Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców  (Przeczytany 4117 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad, 2020, 22:29 »
Przywódcy świadków zdają się być zaniepokojeni, że wśród pandemicznych wymiarów koronawirusa, niektórzy krytycznie chorzy członkowie kościoła mogą ulec pokusie przyjęcia leczenia plazmowego.

Zacznijmy od tego: kto ich w ogóle będzie pytał o zdanie? W chorych ładuje się leki i nie pyta czy się zgadzasz czy nie zgadzasz. W kwestii osocza nie powinno się robić różnicy, zresztą już sobie wyobrażam jak ktoś trafia na oddział kowidowy do izolatorni, lekarze zapierdalają wokół setek pacjentów walczących o każdy oddech, a będą się jeszcze spowiadać jakie terapie będą stosowane. Chyba że znowu zwycięży nadgorliwość i rozdawanie ulotek o krwi.

Ale ta epidemia to nie taka komfortowa sytuacja do manifestowania przekonań, że cały personel będzie w koło ciebie skakał. Domownicy siedzą na kwarantannie, chorego zabierają do przepełnionego szpitala z niedostatkami kadrowymi, a nierzadko jest w takim stanie, że nie ma nawet siły marudzić o jehowie.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 22:31 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad, 2020, 23:41 »
swego czasu Jehowa pobłogosławił swój lud misjonarzami którzy jechali do krajów trzeciego świata gdzie wymagano szczepień (i "akurat" wtedy ukazało się nowe światło o szczepionkach)

teraz Jehowa pobłogosławił swój lud epidemią, która trwa i nie wiadomo kiedy zakończy się...

jak myślicie: czy przynajmniej _niektórzy_ słudzy obwodu lub słudzy strefy skuszą sie na ratowanie życia osoczem? Jeśli się skuszą, to być może Jehowa pobłogosławi swój lud nowym światłem na temat osocza...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Janna

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Listopad, 2020, 00:04 »
Dla mnie logika, że jakaś frakcja jest kwestią sumienia, ale cały składnik na przykład osocze już nie to totalna bzdura: było wyżej unaocznione, że aby skorzystać nawet z najmniejszego elementu krwi ktoś musi ją oddać „ w całości” . W tej właśnie sytuacji znowu pojawia się podwójna, zakłamana moralność świadków: mała, niepozorna kradzież jest ok, ale już duża, rzucająca się w oczy - zdecydowanie nie. Mnóstwo ich nauk opiera się na takich wewnętrznych sprzecznościach.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Gostek

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Listopad, 2020, 10:26 »
I wszystkie te wywody, nt. osocza, jakie to niby zbawienne ma działanie dla chorych na Coronavirusa stały się bezużyteczne. Artykuł poniżej.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,osocze-ozdrowiencow-nie-pomaga-chorym-na-covid-19--badanie-w-new-england-journal-of-medicine,artykul,08591227.html


Offline Noc_spokojna

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Luty, 2021, 21:24 »
Dawno mnie tu nie było, witam więc tych co jeszcze mnie pamiętają (jeśli w ogóle tacy są) i tych co mnie nie znają. Aktualnie pracuję na oddziale "covdowym", i już mamy do czynienia z pacjentami SJ, którzy odmawiają leczenia osoczem ozdrowieńców. Czasami jest to jedyny środek, który utrzymuje przy życiu, i pozwala na powolny, acz skuteczny powrót do zdrowia. Być może mamy do czynienia z kolejnymi ofiarami "kwestii krwi"

Pozdrawiam cieplutko
Dosia

PS
Właśnie przeczytałam, że taki temat już istnieje, czy moderator może dołączyć tam mojego posta?

Nemo: Zrobione.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2021, 13:11 wysłana przez Nemo »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline NNN

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Luty, 2021, 21:50 »
 Witam Cię Dosiu! Jestem z tych pamiętających.

Zdaje się, że lepiej jest od razu zgłosić to do modera, bo nie wiadomo czy przeczyta, a jeśli, to kiedy? Są to przeważnie bardziej zajęci ludzie.
Podzieliłaś się z nami bardzo ważną informacją. Monitoruj ją dalej i zdawaj relację.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2021, 21:51 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Trinity

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Luty, 2021, 09:05 »
też cie kochana pamiętam.
lubię wpatrywać się w twój awatar i wyobrażać
sobie noc spokojną gdzieś nad jeziorem.



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Luty, 2021, 12:51 »
I ja Ciebie pamiętam. A co do osocza. Moja żona przyjęła dwie dawki jak ją dopadła ta zaraza. Super specyfik na to cholerstwo.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Matylda

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Luty, 2021, 13:18 »
Nemo, nu nu nu.
Ja piszę a tu że wątek zniknął. Oddawaj wątek.🤓

Pozdrawiam Nocka. Wiadomo że pamiętam.
Pozdrawiam

Mnie to tylko żal tych młodych co zostali w tym syfie wychowani i jeszcze nie wiedzą czy i jak się wydostać.
Na szczęście młodych covid tak nie poniewiera.
Pozostali nie wzbudzają mojego zrozumienia.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Luty, 2021, 15:55 »

Chęć nieuczestniczenia w zakazie Świadków Jehowy na wszystkie ratujące życie zabiegi krwi skutkuje oznaczeniem "Disassociated" - co pociąga za sobą taką samą karę oszczerstwa jak disfellowshipping.
 
Dysasocjacja to termin wymyślony przez organizację Strażnica w celu ochrony religii przed odpowiedzialnością prawną i utratą statusu organizacji charytatywnej.

Zgodnie z tajnym podręcznikiem Starszego"Paście Trzodę Bożą",dysocjacja jest działaniem podjętym przez ochrzczoną osobę w zgromadzeniu, która nie chce już być jednym ze świadków Jehowy".

Disassociated = Odłączony. Czyli w myśl zasad ORGa kto przyjmie krew ten nie zostaje wykluczony tylko się sam odłącza. Nawet nie trzeba powoływać komitetu starszych i go sądzić, od razu wylatuje automatycznie.


nihilista


Offline Sebastian

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Luty, 2021, 16:15 »
myślę że niedługo opublikowane zostanie "nowe światło" z furtką dla osocza

widzę dwa wyjścia - albo pozostałe główne frakcje będą nadal zabronione a osocze stanie sie dozwolone albo w ogóle jw.org zrezygnuje z zakazywania frakcji zostawiając zakaz pełnej krwi

wersety spokojnie sie znajdą, jak ciało kierownicze nie znajdzie to ja mogę im podać :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Luty, 2021, 23:54 »
wersety spokojnie sie znajdą, jak ciało kierownicze nie znajdzie to ja mogę im podać :)
zagadka: jakimi wersetami można uzasadnić nie tylko zezwolenie na przyjmowanie osocza, ale nawet "konieczność" przyjmowania osocza?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)