Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?  (Przeczytany 4851 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Czy C.T. Russel, to skromny właściciel kilku sklepików, tylko kilku sklepików, czy prawda jest o wiele bardziej złożona?

Są tacy którzy twierdzą że to kolejny P.T. BARNUM.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2019, 18:56 »
"FIRMA PITTSBURG KAOLIN
 
Co ciekawe, prawdopodobnie mniej więcej w tym samym czasie lub co najwyżej kilka lat po tym, jak Charles Taze Russell zapewnił finansowanie rozruchu  Delmont Kaolin Deposit Company w Nowym Jorku, Russell najwyraźniej zainwestował w inną działalność wydobywczą i przetwórczą kaolinu. W latach 1896-98 firma  PITTSBURG KAOLIN  prowadzona była przez Charles Taze Russell z siedziby Towarzystwa WatchTower. Szczegóły dotyczące firmy są rzadkie i sprzeczne. PITTSBURG KAOLIN wydobycia produkcji COMPANY została założona na początku lat 90. XIX wieku przez nieznanych inwestorów z Pittsburgha w celu prowadzenia operacji usuwania odpadów i przetwarzania w hrabstwie Nelson w Wirginii w celu produkcji kaolinu sprzedawanego przemysłowi papierniczemu. Podczas gdy jedno źródło podaje, że operacje rozpoczęły się w 1890 roku, korporacja nie powstała do 1893 roku, a nazwa została zmieniona na  PITTSBURG KAOLIN COMPANY  tylko kilka miesięcy później. Operacje ponoć ustały po pięciu latach działalności, kiedy wybuchł proces sądowy wśród właścicieli Pittsburgha, co może wyjaśniać zmienione zgłoszenie korporacyjne w 1895 roku. Najwyraźniej Charles Taze Russell trafił do firmy do 1898 roku - prawdopodobnie z 1895 roku. twierdzi, że operacje nigdy nie zostały wznowione po procesie. Jednak w 1897 r. Wniesiono przeciwko spółce lokalny pozew Virginia.
 
***
 
WANNA BUY SOME SWAMP ... errrrr ... FARM LAND IN FLORIDA?
 
W listopadzie 1884 r. Charles Taze Russell „reklamował się” w  ZWT,  że 400 akrów w hrabstwie Pinellis na Florydzie zostało „przekazane” na  ZION WATCH TOWER TRACT SOCIETY . Ta niezabudowana ziemia została podzielona na 40 połaci po 10 akrów każdy. Czytelnicy ZWT  mogą ZAKUPIĆ te 40 traktatów za  100,00 USD  za każdy odcinek. Trzydzieści osiem z 40 traktatów zostało sprzedanych do kwietnia 1885 roku. Co ciekawe, we wrześniu 1885 roku  ZWT Charles Taze Russell opublikował to krótkie ogłoszenie  (czytane między wierszami) :
Niektórzy, którzy zajmowali się działkami podarowanymi „ZWT Tract Society” w Pinellas (patrz Suplement), stwierdzając, że okoliczności nie sprzyjają ich odejściu,  przekazali raty wypłacone Funduszowi i zwrócili ziemię na sprzedaż . Poza tym inny brat zainteresowany prawdą podarował Towarzystwu w pobliżu innych podarowanych ziem cztery działki o powierzchni dziesięciu akrów. Tak więc mamy teraz do sprzedania około dwunastu działek.  Z tych  czterech ma małe oczka wodne  (lub są pod wodą) i wymagałoby  wodowania , a zatem może być za  połowę ceny.

 
***
 
CHARLES TAZE RUSSELL i JOHN & WILLIAM SNEE
 
W 1886 roku, który  przypadkowo  był tym samym rokiem, w którym zaczęto  sprzedawać książkę podpisaną przez Charlesa Taze Russella  The Divine Plan of the Ages , Charles Taze Russell stał się jednym z pięciu  spekulantów z   Pittsburgha, którzy założyli korporację West Virginia o nazwie  US LUBRIC OIL COMPANY , której celem była eksploracja ropy naftowej, gazu,  węgla i innych minerałów w Zachodniej Wirginii. Charles Taze Russell był właścicielem 25% tej spółki - 325 z 1300 autoryzowanych akcji (50,00 USD). ( John Snee posiadał zaledwie 10 udziałów w tym nowym przedsięwzięciu. Jednym z pozostałych partnerów jest prawdopodobnie również 50-procentowy partner Russella w branży produkcji złoża do czyszczenia kotłów omówiony poniżej).
 
