Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?  (Przeczytany 2429 razy)

Offline Roszada

Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« dnia: 16 Marzec, 2020, 09:49 »
Najnowsza książka podstawowa do studium pt. Czego nas uczy Biblia? (2019) oczywiście uczy o transfuzji i krwi.

Manipuluje też wypowiedziami lekarzy.

*** bhs rozdz. 13 s. 140 ***
Gdyby lekarz zabronił ci spożywać alkohol, to czy wstrzyknąłbyś go sobie do żył? Oczywiście, że nie! Tak samo zakaz spożywania krwi oznacza, że nie zgadzamy się na jej transfuzję.

i zaraz pod tym:

*** bhs rozdz. 13 s. 140 ***
A co wtedy, gdy lekarz mówi, że jeśli nie zgodzimy się na transfuzję, to umrzemy? Każdy sam musi zdecydować, czy będzie przestrzegać prawa Bożego co do krwi, czy nie. Chrześcijanie bardzo cenią życie, które dostali od Boga. Ale zamiast zgadzać się na transfuzję, korzystają z innych metod leczenia.

W pierwszym wypadku lekarz jest cacy, a za chwilę lekarz już nie ma racji.

Zobaczmy ten język CK:

"Chrześcijanie bardzo cenią życie, które dostali od Boga. Ale zamiast zgadzać się na transfuzję, korzystają z innych metod leczenia".

Czyli Bóg swoje, a CK swoje.

Dalej piszą:

*** bhs rozdz. 13 s. 140  ***
Dbamy o swoje zdrowie i nie chcemy umierać. Ale ponieważ krew wyobraża życie i jest dla Boga święta, to nie zgadzamy się na jej transfuzję. Posłuszeństwo wobec Jehowy jest dla nas ważniejsze niż przedłużenie życia za wszelką cenę.

Zawsze znajdują to "ale".

*** bhs rozdz. 13 ss. 140-141 ak. 16 Szanuj życie ***
Wierni słudzy Boga są zdecydowani przestrzegać Jego prawa co do krwi. Nie spożywają jej ani nie przyjmują w celach medycznych. Ale żeby ratować swoje życie, zgadzają się na inne metody leczenia

Tym "ale" CK wprowadza wszystkie swoje zachcianki.
Zgadzamy się, ale...
Biblia mówi, ale...

Dalej piszą:

*** bhs rozdz. 13 s. 143 ***
Dzieje 15:28, 29; 21:25
Bóg nakazał powstrzymywać się od krwi, co dotyczy również metod leczenia

*** bhs rozdz. 12 s. 131 ***
CZEGO JEHOWA NIENAWIDZI?
Niewłaściwe wykorzystywanie krwi
Rodzaju 9:4; Dzieje 15:20, 28, 29

Zaczynam mieć wątpliwości, czy kiedykolwiek CK zmieni poglądy.
Kiedyś łudziłem się, że jak przyjdą ci młodzi do CK (jak Sanderson, co był w Komitecie od szpitali), to będzie to ewoluować, a tu widzę sekciarstwo coraz większe. :(

A tu jacy oni specjaliści, ale ogólnik bez info, że są przeciwni:

*** bhs s. 223 Dodatki ***
TRANSFUZJA KRWI
To zabieg medyczny, podczas którego krew lub jeden z czterech jej głównych składników wprowadza się do czyjegoś organizmu. Może to być krew, którą wcześniej pobrano od tej samej osoby albo od kogoś innego. Cztery główne składniki krwi to osocze, krwinki czerwone, krwinki białe i płytki krwi.

*** bhs rozdz. 13 s. 141 Szanuj życie ***
Więcej informacji dotyczących transfuzji krwi można znaleźć w książce „Trwajcie w miłości Bożej”, strony 77-79, wydanej przez Świadków Jehowy.


