Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: list - wykorzystywania JW Library do odtwarzania multimediów na zebraniach  (Przeczytany 1860 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Uzupełniania zaległości ciąg dalszy
List dotyczący jedynego słusznego sposobu śpiewania pieśni

Cytuj
Drodzy Bracia!

W aplikacji JW Library dodano nową funkcję, która ułatwia odtwarzanie pieśni oraz mate-riałów filmowych na zebraniach zborowych. W dokumencie „Odtwarzanie multimediów przy uży-ciu aplikacji JW Library” (S-144) wyjaśniono, jak korzystać z tej funkcji. Dokument ten jest dostępny w serwisie jw.org dla użytkowników, którym przydzielono funkcję „Przeglądanie formu-larzy — dostęp ogólny”.

Pliki wideo do śpiewnika ‛Radośnie śpiewajmy Jehowie’ zawierają tekst pieśni do wyświe-tlania podczas zebrań. Będzie je można pobrać w aplikacji JW Library, gdy nowy śpiewnik będzie już dostępny w danym języku. W przyszłości zostanie dodana funkcja umożliwiająca wyświetlanie ilustracji zamieszczonych w miesięczniku Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań oraz w artykułach do studium w Strażnicy. W aplikacji JW Library będzie również dostępna cyfrowa wersja myśli przewodniej na dany rok. Powinna ona być wyświetlana przed początkową pieśnią, po modlitwie końcowej, a także w trakcie zebrania, gdy nic innego nie jest wyświetlane na ekranach. Dzięki temu może nie być już konieczne kupowanie napisu z hasłem rocznym. W Salach Króle-stwa, w których ekran jest umiejscowiony na środku sceny, praktyczniejsze może się okazać dalsze przygotowywanie napisu z biblijną myślą przewodnią.

Z tych i jeszcze innych powodów zalecamy, żeby do odtwarzania multimediów wykorzy-stywać aplikację JW Library. Jeżeli zastosowanie się do tego zalecenia wiąże się z koniecznością wymiany sprzętu przed zakończeniem jego okresu użytkowania lub wymaga zakupu nowego sprzę-tu, co byłoby dla głosicieli obciążeniem finansowym, to w dalszym ciągu trzymajcie się dotychcza-sowych postanowień (zobacz wskazówki dotyczące sprzętu wideo zawarte w liście do wszystkich gron starszych z 1 listopada 2016 roku, ak. 44 i 45).

Prosimy zwrócić uwagę, że powyższe postanowienia nie dotyczą zborów posługujących się językiem migowym. W przyszłości zostanie ulepszona funkcjonalność aplikacji JW Library Sign Language.

Niniejszy list został dodany do akt zboru i będzie uwzględniony w Skorowidzu do listów dla gron starszych (S-22).

Wierzymy, że te usprawnienia okażą się pomocne, i chcemy Was pochwalić za ochoczą współpracę w powyższych kwestiach. Przyjmijcie wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości i serdecz-ne pozdrowienia.

Nasuwa mi się jeden komentarz: jak to możliwe, że do tej pory SJ obywali się BEZ tej aplikacji? To prawie niemożliwe, że wyznanie to przetrwało 100 lat bez tych precyzyjnych wskazówek odnośnie śpiewania.

Dostrzegam jeden problem: w jaki sposób SJ będą śpiewać, gdy zabraknie prądu?

List oczywiście jest w archiwum:
https://wtsarchive.com/letter/20161224-p_dot-wykorzystywania-aplikacji-jw-library-do-odtwarzania-multimediow-na-zebraniach-zborowych
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 16:05 wysłana przez KaiserSoze »


Online josh82

Odp: list - wykorzystywania JW Library do odtwarzania multimediów na zebraniach
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 19:14 »
To mnie zastanawia:

Cytuj
Dzięki temu może nie być już konieczne kupowanie napisu z hasłem rocznym

Ten napis nad podium jest kupowany?
W zborze, w którym byłem pył kawałek podświetlonego pleksi, na którym naklejono litery. Byłem pewien, że w ramach imprezy sylwestrowej skrobią stare naklejki i dają nowe... oczywiście tylko ci najbardziej zaufani. ;)


Offline Lechita

Odp: list - wykorzystywania JW Library do odtwarzania multimediów na zebraniach
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 14:31 »
To mnie zastanawia:

Ten napis nad podium jest kupowany?
W zborze, w którym byłem pył kawałek podświetlonego pleksi, na którym naklejono litery. Byłem pewien, że w ramach imprezy sylwestrowej skrobią stare naklejki i dają nowe... oczywiście tylko ci najbardziej zaufani. ;)

Takie napisy najczęściej są zamawiane i wykonywane w "świeckich" firmach. Więc zbory za to płacą. Miałem kiedyś "przywilej" klejenia takiego hasła na sali. Właśnie 31 grudnia , niestety nikt szampana nie przyniósł  ;) A czy należałem do zaufanego grona...? Hm... chyba nie bardzo, więc pewnie różnie to bywa  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Dianne

Odp: list - wykorzystywania JW Library do odtwarzania multimediów na zebraniach
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 14:41 »
Nigdy nie oddam, nie oddam nikomu mojej wolności i salcesonu.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Efektmotyla

Odp: list - wykorzystywania JW Library do odtwarzania multimediów na zebraniach
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 14:43 »
Korporacja policzyła nawet ilość sal razy uśredniony koszt pleksi i 2 kołków rozporowych w ścianie które mągę przecież wymagać wymiany co 10 lat.

Google 3D nadchodzą i to nie żart. Sale zastąpi się wideokonferencją a za opuszczenie prezentacji multimedialnej będzie pokuta w postaci oglądania żony lota  :o

A TERAZ HIT !!!    Gorliwi świadkowie w mojej obecności powiedzieli ostatnio jeden do drugiego:  Puśćmy piosenkę o ŚNIEŻCE !!! chodziło im o jakiegoś gniota z jw.org o żonie lota  :-\