W 1889 roku Charles Taze Russell, John Snee i trzej inni kupili 1/5 udziałów w aplikacji Williama Snee na patent na generator pary. Patent kanadyjski został uzyskany w 1892 roku.
 
W 1889 r. Russell i dwaj inni kupili 1/3 udziałów w aplikacji Williama Snee o patent na palnik węglowodorowy.
 
W 1889 roku CT Russell i dwaj inni kupili 1/3 udziałów w aplikacji Williama Snee na kolejny patent na generator pary."

Żródło :http://jwdivorces.bravehost.com/russell.html

Biografia finansowa Charles Taze Russell

Informacji ogrom, to nie był skromny sklepikarz.

Biznesmen pełną "gębą".


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj, 2019, 22:23 »
oj o Czesławie mógł bym napisać referat  8-),na razie napiszę  w mocnym skrócie własne  zdanie,i chyba się powtarzam bo gdzieś już o tym pisałem
ale z całym szacunkiem Czesiek miał urojenia metafizyczne może coś na pograniczu schizofrenii to pewne coś bardziej pod dysocjacje
no nie da go się zamknąć w jakiś tam ramach ,bo on jest wyjątkowy :o naprawdę
od niego w zasadzie zacząłem to odwrotne studium  zrozumienia ORgowskiego ,i co ciekawe chorobą psychiczną ponoć nie da się zarazić
ale kiedy przebywasz w towarzystwie osoby która ma negatywne zachowanie i emocje to mogą ci się udzielić i tak się zazwyczaj zdarza
kiedy za dużo czasu z taką osobą spędzamy czasu<ogień-raj>..czyżby Czesiu znalazł sposób na zrażenie ponad 8mln ludzi? ::)

bądź co bądź Czesiu w dzisiejszych czasach po swoich licznych mądrych publikacjach mógł by zapewne wzbudzić zainteresowanie  jakiegoś
specjalisty lekarza który zapewne nakazał by mu przyjmowanie jakiś środków psychotropowych które ograniczały by mu
manipulowanie przy biblii co najmniej i publikowania tego na szerszą skalę

potem napiszę coś o kasie Cześka :) ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2019, 22:39 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj, 2019, 10:47 »
"CHARLES TAZE RUSSELL i ALBERT D. JONES
 
- Współzałożyciele magazynu WATCH TOWER, SPOŁECZEŃSTWA WATCH TOWER i kto wie, co jeszcze -
 
W naszym dążeniu do odkrycia, kim był  prawdziwy  „Charles Taze Russell”  za kulisami i poza zasięgiem wzroku, śledztwo w sprawie związku Charlesa Taze Russella z AD Jones  (alias Albert D. Jones, alias Albert Delmont Jones, alias A. Delmont) Jones)  może służyć jako znakomita demonstracja, kto był prawdziwym  „Charles Taze Russell”  - gdzie i kiedy Russell myślał, że nikt nie będzie widział, co się dzieje. Po pierwsze, czytelnicy powinni wiedzieć, że podobnie jak niezliczone inne osoby i wydarzenia, Albert Jones i jego znaczący wkład w jego wczesną historię zostali „wyrzuceni z powietrza” z każdej późniejszej książki historycznej Towarzystwa Strażnica, w tym najnowszych  ŚWIADKÓW JEHOWY: ODPOWIEDZIALNOŚĆ KRÓLESTWA BOŻEGO .
 
