Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres 2020  (Przeczytany 3669 razy)

Offline Blue

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec, 2020, 09:46 »
THOR - to bóg Wikingów zdobywców  :D  - a co myślisz o JAHWE ? . Wybacz , że Cię o to pytam - ale ciekaw jestem - jakie masz zapatrywania na Boga opisanego w Biblii ? - np. czy Go lubisz ?

Zapraszam do tematu, w którym wypowiadam się o tej sympatycznej personie:  https://sjwp.pl/mam-pytanie/czy-bog-ma-sumienie/ :)


Offline Blue

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 19:27 »
Hoho, niektórzy w zbiorze już dostają takie łańcuszki dot. nowej formy kongresu:

"Jestesmy coraz zblizej kongresu, tylko że bedzie inny niż wcześniej. Oto jak się poczuc jak na prawdziwym kongresie:
 *(1)* przygotuj jedzenie wieczorem przed zgromadzeniem.
 *(2)* spij jak najkrócej w nocy i kiedy się przebudzisz to zrób wszystko jak najszybciej. Makijaż, ułożenie włosów, krawat, rajstopki. 🤣
 *(3)* wyjedź samochodem i zaparkuj  conajmniej 5 bloków od domu i wracaj piechota z torba jedzenia i parasolka
 *(4)* gdy wejdziesz już do domu. Popatrz w lustro, zrób szybko zdjęcie i wstaw na  WhatsAppa
 *(5)* wybierz jak najmniej wygodne miejsce do siedzenia i połóż poduszkę pod tylek.
 *(6)* wyjmij notes i długopis i ciesz się zgromadzeniem, ale bez stołu i bez oparć na ręce.
 *(7)* w czasie przerwy zjedz lunch jak najszybciej i dzwoń do wszystkich braci. Witaj ich i rozmawiaj z każdym max 5 min.
 *(8)* kawa i herbata ma być w termosie!
 *(9)* Czekaj przy toalecie 10 min aż zacznie się program muzyczny.
 *(10)* po zgromadzeniu wszyscy bracia spotykają się przez zoom by razem  zjesc kolacje tak jak w restauracji i rozmawiając o wspaniałym programie.

Nie zapominajmy o  służbie ochotniczej.
Masz dwa przywile do wyboru:

1 ubierz się w fartuch i rękawice. Posprzątaj toaletę w czasie przerwy i po zgromadzeniu.

2 ubierz się w żółta kamizelkę Stoj na parkingu o 4.30  i co 5 min.tłumacz żonie ze nie mozna parkować przy wejściu.
Udanego kongresu 2020 ❤"

Cóż, takie są oto skutki indoktrynacji :)


Offline Takajaja

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:13 »
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Offline donadams

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:16 »
Zapomnieli jeszcze o plakietce! Zawsze noś plakietkę, nawet idąc do toalety - nigdy nie wiadomo, czy sąsiad nie patrzy wtedy na ciebie z kratki wentylacyjnej! Może to być dogodna okazja do wydania świadectwa.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline zawsze letni

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:39 »
A jak wykonać akcję informacyjną przed kongresem 2020?
Stanąć przed zoomem w koszulce z przekreślonym jw.orgiem?
Zmienić język w kompie?
Żonie, co najmniej 3 razy wszystko wykrzyczałem i ...nic.

Już kiedyś jeden gadał do obrazu, czy do słupa.
Ręce opadają.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:42 »
Taki łańcuszek przesyłają sobie prawowierni Świadkowie? Przecież to odstępcza kpina albo co najwyżej ironiczna krytyka na te męczące kilkudniowe spędy.


Offline sawaszi

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 21:03 »
W 'okresie pandemii' siostry i bracia powinni się szczególnie zabezpieczać przed zakażeniem ! - nie podawać ręki nikomu -nie całować się z nikim (bliższe kontakty tylko z żoną  :-* , po uprzednim odkażeniu ..) , 'zakazane są kontakty z zainteresowanymi  i pogaduszki z nimi'   :-\  . Nie obawiajcie się - "ZAWSZE SIĘ RADUJCIE"  :D :D :D


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 21:36 »
Hoho, niektórzy w zbiorze już dostają takie łańcuszki dot. nowej formy kongresu:

