Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - Działalność zborowa podczas epidemii — dodatkowe wskazówki  (Przeczytany 1896 razy)

Offline M

SA:SB 14 marca 2020

DO WSZYSTKICH ZBORÓW W POLSCE

Temat: Działalność zborowa podczas epidemii — dodatkowe wskazówki

Drodzy Bracia!

    W tym liście podajemy kolejne aktualne informacje dotyczące służby kaznodziejskiej.

    Głoszenie od domu do domu, świadczenie publiczne, w tym głoszenie z wózkami w zborach oraz w programie wielkomiejskim, są zawieszone aż do podania kolejnego ogłoszenia.

    Zachęcamy wszystkich do korzystania z innych form świadczenia, jak głoszenie przez telefon, pisanie listów czy e-maili do osób, od których otrzymaliśmy ich dane kontaktowe.

    Wszystkich serdecznie prosimy o kierowanie się rozwagą i zachowywanie ostrożności.

    Zapewniamy Was o naszej trosce i chrześcijańskiej miłości.

Wasi bracia
Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców obwodów

PS do wszystkich gron starszych:

    Prosimy niezwłocznie przekazać tę informację głosicielom w Waszych zborach, najlepiej poprzez nadzorców grup służby kaznodziejskiej.


Offline Roszada

Cytuj
Zachęcamy wszystkich do korzystania z innych form świadczenia, jak głoszenie przez telefon, pisanie listów czy e-maili do osób, od których otrzymaliśmy ich dane kontaktowe.
O tym też kiedyś prorokowaliśmy, że tak będzie w przyszłości. ;)
Cytuj
Głoszenie od domu do domu, świadczenie publiczne, w tym głoszenie z wózkami w zborach oraz w programie wielkomiejskim, są zawieszone aż do podania kolejnego ogłoszenia.
Ale to jak na ŚJ odważna decyzja.
Przecież zawsze mówili, że trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi. :-\


Offline DeepPinkTool

O tym też kiedyś prorokowaliśmy, że tak będzie w przyszłości. ;)Ale to jak na ŚJ odważna decyzja.
Przecież zawsze mówili, że trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi. :-\

No przecież oni dostali te wytyczne przecież prosto od Boga tyle że z kanału. Te same wytyczne z innego źródła traktowaliby inaczej niż od Boga.


Offline dziewiatka

To co strach o własne cztery litery.Co w takim razie końcówką czasów końca ,meta tuż tuż a plagi egipskie i insze pierdoły z armagedonem włącznie. To co piwnica odwołana?


Offline WIDZĘ MROKI

Ten list jest potwierdzeniem li tylko i wyłącznie faktu, kto dla świadków Jehowy jest PANEM.

O ile wierzę w Boga, nikt mnie zwalnia z głoszenia.
Polecam książkę:"ŚWIADKOWIE Jehowy wobec polityki USA, Syjonizmu i Wolnomularstwa". Robin de Ruiter

Świadkowie Jehowy= zakaz samodzielnego myślenia


Offline Trzy Kominy

No i może zazębiające się pokolenie będzie niepotrzebne.  Można wrócić do poprzedniej wykładni i straszyć , że to juz końcowy etap końcowego czasu końca - czy jakoś tak.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline donadams

Wasze komentarze są raczej negatywne, tymczasem ja zwrócę uwagę, że od początku tej sytuacji z koronawirusem, jest to pierwszy naprawdę normalny list. Wreszcie przestali naciągać rzeczywistość i po prostu powiedzieli, że stop. Nie zamierzam ich za to krytykować.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline nowicjusz

A wy z tym hejtem tak na poważnie, czy to jakaś gra?
Braciaki organizują się jak mogą. Grupy spotykają się na SKype, Whatsapp, dzwonią do siebie. Nowe formy głoszenia przybierają zupełnie nieznane do tej pory możliwości.

To nie jest BAN na głoszenie, ale TROSKA o zdrowie. Sytuacja jest nowa i nikomu nie znana. Nagle okazuje się, że w urzędach można załątwiś sprawy przez telefon. Nagle okazuje się, że niektóre prace można wykonywac zdalnie. Nagle okazuje się, że nie trzeba się pchać do kas, tylko można stać grzecznie w kolejce zachowując odstęp. Nagle okazuje się, że można d*pę podetrzeć dwoma listkami papieru a nie połąwą roli ;-) Nagle okazuje się, że nie trzeba fizycznie się spotykac by głosić.

Każde wyznanie reaguje inaczej. Nawet to sam wyznanie wróżnych krajach reaguje inaczej.
Offline ondre

Wasze komentarze są raczej negatywne, tymczasem ja zwrócę uwagę, że od początku tej sytuacji z koronawirusem, jest to pierwszy naprawdę normalny list. Wreszcie przestali naciągać rzeczywistość i po prostu powiedzieli, że stop. Nie zamierzam ich za to krytykować.
Eeeeee tam! Co niektórzy chętnie widzieliby doniesienia o gromadnych zebraniach, głoszeniu aby można było popisać o tym tutaj.
Im gorzej dla ŚJ tym samym i dla społeczeństwa tym lepiej dla nich. Już dawno o tym wiadomo, dlatego ironicznie, przy pierwszym przypadku w Polsce napisałem, że cieszą się.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2020, 11:32 wysłana przez ondre »


Offline janeczek

Tylko że propaganda nadal płynie na jw.org po staremu nic o higienie pomocy starszym, ale to znaki armagedonu a pamiątka to po staremu
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2020, 11:52 wysłana przez janeczek »


Offline WIDZĘ MROKI

Mój wpis ABSOLUTNIE, nie jest negatywny!
Tą sektę powinni jak w Carskiej Matuszce Rosji, po prostu zakazać.