Początkowo Albert D. Jones był zatrudniony jako „pracownik sklepu” przez Russells w jednym ze   sklepów odzieżowych JL RUSSELL & SON . Około 1877 roku, w  wieku 23 lat , Jones dołączył do swoich pracodawców, Joseph L. Russell i Charles Taze Russell, sam wtedy tylko  26 lat , w biznesie religii Russella. Kiedy   magazyn ZION'S WATCH TOWER został po raz pierwszy rozpoczęty w lipcu 1879 r., AD Jones znalazł się na liście pięciu  stałych współpracowników  artykułów do  ZWT . Jednak jedyny artykuł z 1879 roku, w którym wymieniono Alberta Jonesa jako jego autora, pojawił się we wrześniu 1879 roku. Prawdopodobnie były  „niepodpisane” artykuły lub Jones mógł wykonywać inne obowiązki w związku z publikacją  ZION'S WATCH TOWER. W każdym razie w grudniowym  numerze ZWT z 1879  r. Charles Taze Russell powiadomił  czytelników ZWT,  że Jones nie będzie już  „specjalnym współpracownikiem”  artykułów do   magazynu ZWT , ale zamiast tego AD Jones, którego młodsza żona była w ciąży lub miała właśnie urodziła jej pierwsze dziecko, zaczęła podróżować i głosić w ramach nowej działalności religijnej Russella. Co ciekawe,   czytelnikom ZWT powiedziano również, że podczas gdy Jones podróżował w imieniu  ZION'S WATCH TOWER  , Jones może sporadycznie wykonywać  „rozmowy biznesowe” w swoim  „wolnym czasie” .  W rzeczywistości, jakiś czas temu jesienią 1879 r. Jones pojechał już do domu Johna H. Patona w Michigan, który w tym czasie był   głównym autorem artykułów ZION'S WATCH TOWER , i przekonał Patona, by zaprzestał podróżowania i  pisał ZWT  pierwsza encyklopedyczna książka jego nowych nauk. Ponieważ Paton nie miał innego źródła dochodów niż jego podróżne nauczanie, AD Jones był w stanie przekonać Patona, aby przestał i napisał  „DAY DAWN”  tylko osobiście obiecując samemu sfinansować i opublikować książkę  (Russell współpracował z wydatkiem pierwszych 4000 kopii .„Połączenia jednostek gospodarczych”  do lata 1880. Następnie od sierpnia 1880  ZWT  numerze z czerwca 1881 przez  ZWT  kwestii, Charles Taze Russell opublikował dziewięć artykułów  ZWT  pod podpisem AD Jonesa.
 
Podobno, kiedy  ZION'S WATCH TOWER TRACT SOCIETY  powstało w  lutym 1881 r. ,  AD Jones przekazał startupowi 1000 USD i zobowiązał się przekazać kolejne 1000 USD do sierpnia 1881 r.  (CT Russell wniósł 3500,00 USD i obiecał dodatkowe 3500,00 USD. Joseph Lytle Russell wniósł 500,00 USD, i zadeklarował dodatkowe 500 USD. William H. Conley wniósł 2000,00 USD i zobowiązał się do dodatkowych 2000 USD.)
 
Jones najwyraźniej wznowił swoje „podróże” wiosną 1881 r., Biorąc pod uwagę, że ZWT z maja 1881 r.   Zawierał notatkę, która rzekomo wykazała, że ​​Jones odnosił wiele sukcesów w New Jersey jako reprezentant podróżujący nowo utworzonego  ZION'S WATCH TRACT SOCIETY . Wydanie ZION'S WATCH TOWER z  października / listopada 1881 r.  Powiadomiło  abonentów ZWT,  że AD Jones przeniósł się już na stałe do Nowego Jorku i że pocztę można wysłać do niego w  „cor (ner) 27. i Broadway, New York City” . Przeniesienie Jonesa do Nowego Jorku zostało przedstawione tak, że Jones mógł być bliżej rosnącej liczby zborów w Nowym Jorku i New Jersey, którzy współpracowali z  ZION ”.
 
Charles Taze Russell powiadomił także   czytelników ZWT, że AD Jones zamierza opublikować magazyn towarzyszący, zatytułowany  ZION'S DAY STAR , jako odpowiedź na   subskrybentów ZION'S WATCH TOWER, którzy podobno upierali się, że  ZWT  będzie publikowany częściej niż tylko jeden numer miesięcznie.  Przykładowe egzemplarze  ZDS  zostały wkrótce wysłane do   subskrybentów ZWT , a  ZWT  opublikował „reklamy” dla  ZDS  w kolejnych wydaniach.
 
