Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL  (Przeczytany 1556 razy)

Offline Safari

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« dnia: 18 Kwiecień, 2020, 16:12 »
Czesc, ktos tu z Lublina? Slyszeliscie o Kościele Nowego Przymierza w Lublinie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Nowego_Przymierza_w_Lublinie

Jakaś nowa sekta, niewątpliwie. Posłuchałam chwilę pastora (na wymioty mi się zebrało, bo mi zapachniało świadkowską papką propagandową - poza tym ja już od kilku lat jestem wolna od wszelkiej religii i po raz pierwszy jak słuchałam o grzechu to mi się śmiać chciało, bo ten termin jest dla mnie pusty. Straszenie grzechem. OMG. Jakiś facet siada zawsze na wszelkich przyjęciach tylko koło swojej żony, nigdy obok innej kobiety, żeby uniknąć pokusy!!!

OMG. Co trzeba mieć w głowie (albo poniżej pasa), żeby się erotycznie podniecać KAŻDĄ kobietą obok której się siedzi. OMG. Szkoda mi tych ludzi, którzy tego słuchają (Oczywiscie pastor zaznaczył, że ludzie się z niego śmieją - no wiecie CI-co-nie-przyjeli-Jezusa-do-serca. Taaak. My się nie śmiejemy. Nam jest smutno. Naprawdę nic się nie stanie jak ten pan usiądzie obok dziewczyny, która nie jest jego żoną, no chyba, że (a tak wygląda), ma on nieodpartą pokusę macania dziewcząt obok niego siedzących, to wtedy może się coś stać - dostanie siarczystego plaskacza albo dziwczyna mu powie w twarz. Masakra, to świadkowie nawet aż tak nie przesadzają.

Ktoś słyszał o nich?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 17:45 »
to dobrze kojarzę, że są te same czuby które na nabożeństwa przychodzą z bronią palną?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 18:38 »
Stary jak świat. Zarejestrowany w 1997.
Dane wg Rocznika statystycznego 2018:

Cytuj
Kościół Nowego Przymierza w Lublinie
Adres: 20-807 Lublin, ul. Czeremchowa 12/19
E-mail: knp@knp.lublin.pl www.knp.lublin.pl
Data powstania na terenie Polski: 1992
Data rejestracji: 1997
Nr w rejestrze kościołów i związków wyznaniowych: 132
Data wpisu: 12.09.1997
Brak danych o doktrynie, liczebności i rozmieszczeniu terytorialnym.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień, 2020, 18:58 »
Czesc, ktos tu z Lublina? Slyszeliscie o Kościele Nowego Przymierza w Lublinie?
Na kanale YT Pastor Paweł Chojecki prowadzi m. in. telewizję internetową pod nazwą "Idź Pod Prąd" (FB). Jest tam wielu z jego rodziny oraz zapraszani przedstawiciele, którzy poruszają tematykę religijno polityczną itp. aspektów. Pociąga to wielu z powodu mętnych, pokrętnych i polemicznych zagadnień.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 10:55 »
Pastor mocno antykatolicki. Zdarza mu się gadać głupoty m.in. stwierdził ,że święto Bożego Ciała powstało w XVI wieku, aby odciągać katolików od protestantyzmu. Z tego co ja wiem to święto powstało ok XIII wieku kiedy o protestantach nikt nawet nie marzył. Pozdrawiam.


Offline Roszada

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 11:25 »
Teraz sobie przypomniałem, że opowiadano mi o tym kościele.
Bardzo kontrowersyjne tezy tam padają zarówno religijne, jak i polityczne.
Facet jakby zjadł wszystkie rozumy.
Nie wiem czy on jest pastorem poprzez jakieś protestanckie seminarium, czy raczej z nadania własnego, jak Russell. :)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 12:36 »
Miałem sposobność kilka lat temu rozmawiać, z jedną z osob, które byly, nie wiem jak to nazwac, może nie w ruchu Pawła Chojeckiego, ale mocno związane z ideologia tego kościoła. Ujmę to tak: zaobserwowałem szerokie spektrum zainteresowań. Od totalnego antykatolicyzmu, przez teorie spiskowe, po łaskę Pana Jezusa. Od sasa do lasa. Byłem jako osoba towarzysząca, na tym pozal się Boże studium dwa razy. Nie wiem czy oni też coś raportują ze swojej dzialnosci, ale wyglądało że obie strony godzą się na to pierd......nie, bo mają jakiś wyższy cel, np godzinowy. Na zaproszenie po raz trzeci już odmówiłem bo chyba bym musiał na jakąś terapię pójść.


Offline Roszada

Odp: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie - kolejna sekta w PL
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień, 2020, 12:39 »
Zdaje się, że im zależy na liczbie gapiów, by robić wielkie zainteresowanie sobą, że niby takie poparcie mają.
Dziwne, że nie podają statystyk. ;)
Pewnie jednorazowi gapie dają im liczbę i sumują tych wszystkich z całej historii. :)