Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - Utrzymywanie zebrań zborowych w trakcie pandemii COVID-19  (Przeczytany 6172 razy)

Offline M

16 marca 2020

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Temat: Utrzymanie zebrań zborowych w trakcie pandemii COVID-19

Drodzy Bracia!

    W trakcie panującej teraz pandemii nasi bracia i siostry potrzebują kochających starszych, którzy zapewnią im pasterską opiekę i starannie przygotowane aktualne wskazówki duchowe (Dzieje 20:28). Dlatego prosimy, żebyście utrzymywali regularny kontakt z każdą rodziną w zborze, obejmujący dokonywanie wizyt pasterskich na przykład przez telefon (Prz. 27:23; sfl rozdz. 25, ak. 1, 2).

     Ciało Kierownicze bardzo też pragnie, by grona starszych dalej prowadziły regularne, cotygodniowe zebrania zborowe. Umożliwienie braciom i siostrom tego, żeby wspólnie się spotykali, nawet w sposób elektroniczny, i wyrażali swoją wiarę jest znacznie lepszym wyjściem niż samo oglądanie nagranego programu. Jak zaznaczono poniżej, korzystanie z serwisu JW Stream należy rozważyć tylko wtedy, gdy nie da się zastosować alternatywnych rozwiązań.

     Zalecaną formą zebrań jest wspólne spotykanie się zboru w Sali Królestwa, ale może to być niemożliwe lub niewskazane. Jeżeli władze świeckie w trosce o bezpieczeństwo publiczne nakładają ograniczenia na duże zgromadzenia lub ograniczają wielkość zgromadzeń, powinniśmy być posłuszni i pokazać swoje ʽpodporządkowanie władzom zwierzchnim’ (Rzym. 13:1).

     Jednocześnie grono starszych powinno wnikliwie rozważyć poniższe alternatywne sposoby prowadzenia cotygodniowych zebrań:
  • Przedstawianie programu za pomocą wideokonferencji. Starsi mogą korzystać z takich narzędzi do konferencji online, jak WebEx, Zoom czy Skype. Dzięki tym narzędziom bracia i siostry mogą się nawzajem widzieć, wypowiadać i przedstawiać z domu punkty w programie zebrania. W ten sposób mogą ʽdodawać sobie otuchy’ (Hebr. 10:24, 25). Jeśli połączenie wszystkich głosicieli w jedną wideokonferencję nie byłoby praktyczne, starsi mogliby utworzyć kilka mniejszych, na przykład według grup służby kaznodziejskiej. W każdym wypadku głosiciele będą się łączyć ze swoich domów. Nie muszą spotykać się osobiście.
  • Przedstawianie programu z Sali Królestwa. W Sali Królestwa będą obecni tylko uczestnicy programu. Wszyscy inni połączą się z Salą drogą elektroniczną, na przykład przez telefon lub korzystając z transmisji wideo. Być może w niektórych wypadkach osoby korzystające z łączy będą mogły brać udział w zebraniach (sfl rozdz. 20, ak. 24). Jeżeli udział słuchaczy nie będzie możliwy, wyznaczony brat streści dany materiał.
  • Organizowanie zebrań w mniejszych grupach. Grono starszych może organizować zebrania w małych sąsiedzkich lub rodzinnych grupach, o ile władze świeckie na to pozwalają i jest to bezpieczne. Jeśli w takich grupach nie ma braci do prowadzenia zebrań, siostry mogą się spotkać i wspólnie omówić materiał (od rozdz. 7, ak. 23).
  • Wybiórcze korzystanie z serwisu JW Stream. Korzystanie z serwisu JW Stream należy brać pod uwagę jedynie wtedy, gdy nie da się zastosować alternatywnych rozwiązań. Nie należy nim zastępować tydzień po tygodniu zebrań zborowych. Słudzy Jehowy cieszą się z każdej okazji, żeby się spotkać w celu wielbienia Go i wyrażania swojej wiary przez zabieranie głosu, nawet jeśli się to odbywa za pośrednictwem wideokonferencji (Ps. 22:22; 122:1). Przypominamy, że jeśli zdecydujecie się skorzystać z tej możliwości, nagrany materiał należy odpowiednio wcześniej pobrać na swoje urządzenie, co pozwoli rozłożyć w czasie transfer danych. Ponadto jeśli dajecie głosicielom link umożliwiający dostęp do nagrań w serwisie JW Stream, warto przypomnieć braciom, że nie należy przesyłać takiego linku innym osobom.
  • Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy.
  • Wykluczeni. Starsi powinni kierować się rozsądkiem, ustalając, czy i jak nawiązać krótki kontakt z wykluczonymi, żeby powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań organizowanych w Sali Królestwa (sfl rozdz. 25, ak. 20). Jeżeli zebrania nie są organizowane w Sali Królestwa, starsi powinni rozsądnie rozważyć, czy dać osobie wykluczonej dostęp do nagrań zebrań w serwisie JW Stream.
    Powyższe alternatywne sposoby prowadzenia zebrań można dostosować do lokalnych warunków. Starsi powinni pamiętać, że miejscowi głosiciele będą musieli podejmować decyzje co do obecności na zebraniu na podstawie osobistych warunków (Gal. 6:5).