Jednak we wrześniu 1882 r.  ZION'S WATCH TOWER Charles Taze Russell otwarcie zajął się kwestią „nowego światła”,  które pojawiło się w lipcowym i sierpniowym  wydaniu  ZION'S DAY STAR , a Russell strzelił do Jonesa za  „bieganie do przodu”  jego. W grudniu 1882 r.  ZWT Russell przystąpił do  „wykluczenia”  Jonesa i  ZDS z  powodu odstępstwa, ale dopiero po pierwszym stwierdzeniu: „ Nie jesteśmy z tych, którzy wykluczają braci chrześcijańskich z powodu pewnych różnic opinii ...”. Co ciekawe, Russell również uwzględnił tę uwagę w akcie oskarżenia:  „...  osobiste uczucia  ponieważ redaktor „Day Star” jest  ciepły i silny  ... ”   W styczniowym ZWT z 1883 r. Russell stanowczo zareagował na własną odpowiedź Jonesa w  ZDS,  która nastąpiła po poprzednim  ZWT . Russell oznaczył AD Jones i  ZDS  jako  „ wroga ” „ ,  „ trucizna ” i  „ arsen ” . W lutym 1883 roku  ZWT Russell zwolnił ze swoich doniesień i zajął się jednym z „ błędów ” Jonesa  , jednak w tym ostatnim ataku na Jonesa i  ZDS  Russell nie mógł się oprzeć oskarżeniu Jonesa wierzyć  ”sam tak bardzo zainspirowany jak Jezus i Apostołowie ”. Biorąc pod uwagę jad denuncjacji Russella w ZWT ze stycznia 1883 r.  , Większość ludzi przypuszczałaby, że Russell nie miał już  „ciepłych i silnych”  „osobistych uczuć”  dla Jonesa, które Russell wyraził w ZWT w  grudniu 1882 roku  .
 
Wraz z publicznym  wykluczeniem  Jonesa przez Russella, wraz z wycofaniem przez Russella jego poparcia dla   czasopisma ZION'S DAY STAR ,  Jones prawdopodobnie stracił większość, jeśli nie wszystkie,   subskrybentów ZDS i zwolenników finansowych. Jak Jones wspierałby swoją żonę i dziecko w Nowym Jorku? Czy rodzina Jonesów chciałaby teraz wrócić do domu w Pittsburghu, aby być blisko ich rodzin? NIE!!! To, czego Charles Taze Russell nie zdołał powiedzieć swoim  czytelnikom ZWT  jesienią 1881 roku, kiedy Albert Jones po raz pierwszy przeniósł się do Nowego Jorku, to fakt, że Jones pojechał do Nowego Jorku, aby otworzyć sklep  z odzieżą męską  pod adresem pocztowym opublikowanym w  ZWT .
 
W 1883 roku Albert D. Jones założył  „organizację charytatywną”,  która rzekomo zapewniała pomoc finansową zasłużonym ubogim, którą Jones nazwał  „Day Star Universal Belief Fund” . Jones najwyraźniej zaczął zabiegać o fundusze od i oddziałów w innych miastach rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie było to prawdopodobnie kolejne nieudane oszustwo finansowe, którego próbował dokonać ten konman.
 
W poprzedniej części obiecaliśmy dodatkowe informacje o biznesie odzieżowym Russells. Przypomnijmy, że Charles Taze Russell twierdził, że posiada jeden duży sklep i trzy oddziały w 1881 r., Jednak zapisy z 1881 r. Pokazują, że Russell prowadził tylko dwa sklepy. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy   jednostka biznesowa JL Russell & Son została rozwiązana, a podmiot gospodarczy  Russell & Co.  przejął firmę,  JONES i LITTELL pojawili się w  biznesie  „Gents Clothing Store”  w większym regionie Pittsburgh. To partnerstwo składało się z AD Jonesa i Jamesa M. Littella - z których każdy wcześniej prowadził osobne oddziały  JL Russella i Syna  w latach 1870-tych. (Niektórzy badacze twierdzą, że „Littell” jest wariantem pisowni nazwiska rodzinnego „Lytle” lub „Lytel”, którym było drugie imię Josepha Lytle Russella, a zatem James M. Littell był krewnym rodziny Russell).  Rekordy wskazują, że  Jones i Littell  zaczęli od jednej lokalizacji około 1880-1, a następnie dodali dwie dodatkowe lokalizacje w 1882 r. I, co  ciekawe , dodali lokalizację 79 Ulicy Federalnej  (w poprzek iw górę od Russells 40-42 lokalizacja federalna)  około 1883 r. 4. 1882-84 rekordy dla  JONESA i LITTELLA  pokazują „adres domowy” AD Jonesa   jako NYC. W 1883-4,  JONES i LITTELL przeniósł jedną mniejszą lokalizację do większego lokalu i zaczął reklamować, że jest zarówno sprzedawcą, jak i Jobber. W czerwcu 1884 r.  JONES i LITTELL  zostały rozwiązane. Prawdopodobnie AD Jones sprzedał swoją lokalizację w NYC Clothing Store w tym samym czasie.
 
