020

Oni naprawdę zamierzają zbudować to studio i kręcić w nim filmy powiedzmy przez minimum dekadę, czy może nakręcą jeden film dla usprawiedliwienia, a później szybko sprzedadzą cały projekt kupcowi, być może upatrzonemu dużo wcześniej?

Biorąc pod uwagę jak szybko potrafią pozbywać się sal kongresowych oddawanych z taką pompą, nie wierzę w czystość ich intencji. Sala to bardziej lokata kapitału niż dzieło na chwałę Jehowie. Chyba że Jehowie schlebia pomnażanie majątku.

Pamiętam pompę z jaką otwierali centrum kongresowe w Malborku, jakby budowla miała posłużyć w dziele teokratycznym do samego armagedonu, tymczasem podobno od paru dobrych lat sprzedana i cisza. Oni naprawdę nie wiedzą jak wygląda sytuacja demograficzna/teokratyczna/ekonomiczna gdy porywają się na takie projekty? Patrząc z perspektywy deklaracji co do zastosowania, to wygląda jak porażki, a nie sądzę by nie mieli wystarczającej ilości informacji by podejmować trafniejsze decyzje. Więc stawiam raczej na świadomy cynizm o zabarwieniu biznesowym.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2021, 17:15 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień, 2021, 19:38 »
Oni naprawdę zamierzają zbudować to studio i kręcić w nim filmy powiedzmy przez minimum dekadę, czy może nakręcą jeden film dla usprawiedliwienia, a później szybko sprzedadzą cały projekt kupcowi, być może upatrzonemu dużo wcześniej?
po pierwsze, nie wiemy _jaką_większością_ głosów Ciało Kierownicze przegłosowało budowę teokratycznego hollywoodu, ale z książki Ray Franza pamiętam że decyzja Ciało Kierownicze wymaga większości 2/3 głosów.

Do niedawna, członków CK było 7 obecnie 8, więc:
Dla 6-osobowego CK większość statutowa, to 4 osoby
Dla 7-osobowego CK większość statutowa, to 5 osób
Dla 8-osobowego CK większość statutowa, to 6 osób
Dla 9-osobowego CK większość statutowa, to 6 osób

skład Ciała Geriatrycznego będzie zmieniać się albowiem takie są prawa biologii
dodatkowo, można (i w wypadku śmierci i „ot tak” sobie) dokooptować nowego członka
Szybko więc „większość pro-hollywoodzka” może ustąpić „większości anty-hollywodzkiej”...

A to oznacza że _nawet_jeśli_ Ciało „miało szczere intencje” (czyli NIE zamierzało „kręcić lodów”, ale zmierzało kręcić filmy), to ten sam organ w innym składzie osobowym może przegłosować inną decyzję.

Po drugie, był już kilkadziesiąt lat temu w historii teokracji podobny precedens, gdy po śmierci Rutheforda Towarzystwo Strażnica odsprzedało całą sieć wówczas posiadanych rozgłośni radiowych.

Po trzecie, budowa „teokratycznego hollywoodu” mogła od początku być grą pozorów jak sugeruje Ex-In.

sumując, obstawiam że dość szybko (jeszcze w latach 20-tych XXI wieku) sprzedadzą to studio nagraniowe.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień, 2021, 19:41 »
Cytuj
sumując, obstawiam że dość szybko (jeszcze w latach 20-tych XXI wieku) sprzedadzą to studio nagraniowe.
Radiostacje wytrwały długo, lata 1922-1957.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 085
 • Polubień: 3573
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień, 2021, 07:34 »
Po trzecie, budowa „teokratycznego hollywoodu” mogła od początku być grą pozorów jak sugeruje Ex-In.

Nie potrafią utrzymać sal kongresowych, a będą budować studio filmowe. Skąd wezmą kadry do jego obsługi: reżyserów, kamerzystów, dźwiękowców, kostiumologów, makijażystów, itp? Ile tych filmów zamierzają nakręcić i kiedy one zwrócą koszt całej inwestycji? Bo jak wszystko ma być wynajmowane, to nie lepiej wynająć sprzęt, kadry, plan zdjęciowy, nakręcić film i do widzenia?

Doświadczenie uczy, że jak WTS chce jakiegoś projektu, to z reguły chce ziemi i nieruchomości, cała reszta to pretekst mający rozpalić wyobraźnię. 

To i ja mam pomysł na film biblijny dla Towarzystwa, do którego świadkowie naprawdę będą mogli się odnieść: dzieje Jezusa jako cieśli gdy domy budował, a później sprzedawał :P


Offline NieZnaPrawdy

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień, 2021, 01:05 »
Z tego co kojarzę to oni mają studio filmowe tylko dalej położone od Warwick niż to nowo budowane.
Kadra jest bo przecież filmy kręcą nie od dziś.
Także wszystko się przeniesie a tamto stare się opchnie.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 085
 • Polubień: 3573
 • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień, 2021, 14:21 »
Ja bym obejrzał film jakiego nigdy nie nakręcą, czyli fabularny o tym jak Russel rozkręcał tę religię. Jemu faktycznie o coś chodziło, miało to swój unikalny ezoteryczny charakter, poczucie braterstwa gdy Organizacja to faktycznie były małe domowe grupy badaczy, równocześnie publikacje faktycznie sprzedawano, czyli poniekąd charakter biznesowy był bardziej namacalny niż dziś. Fotodrama Stworzenia, radio, naprawdę odjechane doktryny, spór russelitów z rutherfordzistami. Widzę tu materiał może nie na oscarowy hit, ale jako ktoś kto miał z Organizacją do czynienia, obejrzałbym taką historyczną opowieść z przyjemnością, zamiast kolejnej osobistej historii wychodzenia z sekty.


Offline janeczek

Odp: TAJNE/POUFNE zaproszenie na casting
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień, 2021, 17:12 »
Wygląda że mają kasę i chcą pomnożyć w usa też inflacja,rząd drukował kasę jeszcze bardziej niż w europie.
Mają już małe hollywood  ale chyba 300km od worwik i bracia się męczą dojazdami.
W filmiku jest jak to budują żeby łatwo było sprzedać, jak nasz cpk chcą tanio kupić ziemię nikt tam żadnego lotniska nie zbuduje tunel w warszawie 4 lata kopali, lotnisko ze 40 lat, iluzja jak jehowych hollywood nikogo nie obrażając ale heterycy w te klocki słabi, z kolorów ja znam jasne i czarny,
Jak zauważył  Ekskluzywna Inkluzywność ludzie tworzą filmy i to specyficzni matrriks reżyserka, pozwólcie że nie będę drążył.
Zwyczajnie chcą skoczyć do przodu w usa mają za dużo chętnych na darmowego pracownika dla Jehowy.
Mogą zarabiać to zarabiają.