Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie  (Przeczytany 1431 razy)

Offline Gostek

Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« dnia: 20 Marzec, 2020, 12:26 »
Co sądzicie o takiej stronie w necie  http://swiadkowiejehowy.com.pl ...?
Przypadkowo trafiłem na tę stronę. Nie wiem, może ona istnieje już długo, a ja ją dopiero teraz odkryłem. Zainteresował mnie tam temat roku 607. Temat ten jest tam dość obszernie wyjaśniany. Z innymi tematami jeszcze się nie zaznajomiłem.


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec, 2020, 12:30 »
Tak jakby strona ŚJ, bo jest na początku odsyłacz do jw.org.
Tam pada nazwisko Kaszyński a to główny obrońca Łk 23:43 wg ŚJ


Offline Gostek

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec, 2020, 12:37 »
Gdzie tam jest o tym, że autorem strony jest ten Kaszyński? Bo próbowałem doszukać się coś o autorze tej strony i nic nie znalazłem.


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec, 2020, 12:51 »
Pada tam przy jednym artykule to nazwisko.
Przy kilku artykułach jest:
PUBLISHED BY GRZEGORZ KASZYŃSKI ON GRUDZIEŃ 02, 2019

To jest strona z propagandą Świadkową a nie o nich.


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec, 2020, 17:47 »
Kiedyś coś na stronie Kaszyńskiego wstawiałem na temat Łk 23:43 to usunął to co wstawiłem i blokował mnie.
A ta strona to pewnie jakiś jego kolega.


Offline donadams

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec, 2020, 12:56 »
Co ciekawe, w kategorii "Pedofilia" jest pusto, nie ma ani jednego artykułu, odsyłacza. Ciekaw w ogóle jestem dlaczego ktoś stworzył taką kategorię. Jeśli jest pro-świadkowski nie napisze przecież o Australii, bo roztrząsanie tematu nie jest mile widziane, nawet jeśli robi się to na korzyść ŚJ. Nie będzie też przecież pisał o pedofilii w Kościele Katolickim, bo to by dyskredytowało stronę (przy jednoczesnym braku słowa o tym samym problemie w organizacji). Nie wiem więc po co w ogóle tworzyć taką kategorię - chyba tylko po to, żeby przypomnieć, że mają z tym problem, ale w zasadzie nic na ten temat nie mówią.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec, 2020, 14:35 »
Czy coś komuś mówi to nazwisko:

GRZEGORZ KASZYŃSKI


Offline Estera

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec, 2020, 15:02 »
   Przy wejściu na ten blog jest taka informacja:

  "Zanim skorzystasz z mojej strony, koniecznie zapoznaj się z poniższą treścią
   Uprzejmie informuję, iż oficjalnym źródłem wiedzy na temat nauk i poglądów wyznania Świadków Jehowy jest strona internetowa jw.org,
   do której odsyłam wszystkich zainteresowanych.
   Strona którą w tej chwili czytasz, nie ma na celu konkurować ze stronę oficjalną Świadków Jehowy, czy ją jakoś poprawiać.
   Nikt nie chce tutaj mnożyć bytów bez potrzeby (...)
   Ot takie hobby po prostu.
   Jest to także próba wyjścia z chaosu, powodowanego niekiedy nadmiarem informacji,
   a także udzielenia w miarę przytomnej i logicznej odpowiedzi na zarzuty serwowane przez przeciwników ŚJ,
   na jakie wcześniej czy później natrafi się w sieci i z którymi być może przyjdzie Ci się zmierzyć drogi Czytelniku (...)
   Mam nadzieję, że treści zawarte na stronie będą pomocne także wszystkim tym, którymi targają wątpliwości (...)"
   (pogrubienie moje)

                                                **********************************************************

   Moja wersja, jako odpowiedź na tę nową stronę jest taka.
   Myślę, że autor tej strony, nadając jej taką domenę, a nie inną chce, by więcej osób trafiało na oficjalny serwis jw.org śj.
   Może również chodzić o to, żeby ludzie, chcący czy niechcący nie trafiali właśnie na to konkretne forum  :-*

   Pamiętamy historię, kiedy to Gedeon informował, jakie były klocki z domeną tego forum.
   Byli ponoć nawet tacy, którzy chcieli ją za dobre pieniądze odkupić.
   Bo po wpisaniu hasła "śj w Polsce", ludzie zamiast trafiać na oficjalny serwis jw.org., trafiali na to forum.

 

 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec, 2020, 15:31 »
To jest typ ŚJ, którzy chcą w argumentacji dodać coś do tego co podaje CK.
Powołują się na różne źródła pozastrażnicowe, które być może CK celowo przemilcza by ludzie tam nie zaglądali, bo tam 1% jest po myśli CK, a 99% przeciw.
Ale ci prywatni ŚJ przytaczają te źródła.
Są to źródła w dużym stopniu niezgodne z nauką Towarzystwa.

Przykładowo w jednym artykule atakuje on w kwestii imienia JHWH Piotra Andryszczaka.
Zarzuca mu, że powołuje się na publikacje ŚJ.
A sam kilka linii niżej powołuje się na książkę jakiegoś księdza. ;D

Ja na ogół nie polemizuję z takimi prywatnymi poglądami i źródłami ŚJ, gdyż wpierw musiałbym sprawdzać, czy są zgodne z naukami CK.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marzec, 2020, 16:54 »
(mtg): samozwaniec, chciałby dołączyć do  siedmiu wspaniałych za wielkiej wody  >:D


Offline Kyuubi

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Marzec, 2020, 16:57 »
Przejrzałem o transfuzji powielanie tego samego jak zwykle bez kontekstu i bazowanie na tych samych wersetach co u ŚJ :P ale kto komu broni niech sobie tworzy
tylko zeby Polskie Biuro Odziału nie zdjęło mu strony za Prawa Autorskie hehe w sumie pisze materialy za zgoda autorów.

Skoro tak to Główne Biuro Odziału musie wiedziec o tej stronie ?
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec, 2020, 17:00 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: Nowa strona o Świadkach Jehowy w internecie
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Marzec, 2020, 17:37 »
Na starym forum mielimy takiego ŚJ co scooby miał nick, który napisał, że sumienie mu już po ostatnich publikacjach nie pozwala z nami dyskutować.
Dlatego odszedł i też swoją stronę założył.

Tak to on i ta sama strona:

https://sjwp.pl/mam-pytanie/czy-darek68-to-scooby/msg57006/#msg57006