James M. Littell kontynuował działalność tylko w dwóch poprzednich lokalizacjach jako jedyny właściciel. Jednak w 1886 r. James Littell został zmuszony do bankructwa przez swoich wierzycieli, z których największym był były prezes Towarzystwa WatchTower, Henry Conley. Littell był winien Henry'emu Conley'owi 8500,00 $  (prawie 300 000 $ w 2016 roku) . (Należy zauważyć, że Henry Conley wspierał finansowo spekulacje AD Jonesa w Nowym Jorku).  James Littell był również winien Charlesowi Taze'owi Russellowi 315,00 $.
 
Oprócz otwarcia sklepu odzieżowego w Nowym Jorku, a także działającego jako wschodniego wybrzeża  „nadzorcy dzielnicy”  Towarzystwa Strażnica, AD Jones najwyraźniej przeniosła się do Nowego Jorku, aby zbadać  „możliwości inwestycyjne” . Niepotwierdzone raporty twierdzą, że Jones rozpoczął  „nikiel i przygasł”  różne możliwości inwestycyjne w ciągu pierwszego roku lub w tym roku, kiedy był w Nowym Jorku. Jednakże, korzystając z pożyczonych pieniędzy z Pittsburgha  (rzekomo z 5000 USD od Henry'ego Conleya) , AD Jones rozpoczął „hazard” z różnymi zapasami kolejowymi i prawdopodobnie zarobił nawet  200-300 000,00 dolarów  w jednym krótkim okresie. Przypuszcza się, że Jones wykorzystał swoją gratkę do zakupu rezydencji o wartości 70 000 USD, jacht i wiele innych „zabawek” z tego okresu. W rzeczywistości, Albert D. Jones jest wymieniony jako  „Dyrektor”  w  Hoosac tunelu i Saratoga Railway Company  przynajmniej od  1884  przez  1886 .
 
Niedawno bogaci i wybitni AD Jones kontynuowali swoje inwestycje / hazard, ale dopiero kilka lat później Jones stracił wiele ze swojej wcześniejszej gratki. Nie mogąc powtórzyć swoich wcześniejszych sukcesów w zakresie hazardu / inwestycji, Jones zaczął angażować się w działania inwestycyjne, które stawały się coraz bardziej wątpliwe - a ostatecznie nawet „przestępcze”. Jesteśmy zainteresowani TYLKO oszustwami inwestycyjnymi AD Jonesa POST-DISFELLOWSHIPPING, ponieważ pozwy, które wplątały część ofiar Jonesa, ujawniły, że  CHARLES TAZE RUSSELL  i AD JONES nadal prowadzą interesy SZEŚĆ LAT PÓŹNIEJ, około 1888-1890, pomimo rzekomego  „wykluczenia” „  Jonesa na stronach  ZWT  autorstwa Russella w latach 1882-3.
 
Około 1887-88 roku, gdy żeglując swoim  jachtem , Albert D. Jones odkrył znaczny depozyt „kaolin” na Long Island. (Co ciekawe, Russell udał się do Nowego Jorku we wrześniu 1887 r. Co ciekawsze, wkrótce po przeprowadzce do Nowego Jorku Charles Taze Russell nabył własny większy jacht o długości 125 stóp.)  Fałszywie twierdząc, że kupił opcję na tym kawałku nieruchomości Long Island, Jones powstał  Delmont Kaolin Deposit Company , w 1888 r., O początkowej kapitalizacji 300 000,00 USD. Szczegóły nie są znane, ale Jones, który najwyraźniej był korporacyjnym  „Skarbnikiem” , zaczął gromadzić część pieniędzy należących do  Delmont Kaolin Deposit Company,  które pochodziły ze sprzedaży akcji i obligacji.
 
