Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 23816 razy)

Offline Roszada

Otrzymałem info z Lublina, że tam zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net. ;)
To jakaś paranoja! Głosić nie chodzą, a zbiórki robią.
Może mi ktoś to wytłumaczy... bo nie kapuję...

Ponoć starszak powiedział im, że dlatego by nie wyszli z wprawy...
Czy to tak wszędzie, czy Lublin ma jakieś prowincjonalne zarządzenia. :-\


Offline Nikt

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 17:52 »
Wszędzie tak jest kolejny apart do kontrolowania kto jest a kogólnie nie ma na zbiorkach.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 17:54 »
To już mi się to układa. To dalsze metody Wielkiego Brata. :(


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 17:54 »
Nie wiem, nie uczestniczę. Ale faktycznie robią to co wszyscy. Ludzie pracują przez internet. Dzieciaki uczą się przez internet. Klienci robią zakupy przez internet. Sprawy w urzędzie załatwia się przez internet. Świdki nie mogą się zgromadzać, więc zebrania i zbiórki robią przez internet. Głosić nie chodzą ale przecież głoszą.


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 17:57 »
Cytuj
Głosić nie chodzą ale przecież głoszą.

No tak sam jw.org za nich głosi.

Przypomniało mi się sprzed 100 lat głoszenie przez książkę samej siebie:  ;)

*** w16 listopad s. 28 ***
Kiedy na początku 1918 roku książka Dokonana tajemnica została obłożona zakazem, wielu braci nie wiedziało, jak głosić. Nie umieli tego robić, posługując się samą Biblią. Liczyli na to, że książka Dokonana tajemnica będzie „mówić za nich”.
Po drugie, w 1918 roku wybuchła epidemia grypy hiszpanki. Szerzenie się tej śmiertelnej choroby utrudniło głosicielom przemieszczanie się


Identycznie jest dziś.
Historia lubi się powtarzać...  :)
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień, 2020, 18:03 wysłana przez Roszada »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 18:02 »
Z tego co słyszałem to inaczej niż wtedy. Wtedy nie mieli telefonów i internetu a teraz tak głoszą. Dla odstępców to takie zebrania i zbiórki internetowe to metoda kontroli i trzymania za mordę. Dla Świadków jest to natomiast przejaw troski Jehowy dające poczucie braterskiej jedności, wspólnoty, zorganizowania i bliskości. Ludzie kontaktują się ze swoimi bliskimi na różne sposoby a dla Świadków tymi bliskimi mogą być inne Świadki.


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 18:43 »
Jeszcze jedna stara metoda głoszenia mi się przypomniała, gdy nie umieli jeszcze głosić, a tylko sprzedawać książki.
Nie głosili więc, a tylko...

„Pod koniec roku 1933 wprowadzono nową metodę głoszenia. Na wstępie wręczano domownikowi do przeczytania kartę świadectwa z krótkim orędziem. Stanowiła ona dużą pomoc szczególnie dla nowych głosicieli, którzy w tamtych czasach nie byli zbytnio zaprawiani do służby. Kiedy domownik przeczytał kartę, Świadkowie na ogół jedynie krótko ją komentowali; niektórzy rozwijali temat, korzystając przy tym z Biblii. Kart świadectwa używano jeszcze długo w latach czterdziestych. Dzięki nim można było szybko opracować teren, dotrzeć do większej liczby ludzi, wręczyć im sporo cennej literatury biblijnej, dawać jednakowe świadectwo, a nawet przekazywać orędzie w języku obcym. Niestety, dochodziło też do niezręcznych sytuacji, na przykład gdy domownik brał kartę i zamykał drzwi. Chcąc ją odzyskać, głosiciel musiał zapukać jeszcze raz!” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 564).

„Chociaż karty świadectwa oraz nagrania gramofonowe same dużo »mówiły«, to jednak bycie Świadkiem wymagało w tamtych latach niemałej odwagi” (jw. s. 565).

   „Bardzo ucieszyłam się z wprowadzenia kart świadectwa. (...) Nie wszyscy potrafiliśmy umiejętnie przedstawiać dobrą nowinę (...) wielu uważało, że nie umie się poprawnie wysławiać (...) czasem spotykaliśmy osoby, które sądziły, że jesteśmy niemowami. W pewnym sensie wielu z nas rzeczywiście nie potrafiło mówić” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 81).


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 22:39 »
Powoli zaczynam kapować:

*** dx86-18 Zbiórki do służby kaznodziejskiej ***
doniosłe znaczenie: km 3/15 3

*** km 3/15 s. 3 ak. 4 Zbiórki do służby polowej, które osiągają swój cel ***
Nie są mniej ważne niż inne zebrania. Ponieważ zbiórki są przeznaczone dla tych, którzy wyruszają do służby, zazwyczaj nie uczestniczy w nich cały zbór. Nie znaczy to jednak, że można je traktować lekko i uważać za mniej ważne. Wszystkie zebrania — w tym zbiórki do służby — są darem od Jehowy i okazją, żeby pobudzać się nawzajem do miłości i szlachetnych uczynków (Hebr. 10:24, 25). Dlatego prowadzący powinien być dobrze przygotowany, żeby zbiórka przysporzyła chwały Jehowie i przyniosła korzyści obecnym. Jeśli to tylko możliwe, głosiciele wyruszający do służby powinni starać się przychodzić na zbiórki.

