Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 23726 razy)

Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 13:10 »
Głosić nie chodzą ale przecież głoszą.
Jest nowa forma głoszenia:

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/M%C5%82odzi-%C5%9Awiadkowie-Jehowy-g%C5%82osz%C4%85-podczas-pandemii/

Zosia i Piotruś za nich głoszą, wystawieni jako pluszaki w oknach. :)


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 14:53 »
mnie bardzo podoba się wpływ pandemii na sektę świadków Jehowy

kreatynie dostosowali statystykę do nic nie robienia - teraz będą raportować onlajnową obecność na zbiórce, a po onlajnowej zbiórce będą w necie puszczać linki do jw.org

skoro w okresie przedepidemicznym nauczyli się stawiać stojaki na odludziu gdzie nikt nie chodzi to teraz czas aby głosili internetowo wysyłając spam na puste skrzynki które pozakłada jakiś sympatyk organizacji (taki wirtualny odpowiednik przedepidemicznego pukania do pustych drzwi po upewnieniu się że mieszkańcy na pewno są dzisiaj w pracy)

dołożyłbym im jeszcze internetową obsługę formularzy komu internetowo głosili i kazałbym robić różne wykresy i zestawienia (takie jak wymyślane są w różnych korporacjach z przerostem zatrudnienia) i byłoby fajnie :) proporcje 1 minuta głoszenia 99 godzin raportowania :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 18:25 »
za "moich czasów" w XX wieku organizowano zbiórkę zaraz po zakończeniu zebrania strażnicy - w tej zbiórce uczestniczyło wiele osób które później NIE wyruszały do służby ale biegły do domu na obiad

ale dzięki temu była wyższa frekwencja na zbiórce :)

No i teraz też tak jest. Po zebraniu niedzielnym 1 min przerwy i zbiórka do służby. Jak zauważyłem frekwencja 99%, jedynie zainteresowani się rozłączają czasem. Muszę kiedyś wskoczyć i zerknąć na sobotnią. Ale że mam w grupie 2 starszych, pomocniczego i pionierkę stałą, więc co najmniej 7 osób musi być zawsze.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2165
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 01:36 »
No i pewnie dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększyła się obecność braci z terenów oddalonych.
Ja jako człek ze wsi, w swojej karierze byłem chyba nie więcej niż 10 razy na zbiórce takiej nie po zebraniu.
Bo co to za interes dojechać do miasta a potem dojść do sali, żeby posłuchać 15 minut pitolenia.
A i jeszcze swoją parę musisz mieć bo każdy po umawiany albo i gorzej jest jedna wolna, siostra Vikta.
Może kiedyś o niej wam napiszę, do dziś budzi żywe wspomnienia >:(
Teraz przez Zooma to sam bym sobie posłuchał zbiórki ;).


Offline kochanek

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwiecień, 2020, 20:33 »
Aż sprawdziłem czy taki temat tu się pojawił bo to jest D-R-A-M-A-T...

Totalne ześwirowanie. Robienie rzeczy bez celu. Nie ma wyruszania do służby. Na początku mówione było, że ze zbiórek się dzwoni do zainteresowanych znajomych rodziny itp. No ale ile można dzwonić? Może na początku pare razy zadzwonili a teraz to większość po tej zbiórce nic nie robi.

Sobota - zbiórka godzina 9:00
Niedziela - zbiórka po rannym zebraniu
Poniedziałek - zbiórka o 9:00
Wtorek - zebranie

Po co 3 zbiórki w tygodniu???? Tylko po to, żeby bezsensownie pokazać się lojalnym tylko w czym??? W braku myślenia?? Rozumiem zbiórki przed wyruszeniem do służby jeszcze grupowej no ale teraz to shut off brain totalny...

A co do artykułu powyżej to na jednej z zbiórek zostało powiedziane, że facebook i instagram może być jak to okno z Piotrusiem i Zosią. Można zdjęcie wrzucić ale na relacje bo wtedy ludzie nie mogą komentować a jak chcą się czegoś dowiedzieć to napiszą.


Offline Apostasy

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 07:57 »
Mam pytanie, czy to był nakaz z góry żeby organizować zbiórki w okresie kwarantanny czy raczej to taka praktyka starszych nie wnikającą z niczego?