W październiku 1889 r. JH Grosjean  (3547.XX $)  i JB Creighton  (11 628.XX $) kazali  Szeryfowi przejąć aktywa firmy  depozytowej Delmont Kaolin w  celu zaspokojenia wskazanych kwot osądu, które wcześniej uzyskali od korporacji i / lub Jonesa. Dwa wyroki zostały zarejestrowane jako „spełnione” w marcu 1890 r."  ŹRÓDŁO -  http://jwdivorces.bravehost.com/russell.html

https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/biografia-finansowa-charles-taze-russel-jaka-jest-prawda/?action=post;last_msg=188023

cdn. Kłamali i kłamią jeżeli chodzi o historię C.T. Russela


Taka to religia prawdziwa, BIZNES NIC POZA TYM.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj, 2019, 06:09 »
Zatem Awario pisz, jednakże proszę o informacje związane z Nim jako biznesmenem. Świadkowie i w tej kwestii kłamią.

C.T. Russel, nie był skromnym sklepikarzem, lecz biznesmenem o szerokim polu działania. :)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj, 2019, 12:32 »
c.d. o C.T. Russelu, to nie tylko skromny sklepikarz.

"NIEKTÓRE INWESTYCJE NIERUCHOMOŚCI CHARLESA TAZE RUSSELL
 
Począwszy od lat osiemdziesiątych XIX wieku, zlokalizowaliśmy kilka rozproszonych instancji Charlesa Taze'a Russella kupujących, sprzedających i wynajmujących, rosnącą liczbę mieszkaniowych i mieszanych nieruchomości mieszkalnych / komercyjnych w okolicach Allegheny i Pittsburgha. Jak wskazano na stronie 1 tej części, niektóre z tych nieruchomości zostały przeniesione do OGRANICZONEJ INWESTYCJI FIRMY STANÓW ZJEDNOCZONYCH  po jej utworzeniu w celu oszukania Marii Russell z wszelkich praw, jakie mogła mieć w takich. Następnie USICL coraz częściej kupowali, sprzedawali i wynajmowali nieruchomości mieszkalne i komercyjne. Jak wykazano poniżej, nawet przeniesienie Russella na Brooklyn w 1909 r. Nie powstrzymało inwestycji Russella w Pittsburghu. Pamiętaj, że następujące transakcje dotyczące nieruchomości to tylko te, które zostały odkryte.
 
BARRETT przeciwko CHARLES TAZE RUSSELL . W 1889 r. Znany biznesmen z Pittsburgha, którego działalność gospodarcza obejmowała wynajem zarówno nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych, pozwał Russella za uszkodzenie jednej z tych nieruchomości. Szczegóły nieznane. Co ciekawe, niektóre właściwości Barretta „wydają się” lokalizacjami biznesowymi, które kiedyś zajmował Russell. Barrett mógł zakupić te nieruchomości później, OR, może założono, że Russellowie są właścicielami nieruchomości, które tylko wynajmowali.
 
Pod koniec 1891 r. Russell kupił 8 działek budowlanych w Pittsburghu, mniej więcej w czasie, gdy Russell sprzedał 10-pokojowy budynek mieszkalny. W 1894 roku Russell sprzedał dom i działkę w Pittsburghu.
 
W 1891 r. Pastor Russell nabył nieruchomość z nieruchomościami inwestycyjnymi w sąsiednim hrabstwie, gdzie nastąpił gwałtowny rozwój dzięki niedawnemu odkryciu ropy / gazu. Rodzaj nieruchomości jest nieznany - rozwój ropy / gazu, budownictwo mieszkaniowe lub rozwój komercyjny ??? Istotną rzeczą, która nas wyskoczyła, był fakt, że pastor Russell, nie będąc na „parterze” spekulacji nieruchomościami, był częścią późniejszego tłumu „frajerów”, którzy często przepłacali za nieruchomości już ocenione i przeszedł przez pierwszych spekulantów, którzy faktycznie wiedzą, co robią. To wydaje się być modus operandi pastora Russella. W tych kilku rozproszonych przypadkach, w których byliśmy w stanie śledzić transakcje „handlu / wymiany” Russella, każdy „handel / zamiana” spowodowało spadek wartości inwestycji Russella. Ponadto nigdy nie natknęliśmy się na żadną inwestycję Charlesa Taze Russella, która świadczyła o jakimkolwiek znaczącym zysku, a tym bardziej o nadzwyczajnych korzyściach, które pasowałyby do „mitu”, że Russell był bardzo udanym inwestorem w nieruchomości lub akcje. Zamiast tego podejrzewamy dwie rzeczy. Po pierwsze, Charles Taze Russell mógł być „uzależniony” od aspektu hazardu w inwestycjach giełdowych i nieruchomościowych, a większość takich osób okazuje się biednymi inwestorami. Po drugie, tak jak mafia zrobiła swoje „prawdziwe pieniądze” z operacji kasynowych z „skim”, podejrzewamy, że „prawdziwe pieniądze” pastora Russella również pochodziły z SKIM - z największą ilością „skimów” bycie niekończącym się strumieniem pieniędzy przekazywanym osobiście i prywatnie za kulisy i wyłączonym z rekordu tego niekwestionowanego CULT LEADER przez jego pochlebców. I podobnie jak poszczególni szefowie mafii, którzy sami byli uzależnieni od hazardu i innych wad, podejrzewamy, że Russell odwrócił się i przerzucił wiele z tego, co ukrywał SKIM poprzez tajne akcje, nieruchomości i inne inwestycje. I „nie”, fakt, że Russell był ciasny, ani grosza, nie przeczy takim. To jest nazwane fakt, że Russell był napięty z grosza, nie jest sprzeczny z takimi. To jest nazwane fakt, że Russell był napięty z grosza, nie jest sprzeczny z takimi. To jest nazwane„grosz mądry i głupi funt” .

