Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.  (Przeczytany 2374 razy)

Offline Blue

Jak wiemy, już jakiś czas temu służba publiczna została wstrzymana. Pamiętajmy, że cały czas obowiązuje też RODO, więc ŚJ nie mogą pozyskiwać nowych danych osobowych. Szybko okazało się, że ciężko cały czas dzwonić/pisać do tych samych osób - rodziny, znajomych, starych zainteresowanych.
Niektórzy jednak starali się za wszelką cenę znaleźć sposób na głoszenie - np. chodzili od jednej tablicy z ogłoszeniami do drugiej i zbierali nr telefonów tych, którzy oferowali swoje usługi takie jak np. pranie dywanów. Jednak wielu miało wątpliwości, czy takie postępowanie jest właściwe.
Starsi w zborach nie otrzymali żadnych wytycznych w formie listów w których wskazano by kierunek działania. Z tego co mówił mi znajomy starszy, wiem tylko o radzie w jednym z listów, by tych którzy nie wiedzą jak głosić, kierować do pionierów.
Z tych i innych powodów w pewnym zborze starsi postanowi zadzwonić do BO z prośbą o wskazówki co do głoszenia. Oto jakie otrzymali wytyczne w rozmowie telefonicznej z bratem z KS. Wytyczne te przesłali pozostałym usługującym:

1. Listy piszemy tylko do osób, które znamy osobiście i mamy z nimi kontakt.
2. Nie piszemy listów na “zapas”. Służba publiczna może zostać przywrócona nawet za 6-12 miesięcy, więc nie chcemy zasypać terenów listami.
3. Jeśli ktoś chce wysłać list, niech postępuje zgodnie ze wskazówkami z mwb marzec 2019 punkt "ulepszajmy swą służbę: pisanie listów". Wysyłając list korzystamy z poczty, nie wrzucamy listów do skrzynek samodzielnie..
4. To tylko wskazówki. Nikomu nic nie narzucamy. Możemy jedynie zachęcać braci i siostry by trzymali się drogi, którą wskazuje mam Niewolnik. Należy podkreślać, że nie powinniśmy się martwić małym sprawozdaniem. Jehowa wie jakie mamy możliwości.


Offline Trinity

Odp: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 20:14 »
ale nius Blue
osobiście nigdy nie pisałam listów, ani do nikogo nie dzwoniłam. wydawało mi się to pozbawione sensu.
i aż tak namolna nie byłam.
rozjeżdża się to wszystko.
już widzę jak te starsze siostunie dzwonią do innych i głoszą!.
i ten przymus godzinek. niektórym brakuje głoszenia - stania przy wózku.
bracia mają zakonotowane w głowie że jak dużo godzin to duża wiara. żal mi ich.

a ja słyszałam miejską legendę
że kongresów może nie być jeszcze
w przyszłym roku.
 


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 20:28 »

a ja słyszałam miejską legendę
że kongresów może nie być jeszcze
w przyszłym roku.
[/b][/size]

Co do kongresu w 2020 r. Informację dostałem od brata, który sms - ami mnie zamęcza. Po prostu mi głosi.

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Blue

Odp: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 21:03 »
a ja słyszałam miejską legendę
że kongresów może nie być jeszcze
w przyszłym roku.

Bardzo prawdopodobne :) Korzystając z języka mówców kongresowych: "kto wie, czy to nie ostatni kongres..." :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec, 2020, 11:12 »

już widzę jak te starsze siostunie dzwonią do innych i głoszą!.
i ten przymus godzinek. niektórym brakuje głoszenia - stania przy wózku.
bracia mają zakonotowane w głowie że jak dużo godzin to duża wiara. żal mi ich.


A więc na własne oczy widziałem głoszenie grupowe trzech niewiast w wieku 60-70. Jak je zastałem na tym procederze to nie widziałem euforii ekscytacji tylko konsternację.

Jak je zobaczyłem to tak jak bym widział ludzi co w pracy udają przed szefem że mają co robić a tym czasem mogli by do tej pracy wcale nie przychodzić.


No i zastanawia mnie to że odmrożono gospodarkę, odmrożono kościoły a świadki dalej gapią się w ekran.

Coś czuję że kalkulatory się grzeją w centrali i jest pokusa sprzedać wszystko a świadków trzymać przed komputerami.

No bo jak nie teraz to kiedy taki numer ma szansę się powieść?


Offline dziewiatka

Odp: Wytyczne co do głoszenia z BO. Relacja z rozmowy z bratem z KS.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 07:52 »
Na jesień.