Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)  (Przeczytany 2612 razy)

Offline Roszada

Podobno ukazał się nowy ang. podręcznik Paście, tak mi doniesiono.
Wątek ten nawiązuje do starszej wersji z 2019 r.

https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/podrecznik-dla-starszych-2019r/msg178163/#msg178163

Jeśli ktoś ma wieści o wersji z 2020 r. proszę informować.

Podano mi, że "Jest już w j. angielskim" wersja z 2020 r.

Przypominam, że polska wersja 2019 jest tu:

https://wtsarchive.com/pub/sfl-p_pascie-trzode-boza-2019


Online donadams

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:06 »
Czy tylko mi się wydaje, czy w ostatnich latach ten podręcznik jest uaktualniany znacznie częściej niż to się odbywało kiedyś?

I masz rację, tutaj link do najnowszego wydania w języku angielskim, kwiecień 2020:
https://avoidjw.org/en/publications/manuals/elders/
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2020, 10:08 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:10 »
Super, to już coś wiemy na pewno.

Zdaje się list zapowiadał, że teraz będzie częściej uaktualniany, ale nie przez listy, a w nowej kolejnej wersji, nawet co kilka miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2020, 10:18 wysłana przez Roszada »


BetMen

  • Gość
Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:12 »
Czy tylko mi się wydaje, czy w ostatnich latach ten podręcznik jest uaktualniany znacznie częściej niż to się odbywało kiedyś?

I masz rację, tutaj link do najnowszego wydania w języku angielskim, kwiecień 2020:
https://avoidjw.org/en/publications/manuals/elders/
Tyle rzeczy "wypływa" w zborze że trzeba aktualizować,żeby nad owieczkami panować...


Online donadams

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:17 »
Powinni dostarczać od razu listę aktualizacji, żeby starsi wiedzieli na co zwracać uwagę. Kiedy wiesz, że coś się zmieniło i masz to podane na tacy, lepiej rozumiesz jakiego działania i nastawienia się od ciebie wymaga w danej sprawie. Ale tego chyba nie robią odkąd wydają pełne publikacje jako aktualizacje.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:24 »
We Wprowadzeniu z 2019 r. tak napisano:

Cytuj
Zwracaj uwagę na wprowadzane zmiany, żeby być na bieżąco ze wskazówkami teokratycznymi. Upewniaj się, że używasz najnowszej wersji tej publikacji. Uzupełniające wskazówki, które mają zastosowanie na terenie twojego Biura Oddziału, można znaleźć w dodatku do książki 'Paście trzodę Bożą’ (1 Piotra 5:2). Zachęcamy każdego starszego, żeby w swoim osobistym egzemplarzu tej książki robił odpowiednie notatki kierujące uwagę na wspomniany dodatek.


Online donadams

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:32 »
W wydaniu angielskim z kwietnia 2020 roku znajduje się taki sam fragment.

Szczerze mówiąc dziwi mnie to, że w czasach tak daleko idącej informatyzacji nie są w stanie wydać tej książki jednocześnie na całym świecie, we wszystkich językach. Dziwi mnie to tym bardziej ze względu na świadkowski "kult jedności totalnej". Tymczasem znów polscy starsi będą w tyle, a jednocześnie będą stosować przez jakiś krótki okres inne, w zasadzie już nieaktualne rozkazy. Chyba, że jeszcze tego nie wiemy, a jednak otrzymali tą książkę w tym samym czasie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:41 »
No nie mogą być książki identyczne w różnych językach.
Np. w jednych krajach nakazują wywieszać flagi, a w innych nie.

Przy pandemii też są różne rozporządzenia władz.

Że nie ma jednolitości w nauczaniu to ja już widziałem dawno temu, gdy polonijne książki różniły się od krajowych, np. w kwestii Króla Północy i nazywaniu ZSRR "komunistyczną Rosją" w polonijnych książkach. ;)


Online donadams

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 10:54 »
Tak, to jest jasne. Ale sami piszą, że w kwestii lokalnych rozporządzeń będą informowani przez Biura Oddziału, więc nie w tym rzecz. Myślę po prostu, że to nie jest dla nich wydawniczy priorytet i to, że w jakichś krajach starsi przez ileś miesięcy będą stosować inne rozkazy nie robi im większej różnicy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Podręcznik dla starszych 2020 r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień, 2020, 11:03 »
Książka Zorganizowani też po ang. wyszła w 2019, a po polsku 2020.

Podobne opóźnienia były co do Czego nas uczy Biblia, Czyste wielbienie oraz o Jezusie (ang. 2015, pol. 2017).
Rok a nawet 2 poślizgu.

Oni spieszą się z wydaniem ang., a reszta musi gonić,
Nie czekają z angielską, aż wyjdą kolejne edycje.