"Ładny wałek" z tego C.T. Russela.

Górnictwo, węglowe i naftowe, rudy żelaza, handel nieruchomościami i "oficjalnie podawane przez przywódców sekty z Warwick, skromny sklepikarz. ;D


Offline sawaszi

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj, 2019, 12:53 »
C.T Russel to był dobry człowiek - założył "WTS" i dał prace wolontariuszom na całej Ziemi w głoszeniu "dobrej nowiny" .
Obecnie w wielu krajach na świecie pracuje w tym dziele ok. ponad 8 mln. ludzi dobrej woli (z własnej i nie przymuszonej wiary) ..


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj, 2019, 13:04 »
myślę że teraz odrobiłeś lekcję na 6- ,to wystarczy,minus bo to nie jest całkiem wszytko,ale wystarczy na to aby jasno
stwierdzić z kim mieliśmy do czynienia Dobra Robota!!MROKI

ciężko też o nim wszytko ująć tu na forum bo to był człowiek którego jak
pisałem wcześniej nie da się zamknąć w jednej ramie :o

W zasadzie nie będę już darł że tak powiem łacha na jeleniu ,wystarczyło mi to na tamten okres i wystarczy teraz

Dokładnie widać z jaką osobą mieliśmy do czynienia,jego sposób prowadzenia interesów chęć nieodparta bycia na górze
oraz nieodparta chęć przekazania informacji od Boga ,jest jasnym przypadkiem jakiejś odmiany maniakalnej..a jest ich dość sporo
tacy ludzie jak on mają bardzo dużą siłe przebicia ponieważ w około siebie robią dużo hałasu i zamieszania
robił coś co do końca sam nie wiedział i w interesach i w rozumowaniu biblii bo nie wiedział co nim kieruje
a wykorzystał tą chorobę potem   Józek Rutherford ,mając go konkretnie za czubka....taka jest prawda

narobiłeś się Bracie, mi zajęło to parę ładnych lat
myślę że niema co dodać ,można ale to wystarczy
bardzo ci dziękuje!

teraz bym poszedł bardziej w stronę JW"tylko nie mów nikomu ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 13:10 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj, 2019, 13:21 »
C.T Russel to był dobry człowiek - założył "WTS" i dał prace wolontariuszom na całej Ziemi w głoszeniu "dobrej nowiny" .
Obecnie w wielu krajach na świecie pracuje w tym dziele ok. ponad 8 mln. ludzi dobrej woli (z własnej i nie przymuszonej wiary) ..

Witaj druhu.

Wszystko by grało, gdyby nie fakty, przykre fakty i kłamstwa które powiela C.K.

C.T. Russel, skromny sklepikarz, który pozbył się majątku :o, dla dobra dzieła, jak się niestety okazało z czasem, to "gościu wałek",
dla mnie się to liczy, nie był uczciwy, oszukiwał, mataczył, do tego masoneria, to już maks przegięcie, i wiesz, nie interesuje mnie mantra Świadków: " to przecież niedoskonały człowiek", to jedna z głównych dziś nauk, powtarzana na każdym żebraniu.

