INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Małżeństwo- to przygoda w życiu?

<< < (27/27)

Estera:

--- Cytat: Storczyk w 12 Sierpień, 2023, 09:18 ---Aby tylko ta przygoda odbywała się bez teściowej (...)
Te kilka mądrych słów , a o ile mniej cierpienia na świecie (...) "Opuści człowiek ojca i matkę ",
są  błogosławieństwem dla tych którzy chcą przebywać w zdrowym i szczęśliwym związku (...)

--- Koniec cytatu ---
   Najgorszy to jest chyba układ taki, jak teściowa i rodzina męża się we wszystko wtrynia.
   A małżonek nie potrafi odciąć pępowiny od rodziny i żyje z żoną i z rodziną jak z żoną.
   Albo żyje mając żonę i dzieci ale prowadzi kawalerski tryb życia, jakby się w jego życiu się nic nie zmieniło.
   Taki kawaler przy rodzinie :'( :'( :'(



--- Cytat: Nadaszyniak w 26 Luty, 2020, 20:07 ---(...) Prawdziwa rzeczywistość
Jeżeli małżeństwo zawiera się z miłości, nowo zaślubieni są mężem i żoną,
jeżeli z nudów - panem i panią domu,
jeżeli z wyrachowania - małżonkiem i małżonką.

Żony nas kochają, panie domu cenią, małżonki znoszą.
Żonę ma się dla siebie, panią domu dla gości, małżonkę dla świata.
Chorego męża żona pielęgnuje, pani domu odwiedza, małżonka dowiaduje się o zdrowie.
Żona dzieli się naszymi troskami, pani domu dochodami, małżonka długami.
Po śmierci opłakuje nas żona, żałuje pani domu, nosi żałobę małżonka.

--- Koniec cytatu ---
   Bardzo życiowe i prawdziwe.
   Bardzo dobrze ktoś to ujął.

Storczyk:

--- Cytat: Estera w 12 Sierpień, 2023, 13:43 ---   Najgorszy to jest chyba układ taki, jak teściowa i rodzina męża się we wszystko wtrynia.
   

--- Koniec cytatu ---
Tak o to mi chodzi.
A żona nawet niczego świadoma nie jest.
Tylko się dziwi dlaczego mąż nigdy jej zdania pod uwagę nie bierze, swojego nie ma
Czyli ktoś inny w jej rodzinie za sznurki pociąga.Ciekawy artykuł dla młodych i "starych żon"
Psychocare
Search for:


Toksyczna teściowa – jak się od niej uwolnić?
12 października 2020
Psychocare/Relacje/Toksyczna teściowa – jak się od niej uwolnić?

Zawierając związek małżeński, powstaje moralny obowiązek pozostawania w dobrych relacjach z teściami. Młodzi, czynią to również przez wzgląd na uczucie miłości i wzajemnego szacunku do siebie. Niestety w wielu przypadkach dochodzi do nieporozumień na linii synowa-teściowa.

Przyczyn tych nieporozumień jest wiele. Mogą one wynikać na przykład z:

różnic w obyczajach i zasadach
różnic w obyczajach i zasadach
oczekiwań względem nowego członka rodziny
nadmiernej troski o dorosłe dziecko
przejawiania postawy roszczeniowej
Odmienne obyczaje oraz normy panujące w danej rodzinie mogą być powodem poważnych zgrzytów. Młoda żona pragnąca prowadzić dom według własnych zasad, może nie zgadzać się z radami teściowej, która pragnie ich zastosowania w życiu przez małżonków. Teściowa pragnąca szczęścia syna i jego żony, dzieli się wiedzą i doświadczeniem zdobywanym przez lata. Źle odebrane intencje każdej ze stron mogą rodzić spięcia i kłótnie. W małżeństwie, w którym panują poprawne relacje między małżonkami, z tego rodzaju problemów można wyjść spokojną i serdeczną rozmową z teściową. Para młoda pragnie żyć według swoich norm i zasad. Chętnie zaczerpnie z doświadczenia teściowej, jednak swoje decyzje małżonkowie będą podejmować w dwójkę.