"Jestesmy coraz zblizej kongresu, tylko że bedzie inny niż wcześniej. Oto jak się poczuc jak na prawdziwym kongresie:
 *(1)* przygotuj jedzenie wieczorem przed zgromadzeniem.
 *(2)* spij jak najkrócej w nocy i kiedy się przebudzisz to zrób wszystko jak najszybciej. Makijaż, ułożenie włosów, krawat, rajstopki. 🤣
 *(3)* wyjedź samochodem i zaparkuj  conajmniej 5 bloków od domu i wracaj piechota z torba jedzenia i parasolka
 *(4)* gdy wejdziesz już do domu. Popatrz w lustro, zrób szybko zdjęcie i wstaw na  WhatsAppa
 *(5)* wybierz jak najmniej wygodne miejsce do siedzenia i połóż poduszkę pod tylek.
 *(6)* wyjmij notes i długopis i ciesz się zgromadzeniem, ale bez stołu i bez oparć na ręce.
 *(7)* w czasie przerwy zjedz lunch jak najszybciej i dzwoń do wszystkich braci. Witaj ich i rozmawiaj z każdym max 5 min.
 *(8)* kawa i herbata ma być w termosie!
 *(9)* Czekaj przy toalecie 10 min aż zacznie się program muzyczny.
 *(10)* po zgromadzeniu wszyscy bracia spotykają się przez zoom by razem  zjesc kolacje tak jak w restauracji i rozmawiając o wspaniałym programie.

Nie zapominajmy o  służbie ochotniczej.
Masz dwa przywile do wyboru:

1 ubierz się w fartuch i rękawice. Posprzątaj toaletę w czasie przerwy i po zgromadzeniu.

2 ubierz się w żółta kamizelkę Stoj na parkingu o 4.30  i co 5 min.tłumacz żonie ze nie mozna parkować przy wejściu.
Udanego kongresu 2020 ❤"

Cóż, takie są oto skutki indoktrynacji :)
Nie robiłbym z tego sensacji. Wiadomo że JW są zindoktrynowani, ba, nie brakuje tam extremistów świętszych od dżechowy, niemniej sądzę że ktoś dla beki takie coś stworzył, przecież nikt do tego się nie dostosuje nawet extremalni JW.


Offline sawaszi

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 22:12 »
Nie robiłbym z tego sensacji. Wiadomo że JW są zindoktrynowani, ba, nie brakuje tam extremistów świętszych od dżechowy, niemniej sądzę że ktoś dla beki takie coś stworzył, przecież nikt do tego się nie dostosuje nawet extremalni JW.
Ach przecie to oni - inspirowani poprzez ''WW'/ ''JW'' uważają świat cały za ekstrema a sami są uświęceni krwią (wampiry energetyczne ?) , nietykalni ,niezłomni , nie do nauki (z doświadczeń) , ekstremalnie zauroczeni filozofią CK i aktywistów im zależnych (myślenie zależne i schematyczne ubezwłasnowolnienie itp.) .  Konkluzja ; łatwiej wykluć się z jaja strusią niż z zabetonowanego jaja otoczonego w dodatku skorupą uprzedzeń (do ''tego zgniłego świata'') .. Ech jak ciężko (niektórym) wyrwać się z ''szponów sekty''   :( ..


Offline donadams

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 22:17 »
Nie robiłbym z tego sensacji. Wiadomo że JW są zindoktrynowani, ba, nie brakuje tam extremistów świętszych od dżechowy, niemniej sądzę że ktoś dla beki takie coś stworzył, przecież nikt do tego się nie dostosuje nawet extremalni JW.

Nie wiem jak inni, ale wydaje mi się, że tak jak ja nie uważają, że ktoś się do tego dostosuje. Oczywistym faktem jest, że stworzono to "dla beki". Rzecz w tym, że "beka" Świadków Jehowy nie polega w tej sytuacji na wyśmianiu czegoś, zbagatelizowaniu pewnego zjawiska i tym podobnych. "Beka" Świadków Jehowy nie jest w ogóle beką i w tym wypadku, tak jak inne łańcuszki, ma na celu nakręcanie się na to wspaniałe duchowe wydarzenie jakim jest kongres. Oczywiście ktoś zrobił to z przymrużeniem oka, bo przecież taka twórczość najlepiej się rozprzestrzenia, ale to nadal forma indoktrynacji, dodawania sobie otuchy, poprawiania humorów. I właśnie dlatego zwracam na to uwagę - to ciekawe zjawisko.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 23:19 »
 :) Serio ta "beka" może być dla kogoś indoktrynacją?  :D ;D ::)
 Jeśli tak, to może znaczyć ni mniej, ni więcej jak tylko, że wyleciałem poza obszar grawitacji JW.ORGa a jedyne przyciąganie do tych spraw działa na mnie ze strony sjwp.pl
Dla mnie treść rad to jawne obśmianie całego ceremoniału kongresowego... no ale faktycznie, kiedyś ja sam, wierzyłem, że pokolenie roku 1914 dożyje Nowej Ziemi... tyle, że miałem wtedy naście lat.  >:D