    Z góry Wam dziękujemy za to, że tak wspaniale staracie się troszczyć o duchowe potrzeby cennych owiec Jehowy (1 Piotra 5:2, 3).

Wasi bracia
Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce


kopia dla: nadzorców obwodów


Offline M

Przypominam, że zaledwie 4 dni temu zbory otrzymały list dot. odwołania zebrań, tymczasem już narracja zdążyła się zmienić :).


Offline donadams

Oczywiście, że narracja musiała się zmienić. Jak zawsze lawirują na granicy.

Cytuj
"Ciało Kierownicze bardzo też pragnie, by grona starszych dalej prowadziły regularne, cotygodniowe zebrania zborowe"

Oczywiście, że pragnie. W jaki inny sposób utrzymać głosicieli w ryzach? Wystarczy opuścić kilka zebrań, żeby zacząć myśleć inaczej, a to wszakże zbrodnia.

I to, co mnie martwi najbardziej:

Cytuj
"Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy."

Czyli zawitają w takiej czy innej formie też do mnie. Mogą nie odzywać się 2 lata, aż tu nagle zatroskani zadzwonią, bo przecież sytuacja może skłonić mnie do powrotu. Ciekaw też jestem, co sobie pomyśli taki starszy, gdy miłościwie zaproponuje mi dostęp do JW Stream, a ja - niewdzięcznik - odmówię.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline dziewiatka

Poprzednio WTS-y były krytykowane za to że próbują obejść zakaz,teraz za to że wymyślają jak trzymać się nakazu o zebraniach.O bozie bozie jak im jeszcze dopierdzielić.


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Ciekaw też jestem, co sobie pomyśli taki starszy, gdy miłościwie zaproponuje mi dostęp do JW Stream, a ja - niewdzięcznik - odmówię.

donadams nie odmawiaj tylko podziel się linkiem na forum  ;D ;D ;D


Offline donadams

Poprzednio WTS-y były krytykowane za to że próbują obejść zakaz,teraz za to że wymyślają jak trzymać się nakazu o zebraniach.O bozie bozie jak im jeszcze dopierdzielić.

Może ktoś patrzy na to z punktu widzenia jak im dowalić. Ja patrzę na to tak, że nie mogę przeżyć tego, że te wszystkie bzdury dotykają mojej rodziny, która jeszcze w tym tkwi.

Poza tym, nie krytykuję ich za wszystko. Wyraziłem pochwałę za wstrzymanie głoszenia od domu do domu i w miejscach publicznych. Rzadko im się to zdarza, ale czasem wpadną na coś mądrego, rzeczywiście podyktowanego w pierwszej kolejności troską o ludzi.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Jaskier

Dzięki za udostępnienie listu, M. Można się przygotować na "wizyty pasterskie przez telefon" - ojej, chyba właśnie rozładowuje mi się bateria...
podziel się linkiem na forum
Dostałem ostatnio takowy, na niedzielne i tygodniowe. Potrzebuje ktoś? W sumie zebranie jak zebranie, nic nowego.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline ondre

Może ktoś patrzy na to z punktu widzenia jak im dowalić. Ja patrzę na to tak, że nie mogę przeżyć tego, że te wszystkie bzdury dotykają mojej rodziny, która jeszcze w tym tkwi.

Poza tym, nie krytykuję ich za wszystko. Wyraziłem pochwałę za wstrzymanie głoszenia od domu do domu i w miejscach publicznych. Rzadko im się to zdarza, ale czasem wpadną na coś mądrego, rzeczywiście podyktowanego w pierwszej kolejności troską o ludzi.

