Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pochlebny artykuł o ŚJ  (Przeczytany 2833 razy)

Offline Vog

Pochlebny artykuł o ŚJ
« dnia: 06 Maj, 2020, 22:07 »
Trafiłem w sieci na artykuł:
https://roztocze.net/pl/694_spoleczenstwo_i_patriotyzm/341782_czy-swiadkowie-jehowy-jeszcze-zapukaja-do-drzwi.html
Artykuł podpisany jest jako "tekst nadesłany" choć charakter jest mocno pochlebny z reklamą jworg włącznie.
Pod artykułem pojawiły się komentarze exów i nie tylko, choć nie było według mnie tam nic mogącego być odbierane jako atak personalny. Ot pytania czy odwiedzą także odstępców i co lepsze cytaty ze Strażnicy.
Komentarze szybko zostały zablokowane.
Co ciekawe, artykuł linkuje do innego z grudnia 2019 także o także bardzo pochlebnym charakterze pod którym jest wiele entuzjastycznych komentarzy świadków.
W tym artykule także podpisanym jako "tekst nadesłany" pojawia się drobne słowo "reklama" ukryte pośrodku tekstu:
https://roztocze.net/pl/694_spoleczenstwo_i_patriotyzm/340492_jw-org-1000-jezykow-pod-jednym-adresem.html
W nowszym tego słowa już nie ma.
Czyżby w dobie pandemii ŚJ wpadli na nowy sposób promocji organizacji?

Napisałem do redakcji i zapytałem czy tekst jest sponsorowany i jaki jest powód wyłączenia komentarzy. Redakcja twierdzi, ze artykuł nie jest reklamą a komentarze ukryła z powodu wielu zgłoszeń. Zapewniają, że weryfikują zgłaszane i choć sami przyznają, ze nie widzieli żadnego z atakiem, to jednak wyłączają wszystkie. Co ciekawe redaktor z którym się kontaktowałem sugeruje , że powodem zgłoszeń mogą być możliwe nieścisłości w krytyce bądź fakt, że ŚJ nie chcą nikogo krytykować i proponuje przesłanie pytań do rzecznika prasowego ŚJ a odpowiedź dołączy do artykułu  ???
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2020, 22:11 wysłana przez Vog »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj, 2020, 00:48 »
Testują nowe możliwości. Tu inny przykład reklamy
.

PS. Pod drugim artykułem dałem zaproszenie na nasze forum.




Online gerontas

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj, 2020, 06:17 »
Co ciekawe znalazłem bardzo podobny tekst do tego drugiego artykułu z grudnia, w języku niemieckim na niemieckiej stronie Blick aktuell :

https://www.blick-aktuell.de/Berichte/Jetzt-in-ueber-1-000-Sprachen-426518.html

Ciekawy jestem czy jest więcej takich artykułów na różnych portalach w innych językach.
Teksty do tych artykułów ewidentnie pisane są przez świadków Jehowy.




Offline Vog

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj, 2020, 06:41 »

PS. Pod drugim artykułem dałem zaproszenie na nasze forum.
Widzę że szybko zareagowali. Mam nadzieję że nie wylaczą komentarzy  :)


Offline zona_abrahama

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj, 2020, 15:06 »
Znajome blogerki podesłały mi zrzut ogłoszenia z jednego portalu z ofertami dla influencerów...
w załączniku


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj, 2020, 17:52 »
(mtg):  >:D


Offline NNN

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj, 2020, 11:00 »
     W tym, jakie tutaj ogólne  mechanizmy działają, można się z orientować w biuletynie  "Wskazówki dotyczące organizacji kongresów", w rozdziale trzecim "Dział kontaktu z mediami". Zaznaczam, że jest to ściśle tajny materiał, pokazujący od 'kuchni' ogólne zasady ustalone przez Towarzystwo Strażnica.

https://wtsarchive.com/cfs/files/downloads/FragzBEMxQRDpA3qQ/CO-1-P.pdf

Poniżej kilka cytatów, dających wgląd w fakt, że nie chodzi tutaj o prawdę w przekazie medialnym, ale tylko o propagandę sukcesu i zawsze pozytywny obraz szczęśliwej organizacji (podkreślenia moje).

"Dział Kontaktu z Mediami przygotowuje rzetelne informacje na temat kongresu do wykorzystania w artykułach prasowych, w wywiadach radiowych i telewizyjnych oraz w bezpłatnych komunikatach informacyjnych."

"Co roku Biuro Oddziału udostępnia "Wskazówki dla Działu Kontaktu z Mediami".(...) Nadzorcy Działów Kontaktu z Mediami powinni starannie zapoznać się z tymi materiałami, zwłaszcza ze wskazówkami dotyczącymi wywiadów."

"Wszystkie informacje dla miejscowych środków przekazu powinny być zatwierdzane przez nadzorcę programu."

"Bez  uzyskania zgody Biura Oddziału nie należy wykupywać płatnych ogłoszeń w prasie, radiu lub telewizji."

"Można robić zdjęcia lub nagrywać napływające tłumy uczestników, uśmiechnięte twarze obecnych słuchających program oraz przykładowe rodziny z dziećmi. Jeżeli redakcja nie może przysłać fotografa, nadzorca Działu Kontaktu z Mediami może jej udostępnić własne zdjęcia kongresu, które wzmocnią przekaz."