Offline Roszada

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:31 »
W Strażnicy ostatnio rzadko porusza się sprawę transfuzjii ale w 2018 napisano tak:

*** w18 listopad s. 26 ak. 16 Czy przyswajasz sobie sposób myślenia Jehowy? ***
Zastanawianie się nad tym, co myśli Jehowa, pomoże nam też dochować lojalności wobec Niego, jeśli niespodziewanie będziemy potrzebować pomocy medycznej. Oczywiście jesteśmy zdecydowani odmówić transfuzji krwi pełnej lub któregoś z jej czterech podstawowych składników (Dzieje 15:28, 29). Ale pewne procedury medyczne związane z krwią wymagają od każdego chrześcijanina podjęcia osobistej decyzji w oparciu o zasady biblijne.

Niby osobista decyzja, a zarazem "jesteśmy zdecydowani odmówić" i na dodatek "tak myśli Jehowa", który o transfuzji nic nie podał w Biblii.

Co ciekawe, w Życie i służba (wychodzi pod 2016 r.) ani razu nie padło słowo transfuzja. :-\
To też jaka ich taktyka.
Wcześniej w NSK publikowano co rusz rady i wskazywano procedury. Teraz pewnie one są w listach.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 10:34 wysłana przez Roszada »


Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec, 2020, 11:54 »
Dzieje 15:20, 28, 29 - Pisałem o tym wczesnej te wersety są wyrwane z kontekstu polecam przeczytać od 15 do 24 rozdziału ;)

Polecam Przeczytać te wersety:
Dz 15:1-3
Dz 15:5-6
Dz 15:9-12
Dz 15:19-21
Dz 15:24-35
Dzieje 21:18-22
Dzieje 21:24-27

Nie wiem dlaczego nikt tu na forum nie bierze pod uwagę tych oto wersetów. Tylko zawsze Dz 15:19-21, 28-29
Trzeba czytać z kontekstem. Ciało Kierownicze nie bierze tego pod uwage bo dla nich to nie wygodne

« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 11:58 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec, 2020, 12:02 »
Tu się nie dyskutuje o wersetach, bo one nie mówią o transfuzji.
A Ty jesteś widzę niewolnikiem wersetów.
Co brać pod uwagę wersety te czy inne skoro one na inny temat.

Komentujemy wypowiedzi CK, a nie wersety.
Nie bądź taki fanatyczny. ;)


Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:11 »
Tu się nie dyskutuje o wersetach, bo one nie mówią o transfuzji.
A Ty jesteś widzę niewolnikiem wersetów.
Co brać pod uwagę wersety te czy inne skoro one na inny temat.

Komentujemy wypowiedzi CK, a nie wersety.
Nie bądź taki fanatyczny. ;)

nie jestem zwolennikiem wersetów. A jak inaczej chcesz obalic transfuzje cytując tylko jeden werset Dz 15:19-21  który mówi o krwi ?? nie mówi nic o transfuzji, ale mówią o spożywaniu krwi ze nie musimy tego przestrzegać a to obala naukę o transfuzji i jest bardzo istotny. A SW jehowy tym utożsamiają transfuzje

Tamte wersety pokazuje że prawo z Dz 15:19-21 nas nie dotyczy nikt na tym forum tego nie uwzględnia czyli całego kontekstu dotyczacego spozywania krwi. Na czym mam opierać wiare skoro "Jestem zwolennikiem wersetów" to najlepiej wogóle nie bron wiary na podstawie Biblia bo powie ci Kazdy kto cytuje werset "jest zwolennikiem wersetów" to powiedz mi jak obronić wiare? jesli nie poprzez Biblie i cytowanie wersetów? inaczej  sie nie da.  Wiere sie broni za pomocą Pisma Świętego. Jeśli widzę jakaś sprzeczność to chce z tym sie podzielić a tu mamy ten wątek i tyle.  i Może ktoś tu zajrzy ten kto chce sie dowiedzieć i sprawdzi te wersety i kontekst. Wiesz o co mi chodzi bo jestes Kumata. Ty masz wiekszą siłe przebicia na forum gdy bym ci dokładnie wytłumaczył o co chodzi z tymi wersetami to jak ty bys to opisała te wersety (kontekst) to by więcej ludzi dyskutowało na ten temat niz zemną.  I ja nie chce dyskutowac o wersetach ale warto to zaznaczyc jesli jest mową na temat Transfuzji nie wazne jaki wątek bo to sprawa istotna tu chodzi o zycie ŚJ zgadzasz sie z tym zapewne.