16 marca 2020
Z góry Wam dziękujemy za to, że tak wspaniale staracie się troszczyć o duchowe potrzeby cennych owiec Jehowy (1 Piotra 5:2, 3).

Wasi bracia
Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce


kopia dla: nadzorców obwodów
To zdanie mówi wszystko, o co im przede wszystkim chodzi.
Troska o zdrowie fizyczne, materialne potrzeby "cennych owiec Jehowy" itd. to sprawy dla nich drugorzędne.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2020, 14:51 wysłana przez ondre »


Offline Takajaja

    16 marca 2020

    DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

    Temat: Utrzymanie zebrań zborowych w trakcie pandemii COVID-19
    • Nieczynni. Starsi powinni skontaktować się z nieczynnymi i powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań (Łuk. 15:4-7; sfl rozdz. 25, ak. 1315). W razie potrzeby mogą dać nieczynnym dostęp do serwisu JW Stream. Sytuacja na świecie może skłonić niektórych, żeby wrócili do Jehowy.
    • Wykluczeni. Starsi powinni kierować się rozsądkiem, ustalając, czy i jak nawiązać krótki kontakt z wykluczonymi, żeby powiadomić ich o zmienionym sposobie korzystania z zebrań organizowanych w Sali Królestwa (sfl rozdz. 25, ak. 20). Jeżeli zebrania nie są organizowane w Sali Królestwa, starsi powinni rozsądnie rozważyć, czy dać osobie wykluczonej dostęp do nagrań zebrań w serwisie JW Stream.
        Powyższe alternatywne sposoby prowadzenia zebrań można dostosować do lokalnych warunków. Starsi powinni pamiętać, że miejscowi głosiciele będą musieli podejmować decyzje co do obecności na zebraniu na podstawie osobistych warunków (Gal. 6:5).

    A ja myślałam że wśrod braci panuje  prawdziwa MILOSC.!!!
    A tu potwierdza się że pasterze, ktorzy powinni kierowac sie miloscią i w tym przodować muszą dostać dopiero list z instrukcjami zeby zainteresiwac sie nieczynnymi lub wykluczonymi, bo inaczej to nie potrafią sami z siebie pomyśleć i okazać troski, milosci i zainteresowania. Juz nie mowie o zdrowiu duchowym, ale chociazby zdrowiu cielesnym.

    Ok, list jest z data wczorajszą.. Czekam w takim razie na tel.smsa z zatroskaniem instruktarzowym....
    Bo na zastroskaniem wyplywajace z serca....już czas minął.


    Offline Efektmotyla

    • Pionier specjalny
    • Wiadomości: 1 546
    • Polubień: 4643
    • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
    A jest na jw.org jakaś akcja ,,Zrób zakupy starszym członkom zboru?"

    Czy to tylko ten zgniły pełen zła i nienawiści świat oferuje takie wsparcie dla postronnych ludzi?


    Offline Siedemtwarzy

    Jak oni się boją żeby im się trzódka przez ten czas nie rozpierzchła po kątach.


    Offline Efektmotyla

    • Pionier specjalny
    • Wiadomości: 1 546
    • Polubień: 4643
    • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
    Jak oni się boją żeby im się trzódka przez ten cierzchła po kątach.

    A widać na forum wzrost, część pewno stali bywalcy uwięzieni w 4 ścianach ale pewno i nowi tutaj zaglądają :)

    Tak detoks od zebranek niejednemu otworzy umysł.


    Offline Nikt

    To ciekawe, doszły mnie słuchy od braci z Polski, że już podobno w niedzielę będą normalnie odbywały się zebrania . No normalnie ale bez starszych i chorych osób . Ciekawe ciekawe . Coś słyszeliście ??
    Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


    Offline NieZnaPrawdy

    • Pionier specjalny
    • Wiadomości: 1 262
    • Polubień: 2166
    • Między ślepymi jednooki królem
    Jest prawie północ 15 gości przegląda ten wątek.
    Tak, zebrań nie ma to i bracia spać nie mogą.
    Czyżby się wybudzali?

    Poprawka już 18.


    Offline dziewiatka

    Jedziemy po orgu jak pies po burej suce,tylko na ile posługujemy się sprawdzonymi informacjamii czy nie przypisujemy im złych intencji tylko dla tego że nie cierpimy orga.