Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: B.O. w Holandi chce zablokować upublicznienie raportu o nadużyciach seksualnych  (Przeczytany 1820 razy)

Offline Lemuel

Dobre wieści, to fakt, że raport komisji Uniwersytetu w Utrechcie jest już gotowy i miał być ujawniony publicznie w czwartek.
Złe wieści: B.O. po zapoznaniu się z raportem uznało, że badanie zawiera błędy i złożyło pozew do sądu, aby zapobiec jego upublicznieniu.
Media w Holandii jednak nie milczą i donoszą, że holenderski oddział ś.J. chce zapobiec publikacji raportu o nadużyciach w społeczności.

Garść linków:
Jeden z setek przypadków, które zostały zbadane przez komisję:
(tłumacz w Chrome działa nieidealnie, ale warto go włączyć)



Offline Lemuel

« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2020, 18:18 wysłana przez Lemuel »


Offline zaocznie wywalony


(tłumacz w Chrome działa nieidealnie, ale warto go włączyć)
Ten tłumacz jest dużo lepszy:
https://www.deepl.com/translator


Offline Fantom

 Chcą się odwołać.  https://www.rtvdrenthe.nl/nieuws/156510/Jehovah-s-vinden-rapport-discriminerend-en-stappen-naar-rechter?fbclid=IwAR2DB6dhoRToauWVb7LZH0301FxWGTSR6SC6H8Z1lGINQvRVH1QcTcDj-M8

 Tłumacz:
''Świadkowie Jehowy nie mogą zgodzić się z opublikowanym raportem z dochodzenia w sprawie wykorzystywania seksualnego. Mają poważne zastrzeżenia co do sposobu przeprowadzenia badań. Społeczność religijna z siedzibą w Emmen trafia zatem do sądu.
„Raport Uniwersytetu w Utrechcie jest dyskryminujący. Jest skierowany tylko do Świadków Jehowy, religii mniejszości, i nie analizuje sytuacji innych religii i grup w Holandii. I chociaż dochodzenie koncentrowałoby się na„ społeczności Świadków Jehowy ” , autorzy przeprowadzili tylko jedną rozmowę z przedstawicielami Świadków Jehowy, która trwała tylko półtorej godziny ”- powiedział Departament Serwisu Świadków Jehowy.

Znaki zapytania
Świadkowie Jehowy zakwestionowali ponadto zarzuty o wykorzystywanie seksualne zawarte w dochodzeniu. „Uwzględniono wszelkiego rodzaju zarzuty, nawet jeśli domniemany sprawca nie był Świadkiem Jehowy lub członkiem rodziny, przyjacielem, znajomym lub sąsiadem, osobami, które wyraźnie nie mają nic wspólnego ze społecznością Świadków Jehowy. Jedyny wymóg, który należy uwzględnić w dochodzeniu odnotowano, że w pewnym momencie życia domniemana ofiara lub domniemany sprawca wyznawałby wiarę Świadków Jehowy ”.

Osoby, które mogłyby wziąć udział w badaniu, mogłyby to zrobić za pomocą kwestionariusza internetowego. Według Jehowy również tutaj popełniono błędy. Jehowa twierdzi, że na przykład uczestnicy badania mogą brać udział wielokrotnie. „Trudno to uznać za uczciwe, obiektywne, obiektywne i naukowe podejście” - powiedział Jehowa.

Społeczność religijna stwierdza dalej: „Raport zawiera kilka zaleceń. Są to środki, które Świadkowie Jehowy podjęli już w ostatnich latach, z naciskiem na duszpasterstwo i uwagę ofiar przemocy”.

Do sędziego
Raport z badań został opublikowany po południu. Jehowa starał się temu zapobiec za pomocą postępowania podsumowującego. Ale sędzia nie zgodził się z ich uzasadnieniem. Teraz, gdy raport jest publiczny, znów trafia do sądu.

„Pójdziemy do sądu, aby obraźliwe części uniwersytetu w Utrechcie zgłosiły naukowo niepoprawne, stronnicze, dyskryminujące i zniesławiające dobre imię i reputację Świadków Jehowy w Holandii i na całym świecie.

W rozmowie
Minister Sander Dekker z działu ochrony prawnej chce „ostatniej wnikliwej rozmowy” z administracją Jehowy. W nim chce wezwać ich do przyjęcia zaleceń z raportu, pisze w liście do izby niższej. Chciał raz porozmawiać, ale potem bez powodzenia.

„Ku mojemu przerażeniu zarząd zareagował negatywnie na to. Zamiast skupiać się na tworzeniu większej otwartości i uznania pozycji ofiar w społeczności, zaprzeczył potrzebie zrobienia tego. Tymczasem zarząd zaoszczędził czas, zasoby i wysiłek. aby zapobiec publikacji raportu ”.

Dochodzenie
Raport z badań został przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu w Utrechcie w imieniu Centrum Badań Naukowych i Dokumentacji (WODC). Badacze otrzymali 751 historii na temat wykorzystywania seksualnego w społeczności. Dotyczy to nie tylko samych ofiar przemocy.

W marcu 2018 r. Izba Reprezentantów złożyła wniosek o przeprowadzenie dochodzenia w następstwie publikacji w gazecie Trouw. Stwierdził, że Świadkowie Jehowy zajmą się przypadkami znęcania się w swoich szeregach i że raportowanie będzie zniechęcone.''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Cytryna

Ten smród będzie się ciągnął i nie ucichnie.