*** km 1/15 s. 3 Dlaczego wyruszać do służby zaraz po zbiórce? ***
Dlaczego wyruszać do służby zaraz po zbiórce?
Podczas zbiórki do służby polowej spotykamy się z braćmi i to normalne, że chcemy z nimi porozmawiać. Jednak powinniśmy jak najszybciej wyruszyć na teren. Głoszenie jest bardzo pilnym zadaniem (2 Tym. 4:2). Im dłużej zwlekamy z wyjściem, tym mniej czasu pozostaje nam na służbę. W czasie współpracy z braćmi będziemy mieli mnóstwo okazji do wzajemnego budowania się. Gdy bezzwłocznie wyruszamy ze zbiórki, pokazujemy, że w służbie dla Jehowy i Jego Syna nie jesteśmy opieszali (Rzym. 12:11).


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 22:44 »
Tak. Potwierdzam. Jest kabaret na zoomie.

Jest to paranoja. Tak potwierdzam.

Chciałbym to skomentować, jakoś fajnie mądrze, ale ja jedynie to obserwuję w domu i mam pustkę w głowie.

Tak jak bym widział ludzi którym podciśnieniowym odkurzaczem wyssano z głów mózgi i pozostawiono skrawki w celu podtrzymania funkcji życiowych, właśnie takie entuzjastyczne są te zbiórki i

taki mają sens.


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 22:55 »
To jak ten górnik co przyjechał nad morze i go do rury wydechowej auta podłożyli by się jodem nie udusił i do starego zwyczaju wrócił.

Tak ci ŚJ potrzebują tych zbiórek by nie zgnuśniec. ;D


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 03:22 »
za "moich czasów" w XX wieku organizowano zbiórkę zaraz po zakończeniu zebrania strażnicy - w tej zbiórce uczestniczyło wiele osób które później NIE wyruszały do służby ale biegły do domu na obiad

ale dzięki temu była wyższa frekwencja na zbiórce :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Proctor

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 08:24 »
Tak zbiórki przez zooma są w całej Polsce. Wizyty pasterskie, wspólna kawa też. Ciekawi mnie czy komitety sądownicze też?


Offline Trinity

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 09:04 »
kto wymyślił tego zooma?
u mnie też są zbiórki w sobotę o 9:30
i jeszcze wszystkie te zebrania możnaby zamieść pod dywan
że to jest im potrzebne i że bracia muszą/chcą się widzieć itp
to te zbiórki o tej godzinie, jak dla mnie są środkiem kontroli i manipulacji
bo jak sobię o nich pomyślę (o zbiórkach o tej godz) to wydaje mi się żę
są wręcz wypozycjonowane na samej górze tych technik.

mamy spotkania przy kawce z grupą, rodziną nawet wywiadówkę ostatnio miałam i konsultacje z nauczycielami, ale nikt mnie nie zagoni na zooma o tej porze.
zresztą raczej się gadka nikomu nie klei

to ja się pytam siostry co po takiej zbiórce robi
a ona że pisze listy do stałych nieobecności. dawniej wkładała w kopertę zaproszenie na
pamiątkę, lub zebranie.
przypomniało mi się co ja robię z takimi zaproszeniami jak dostaję w skrzynce np. na badanie
słuchu, pokaz kołder z merynosów itp
sztuka dla sztuki tak samo jak i te zebrania.
zgłaszają się same dzieci istne no przedszkole.
loguję się zasłaniam kamerkę i robię swoje.
bo strasznie chciałabym zobaczyć jak się sprawy mają w zborze
co jest pokazane a czego nikt pokazać nie chce

 


Offline Roszada

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 09:54 »
za "moich czasów" w XX wieku organizowano zbiórkę zaraz po zakończeniu zebrania strażnicy - w tej zbiórce uczestniczyło wiele osób które później NIE wyruszały do służby ale biegły do domu na obiad

ale dzięki temu była wyższa frekwencja na zbiórce :)
To tak jak nie jeden proboszcz w momencie zakończenie mszy zaraz dołącza drugie nabożeństwo, jakieś modlitwy, adoracje czy intencje.
Ludzie, którzy gdzieś sie spieszą, nie wiedząc, że on to sobie zaplanował, nie mogą spokojnie wyjść. No ale on ma frekwencję. ;)


Offline Trzy Kominy

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 10:37 »
ŚJ nie mogą dostać ani grama luzu, bo mogłyby się przebudzić nieużywane od dawna części mózgu . . . a to nie jest wskazane.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.