Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - Prywatne darowizny  (Przeczytany 3131 razy)

Offline Światus

List do zborów - Prywatne darowizny
« dnia: 20 Kwiecień, 2020, 15:51 »
Otrzymałem dzisiaj list do wszystkich zborów dot. darowizn pieniężnych.
List otrzymuje każdy ŚJ.
Zapraszam do czytania i... wpłat na konto Radia Towarzystwa  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 17:58 »
A co było w starym liście?
Cytuj
Ten list zastępuje list z 1 sierpnia 2014 roku

Czyli rozumiem, ponieważ nie można wejść do sali do skrzynki, to teraz bardziej wirtualnie. ;)

No ładnie aż 5 kont. :)
Studnia bez dna.
A czemu nie jedno konto i będą sobie sami dzielić, w zależności od potrzeb? :-\

Dla mnie to jest ważne, z końca listu:
Cytuj
Co roku ponawiane są w mediach apele do społeczeństwa o przekazywanie kwoty w wysokości 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Wiele osób pyta, czy wspomnianą kwotę można przekazać na rzecz Biura Oddziału. Pragniemy wyjaśnić, że nie jest to możliwe, ponieważ Świadkowie Jehowy w Polsce nie mają statusu organizacji pożytku publicznego


Offline Takajaja

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 18:23 »
Czyli sami sie przyznaja do tego, że pożyteczni to oni nie są 😎


Offline Technolog

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 18:27 »
Jak byk napisane, żeby udostępnić głosicielom. Więc czekam... od 10 dni i doczekać się nie mogę.
A otrzymać od sekretarza? Znam zbór gdzie jeszcze 4 tyg temu powiedzieli, że numerów kont już nie udostępniają i przelew można zrobić tyko przez donate.
A tu im ktoś zrobił psikus i muszą udostępnić. Ale łaski nie robią, bo nr konta jest dostępny bez przeszkód na jw.orgu.


Offline Trinity

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 19:37 »
no wszelki duch Światusie 😁
musiała pandemia najść żebyś się odezwał
skąd masz takie niusy


Offline Sebastian

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 19:55 »
Czyli sami sie przyznaja do tego, że pożyteczni to oni nie są 😎
wygląda na to że Mała Cichodajka uczy się od swojej starszej siostry znanej pod nazwą Babilonu Wielkiego, ale niezbyt przykłada się do nauki :)

wiele lat Ojciec Inwestor (zwany inaczej Belzebubem z Torunia) na pytania słuchaczy odpowiadał, że niestety, Radio Maryja NIE MA statusu OPP, więc z 1% nici ...
ale w tym roku zachęca do przekazywania datków na rzecz fundacji Nasza Przyszłość :)

dziwię się, dlaczego Mała Cichodajka nie naśladuje Ojca Inwestora i nie powołała żadnej swojej organizacji zależnej, która mogłaby stać się dojarką do dojenia wpływów z 1%, zwłaszcza że dla średnio inteligentnego księgowego założyć taką organizację to jest bułka z masłem :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 19:59 »
no wszelki duch Światusie 😁
musiała pandemia najść żebyś się odezwał
skąd masz takie niusy

Trinity, jak miło  :) Nie wiedziałem, że tak bardzo za mną tęskniłaś. Ale jak mówią odwieczne prawa ekonomii; Najbardziej pożąda się tego, co najtrudniej zdobyć  ;D
A news od znajomej naszego wspólnego znajomego  ;)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NNN

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 21:24 »
-  Obydwa listy są podobne, z tym, że w tym z 1 sierpnia 2014 roku dziękują za finansowe wsparcie, no i proszą by już nie wpłacać na Towarzystwo Strażnica, tylko na Świadków Jehowy w Polsce. Numery kont nadal są te same, nawet te na dole przykłady są  identyczne. Tylko doszło nowe konto na kongresy regionalne.  Nie dziękują, bo chyba są wkurzeni, że braciszków i siostrzyczki mało korona wystraszyła, bo chyba zapomnieli więcej dawać. Wyraźnie list  ma ukryte przesłanie, aby dawać i nie patrzeć na koronę, ale tego nie napisali, żeby nie byli posądzeni o brak taktu w chwili zagrożenia życia (dlatego list pojawił się teraz, bo to wspaniała okazja aby wypraszać sobie ratunek świecką mamoną). Nie widzę innych powodów, skoro prawie nic się nie zmieniło.