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 09:19 »
czy raczej to taka praktyka starszych nie wnikającą z niczego?
Jeśli już, to rczej wynikająca z tego, by godziny wzrastały dla organizacji.
Poza tym można udzielać zachęt, np. co do donate. :)


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 11:44 »
Mam pytanie, czy to był nakaz z góry żeby organizować zbiórki w okresie kwarantanny czy raczej to taka praktyka starszych nie wnikającą z niczego?

Tak - zbiórki to zebrania i mają być nadal przeprowadzane. Te w weekend są obowiązkowe, reszta to gestia grona starszych.


Offline Jaskier

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 12:09 »
W moim zborze te zbiórki to mniej więcej godzinne wideokonferencje, w trakcie których wymienia się ploteczki i pije poranną kawę. Nie byłem na żadnej ("och, bracie Vesemirze, jestem w izolacji daleko za miastem i mój internet działa tak słabo..."), ale dostałem parę zachęt do uczestnictwa. Ciekawe, czy zrobią tak jak w Brazylii - dzwonienie do losowo wybranych numerów telefonu w ramach służby.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:20 »
Tak - zbiórki to zebrania i mają być nadal przeprowadzane. Te w weekend są obowiązkowe, reszta to gestia grona starszych.
A list był?
Z jaką datą?


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2165
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:21 »
W moim zborze te zbiórki to mniej więcej godzinne wideokonferencje, w trakcie których wymienia się ploteczki i pije poranną kawę. Nie byłem na żadnej ("och, bracie Vesemirze, jestem w izolacji daleko za miastem i mój internet działa tak słabo..."), ale dostałem parę zachęt do uczestnictwa. Ciekawe, czy zrobią tak jak w Brazylii - dzwonienie do losowo wybranych numerów telefonu w ramach służby.


W Szatanach Zjednoczonych też dzwonią na losowe.
Tu się lekko nadziali :D




Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:25 »
W moim zborze te zbiórki to mniej więcej godzinne wideokonferencje, w trakcie których wymienia się ploteczki i pije poranną kawę. Nie byłem na żadnej ("och, bracie Vesemirze, jestem w izolacji daleko za miastem i mój internet działa tak słabo..."), ale dostałem parę zachęt do uczestnictwa. Ciekawe, czy zrobią tak jak w Brazylii - dzwonienie do losowo wybranych numerów telefonu w ramach służby.

Niestety (xD), nie można dzwonić do losowo wybranych nr. Zabrania tego RODO.

A list był?
Z jaką datą?

Nie było żadnego listu. Były natomiast wideokonferencje z NO, na których starsi dostali odpowiednie wytyczne, które później przekazali nadzorcom grup ( w tym mnie).
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2020, 13:27 wysłana przez Blue »


Offline Takajaja

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:38 »
Tak - zbiórki to zebrania i mają być nadal przeprowadzane. Te w weekend są obowiązkowe, reszta to gestia grona starszych.

Zbiórki obowiazkowe?  Od kiedy?😳
A co jest za nieobecnosc??


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:43 »
Zbiórki obowiazkowe?  Od kiedy?😳
A co jest za nieobecnosc??

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202015086#h=5

Za nieobecność jedną nic. Za dwie też nic. Ale tak za kilka z rzędu już można sobie zapracować na wizytę pasterską, szczególnie jak jesteś pionierem. Bo nie wiem czy wiecie, ale pionierzy będą mieli kłopoty, jak będą olewać weekendowe zbiórki, ponieważ nie współpracują z gronem starszych.
A jak jesteś nadzorcą grupy to już w ogóle. Maks 4 zbiórki w roku możesz odpuścić, inaczej NO będzie miał pretekst by z Tobą "porozmawiać".


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 13:50 »
Ktoś tu pisał, że w Anglii żadnych zbiórek prawie nie ma. Dotyczyło to polskojęzycznych zborów
Każdy chodzi w teren sam kiedy chce, bo zbory polskie oddalone i nikt na zbiórki nie będzie jeździł na drugi koniec miasta.
Ale co kraj to obyczaj i inaczej w 'mniejszościach języcznych'.