Offline sawaszi

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 23:56 »
Dep nie przejmuj się datami - albowiem CK pomyliło się w datach co do Armagedonu (kontakt z Bogiem JHWH mają utrudniony) - BO JAK SAMI PISALI W strasznicy ; '' nie jesteśmy natchnieni i niemylni ....'' . Tak to sobie trzeba 'wziąść na klate' , że się im światło spuznia i co raz tam ciemniej  :o - :-\ .. Ale bądz dobrej myśli  :) - albowiem Bóg prawdziwy zaprawdę istnieje i czuwa nad nami (ale jest cierpliwy i nie skory do gniewu) . Pozdrawiam  :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 00:20 »
Beka, beką - to wiadomo. Jednak zawsze jest taka grupa fanatycznie nierozgarniętych, którzy wezmą to na serio. Może niekoniecznie zrobią dosłownie wedle przepisu, ale będą uradowani, że ktoś tak 'duchowo' dba o ich potrzeby. Oni nawet podniecają się obrazkami kawusi dla Jehowy. To też łykną.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2020, 00:24 wysłana przez Moyses »


Offline donadams

Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 10:16 »
Oni nawet podniecają się obrazkami kawusi dla Jehowy. To też łykną.

Dokładnie to mam na myśli pisząc o indoktrynacji. Jest całkiem spora grupa ŚJ która robi wszystko myśląc o Jehowie, o organizacji i o braciach. Jeśli nawet ktoś napisał taki "żarcik", to przecież musi być on w ramach ogólnie przyjętych przez ŚJ. Nie może być niczym podejrzanym, bo nikt by czegoś takiego nie rozsyłał. Co zabetonowani odczytują to jako miłość braci, są zbudowani, powiedzą ci jeszcze że Jehowa tak o nich dba. Tak mówiła moja babcia, która na starej Nokii dostawała wierszyki o kawusi, śniadanku, pięknym dzionku i padało na końcu "Jehowa". Czuła się umocniona w organizacji. Tutaj jest tak samo i myślę, że odbierze to tak większość osób, które to otrzymają.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kongres 2020
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 13:53 »
Czegoś zapomniałem jeszcze dopisać. Może dobrze, bo teraz rozwinę.
Jest (lub będzie) grupa osób, która ów łańcuszek weźmie jako żart, ale pozytywny. Będzie to dla nich budująca teokratyczna rozrywka. Sama kompozycja łańcuszka jest tak skonstruowana, by działać na wyobraźnie. W dobie ograniczenia, przy małym wysiłku wyobraźni, jest szansa na przeżycie kongresu w domu, a raczej w swoim wnętrzu.

Taki przykład ogólny. Ludzie pozbawieni wolności - więźniowie, jeńcy, rozmaici ogrodzeni drutem kolczastym - są ograniczeni w działaniu. Oczywiście są różne stopnie ograniczenia. Jedni mają izolatkę, inni chociaż piłkę pokopią. Przy tych ograniczeniach wiele czynności robią w głowie. Może chodzić o grę na instrumentach, szachy, tworzenie poezji, malarstwo, czynności domowe (np gotowanie) - w zależności od upodobań. Robią to ci, którzy mają wyobraźnię. Reszta wegetuje. To było i jest przedmiotem wielu badań (obserwacja zachowań to też badanie). Według niektórych, tacy ludzie po wyjściu na wolność, ulubione czynności wykonują jeszcze lepiej.

W wypadku ŚJ i ich ograniczeń kongresowych może być podobnie. Wiadomo, że trzeba uruchomić głowę. Można skutecznie i miło przeżyć kongres w swoim wnętrzu, wspomagając się materiałem nagranym i wykonując czynności kongresowe tak jak wcześniej, gdy nie było ograniczeń. Z tego może być ciekawe doświadczenie.
Nie wiadomo do końca, co było intencją twórców takich łańcuszków, ale wielu ŚJ mogą one pomóc przetrwać okres niekorzystny.