Toksyczna teściowa
Zauważono, że więź łącząca matkę z synem jest niezwykle silna. Matki źle znoszą separację od syna, która w momencie zawarcia małżeństwa jest naturalną koleją rzeczy. W dniu ślubu syna, w niektórych matkach rozwijają się negatywne emocje i niepożądane uczucia. Taka matka czuje się niesłusznie odrzucona przez syna, uważa, że jej miejsce zajęła żona. Za negatywne emocje, często nieświadomie obwinia małżonkę swojego syna. W ten sposób rodzi się toksyczna teściowa. Osoba taka nie potrafi cieszyć się szczęściem swojego dorosłego dziecka. W synowej natomiast widzi jedynie rywalkę. Konflikt teściowej i synowej zaognia się, gdy żona zauważa duży wpływ matki na swojego męża i jego nadmierne przywiązanie do niej. Toksyczna teściowa może zdawać sobie sprawę ze sprawowania pewnej władzy nad synem i wykorzystywać to, do manipulowania nim. Takie działania mogą prowadzić do wielu konfliktów w małżeństwie, a nawet jego rozpadu. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż teściowa nie będzie zasmucona problemami małżeńskimi swojego syna. Powrót do rodzinnego domu po rozpadzie małżeństwa, będzie dla niej tym, czego pragnęła.

Estera:

--- Cytat: Storczyk w 12 Sierpień, 2023, 14:04 ---Toksyczna teściowa
Zauważono, że więź łącząca matkę z synem jest niezwykle silna.
Matki źle znoszą separację od syna, która w momencie zawarcia małżeństwa jest naturalną koleją rzeczy.
W dniu ślubu syna, w niektórych matkach rozwijają się negatywne emocje i niepożądane uczucia.
Taka matka czuje się niesłusznie odrzucona przez syna, uważa, że jej miejsce zajęła żona.
Za negatywne emocje, często nieświadomie obwinia małżonkę swojego syna. W ten sposób rodzi się toksyczna teściowa.
Osoba taka nie potrafi cieszyć się szczęściem swojego dorosłego dziecka. W synowej natomiast widzi jedynie rywalkę.
Konflikt teściowej i synowej zaognia się, gdy żona zauważa duży wpływ matki na swojego męża i jego nadmierne przywiązanie do niej.
Toksyczna teściowa może zdawać sobie sprawę ze sprawowania pewnej władzy nad synem i wykorzystywać to, do manipulowania nim.
Takie działania mogą prowadzić do wielu konfliktów w małżeństwie, a nawet jego rozpadu.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż teściowa nie będzie zasmucona problemami małżeńskimi swojego syna.
Powrót do rodzinnego domu po rozpadzie małżeństwa, będzie dla niej tym, czego pragnęła.

--- Koniec cytatu ---
   Dokładnie tak, moja teściowa to była chodząca, trująca toksyna :'( :'(
   Prawie, że dokładnie tak jak mówi opis wyżej było właśnie w moim małżeństwie.
   Teściowa w ogromnej mierze przyczyniła się do rozwałki mojego małżeństwa, mojej rodziny.
   Aczkolwiek wiadomo, że to mój małżonek podejmował ostateczne decyzje i nie musiały one być spełnieniem życzeń mamusi.

   A jak syn się do niej wprowadził, to nie posiadała się z radości, że synusia odzyskała.
   A dla mnie życzyła wszystkiego co najgorsze, włącznie ze stoczeniem się do dna moralnego i każdego innego, możliwego.
   No, jej wredne proroctwa nie spełniły się, czego też nie może sobie darować do dzisiejszego dnia.
   A jak przestałam chodzić na zebrania, to miała taką wielką, cichą  nadzieję, że już teraz to ze mnie będą tylko dno i wodorosty :)) :))
   Noooooooo .................... i też się przeliczyła  :D :D :D

Reskator:
Ten synuś związany jest z mamusią pęmpowiną o potrójnym sznurze.
To jest nadal zapewne mamisynuś.
Ja to od mamusi się wyprowadziłem by żona i mama czuły się komfortowo-by nie rywalizowały.

Estera:

--- Cytat: Reskator w 12 Sierpień, 2023, 17:04 ---Ja to od mamusi się wyprowadziłem by żona i mama czuły się komfortowo-by nie rywalizowały.

--- Koniec cytatu ---
   Nie każdy facet potrafi tak podejść do życia.
   Nigdy nie mieszkaliśmy z teściami.
   Ale i tak to było jakbym mieszkała z mężem i jego ojcami :'(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej