Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 24243 razy)

Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 16:47 »
Haniebny proceder dopisywania sobie fikcyjnych godzin pewnie rozkwita w najlepsze : ) Niektórzy mogą to uzasadniać szczytnym celem propagandowym - roczne sprawozdanie będzie dzięki temu lepiej wyglądać, ku większej chwale Jehowy.
nihilista


Offline Technolog

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 16:59 »
Haniebny proceder dopisywania sobie fikcyjnych godzin pewnie rozkwita w najlepsze : ) Niektórzy mogą to uzasadniać szczytnym celem propagandowym - roczne sprawozdanie będzie dzięki temu lepiej wyglądać, ku większej chwale Jehowy.
Ja wręcz odwrotnie. Wreszcie "na legalu" podaję zera i chyba tak zostanie na dłużej. Dam znać jak mnie poinformują, że właśnie stałem się nieczynny.


Offline Takajaja

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 17:03 »
Dzisiaj byłem świadkiem niezwykłe sytuacji. Zbiórka do służby u mojej rodziny w dalekim zborze. Brat mówi przemówienie... Mówi i mówi, cytuje z 5 wersetów nie związanych tematem. Całe zbiorkowe przemówienie zajęło mu prawie 16min (Według wskazówek powinno być maks. 7).
Po czym pyta każdego z osobna (!) jakie ma plany co do służby! Słucham z niedowierzaniem, jak bracia i siostry ślizgając się jak węgorze tłumaczą, że albo dzwonią ale później albo może uda im się studium albo, że właśnie muszą wyjść...

Kurde, nie spodziewałem się takiego poziomu kontroli. W porównaniu z tym, mój zbór wydaje się całkiem normalny.

Co do pytania brata prowadzącego zbiorke
" Jakie macie plany, co do służby?"

Bylo to w moim zborze dosyć częste pytanie. Ale kiedys wywołana do odpowiedzi bezpośrednio odpowiedziałam:
" Wielkie !" 😁🤣 czym wzbudziłam ogolny śmiech na sali..
To oczywiscie mnie jeszcze bardziej ubawilo gdyz osobiscie uważalam że nasze zbiorki przypominaja stype, a nie radosne wyjscie do sluzby...

Zawsze mialam tlumaczone że przeciez Jehowa jest Bogiem radosnym, szcześliwym itp. A tak naprawde to  wiekszosc (jak nie wszyscy) szli do tej sluzby jak za kare...bo trzeba owoc zdac, bo trzeba sie pokazac na zbiorce dla prestizu (bo zabiega sie o przywilej), bo akurat siostra x sie ze mna umowiła, bo to akurat kampania, bo to pioniera sie podpisalo, bo obiecałam zainteresiwanej itp.


Offline sawaszi

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 17:40 »
Co niektórzy "zborowi głosiciele" oczekują "końca głoszenia" i "odkupienia" i sie radują z pandemii covid 19  :P .. Daj im Boże zdrowie (w tych trudnych czasach) - módlmy się za nich i ich rodziny .


Offline Triss

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 17:43 »
W moim zborze jest luz, nawet na zebraniu czasem jestem w spodniach, bo szczerze nie che mi się niekiedy przebierać :) ale już w sąsiednim! Tam to dopiero jest cyrk. Panuje zasada "w kadrze nie może znajdować się nic, czego nie zabrałbyś na salę królestwa" . Nawet zwierzaki zamykają w drugim pokoju, żeby czasem kot nie przeszedł przed kamerką. Strój obowiązkowy jak na zebraniu i bracia siedzą w domu w garniturze i pod krawatem.
Od dzisiaj mam w zborze wizytę NO, jestem ciekawa czy będą jakieś nowinki na temat dalszej sluzby etc.
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 18:08 »
Triss, jeśli przebrniesz przez pokarm duchowy, jaki nie wątpliwie stanie się Twoim udziałem, to miałbym prośbę, czy w przemówieniu NO z dziś, padnie zdanie że jesienią zaczynamy ogłaszać wyroki Boże. Pozdrawiam serdecznie


Offline sawaszi

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Czerwiec, 2020, 21:06 »
Wizytę nadzorcy (NO) ostatnio miałem w marcu 1997 (dwa tygodnie przed wypadkiem samochodowym)  :-\  - przyszedł do nas jak przyjaciel (ze swą żoną) Babiarz (takie ma nazwisko) - matka moja ich wyganiała precz - a oni wyciągneli nas do 'służby w terenie' zbierać "owoce" -jak wróciliśmy 'z pola' dostaliśmy "pater noster" od mojej mamy i życzenia na zbliżające się święta "Wielkiej Nocy" - " ... .... szlag ...... " - no i zaczeło sie dziać  :'(