A najciekawsze jest to co odkryłem. Wszystkie listy  pisane z Nadarzyna do zborów są tytułowane zawsze "Drodzy Bracia!"  Są tylko te dwa wyjątki, gdzie braciszkowie z biura oddziału przypominają sobie, że w zborach są także siostrzyczki i tytułują  " Drodzy Bracia! Drogie Siostry!". A to przebiegłe lizusy! Dobrze wiedzą, że w wielu małżeństwach świadkowskich domowy budżet dzierży żona, więc trzeba ją połaskotać, zwracając się bezpośrednio i do niej.  A nuż pozwoli mężusiowi, który jest strasznym, sypnąć większą kasą.  :-\
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2020, 21:27 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


BetMen

  • Gość
Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 22:22 »
Życzę im,żeby datki przestały spływać i zaczął się powolny upadek organizacji,począwszy od Warwick! >:(


Offline Trinity

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 00:14 »
byłeś Światusie wielką podporą tego forum. 😉

drogie siostry lizusy to fakt. cieszę się że wiem szybciej od świętojebliwych braci
ileż to samotny sióstr w każdym przedziale wiekowym siedzi czy to na sali czy to na zoomie?
siedzą i kiwają głowami, to może coś im teraz zaświta ?!
że po co im piniądz od wiernych jak ani zebrań ani kongresów ani niczego?

oj bida będzie straszna bida
kto ople utrzyma?



Offline Sebastian

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 00:22 »
żeby jeszcze Mała Cichodajka (wzorem "starszej siostry") skleciła jakąś ładną bajeczkę, że bracia chorują na koronę, trzeba pieniędzy na respiratory itd. itp., to wtedy ta akcja zbierania kasy wyglądałaby na nieco bardziej przyzwoitą ;)

a oni nic tylko "dawaj dawaj dawaj" i nawet nie starają się zachować jakichkolwiek pozorów
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 07:15 »
Życzę im,żeby datki przestały spływać i zaczął się powolny upadek organizacji,począwszy od Warwick! >:(

Tez  im tego  zycze  , ale  obawiam sie , ze  bedzie  raczej  odwrotnie  .
Jak  datki  przestana  wplywac  , to   8  papiezy  skoncentruje  sie  na ochronie  swojego  glownego  geszeftu  , a to  oznacza  sprzedaz  nieruchomosci  zagranicznych  i  sciagniecie  kapitalu  do  Warwick .
Beda  dzialac  jak  firma  zagrozona  plajta   i   beda  chronic  przede  wszystkim  samych  siebie .
Jestem  przekonany  , ze  maja  jakis  " emergency plan "  , jakies tajne konta na  Kajmanach   itp .
 


Offline Siedemtwarzy

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 12:01 »
To jest piękne. W rozmowach z ludzmi mówiliśmy, że jeśli totalne zamknięcie w wielu krajach pozostanie w mocy, to list o potrzebie datków powinien być w maju.Tutaj proszę instrukcja już w kwietniu. Ciekawe, że od paru lat trąbili o oszczędnościach jakie poczynili, to gdzie one są? Firmy świeckie często idą na rękę klientom, podwykonawcom. Płaca przestojowe, faktury z płatnością 180 dni. Ludzie donoszą że część wynajmujących czynsze obniża. Ogólnie mniejsza lub wieksza solidarność w narodach jest. Tutaj organizacja nawet nie zorganizowała telekonferencji na własnych serwerach, tylko każe wykupywać u innych operatorów. Nie mówię żeby kasę rozdawali, ale nawet skromny list, że w razie niemożności opłacania faktur za sale, to oni to pokryja. A już szczytem jest konto na kongresy regionalne. Pytam za co? Odwołane są, to za co? Za tłumaczenie na polski?
Plus taki, że do części to trafia i uderza ich z mocą. Do betonów nie trafi, ale część osób poczuła nie smak.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 15:39 »
A już szczytem jest konto na kongresy regionalne. Pytam za co? Odwołane są, to za co? Za tłumaczenie na polski?


Mają te lukratywne zyski ujęte w budżecie, liczą że szeregowi mieli też ujęte w budżecie aby do skarbony wsadzić.

Zgromadzenia to bardzo gruba moneta dla WTS, ciężko jest im się obyć smakiem :)


Offline Sebastian

Odp: List do zborów - Prywatne darowizny
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień, 2020, 15:53 »
wg mnie, Mała Cichodajka musi się jeszcze dużo nauczyć od swojej "starszej siostry"...

osobiście słyszałem jak Ojciec Inwestor w ostatnich dniach nagabywał ludzi o kasę;
warto jednak zauważyć, że Belzebub z Torunia zadbał przynajmniej o minimalny standard kultury osobistej bo w swoim (odtwarzanym na antenie) komunikacie użył formułki że "rozumie trudną sytuację materialną" swoich słuchaczy, po czym oświadczył że "jest mu bardzo niezręcznie" prosić o pieniądze "w tak trudnej dla słuchaczy sytuacji" i dopiero później (po "magicznym" słówku "ale") wygłosił to co miał wygłosić.

Jak na standardy kościelne, brzmiało to jako tako, nawet przyzwoicie...

A list do zborów bez żadnego skrępowania: macie nr konta i wpłacajcie;
i nie ma nawet grzecznościowego zwrotu, że im przykro czy coś w tym guście...

sumując, zwrócę się z apelem do pracowników Nadarzyna:

słuchajcie, Nadarzyniacy: reprezentując interesy finansowe Małej Cichodajki starajcie się zachować przynajmniej jakies pozory przyzwoitości;

musicie jeszcze dużo nauczyć się od "starszej siostry" w tym zawodzie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)