Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?  (Przeczytany 2516 razy)

Offline Kyuubi

Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« dnia: 21 Marzec, 2020, 19:56 »
Jak wiemy ŚJ czesto na wykluczenie powołują sie na 1 List do Koryntian 5:1-11. Przywlekliśmy do tego że ŚJ mają problem zęby uwzględnić kontekst albo sprawdzić co dalsze rozdziały czy listy na ten temat mówią.

Wypowiedzi Jezusa:
Łukasza 6:22
Łukasza 6:27-36
Łukasza 6:37
JANA 33:35
MATEUSZ 5:43-48
Łukasza 6:37-38, 41-42

Dalszy rozdział Listu do koryntian czyli:
List do Koryntian 6:1-8
List 1Kor 6:9-11

Kluczem do tych wersetów jest 2 List do Koryntian 2:5-7 i  2Kor 2:9-10

Ponieważ w 2:1-10 Paweł chciał sprawdzić czy we wszystkim są posłuszni.

2 Koryntian 2:9-10

Po to przecież napisałem, by przekonać się, czy we wszystkim jesteście posłuszni. Komu wy przebaczycie, temu i ja przebaczę. Zresztą, jeśli miałem coś do przebaczenia, to już przed Chrystusem przebaczyłem ze względu na was,


ŚJ nie chcą po prostu widzieć tych wersetów a podobno wnikliwie studiują pismo a Artykuły strasznicy są żetalne, w tym wypadku jednak nie. Nie mam możliwości pokazać tych wersetów bo studium mam zawieszone niestety. Ale jesli jest ktoś tutaj kto studiuje ze SJ niech podyskutuje na temat tych wersetów

Szerzej temat omówiłem tutaj: https://bibliavsswiadkowiejehowy.blogspot.com/2020/03/wykluczenie-1kor-51-11.html
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec, 2020, 20:11 wysłana przez Kyuubi »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec, 2020, 20:10 »
Warunkiem nie wykluczenia osoby postępującej nagannie powinna być skrucha osoby postępującej źle. Wykluczenie jest uznanym faktem w nowym testamencie. Odrębną sprawą jest ostracyzm wprowadzony przez TS. Co oznacza wykluczenie? Proponuje abyś skorzystał z komentarzy do PŚ.

Na tym forum podjąłem się wyjaśnienia tej sprawy w tym wątku https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/podstawy-wykluczenia-i-sotarcyzmu-z-nim-zwiazanego/
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec, 2020, 21:03 »
Czy to prawda, że jeśli ktoś szczerze chce być Świadkiem Jehowy, to nie zostanie wykluczony?

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec, 2020, 21:14 »
Czy to prawda, że jeśli ktoś szczerze chce być Świadkiem Jehowy, to nie zostanie wykluczony?

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
[/b][/size]
Szymoniebudny słuchałeś komitety sądownicze udostępnione na tym forum? Jeżeli tak to zapewne zauważyłeś, że chęć bycia dalej ŚJ nie chroni przed wykluczeniem, tak jak szczera skrucha. Wszystko zależy od:
1. Stosunków podsądnego z miejscowymi starszymi,
2. Procedur, którymi starsi muszą się kierować, a zwłaszcza wytycznymi z książki dla starszych ,,Paście Trzodę Bożą".
3. Wagi czynu,
4. Czy dana sprawa stała się jawna dla zboru i osób postronnych.
To tak w skrócie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec, 2020, 21:18 »
Pokaż mi jakieś nagranie komitetu gdzie osoba osądzana chce być dalej świadkiem. Ja takiego nie kojarzę.
Zazwyczaj to jakieś pyskówki i lawirowanie.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec, 2020, 21:24 »
Pokaż mi jakieś nagranie komitetu gdzie osoba osądzana chce być dalej świadkiem. Ja takiego nie kojarzę.
Zazwyczaj to jakieś pyskówki i lawirowanie.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
[/b][/size]
Choćby komitet Kleryka, który chciał być tylko na uboczu organizacji jako osoba nieaktywna. Nie chciał wykluczenia, ani odchodzić od organizacji. Jasno postawił sprawę na komitecie, był to jeden z nielicznych komitetów bez pyskówki. Niestety posiadamy tylko stenogramy z jego komitetów.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec, 2020, 22:36 »
budny szuka jak zwykle dziury w całym.
Przecież wszyscy wykluczani za niemoralność nie chcą być wykluczeni. Bronią się jak lwy o swoją reputację.
I jak są pyskówki to w obronie swojej. :-\


Offline Gremczak

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec, 2020, 23:45 »
Czy to prawda, że jeśli ktoś szczerze chce być Świadkiem Jehowy, to nie zostanie wykluczony?


Odpowiem Tobie w taki sposób.
Ja starszakom powiedziałem, że mi nie zależy aby być ŚJ.
Jak chcą to mogą mnie wykluczać.
Mnie to wisi i powiewa.
Wzywali na komitet. Dwa razy ustnie i pisemnie.
Olałem to.
Jakoś nie wykluczyli.
Wnioski wyciągnij sam.