 (Bez urazy Roszada) :)
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 13:22 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:45 »
W tym wątku nikt nic nie chce obalać.
Rozumiesz ze można o czymś pisać, a niekoniecznie zaraz obalać?
Napisałem powyżej:

Komentujemy wypowiedzi CK, a nie wersety.

Jeśli ktoś głupawo mówi czy pisze, to choćby nie wiem ile wersetów przytaczał, to nic mu nie pomoże.
Tak jest z CK, które tych samych fragmentów z Biblii używało kiedyś przeciw frakcjom krwi.
Po co sięgać po wersety, które nie są o transfuzji, skoro można pokazać brak logiki i dziwaczne stwierdzenia.
Wątek o krwi i wersetach tu jest na forum, po co więc powtarzać to samo.
Cytuj
Wiere sie broni za pomocą Pisma Świętego.
Dla ateisty Pismo nie znaczy wiele.
A każda sekta ma swoją interpretację Pisma.
Tak więc wpadłeś w zamknięte koło.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 14:18 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec, 2020, 17:01 »
O ile w książce Czego naprawdę uczy Biblia? (2005, 2013) słowo transfuz* występowało 5 razy w tym 2 razy w pytaniach.

To w uproszczonej książce Czego nas uczy Biblia? (2019) termin występuje już 8 razy (1 raz w pytaniu).

Ładne mi upraszczanie. :-\
Raczej zaostrzanie reguł i łapanie w sieć. :(


Offline Roszada

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marzec, 2020, 09:35 »
Swego czasu temu byłem optymistą, nawet założyłem wątek, jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie transfuzji.

https://sjwp.pl/krew-i-kwestie-medyczne/jak-bedzie-wygladac-nowe-swiatlo-w-sprawie-krwi/msg6320/#msg6320

https://sjwp.pl/nowe-swiatla/piec-hipotetycznych-nowych-swiatel-na-najblizsze-20-lat/msg113375/#msg113375

Dziś, gdy w nowych książkach nie tylko nie wygasza się kwestii transfuzji, ale ją nawet podkreśla widzę że myliłem się.

Walą im się inne doktryny związane z końcem świata, więc będą chcieli mieć coś co podkreśla ich inność od reszty świata.

Nie wiem co by się musiało stać, by porzucili zakaz transfuzji.
Chyba tylko wynalezienie sztucznej krwi zrobionej w laboratorium z różnych chemikaliów. Warunkiem byłoby też, by się nie nazywało to coś "krwią", bo krew mają wylewać na ziemię. :-\
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2020, 09:40 wysłana przez Roszada »


Offline Triss

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj, 2020, 15:21 »
Super wątek! Artykuły + wersety z Dziejów, Jak i cały dział związany z krwią! Jest to jeden z tematów które chcę obalić w swojej głowie. Dyspozycję jeszcze w portfelu noszę, ale to kwestia czasu jak wyląduje w koszu.
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Janna

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopad, 2020, 00:10 »
Tępa logika w stylu: ‚jesteśmy poświecić życie, by ratować życie’ - gdzie tu jest jakikolwiek sens? Skoro Bogu ze ST „nie przyszło na myśl, by składano mu dzieci w ofierze jak Molochowi” to niby dlaczego miałby się teraz domagać ofiar z dzieci, którym nie można przetoczyć krwi w sytuacji zagrożenia życia?


Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline dziewiatka

Odp: Transfuzja i książka Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopad, 2020, 11:25 »
A może podczas studium przyjąć zasadę ,że wszystko przed ale się nie liczy i tego nie ma.Czyli "Dbamy o zdrowie i chcemy żyć ale,to wykreślamy i zostaje w imię mitycznego Boga wolimy umrzeć zamiast przyjąć transfuzję i żyć.