Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji  (Przeczytany 971 razy)

Offline donadams

Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« dnia: 20 Maj, 2020, 19:59 »
Na jw.org pojawił się film promujący oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji.

Tutaj link:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb_202005_10_VIDEO

Moją uwagę przykuła zarówno forma tego budynku jak i jego lokalizacja. W Polsce powiedzielibyśmy, że to typowy blok zlokalizowany na typowym blokowisku. Nie śledziłem szczegółowo trendu w ostatnich latach jeśli chodzi o nowe budynki Biur Oddziałów, ale wydawało mi się, że w większości przypadków było to budownictwo bardziej typowe dla tego rodzaju konstrukcji.

Natomiast w tym przypadku, gdyby jutro postanowiono je sprzedać, nikt nie musiałby się szczególnie starać, żeby przerobić je na zwykły apartamentowiec. Co więcej ze względu na otoczenie nikt nie pomyślałby, że jeszcze wczoraj było to Biuro Oddziału Świadków Jehowy. Jak dla mnie całość wygląda jakby deweloper postawił coś dla klientów o nieco zasobniejszym portfelu.

Ciekaw jestem, czy właśnie w tym kierunku będzie szło budownictwo związane z Biurami Oddziałów. Już kilka lat temu zauważyliśmy, że nowe standardowe projekty Sal Królestwa przypominają konstrukcyjnie Lidla. Nie to, żebym był fanem teorii, że organizacja to zwykła deweloperka, ale kiedy trafiam na takie newsy na jw.org, to ciężko jest oprzeć się takiej teorii.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj, 2020, 20:10 »
No faktycznie, niewielkim kosztem można adaptować budynek na biura lub mieszkania i wypuścić na wynajem lub sprzedać. No i lokalizacja świetna, niedaleko portu. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj, 2020, 20:34 »
No  , to  oczywiste  ...   Standartowe  wymiary  ,  jak  najnizsze  koszty  budowy  , maksymalny  zysk  ze sprzedazy .
Sam   chodzilem  w Berlinie  do sali   , gdzie obecnie   znajduje  sie   Aldi  .   Zewnetrznie nic  sie  nie zmienilo  ,  obiekt  jest  optymalny   dla  marketow  .  ;D


Offline donadams

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj, 2020, 20:41 »
Akurat w Grecji kupili ten budynek od dewelopera, ale sam fakt, że już wybiera się tego typu konstrukcje może o czymś świadczyć. Znów powiem, że nie jestem zwolennikiem tej teorii o deweloperce, ale jednak dzieje się to, co chociażby opisał powyżej listonosz...

Zewnetrznie nic  sie  nie zmienilo

Aktualnie myślę, że jednak musieliby zamienić logo jw.org na Aldi :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj, 2020, 20:42 »
Moją uwagę przykuła zarówno forma tego budynku jak i jego lokalizacja. W Polsce powiedzielibyśmy, że to typowy blok zlokalizowany na typowym blokowisku.

Tam się tak buduje. Tektonika. Prostota też. Jak się pozna te klimaty, to człowiek rozumie. Nie ma czym się podniecać. Uwierzcie na słowo.


Offline donadams

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj, 2020, 20:48 »
Oj Moyses, czemu przychodzisz do piaskownicy i psujesz dobrą zabawę?  ;D

A tak na poważnie, to nie podniecam się, tylko zwracam uwagę na fakt, że organizacja nam dojrzewa i jednak stawia na praktyczność. Gdyby nadal hołdowali podejściu z lat 90, zamiast tego bloku mielibyśmy samowystarczalny kompleks na 7 hektarach z kortem tenisowym. Polityka organizacji uległa zmianie, można się tylko zastanawiać jaki jest realny powód tej zmiany i to właśnie robię :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj, 2020, 21:28 »
Orajt! Ja tylko chciałem pod kątem architektonicznym. Taki mają zwyczaj, i tyle. To się i tak nadaje na jakiś hotel, apartamentowiec, lub coś innego.
Grecy są dziwni! W końcu siedzieliśmy w jednej piaskownicy i wiemy jak ją razem rozmontować.  8-)
Już schodzę z toru i zabawy nie psujam! ;D
 


Offline HARNAŚ

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Grecji
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj, 2020, 21:33 »
Co jak co ale budować i handlowac nieruchomościami to oni potrafią .
https://www.youtube.com/watch?v=3_f8iiTD9B8