Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41166 razy)

Offline Ignorant2004

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #375 dnia: 28 Sierpień, 2020, 10:31 »
Wspaniały finał Objawienia bliski jest dostępne w aplikacji jw.org


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #376 dnia: 28 Sierpień, 2020, 11:40 »
Wspaniały finał Objawienia bliski jest dostępne w aplikacji jw.org

No tak, ale ta w JW to już dawno zredagowana :)

Oryginał najlepszy.


Offline Lemuel

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #377 dnia: 28 Sierpień, 2020, 12:25 »
No tak, ale ta w JW to już dawno zredagowana :) Oryginał najlepszy.

Przezornie zachowałem oryginał tego wiekopomnego dzieła. Może w wolnej chwili, dla relaksu, porównam "światła" obu wersji  ;)


Offline Storczyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #378 dnia: 28 Sierpień, 2020, 12:29 »
Pewnie coś w stylu przepisu na szczepionkę ala Bill Gates :)
Poczucie humoru ci dopisuje.
Tak trzymaj :))


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #379 dnia: 28 Sierpień, 2020, 14:00 »
Nie chce mi się tworzyć nowego tematu, więc tu napiszę o nowym liście z BO.
Otóż w pewnym zborze na ostatnim zebraniu odczytano list o zdalnej nauce (!). Zachęcono rodziców by stosowali się do zaleceń władz świeckich jeśli chodzi o naukę dzieci. Polecono jakieś artykuły na ten temat z JW.org. Jednak na koniec zostawiono najlepsze: zachętę skierowaną do dzieci, by wydawały świadectwo w szkołach podczas zdalnego nauczania. Podano przykład niejakiego Filipa (lat chyba 10), który dostał zadanie zrobienia laurki dla mamy, co też zrobił po czym zaprezentował ją kolegom i przeczytał jej treść. W niej znalazło się wyjaśnienie (hehe) dlaczego ŚJ nie obchodzą dnia matki i też napomknięcie o "prawdzie".

Mijają kolejne miesiące od mojego wybudzenia, jednak dopiero ostatnio zaczęło do mnie mocniej docierać co ta sekta wyrabia z dzieciństwem. 


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #380 dnia: 28 Sierpień, 2020, 15:45 »
Nie chce mi się tworzyć nowego tematu, więc tu napiszę o nowym liście z BO.
Otóż w pewnym zborze na ostatnim zebraniu odczytano list o zdalnej nauce (!). Zachęcono rodziców by stosowali się do zaleceń władz świeckich jeśli chodzi o naukę dzieci. Polecono jakieś artykuły na ten temat z JW.org. Jednak na koniec zostawiono najlepsze: zachętę skierowaną do dzieci, by wydawały świadectwo w szkołach podczas zdalnego nauczania. Podano przykład niejakiego Filipa (lat chyba 10), który dostał zadanie zrobienia laurki dla mamy, co też zrobił po czym zaprezentował ją kolegom i przeczytał jej treść. W niej znalazło się wyjaśnienie (hehe) dlaczego ŚJ nie obchodzą dnia matki i też napomknięcie o "prawdzie".
Mijają kolejne miesiące od mojego wybudzenia, jednak dopiero ostatnio zaczęło do mnie mocniej docierać co ta sekta wyrabia z dzieciństwem.

To było w tym tygodniu odczytywane...normalnie żenujące jest już to wciskanie na siłę,już od dziecka tej "jedynej,prawdziwej religii"
Mdli mnie jak już tego słucham,uwaga w formie ogłoszeń na koniec zebrania!
Wykorzystuje się dzieci,jak młodych wojowników w ISIS  :-\
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2020, 16:19 wysłana przez BetMen »


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #381 dnia: 28 Sierpień, 2020, 16:21 »
Dzieciństwo zdecydowanie mniej komfortowe niż rówieśników, ale programowanie umysłów wymaga poświęceń.

Bardziej mnie zasmuca zmarnowany potencjał tych dzieciaków. Możemy tylko gdybać o tym, co by było gdyby ORG nie trwał w swoich zasadach, że kształcenie zawodowe jest jedyną słuszną drogą, a pozwolił im rozwinąć swoje umiejętności. Smutno mi jest, gdy pomyśle o tych młodych ludziach, teraz zaangażowanych w „akcje ratowanie ludzi”, którzy może za 20-30 lat obudzą się z tego snu i stwierdzą, że to nie było życie jakie chcieli przeżyć.

Z perspektywy tych kilku miesięcy podczas których docierało do mnie światło wiedzy o „prawdzie”, mogę powiedzieć, że czuję się stłamszona. Zła na siebie, że ORG ograniczał moje spojrzenie na świat, że te „sito informacyjne” które sama sobie nałożyłam było aż tak gęste. Dzisiaj przesłuchałam wystąpienie Kasi Gandor podczas podczas konferencji TED. Zwykłe wystąpienie jakich wiele, jednak obala mit o tym jak bardzo zły jest ten współczesny świat.