Offline Lemuel

Teraz są wielce niezadowoleni, bo "nienaukowo"  :)) A przecież mieli możliwość przeprowadzić niezależne dochodzenie, gdy wzywał ich do tego rząd:
https://www.dutchnews.nl/news/2018/05/jehovahs-witnesses-reject-calls-for-independent-inquiry-into-sexual-abuse/
Ich arogancja i pogarda wychodzi im bokiem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Teraz są wielce niezadowoleni, bo "nienaukowo"  :)) A przecież mieli możliwość przeprowadzić niezależne dochodzenie, gdy wzywał ich do tego rząd:
https://www.dutchnews.nl/news/2018/05/jehovahs-witnesses-reject-calls-for-independent-inquiry-into-sexual-abuse/
Ich arogancja i pogarda wychodzi im bokiem.

Tłumaczenie: Świadkowie Jehowy odrzucają wezwania do przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w sprawie wykorzystywania seksualnego

Społeczność Świadków Jehowy w Holandii nie przeprowadzi niezależnego dochodzenia w sprawie wykorzystywania seksualnego członków, mimo że minister sprawiedliwości Sander Dekker wezwał ją do tego. W zeszłym miesiącu, po tym jak Trouw opublikował sprawozdanie na temat narastającego skandalu, w 2017 roku, na gorącą linię utworzoną przez fundację Reclaimed Voices wpłynęło 267 zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seksualnego Świadków Jehowy. We wtorek Dekker powiedział RTL Nieuwsowi, że decyzja organizacji jest "rozczarowująca"; i że ignoruje ona ofiary, które chcą być wysłuchane. Nie ma on uprawnień do zmuszania organizacji do przeprowadzenia dochodzenia. Rzecznik fundacji Reclaimed Voices powiedział, że ofiary nie oczekiwały wiele od samego kościoła. ‘ Ale jesteśmy bardzo rozczarowani tym ministrem";, powiedział Raymond Hintjes. ‘ Spodziewaliśmy się, że będzie wywierał większą presję i dopilnuje, aby przeprowadzono niezależne dochodzenie";. Dekker powiedział w zeszłym roku, że Kościół powinien spojrzeć na przykład kościoła katolickiego, aby rozpatrywać skargi dotyczące wykorzystywania seksualnego. W sumie 3 712 osób zgłosiło się jako ofiary wykorzystywania seksualnego w kościele katolickim do specjalnej linii interwencyjnej utworzonej w 2010 roku. W Holandii jest około 30. 000 Świadków Jehowy. Przeczytaj więcej na DutchNews. nl:
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2020, 21:12 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline rzeski

Wiele lat temu wśród ŚJ krążył taki przykład: Wchodzisz do ciemnego pokoju, ktoś zapala światło , widzisz wielki bałagan, czyja to wina że zobaczyłeś bałagan, tego co zapalił światło, czy tego kto zrobił bałagan? Przykład odnosił się do demaskowania fałszywych nauk i poglądów. A tu pech, role się odwróciły :)


Offline Lemuel

Holenderska telewizja:


Offline Estera

Ten smród będzie się ciągnął i nie ucichnie.
   Dokładnie tak, domino się sypie, szambo się wylewa.
   I oby jak najwięcej tych klocków w postaci takich raportów.
   Mnie wiele rzeczy u śj nie pasowało przez lata, ale dopiero ... pedofilia ... :'( :'( w organizacji otworzyła mi szeroko oczy.
   To był prawdziwy gwóźdź do ich trumny, który spowodował, że jestem, gdzie jestem :-*
   Brawo dla Holandii.
   To już o wiele bliżej, niż Australia.
   Ciekawe, kiedy w Polsce się porządnie ruszy?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kyuubi

Jeśli Bóg bym kierował ta organizacja by nie było takich problemów, Bóg nie wspiera ogólnie organizacji religijnych tylko tych którzy szczerze szukają Boga osobne osoby pojedyncze. Mnie wkurzę to że ktoś gada coś na Kościół a sami bez winy nie są. I jeszcze pozują na idealistów to że oni mają jedyna prawdę.


Offline Estera

Jeśli Bóg bym kierował ta organizacja by nie było takich problemów (...)
   Dokładnie taki wniosek w mgnieniu oka mi się urodził.
   Jak pierwszy raz trafiłam na przesłuchanie Geoffrey'a Jackson'a z przesłuchania przed komisją d/s pedofilii w Australii :'( :'(
   https://www.youtube.com/watch?v=scipRY3zbAc   
   Wtedy postanowiłam, że napewno śj nie będę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kyuubi

   Dokładnie taki wniosek w mgnieniu oka mi się urodził.
   Jak pierwszy raz trafiłam na przesłuchanie Geoffrey'a Jackson'a z przesłuchania przed komisją d/s pedofilii w Australii :'( :'(
   https://www.youtube.com/watch?v=scipRY3zbAc   
   Wtedy postanowiłam, że napewno śj nie będę.

Mi się banan robi jak to słucham z jednej strony to śmieszne z drugiej zalasone no ale jak bys świadka to pokazał to by i tak ślepo dalej wierzyli xD