Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.  (Przeczytany 979 razy)

Offline Kyuubi

Witam bardzo serdecznie od jakiegoś czasu pojawiły sie filmy o tematyce:
-Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy - są juz trzy cześci
- W poszukiwaniu PRAWDY. Czy Jezus był BOGIEM? Jezus to Bóg czy Syn Boży?
-  W poszukiwaniu prawdy. Kult Marii. Maria to Matka Boska czy ziemska matka Syna Bożego-Jezusa?

tylko sęk w tym ze ta Pani mówi i myśli jak Świadek Jehowy. MożnA powiedzieć ze przytacza te same wersety i argumenty
 co Świadkowie by poprzeć swoją tezę i ma podobną mowe. Mimo ze podasz jakiś werset co swiadczy ze Jezus to Bóg to po komentarzach mozna odnieś wrazenie ze to Świadek Jehowy. Bede chciał odpowiedzieć na ten film ale murze sie przygotować dobrze :)

https://www.youtube.com/watch?v=IcUhCJXykqo&t=385s - o to link zapraszam do dyskusji
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2020, 11:47 wysłana przez Kyuubi »


Offline Takajaja

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj, 2020, 12:26 »
Cytat z filmu " najgorszy Świadek Jehowy jest lepszy od najlepszego katolika"

Oj wydaje mi się,że może ta Pani poznała duzo katolikow, ale nie koniecznie dużo Świadkow Jehowy.

Poza tym jej wzmianka o kongresie na ktorym była.. chyba bylo to dawno temu i ktos jej scieme wcisnął o pozostawieniu rzeczy osobistych na miejscu. Gdyż już od dluższego czasu bębnią przed kongresami bracia żeby tak owych rzeczy osobistych, kosztownych nie zostawiac na miejscu.

Dalszej czesci filmu nie skomentuje bo chyba nie warto....sluchałam tego jej "zauroczenia", nawiedzenia...i niedobrze mi się zrobilo...☹
Bzdety mowila.....
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2020, 12:48 wysłana przez Takajaja »


Offline Kyuubi

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj, 2020, 13:05 »
Chyba ta pani nie spotkałą "Najlepszego Katolika" skoro tak twierdzi


Offline josh82

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj, 2020, 13:34 »
Kilka dni temu trafiłem na ten film i nie dałem rady go obejrzeć do końca - pieśń pochwalna dla ORG.
Wyjaśniła w końcu dlaczego nie została Świadkiem?


Offline Disorder

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj, 2020, 14:01 »
Może ma to związek z ogłoszeniem o którym pisała zona_abrahama?

https://sjwp.pl/z-kraju/pochlebny-artykul-o-sj/msg217512/#msg217512


Offline Takajaja

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj, 2020, 14:23 »
Kilka dni temu trafiłem na ten film i nie dałem rady go obejrzeć do końca - pieśń pochwalna dla ORG.
Wyjaśniła w końcu dlaczego nie została Świadkiem?

Tak🙄

Reasumujac końcowke:
Przygoda jej ze SJ trwala 3-4lata. Ale pojawily sie naciski ze strony SJ , ze studiowac wiecznie nie moze i musi sie określic.
Pojawily sie tez naciski ze strony rodziny tzn "znęcanie się" (cokolwiek to znaczy z ust tej Pani, trudno zdefiniowac).
Uznała ze nie ma zadnego "punktu zaczepienia"
Stwierdziła że ma wieksze szanse dogadac się z rodziną niż wsrod SJ znalesc męza 😂 i postanowiła "odejsc"
Nie podobal sie jej zbytni nacisk i przejmowanie sie co wypada SJ. Co spowodowało że nie mogłaby normalnie funcjonowac np.dyskoteki, imprezy.
Doszła do wniosku że " nie mozna połaczyc normalnego świeckiego życia z byciem SJ", "albo wóz, albo przewoz"
Ale zawdziecza im duzo....sporo sie dowiedziala, czego by jej ksiadz nie powiedzial, nauczyla sie korzystac z Biblii , jak rowniez dzieki SJ dowiedziala sie ze istnieja porzadne kobiety, ktore ubietaja się tak, aby nie prowokować i są dziewicami, ktore ubieraja sie jak " normalne kobiety, a nie jak dziwki na naszych ulicach"
Ale ogolnie ta Pani "czuje się bardziej słowiankom niz SJ" i nie ma im nic do zarzucenia.
SJ w jej oczach sa wspaniali, niesamowici, nalezą do "światłych ludzi", ale nie zaluje ze nie zostala SJ.

P.S wzmianka o kobietach SJ mnie rozbawila, zwlaszcza jak zobaczyłam tą Pania pod koniec ubrana w rózowowym dresie z brzuszkiem na wierzchu.😎 ......(chyba nie nalezy do tych porzadnych kobiet🤔 wg.jej teorii)


Offline Matylda

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj, 2020, 14:27 »
Jak z tej pani taka fitoterapeutka jak yutuberka,to dzięki za ten link. To moja krajanka jest. Jak by mi kiedy do głowy przyszło się ziółek napić to będę wiedziała kogo omijać szerokim łukiem. Ta jej przygoda dawno musiała być bo już od lat na Akonii nie ma kongresów, ale widać że do równowagi psychicznej nadal nie wróciła.
Strach pomyśleć jacy ludzie u nas dyplomy uzyskują i usiłują się naszym zdrowiem zajmować. Chyba że jej dyplom te ten obrazek w czołówce durnego filmiku.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj, 2020, 19:57 »
Obejrzałem fragment. Być może ta Pani jest ŚJ - to oni potwierdzą. Może w ten sposób sobie głosi i raportuje. Z drugiej strony jest sporo fanklubowiczów, którzy nigdy ŚJ nie byli. Niektórych nawet do świadków nie zapisują - zwyczajnie, maja pod dostatkiem wiernych. Jednak oni dalej reklamują tych całych świadków.

Ale spojrzałem na komentarze pod filmem.
Jeden mówi (raczej pisze), że ma Boga w trzech osobach, a świadki w jednej. Jadą na jednej Biblii. Za chwile daje komuś 'jedynkę' ze znajomości religii. Potem Wielki Wizjoner Jutubowy pokazuje jak na Policję poszedł naskarżyć na 'Aniołów", że są aniołami. Dodam, że nie chodzi o Hells Angels. 
Potem ktoś pisze, że choinka jest Biblijna, bo jakieś cedry z Libanu tam występują.

Zgasiłem te pierdoły, bo obawiam się, że Bolek i Lolek jednocześnie puknęli Tosie.
Engielska królowa niech pomacha tymi rączkami, będzie jeszcze zabawniej.

Poziom wiedzy, zwłaszcza religijnej. Chociaż teraz jest wiedza jutubowa i fejszbukowa. No i dobrze - ktoś musi kształtować wierzenia!


Offline Kyuubi

Odp: Film na youtube: Dlaczego NIE zostałam Świadkiem Jehowy.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj, 2020, 13:17 »
https://www.youtube.com/watch?v=wbosoaFg2vQ

Kolejny film wszedł na temat Trójcy i troche czy Jezus to Bóg czy nie.