Piszę "żebraniu" , bo tam się permanentnie i wciąż wykorzystując techniki manipulacji do rwania pieniędzy od szarych ludków i robią to bez żadnych skrupułów.
Należy dodać, że robią to wbrew woli i nakazom założyciela, C.T. Russela, który zakazał nawoływania o pieniądze.

Pozdrawiam


Offline Reskator

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj, 2019, 19:30 »

Mroki: gdzie oszukał i kogo na jaką sumę bo przypuszczenia,poszlaki,domniemania nie są dowodem.
To że kupował i sprzedawał z zyskiem to nazywa się dziś biznes,interes.
Russell był twórcą org śj.a badaczem PŚ i taka była ich nazwa.
A że oszołom Rutherford zawłaszczył spuściznę i ją sponiewierał swoimi dogmatami.
To mamy to co mamy od 1916 roku do dziś.

« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 19:58 wysłana przez Reskator »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj, 2019, 21:02 »
no może mrokowi pomogę Czesiek robił to nie świadomie mieszał jak c hazardzista
miał chorą głowę dlatego te jego dile były bez końca ani początku :o jak doktryny jak  biznesy w  Pittsburghu z którego musiał uciekać bo ze strachu przed własnymi pomysłami tak namieszał i nakombinował,dowodów jest cała masa na stronach US
to praca na mega referat,potwierdzam w tym prawdę ,każda tu poruszona myśl mogła by doprowadzić do takiego zamieszania na tym forum
że dysk tego servera padł by w 2h,tak działał Czesław ,wystarczy skopiować nazwę firmy której był współwłaścicielem
wkleić w google i jest tego cały stek dowodów odpisów itd.ale poco to komu

z rzetelnie przedstawionego opisu wynika że był czubkiem no tak w mocnym skrócie
dziś dali by mu psychotrop na noc aby już bibli nocami nie interpretował

zgadza się potem Józef dokończył dzieło ,po swojemu
bo go wyczuł jak go z pierdla pierwszy raz wyciągał to sie na nim poznał
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 21:10 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Reskator

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj, 2019, 21:23 »
Russela mam za szczerego człowieka Biblii
Mądrość przebija gdy czyta się jego Wykłady.
Choć w wielu kwestiach się mylił to jego STARANIA w zrozumieniu są godne szacunku.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj, 2019, 21:30 »
Szczerze korytarz piramidy w gizie wskazywał na przyjście Jezusa -tak to mocny dowód ::)
i całkiem na miejscu interpretacja bibli-ok 8-)
pszenica z nieba--- godne szacunku rozmyślania
                            o tak tak myślę że jak pobędę w WTsie jeszcze ze 5lat
                            to będzie główny mój mentor   ::)

a może sam podejmę sie napisania tez książki
"tylko nic niemów JW
kto wie
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 21:33 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj, 2019, 23:52 »
Mroki: gdzie oszukał i kogo na jaką sumę bo przypuszczenia,poszlaki,domniemania nie są dowodem.
To że kupował i sprzedawał z zyskiem to nazywa się dziś biznes,interes.
Russell był twórcą org śj.a badaczem PŚ i taka była ich nazwa.
A że oszołom Rutherford zawłaszczył spuściznę i ją sponiewierał swoimi dogmatami.
To mamy to co mamy od 1916 roku do dziś.

Jutro odpiszę, żadne poszlaki,żadne domniemania czy przypuszczenia.Russel, to "firma wałek".

Jedno mamy ustalone, sam to określiłeś, Rutherford, to oszołom, nie tylko, ale to zostawiam.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Biografia finansowa CHARLES TAZE RUSSEL, jaka jest prawda?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj, 2019, 13:34 »
Witam, dwa dni opóźnienia, ale odpowiadam.

Nie będę przepisywał kolejnych stron z biografii C.T. Russela.

Podaję link do strony anglojęzycznej, resztę zrobi tłumacz Google.

http://jwdivorces.bravehost.com/russell2.html to jest druga część, zawierająca 33 strony A4 dwustronnie zadrukowane

http://jwdivorces.bravehost.com/russell.html to, mamy link do pierwszej części, zawierającej 24 strony A4 zadrukowane dwustronnie

Każdy kto się chce dowiedzieć prawdy o C.T. Rassellu, znajdzie ją.

Jedno jest faktem, Facet miał głowę do interesów i tych ciemnych też.

Resztę zostawiam czytelnikom.