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 05:22 »
Triss, jeśli przebrniesz przez pokarm duchowy, jaki nie wątpliwie stanie się Twoim udziałem, to miałbym prośbę, czy w przemówieniu NO z dziś, padnie zdanie że jesienią zaczynamy ogłaszać wyroki Boże. Pozdrawiam serdecznie
poważnie, tak ich pogięło że na jesieni (podczas drugiej fali pandemii) będą ogłaszali "wyroki Boże"?!

ja obstawiam że jedyny wyrok jaki "z woli Jehowy" :) może być "wkrótce" ogłoszony to wyrok australijskiego sądu w sprawie egzekucji na majątku organizacji religijnej w Australii (a być może nawet jakiś anglosaski odpowiednik "skargi pauliańskiej" skierowanej do majątku jw.org w USA)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Triss

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 06:30 »
Triss, jeśli przebrniesz przez pokarm duchowy, jaki nie wątpliwie stanie się Twoim udziałem, to miałbym prośbę, czy w przemówieniu NO z dziś, padnie zdanie że jesienią zaczynamy ogłaszać wyroki Boże. Pozdrawiam serdecznie
Pilnie słuchałam wykładu, ale zdanie o ogłaszaniu wyroków jesienią nie padło z ust mojego NO.
Całość opierała się na strażnicy (do studium) z października 2019 oraz filmów z kongresu z 2018 "Przyszłe wydarzenia, które będą wymagać odwagi".
Czyli presja pracodawcy o udział w proteście, opaski lgbt oraz agresja domownika i szczucie psem podczas głoszenia 😉
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 08:58 »
Triss, dzięki za sprawozdanie. Widać to u mnie lokalna twórczość nastapila, dzięki której lokalna społeczność SJ się nakrecila jeszcze bardziej.


Offline Sebastian

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 23:48 »
Triss, dzięki za sprawozdanie. Widać to u mnie lokalna twórczość nastapila, dzięki której lokalna społeczność SJ się nakrecila jeszcze bardziej.
pytanie: czy Tobie lub komuś udało sie nagrać te wypowiedzi NO nt. ogłaszania wyroków?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 15:13 »
Sebastian, mi nie udało się nagrać, ale popytam się czy ktoś ma to nagranie.
Co do zbiorek. Zachęcony waszymi opowieściami,  dziś po raz pierwszy siedząc w robocie załączyłem zbiórkę. Toż to piękne stadium apokaliptycznej wizji. Omawiają wstępy do służby, następnie, odwiedziny. Dzielą się przeżyciami jak to udało im się zaatakować doktryna Bogu ducha winnych ludzi, którzy np robili u nich jakąś usługę. Dowiedziałem sie, że jak wysyłasz link do filmu to raportujesz broszurę, a jak komuś wyświetlasz film to raportujesz już prawilnie video.
W sąsiednim zborze przed obsługa zachęcają do podpisywania pioniera, aby była statystyka, natomiast otwarcie mówią że nie trzeba nawet tych 30 godzin wyrobić. Także jak zaraportujesz 1 godzinę to podpisawszy pioniera będziesz nim. Kurcze naprawdę koniec świata się zbliża.


Offline HARNAŚ

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 15:22 »
Wprowadzili im tarczę ochronną pięćzero ;D


Offline Triss

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 16:14 »
Tak, dzisiaj na spotkaniu pionierskim, NO chwalił nas, że stawiliśmy się do gotowości i wypisaliśmy wnioski. Jedna siostra się zgłosiła i powiedziała, że miała wiele obaw czy uda jej się osiągnąć cel 30 h, na co obwodowy z pełną powagą odpowiedział - "Ależ siostro x, godziny nie są ważne, my też nie osiągniemy tego celu, liczy się Twoje pragnienie i gotowość".
Skoro godziny się nie liczą to po co te widełki są zrobione?
"Forgive your enemies, but never forget their name"


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 17:29 »
Rzekł Pan "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary"  ;)
Panowie z CK nie potrzebują godzin. Wystarczą im szeregi stawiających się do dyspozycji pionierów, którzy w zamian za niewyrobione godzinki może jakimś datkiem poświadczą swoją hojność dla braci Króla.  ;)