Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - Utrzymywanie zebrań zborowych w trakcie pandemii COVID-19  (Przeczytany 6173 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
To ciekawe, doszły mnie słuchy od braci z Polski, że już podobno w niedzielę będą normalnie odbywały się zebrania . No normalnie ale bez starszych i chorych osób . Ciekawe ciekawe . Coś słyszeliście ??

To Fake news.  Największym kłamstwem jest trochę przekręcona prawda.  Oficjalne stanowisko / zamiar jest taki żeby bracia oglądali w domu najlepiej w tym czasie co normalnie mają zebrania w sali zebranko tygodniowe i niedzielne.

Nie ma 1% szansy że w tą niedzielę jakby nigdy nic spotkał się zbór.  Jest limit 50 osób ale i tak tego limitu nie chce Organizacja nadużywać i za to im BRAWO.


BetMen

  • Gość
Cyt."Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy."
Do mnie z zoną nawet nie próbowali dzwonić,że o udostępnieniu możliwości korzystanie z "pokarmu duchowego" nie wspomnę...
Olali nas totalnie i dobrze,bo świat tak szybko nie zginie,a liczyć można szybciej na obce osoby niż na tzw.braci!


Offline Trzy Kominy

Mamy to samo i myślimy to samo.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Takajaja

Cyt."Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy."
Do mnie z zoną nawet nie próbowali dzwonić,że o udostępnieniu możliwości korzystanie z "pokarmu duchowego" nie wspomnę...
Olali nas totalnie i dobrze,bo świat tak szybko nie zginie,a liczyć można szybciej na obce osoby niż na tzw.braci!

Po wszystkim, jak sie sytuacja uspokoi z tym koronawirusem. Mam ochote wysłać do wszystkich starszych smsa z podziekowaniem za troskę....😂🤣😂
Bo też cisza.....
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2020, 13:56 wysłana przez Takajaja »


Offline Sylwester

No, my dziś mieliśmy telefon, rozmowa trwała może ze 2 minuty,starszak powiedział że dzwoni bo jest naszym nowym grupowym. Chciał wiedzieć  czy jesteśmy zdrowi, a jak zdrowi to dobrze ,,innym razem dłużej porozmawiamy "tak zakończył, ani słowa o zebraniach i pamiątce , jeszcze się źle przygotował merytorycznie bo pytał o moje dzieci a ja mam tylko jedno dziecko i zaznaczę że ten starszy zna mnie od dziecka


Offline Technolog

U nas konferencji nie ogarnęli. Do mnie dzwonił urzędnik (bo akurat tego gościa w tym momencie inaczej nazwać nie mogę) i powiedział, że link do zebrania dostanę o 18:25 żeby wszyscy oglądali w tym samym czasie, czyli w normalnej porze zebrania. Zwyczaje duchowe bla bla bla...


Offline Matylda

Dotarła do mnie wiadomość że w Mostach odbędzie się w sobotę jakieś zgromadzenie ::)
Trudno mi w to uwierzyć.


DeepPinkTool

  • Gość
Cyt."Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy."
Do mnie z zoną nawet nie próbowali dzwonić,że o udostępnieniu możliwości korzystanie z "pokarmu duchowego" nie wspomnę...
Olali nas totalnie i dobrze,bo świat tak szybko nie zginie,a liczyć można szybciej na obce osoby niż na tzw.braci!

 :) Też jestem nieczynnym w dodatku mężem nieczynnej. Z żadnym z nas nie skontaktował się żaden starszy aby powiadamiać nas o zmianach w zebraniach.  :) No widzisz BetMen wychodzi na to, że jednak ORGiem kieruje jakiś Duch, który wie, że tacy z nas wszystkich nieczynni jak z koziej tylnej części trąbka. ;) Wiedzą żeśmy pospolici odstępcy więc o zebraniach nas nie informują by nie rzucać pereł między świnie.  >:D


dwaswiaty

  • Gość
Transmisje wideo i telefoniczne z lokalnych sal idą pełną parą. Pewnie, zdarzają się problemy techniczne. Możecie krytykować, śmiać się, itd. Niestety - ta sytuacja raczej zjednoczy SJ. A kto się wybudzi? Chyba ci już wybudzeni. Reszta dostrzeże, że zebrania są...


Offline Roszada

Nic w tym dziwnego. Tak samo było w roku 1918 (hiszpanka), co opisywałem załączając cytaty.
Po roku 1918 też sporo odeszło. Właśnie pierwszy rozłam był wtedy


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
:) Też jestem nieczynnym w dodatku mężem nieczynnej. Z żadnym z nas nie skontaktował się żaden starszy aby powiadamiać nas o zmianach w zebraniach.  :) No widzisz BetMen wychodzi na to, że jednak ORGiem kieruje jakiś Duch, który wie, że tacy z nas wszystkich nieczynni jak z koziej tylnej części trąbka. ;) Wiedzą żeśmy pospolici odstępcy więc o zebraniach nas nie informują by nie rzucać pereł między świnie.  >:D
[/b][/size]

U mnie podobnie!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Skontaktowałem się z braciakami. Otóż zebrań nie ma. Poszczególni głosiciele mają zakaz udostępniania linków do JW stream. Takowe linki mogą udostępniać tylko funkcyjni, więc otrzymałem radę abym zadzwonił do grupowego. Niestety nie znam swojej grupy hehe ;) Po godzinie od mojego rozmówcy otrzymałem informację, że muszę zachować czujność i dedykację z Mat. 25:13. Miałem się odnieść do tego wersetu, ale co tu można napisać. Szkoda klawiatury.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline josh82

Rozmawiałem ze Starszym i jutro mają testować połączenia przez ZOOM (chyba jakiś odpowiednik Skype) i w tej formie będą organizować zebrania.