Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List 18.02.2022r. Dotyczy: „Zborowy rejestr czynności przetwarzania”  (Przeczytany 966 razy)

Offline DonnieDarkoJG

DLA STARSZYCH W POLSCE
1. „Zborowy rejestr czynności przetwarzania”. W serwisie jw.org zamieszczono zaktualizowany dokument „Zborowy rejestr czynności przetwarzania”. W ramach aktualizacji dostosowano okresy przechowywania niektórych dokumentów do aktualnych wskazówek w tej
sprawie, podanych w książce ‛Paście’ oraz „Dodatku do książki ‛Paście’”. W związku z tymi
wskazówkami usunięto wiersze dotyczące następujących rodzajów dokumentów: „Szczegółowe wytyczne w sprawie opieki zdrowotnej”, „Wnioski” oraz „Przydziały zadań na zebraniach”. Prosimy, żeby sekretarz pobrał tę zaktualizowaną wersję i w odpowiednim polu wpisał numer i nazwę zboru. Tak wypełniony dokument należy wydrukować i niezwłocznie
umieścić w dokumentacji zborowej. Poprzednią wersję tego dokumentu należy z niej usunąć
i zniszczyćOffline Siedemtwarzy

Dziękuję  i pozdrawiam...


Offline janeczek

Instrukcje dotyczące wykorzystywania
danych osobowych
Punkt 3 jest tak jak się mówi u mnie aktywny nieaktywny, ale wiem że jest czynny nieczynny myślałem że to lokalny koloryt ale widzę że w oficjalnym dokumencie też jest.
Moje zdziwienie budzi to że wymagają ponownego składania „INFORMACJI I ZGODY NA WYKORZYSTYWANIE DANYCH OSOBOWYCH” po wykluczeniu i przełączeniu uaktywnieniu.
To tak jakby zgoda wygasła tak wygląda, jakby tylko głosiciel podlegał im widać że próbują uściślać

PROŚBA O WYPEŁNIENIE „INFORMACJI I ZGODY NA WYKORZYSTYWANIE
DANYCH OSOBOWYCH”
4. Głosiciel lub ktoś, kto sprawuje władzę rodzicielską nad małoletnim głosicielem (mającym
poniżej 18 lat), powinien zostać poproszony przez starszego o wypełnienie dokumentu „Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych” (S-290) w następujących sytuacjach:
1) Gdy dana osoba została zatwierdzona jako nieochrzczony głosiciel;
2) Gdy głosiciel (ochrzczony lub nieochrzczony) przenosi się do innego zboru, a z listem
informacyjnym nie został dostarczony podpisany dokument „Informacja i zgoda na
wykorzystywanie danych osobowych”.
3) Gdy dana osoba zostaje uaktywniona jako głosiciel lub przyłączona do społeczności
Świadków Jehowy, bez względu na to, czy podpisała wcześniej dokument „Informacja
i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych”, czy nie.


Offline Technolog

Akapit 13 rozwiewa wszelkie wątpliwości czy i jakie dane może przetwarzać zbór mimo braku podpisania zgody. Dla zwykłego szaraka nic się nie zmienia czy podpisze czy nie. Chyba, że będzie chciał być pionierem pomocniczym jak go coś natchnie.
Cytuj
"Zbór może wykorzystywać i przechowywać w dokumentacji zborowej do użytku wewnętrznego dane osobowe dorosłego głosiciela, który nie podpisał dokumentu „Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych” (S-290). Obejmuje to dane osobowe zawarte w „Zborowym zestawieniu sprawozdań głosiciela” (S-21), listy z danymi kontaktowymi oraz inne informacje dotyczące stanu duchowego głosiciela. Starsi mogą w dalszym ciągu posługiwać się tymi niezbędnymi danymi osobowymi w korespondencji wysyłanej poprzez pocztę elektroniczną jw.org oraz do Biura Oddziału za pośrednictwem serwisu jw.org. Dana osoba może w dalszym ciągu być głosicielem (ochrzczonym lub nieochrzczonym) bez podpisywania dokumentu „Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych”. Głosiciel, który odmawia podpisania tego dokumentu, może uczestniczyć we wszelkich działaniach miejscowego zboru, które grono starszych uzna za odpowiednie dla niego, chyba że takie działania wymagają wykorzystania jego danych osobowych w zakresie wykraczającym poza to, co opisano w tym akapicie. Na przykład starsi mogą zdecydować, że głosiciel będzie uczestniczył w zadaniach związanych z konserwacją i sprzątaniem lub będzie otrzymywał zadania ćwiczebne na zebraniu życia i służby. Ale jego imienia i nazwiska ani innych danych osobowych nie należy umieszczać na tablicy ogłoszeń."


Offline Do

Dzięki wielkie Donnie.
Pozdrawiam
Do