Z faktami nie ma dyskusji, kto przybiera postać "anioła światłości", tym samym kamuflując swe prawdziwe oblicze? Chyba nie katolicy czy protestanci.

To w sekcie świadków wszystko na zewnątrz jest och i ach, a że śmierdzi jak się ORGOWSKĄ MASKĘ zdejmie to inna kwestia.
W szczegóły nie wchodzę, gdyż tego jest ogrom, ze zmianami w nowej ich przecież przerobionej, tak zwanej Biblii, z 2018 roku na czele.
Rzekomo szata graficzna się szybko zmienia.

Bełkot korpobiznesmenów z Warwick.
Polecam książkę:"ŚWIADKOWIE Jehowy wobec polityki USA, Syjonizmu i Wolnomularstwa". Robin de Ruiter

Świadkowie Jehowy= zakaz samodzielnego myślenia


Online hello_him

Życie ważniejsze od Bożego nakazu głoszenia, szkoda ze nie wpadli na to w przypadku transfuzji !!
Żadna troska, kult dba o swój wizerunek. Poza tym pamiątka by była porażką ze względu na frekwencję i odejścia od zboru, wirus spadli im z nieba- będzie na co zwalić.
Ot cała magia jwłorg.
Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy a wykluczony za to, co wie. – Samuel Clemens (Mark Twain)


Offline Moyses

Prędzej się sami wykończycie niż ten cały kornerowirus. Dajcie se q... spokój  ;) To nie ma sensu. Lepiej by wódkę wypić niż się kłócić.
Czy tu jest o tym całym głoszeniu? Pytam, bo w bałaganie trzeba umieć się poruszać. Jednym z drogowskazów są pytania.

Tak więc tak. Dopuszczalna jest droga elektroniczna do szerzenia prawdy. Zresztą od dawna. Zatem należałoby zaprosić ŚJ np. na to forum. Jakie są tego plusy dla takich osób?
Otóż mogą uczestniczyć w ciekawych dyskusjach. Można to potraktować jak odpowiadanie na zebraniu Strażnicy. Każdy post, to jeden komentarz. Najwyżej prowadzący brat starszy admin zwróci uwagę, że nie na temat, albo światło się zmieniło 10 lat temu. Osobiście zachęcam do zabierania głosu bardziej inteligentniejszego, niż co zebranie mówienie: "trzeba wierzyć w Boga i czytać Biblię". To akurat szybko się przejada. Nie mówiąc o wskaźniku rozwoju duchowego osoby wypowiadającej się.
Dodatkowo udział w dyskusji można zaliczać do sprawozdania. Ile czasu klikasz w klawiaturę, tyle wychodzi godzin. Przerwy na kawę, czy czas na niewylogowywwanie się odliczamy. Jeśli z kimś nawiążesz dialog, możesz raportować odwiedziny ponowne. Jeśli prześleśz jakiś materiał - to wiesz w jaką rubrykę należy to wpisać. Jeśli widzisz, że z kimś układa się dialog dłużej, warto pomyśleć o zaraportowaniu studium biblijnego.
Uprzedzenia należy wyprzedzać. Jest na forum wielu ŚJ i osób, które nie były ŚJ. Aby nie katować swego sumienia rozmowami z wykluczonymi i odłączonymi, warto zapytać wprost o status. Przykładowo, można rozmawiać ze mną i z Roszadą. Ja jestem a On nigdy nie był. Oczywiście, nie jesteśmy budującym towarzystwem. Jednak może mi ktoś pomoże, a Roszadę nawróci. Jest wiele innych ciekawych i cennych użytkowników. Zachęcamy do rozmów. Pamiętajcie: odstępcy są nader uczciwi i sami Wam ręki nie podadzą. Możecie czuć się tutaj bezpieczni.
Przyjmijcie od Nas serdeczne pozdrowienia! :)
 Offline uncja

a moze ktoś z zamieszkałych w UK podzieliby sie tym jak tam sytuacja?

W Polsce szkoły przychodnie kina biblioteki pozamykane W UK nie i dlatego mnie to ciekawi.
Zalecenia Biura Oddziału są spójne z polityką rządu w sprawie epidemia w UK inna polityka co tam Oddzkiał zaleca?


Offline nowyczlowiek

Co? Zasady higieny? Przecież każdy świadek ma dostęp do publikacji mówiącej o epidemiach i wirusach bodajże z 2006 roku ze strażnicy.
Dwa samo świadkowie przesyłają między sobą te informacje
Trzy ze nawet starsi z mównicy podali źródła artykułów jak sobie radzić w trakcie epidemii.
Cztery - każdy grupowy podzwonił do wszystkich braci z grupy służby i wypytał jakie są jego możliwości, czy będzie chodził na zebrania oraz jak się czuje.

Nie widzę podstaw do tego by szkalowac organizacje za metody przewdzialania rozwijania się epidemii.
To ze ktoś czuje się przez organizacje wykorzystany i rozżala się tutaj na forum to pokazuje mi to tylko tyle ze szuka pomocy nie tam gdzie trzeba. Każda osoba która czuje się ofiarą powinna pójść do specjalisty psychologa lub psychiatry albo i nawet seksuologa i tam porozmawiać o tym problemie. Przypominam ze wszystko jest na NFZ i wystarczy poczekać w kolejce. Teraz w czasie epidemii raczej ciężko się będzie dostać, ale po zapraszam