"W kontaktach z mediami można wykorzystać dodatkowe informacje dla prasy i materiały zamieszczone w zakładce  'Dla mediów' w serwisie jw.org."

"Do reprezentowania organizacji w odpowiedni sposób podczas wywiadów, należy przygotować wykwalifikowanych miejscowych braci, w tym członków Komitetu Kongresu (nie należy angażować do wywiadów przedstawicieli Betel)."
"Celem kontaktów z dziennikarzami jest przedstawienie dokładnych, pozytywnych informacji o Świadkach Jehowy, naszych wierzeniach lub kongresie."

"Należy się trzymać podanych we 'Wskazówkach dla Działu Kontaktu z Mediami' wytycznych dotyczących kontaktów z przedstawicielami mediów." 

To wszystko dotyczy oczywiście każdego działania i każdego aspektu działalności organizacji i w organizacji. Nie ma tutaj żadnego miejsca na  swobodę i spontaniczność. Jest to z góry wyreżyserowane, a nawet nierzadko opłacone, miejsce w prasie wykupione.  Tak sekta wykazuje dbałość o swój wizerunek. Jak zawsze, wszelkie negatywy są skrzętnie ukrywane. To wszystko szczególnie dotyczy rzecznika prasowego świadków Jehowy. To jest pierwszy kłamca, stojący na straży "czystości i świętości' organizacji. Myli to czujność świata, ale nie powinno nas wprowadzać w błąd.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2020, 11:13 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec, 2020, 00:12 »
Znajome blogerki podesłały mi zrzut ogłoszenia z jednego portalu z ofertami dla influencerów...
w załączniku
rozbawił mnie wymóg aby "jawnie nie krytykować" świadków Jehowy :)

może dałoby się przemycić krytykę niejawną?!

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwiec, 2020, 13:53 »
"Dział Kontaktu z Mediami przygotowuje rzetelne informacje na temat kongresu do wykorzystania w artykułach prasowych,
w wywiadach radiowych i telewizyjnych oraz w bezpłatnych komunikatach informacyjnych."
   Rzetelne?!
   Czy tak rzetelne i wiarygodne jak tu, od 18:30 minuty o roku 1975 r.?? W 2019 roku??
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=JZZx2TynzaU&feature=emb_logo
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2020, 13:57 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec, 2020, 18:39 »
Zacząłem od komentarzy, bo podobno znikają jak lubiki. Nawet śmieszne.
Artykuł 'sponsorowany'. Nie chodzi o pieniądze, tylko o symbiozę. Jedni się cieszą, że mogą się zareklamować w mediach. Podają też dane kontaktowe - to jest swojego rodzaju zaproszenie.
Drudzy cieszą się z poruszanego tematu na swoim portalu odnośnie tego, co dzieje się w społeczeństwie; jak ono sobie radzi w określonej sytuacji.
Tak samo jak artykuł o winnicy z Toskanii, która przy kooperacji z MS, robi degustację internetowe* i rozwija dalej biznes.
* degustacje są prawdziwe.
Jedni cieszą się, że mają o czym pisać (lub też dostają gotowy tekst do małej obróbki), a dla drugich jest to forma podtrzymania istnienia.


Offline Vog

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lipiec, 2020, 18:53 »
Polecam komentarze Trampka póki jeszcze wiszą. Klasyka z sektą katolicką, psami i świniami przeplatana imieniem Jehowa. Robi im świetną opinię.


Offline DontBeUnkind

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec, 2020, 19:42 »
Spodobał mi się jeden z komentarzy. Ktoś zwrócił uwagę na artykuł o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z internetu. Minęło 20 lat, sytuacja się zmieniła i to co kiedyś miało oddzielać od miłości braci i Jehowy teraz, zgodnie z artykułem z roztocze.net, sprawia że są „zżyci bardziej niż kiedykolwiek przedtem”. Aczkolwiek wczoraj rozmawiałam z bliską mi osobą i sama stwierdziła, że wszystkie więzy się rozluźniły. Jeśli ktoś dzwoni to tylko wtedy, gdy ma jakiś biznes do załatwienia.

Ale przeglądając ten artykuł rzuciło mi się w oczy to:

Cytuj
Pomyśl na przykład o stronach tworzonych przez osoby podające się za Świadków Jehowy. Zapraszają cię do odwiedzenia ich stron, abyś się zapoznał z doświadczeniami nadesłanymi przez innych rzekomych Świadków. Zachęcają cię do podzielenia się przemyśleniami i poglądami na temat literatury Towarzystwa.
km 11/99

Czytaj, czytaj, wdrażaj w czyn, ale broń Boże nie zastanawiaj się.

« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2020, 19:45 wysłana przez DontBeUnkind »
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Vog

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lipiec, 2020, 07:53 »
Komentarze już wyłączone.


Offline Fantom

Odp: Pochlebny artykuł o ŚJ
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lipiec, 2020, 14:58 »
 Komentarze zostały wszystkie usunięte. Nawet te, które były zgodne z regulaminem, ale niezbyt przychylne dla ŚJ. Za to mamy kontakt do:''Więcej informacji można uzyskać u Robert Warda tel. 793 958 414, E-mail: rwarda@bethel.jw.org''.


''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s