Nolite te bastardes carborundorum


Offline kochanek

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #382 dnia: 29 Sierpień, 2020, 11:37 »
Szybkie pytanie.
Czy Sale Królestwa maja status miejsca kultu religijnego w Polsce?


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #383 dnia: 29 Sierpień, 2020, 15:31 »
Szybkie pytanie.
Czy Sale Królestwa maja status miejsca kultu religijnego w Polsce?
Zapewne tak!
Ale wątek  mówi o epidemi!
Gdy był zakładany wątek"czas po epidemi" było chyba z 20 zakażonych
A dziś w sobotę 759- i też ten status wątku jest pełen wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2020, 15:37 wysłana przez Reskator »


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #384 dnia: 29 Sierpień, 2020, 15:40 »
Zapewne tak!
Ale wątek  mówi o epidemi!
Gdy był zakładany wątek"czas po epidemi" było chyba z 20 zakażonych
A dziś w sobotę 759- i też ten status wątku jest pełen wątpliwości.

Możesz objaśnić? :)


Offline Storczyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #385 dnia: 29 Sierpień, 2020, 15:49 »
Szybkie pytanie.
Czy Sale Królestwa maja status miejsca kultu religijnego w Polsce?
Wikipedia wspomina o obiekcie edukacyjnym.
Sala Królestwa, sala królestwa – miejsce zebrań i ośrodek życia religijnego członków lokalnego zboru Świadków Jehowy, obiekt służący biblijnej działalności edukacyjnej prowadzonej przez ten związek wyznaniowy oraz wielbieniu Boga (Jehowy). Chociaż pierwsze takie miejsca zaczęły powstawać pod koniec XIX wieku, nazwę tę nadał im w roku 1935 Joseph Franklin Rutherford, drugi prezes Towarzystwa Strażnica. Świadkowie Jehowy uważają, że „Sale Królestwa mają związek ze świętym imieniem Boga”[1].


Offline Triss

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #386 dnia: 29 Sierpień, 2020, 16:23 »
Ściągnąłem w końcu tego zooma na swój laptop bo i tak będzie mi potrzebny. Może to głupie pytanie ale je zadam. Jak można się podłączyć do zebrania świadkowskiego jeśli się nie ma kontaktu z żadnym zborem? Bym posłuchał o czym teraz ci ludzie gadają. Można w ogóle to zrobić? Czy tylko za zaproszeniami? Albo tylko dla zweryfikowanych?

Muszę Cię zmartwić. Procedury zaostrzyły się! Wczoraj podano ogłoszenie, że teraz logując się na zooma trafiamy do tzw poczekalni w której będzie porządkowy xD jak na sali królestwa i on po sprawdzeniu czy jesteś podpisany imieniem i nazwiskiem dopiero wpuści Cię do sali głównej xD dodano, że włączenie kamery nie jest obowiązkowe ALEEE chcemy budować się wzajemnie widząc nasze uśmiechnięte twarze. Zabezpieczenia weszły po to, aby niepowołane osoby nie zakłócały zebrań 😉
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline kochanek

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #387 dnia: 29 Sierpień, 2020, 20:28 »
Wikipedia wspomina o obiekcie edukacyjnym.[1].

Pytam ponieważ dzisiaj w wiadomościach usłyszałem ze obłożenie w budynkach kultu religijnego może być na jakimś tam poziomie. I tak dotarło do mnie, ze może te nasze sale królestwa są zakombinowane i nie maja takiego statusu. Może z tego względu między innymi nadal zebrania są wstrzymane. Bo kwalifikacja budynku jest prawnie inna.


Offline Storczyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #388 dnia: 29 Sierpień, 2020, 21:19 »
Szkoły otwierają więc może i sale otworzą  ;D


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #389 dnia: 31 Sierpień, 2020, 16:21 »
spotkałem się z ciekawą mieszanką teorii spiskowych i myślenia teokratycznego

otóż: Armagedonu należy spodziewać się za około 20-30 lat, a wiecie dlaczego?!

jak ktoś pije kawę, niech ją odstawi, jak je posiłek niech przełknie i dopiero niech przewinie ekran

.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;
.
,
;

otóż "jak wiadomo", wirusa skonstruowali słudzy Diabła, a szczepionkę przygotowuje Bill Gates i ta szczepionka będzie powodować całkowitą bezpłodność (wiem, wiem, słyszeliście to 1001x, ale najlepsze jest powiązanie tych głupot ze sprawiedliwością Boga Jehowy)

szczepionka jest konieczna z uwagi na Bożą sprawiedliwość, gdyż w sytuacji gdy ciągle rodzą się nowe niemowlęta zawsze jest na ziemi ileś tam milionów dzieci które nie słyszały o orędziu świadków Jehowy

osiemnaście lat od chwili gdy Bill Gates uczyni całą ludzkość całkowicie bezpłodną na ziemi będą żyć sami dorośli - i każdy człowiek będzie dorosły i będzie mógł świadomie opowiedzieć się za Jehową lub przeciwko Jehowie

sumując, dziękujmy Jehowie za koronawirusa i za szczepionkę powodującą bezpłodność
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)