Offline Storczyk

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec, 2020, 23:50 »
Pokaż mi jakieś nagranie komitetu gdzie osoba osądzana chce być dalej świadkiem. Ja takiego nie kojarzę.
Zazwyczaj to jakieś pyskówki i lawirowanie.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
Kto nie ma pleców albo jest nielubiany  jest wykluczany dla przykładu .
Znam kilka takich  ktore chciały byc nadal swiadkami mimo wszystko zostaly wykluczone.
Nie wiesz jakimi prawami rzadzi sie ta grupa .




Offline Kyuubi

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marzec, 2020, 11:11 »
Czy to prawda, że jeśli ktoś szczerze chce być Świadkiem Jehowy, to nie zostanie wykluczony?

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Oni ciebie nawet wykluczą za to ze interpretujesz samemu biblie a tego ci nie wolno robić, i nawet jejsli sie z czyms nie zgadzasz to nie mozesz być SJ a jak jestes ochrzczony to cie wykluczają bo czytasz biblie i masz wątpliwość do tego co mówi CK
sam mi to powiedział moze nie wprost ale dał do zorzumienia


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec, 2020, 16:55 »
Oni ciebie nawet wykluczą za to ze interpretujesz samemu biblie a tego ci nie wolno robić, i nawet jejsli sie z czyms nie zgadzasz to nie mozesz być SJ a jak jestes ochrzczony to cie wykluczają bo czytasz biblie i masz wątpliwość do tego co mówi CK
sam mi to powiedział moze nie wprost ale dał do zorzumienia
Ja pisałem o sytuacji gdy ktoś uznaje Niewolnika i popełnia jakiś czyn zabroniony. Z publikacji ŚJ wynika, że taki np Dawid, cudzołóżnik i morderca, ponieważ pokutował, to nie zostałby wykluczony (gdyby był ŚJ).

Myślę, że wykluczani bywają ludzie, którzy z jednej strony chcą zachować to co *mają* w organizacji a z drugiej strony chcą żyć po swojemu. Z tym, że "reguły tego klubu" wykluczają taką możliwość.


Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gremczak

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec, 2020, 17:10 »
Ja pisałem o sytuacji gdy ktoś uznaje Niewolnika i popełnia jakiś czyn zabroniony. Z publikacji ŚJ wynika, że taki np Dawid, cudzołóżnik i morderca, ponieważ pokutował, to nie zostałby wykluczony (gdyby był ŚJ).

Myślę, że wykluczani bywają ludzie, którzy z jednej strony chcą zachować to co *mają* w organizacji a z drugiej strony chcą żyć po swojemu. Z tym, że "reguły tego klubu" wykluczają taką możliwość.


Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Odpowiem Tobie w taki sposób.
Ja starszakom powiedziałem, że mi nie zależy aby być ŚJ.
Jak chcą to mogą mnie wykluczać.
Mnie to wisi i powiewa.
Wzywali na komitet. Dwa razy ustnie i pisemnie.
Olałem to.
Jakoś nie wykluczyli.
Wnioski wyciągnij sam.
A co powiesz o mojej sytuacji?

Przecież to hipokryzja.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2020, 17:12 wysłana przez Gremczak »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marzec, 2020, 17:24 »
Ja pisałem o sytuacji gdy ktoś uznaje Niewolnika i popełnia jakiś czyn zabroniony. Z publikacji ŚJ wynika, że taki np Dawid, cudzołóżnik i morderca, ponieważ pokutował, to nie zostałby wykluczony (gdyby był ŚJ).

Myślę, że wykluczani bywają ludzie, którzy z jednej strony chcą zachować to co *mają* w organizacji a z drugiej strony chcą żyć po swojemu. Z tym, że "reguły tego klubu" wykluczają taką możliwość.


Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Z których publikacji to wynika, że grzesznik pokroju Dawida nie zostałby wykluczony ze ŚJ?  ???


Offline Storczyk

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Marzec, 2020, 17:58 »
Z których publikacji to wynika, że grzesznik pokroju Dawida nie zostałby wykluczony ze ŚJ?  ???
Miał kase wpływy.
Może by go zatrzymali .
Takim wolno dużo więcej niż zwykłym szarakom .


Offline Roszada

Odp: Wykluczenie 1kor 5:1-11 wypróbowanie wiary koryntian?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marzec, 2020, 18:03 »
Z których publikacji to wynika, że grzesznik pokroju Dawida nie zostałby wykluczony ze ŚJ?  ???
Dzisiaj akurat było czytanie o Dawidzie: "A był rudy". ;D

Ale w Biblii ŚJ jest inaczej:

"Był to przystojny młody człowiek o rumianej twarzy i pięknych oczach” (1Sm 16:12)