NA DOBRY POCZĄTEK > POWITANIE

Dzień dobry

(1/22) > >>

Blue:
Cześć obcy mi ludzie.
Chciałem się przywitać i powiedzieć kilka zdań o sobie. Nie jestem exjw, wręcz przeciwnie: jestem czynnym głosicielem, sługą pomocniczym a nawet pełnie obowiązki jednego z wielkiej trójki w pewnym zborze w pewnym mieście w Polsce. Dlaczego zatem tutaj piszę? Cóż, jestem tzw. PIMO czyli Physically In Mentally Out. Wybudziłem się kilka miesięcy temu, choć poważne wątpliwości miałem od lat. Dlaczego nadal jestem JW? Cóż... powody pewnie nie są oryginalne. Rodzina, praca z "braćmi", krucha emocjonalnie żona, jej rodzina a nawet kwestie spdakowe. No i nie mam żadnych przyjaciół po za zborem. Chociaż chcę to zmienić.

No to na razie tyle :)

josh82:
Dzień dobry :)
Nowe źródło informacji "z pierwszej ręki".

Odnoszę wrażenie, że piszesz jak młoda osoba, choć Twój awatar przypomina "brata Bogdana" z opowieści Inkluzywnej Ekskluzywności (jednego z uczestników tego forum). Ile masz lat?

Roszada:
Witaj!
Przywitał Cię jako drugi nie exŚJ, ale ten co historię o nich napisał.
Poniżej patrz.
Cieszę się że jesteś z nami. :)

Tam napisałem o takich też jak TY, jak sam wspomniałeś:

--- Cytuj ---Ruch w swoich szeregach zrzesza następujące grupy osób:

1. Aktualnych Świadków Jehowy, którzy z różnych powodów nie mogą jeszcze opuścić tej organizacji (powiązania rodzinne, pracownicze, mieszkaniowe, strach przed ostracyzmem), oraz tych, którzy formalnie nie zostali jeszcze wykluczeni.
--- Koniec cytatu ---

Marzena:
Witaj Blue.
Szacun, że wybudziłeś się z miejsca, w którym jesteś i że potrafisz zachować równowagę w swoim życiu. Bo chyba tak jest skoro ciągniesz swoje życie na dwóch etatach tak na prawdę.
Życzę wszystkiego dobrego.

Blue:
Ze względów bezpieczeństwa odpowiem, że mam 2x lat. Czyli jeszcze gówniarz. Mimo młodego wieku cieszę się wielkim poważaniem w zborze. Nawet większym, od kiedy jestem "skrytym odstępcą". Podobno moje wypowiedzi są bardziej przemyślane ( a ja po prostu przemycam jakieś spostrzeżenia, które mam nadzieje pobudzą kogoś do myślenia ) oraz bardziej dbam o braci i siostry ( po prostu mam empatie xD ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej