Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?  (Przeczytany 1158 razy)

Offline Roszada

Jeszcze w niedawnych latach mówiło się o zainteresowanych, że powinni brać studium książki (teraz Biblii) oraz przychodzić na wykład niedzielny oraz studium Strażnicy.

Nie nalegano by zainteresowany przychodził na TSSK i na studium grupowe książki (teraz Biblii).
Było to bez sensu, bo on studiował inną książkę od początku, a poza tym wchodziłby na zebraniu w środek jakiejś studiowanej książki. ;)
TSSK mogłoby go odstraszyć od natłoku i dodatkowej nauki.

Co dziś piszą o nowej książce Czego nas uczy Biblia? (2019)?
Czytam i zadziwiam się:

*** bhs rozdz. 18 ss. 186-187 ***
Zanim zostaniesz ochrzczony, musisz poznać Jehowę i Jezusa. Już zacząłeś to robić, bo studiujesz Biblię (odczytaj Jana 17:3). Ale to nie wystarczy. Biblia mówi, że musisz ‛dokładnie poznać wolę Bożą’ (Kolosan 1:9). Dlatego bardzo ważne jest, żebyś chodził na wszystkie zebrania Świadków Jehowy. Dzięki temu twoja przyjaźń z Jehową będzie coraz silniejsza (Hebrajczyków 10:24, 25).
Oczywiście Jehowa nie wymaga, żebyś przed chrztem znał Biblię w każdym szczególe


Czy oni już od samego początku chcą prac ludziom nie powiem co? :-\
Jak to jest w praktyce teraz?
Powiedzcie sami.

Jeszcze dodam, że poprzednia książka Czego naprawdę uczy Biblia? (2005, 2013) jakoś łagodniej nauczała:

*** bh rozdz. 18 s. 176  ***
Prawdziwi chrześcijanie pragną być ‛napełnieni dokładnym poznaniem woli Boga’ (Kolosan 1:9). Bardzo pomagają w tym zebrania zborowe Świadków Jehowy. Obecność na nich jest niezmiernie ważna (Hebrajczyków 10:24, 25). Regularne korzystanie z takich zebrań pozwoli ci coraz lepiej poznawać Boga.
Oczywiście chcąc nadawać się do chrztu, nie musisz znać Biblii w najdrobniejszych szczegółach.


Offline Roszada

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec, 2020, 18:11 »
Oto delikatne rady z 2008 r.

*** w08 15.1 s. 11 ***
Jeśli studiujący nie uczęszcza jeszcze na zebrania, można wspomnieć, jak one wyglądają i czego dotyczą. Warto wyjaśnić, że są one częścią wielbienia Boga i że odnosimy z nich wiele korzyści. Następnie zachęćmy zainteresowanego, by też na nie przychodził.


Offline Jaskier

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec, 2020, 21:21 »
Ależ retoryka korporacji spod wieżyczki dosłownie posuwa się od złego ku gorszemu! Morris grzmi z mównicy o nieczynnych, którzy "sorry, mieli swoją szansę", więc i publikacje muszą się dostosować w stylistyce... Może to i dobrze, taką łagodnością tylko mydlono ludziom oczy. Teraz każdy zainteresowany będzie rzucany od razu na głębszą (choć jeszcze nie tak głęboką) wodę.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Roszada

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec, 2020, 17:42 »
A tak w ogóle zebranie Życie i służba ma się wg mnie nijak do stania przy wózku.

Jak miałem zdawać maturę z geografii to mi mówili że jak zapytają cię który kraj ma czegoś najwięcej, to śmiało wal ZSRR.
Zawsze będzie dobrze i nikt nie śmie z egzaminatorów zakwestionować, nawet jakby nie było dobrze.

Tak samo przy stojaku najlepiej na każde pytanie odpowiadać: proszę popatrzeć na jw.org:)


Offline Roszada

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec, 2020, 11:53 »
Właściwie stanie przy wózkach, to często takie mała zebrania. :)
Często widuję na głównym mieście po 4 osoby przy 3-4 zestawionych wózkach.


Offline Jaskier

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec, 2020, 13:45 »
Często widuję na głównym mieście po 4 osoby przy 3-4 zestawionych wózkach.
Też się jakiś miesiąc temu zdziwiłem, że stoi sobie wózek, a dosłownie za rogiem drugi. Pytam się Strażników Stojaka, czy się nie pomylili przypadkiem. "Dzięki takiemu umiejscowieniu, jesteśmy bardziej zauważalni". Okej, tylko czekać aż zaczną robić wózkowe happeningi. Ciekawe, czy zmienią wtedy książkę, by zainteresowani mieli obowiązek i w nich uczestniczyć  ;)
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Kyuubi

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec, 2020, 14:09 »
Dlatego bardzo ważne jest, żebyś chodził na wszystkie zebrania Świadków Jehowy. Dzięki temu twoja przyjaźń z Jehową będzie coraz silniejsza (Hebrajczyków 10:24, 25).

TU POWINNA BYC KOREKTA! ponieważ mi mówiono że jak bede opuszczał zebrania Jehowa mnie zgładzi i ze zgine w armagedonie to zdanie powinno tak brzmieć:

"Dlatego bardzo ważne jest, żebyś chodził na wszystkie zebrania Świadków Jehowy bo gdy nie bedziesz chodził to inaczej Bóg cie zgładzi w Armagedonie i nie znajdziesz sie w raju wiedz nie możesz opuszczać zebrań bo to oznaka słabej wiary".

ale o tym dopiero będziecie poinformowani poźniej nie na samym początku, tylko wtedy gdy zauwazą że wchłonołes ich nauki ;)  tak było zemną, potem sie odkażałem i zacząłem mysleć jak to zaczeli mówić
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2020, 14:11 wysłana przez Kyuubi »


Offline dziewiatka

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec, 2020, 08:27 »
Kyuubi zawsze jesteś taki do przodu ,to przeczytaj ,dalsze wersety z 10 rozdziału.I co świadki mają rację za nie chodzenie zajefajnie Jehowa potraktuje swoich imienio świadków .Powie paszli won wy degeneraty i pasożyty.Tylko Kyuubi jako wierny ,najwierniejszy jest moim sługomi jemu powierzam dokładne poznanie .Zostaje moim strażnikiem,żadne Morisy Lety i inne Kutasy nie są godne strażnikowania tylko mój sługa Kyuubi.To jest dokładne tłumaczenie księgi Wredniasza 9 rozdział.


Offline Kyuubi

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec, 2020, 10:17 »
Paweł w tym liscie nie pisał ze jak ktos opuści zostanie zgładzony. To dlaczego w inny listach pisze inaczej?

i od Hebr 10:26 mówią o tym gdy ktoś popełnia grzech świadomie i o tym ze ten który Depta Syna Bożego i lekcewarzy krew przymierze to podlega karze.

I nie bądź szyderca bo pisze tylko to o czym przeczytałem w Nowym Testamencie. Bo teza "Zbawiony bo chodzi na zebrania a jak tylko upuści to zginie" Nie ma sensu w tym co mówią Ewangelie i Reszta listów.

Strażnikiem no proszę cie....
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2020, 10:31 wysłana przez Kyuubi »


Offline hiacynta

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec, 2020, 16:16 »
Spotkałam dzisiaj zainteresowanego z mojego byłego zboru biedaczysko takie i jeszcze niepełnosprawny do tego i mi mówi że teraz są w domach zebrania. Ale jemu kazali poczekać, aż będzie zebranie na sali królestwa. Przykro mu się zrobiło bo do domu juz go nikt na zebranie nie zaprosił.Tak na marginesie on jest zainteresowanym już 11 lat 🤔🤔, a jest samotny i brakuje mu spotkań 🙂
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2020, 16:18 wysłana przez hiacynta »


Offline Roszada

Odp: Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Marzec, 2020, 10:17 »
Tytuł wątku:

Czy zainteresowany powinien chodzić na "wszystkie zebrania"?

Niedługo na żadne nie będzie musiał chodzić, wszystko dostanie na smartfona. ;D