Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?  (Przeczytany 1290 razy)

Offline klenczon

Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« dnia: 20 Styczeń, 2020, 21:07 »
Jaki jest prawdziwy stosunek śj do ludzi którzy nie podzielają ich poglądów?

Ostatnio rozmawiałem z czynnym śj który jak by mógł to sam by wykonał wyrok
na pewnej grupie ludzi. Miał takie nienawistne oczy i wrogie nastawienie
że aż strach gdyby ten kult doszedł do władzy. Jestem w szoku po tej rozmowie :(
Oni myślą tworzyć nowy świat ? dobrze że wykluczam ich ze swojego życia  :)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń, 2020, 21:15 »
Jaki jest prawdziwy stosunek śj do ludzi którzy nie podzielają ich poglądów?

Jaki jest stosunek Polaków do innych Polaków, którzy nie podzielają ich poglądów socjo-ekonomicznych lub do obcokrajowców?

Ostatnio rozmawiałem z czynnym śj który jak by mógł to sam by wykonał wyrok

Czytałem ostatnio komentarze w internecie i odnoszę wrażenie, że tam też co drugi chciałby wykonać wyrok: na politykach z innej opcji politycznej, na kolorowych, na muzułmanach, na feministkach, na rozwiązłych kobietach, na naszych geograficznych sąsiadach...

że aż strach gdyby ten kult doszedł do władzy. Jestem w szoku po tej rozmowie :(

Tak, mamy farta, że ludzie z fanatycznych środowisk religijnych w ogóle nie dochodzą do władzy ani nie są lobbystami sponsorującymi kandydatów i pchającymi swoje postulaty wyżej :P

W Polsce na przykład jest pełny rozdział kościoła od państwa, hierarchowie kościelni wcale nie prowadzą nagonki na mniejszości seksualne i nie bogacą się na przyznawanych im przywilejach czy gruntach, nie zaglądają nikomu do łóżka ani nie stanowią istotnego lobby politycznego wtrącającego się w życie i portfele osób, które nie podzielają ich poglądów.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2020, 21:21 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gostek

Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec, 2020, 10:56 »
Tak, niestety, ale wielu świadków będących w organizacji nienawidzi innych ludzi, nie będącymi w ich wspólnocie. Też, słyszałam to nie raz, nawet będąc w tzw. świętej służbie.


Offline Roszada

Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec, 2020, 11:06 »
Przez lata, aż do roku 1995, uczono w organizacji, że Jehowa i Jezus od roku 1914 dzielą ludzi na kozy (kozły) i owce.

Pomimo, że teraz uczą, że ten podział dopiero nastąpi w wielkim ucisku, to ta ich wiara na dzielenie ludzi według przynależności do ich organizacji pozostała do dziś.
A od tego już blisko do 'szowinizmu', jakiegoś klasowego podziału świata.
Zaliczanie do nowożytnych filistynów i babilończyków.
No a od tego już tylko mały kroczek do nienawiści. :(
No bo kto nakazuje kochać Babilon?


Offline Opatowianin

Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec, 2020, 13:07 »
Jak ŚJ "miłują" bliźnich spoza orga, świadczy choćby ten wpis z fb (zacytowany przez Esterę w innym wątku):

"Jehowa dziesiątkuje złych ludzi chorobą. Tak jak kiedyś zabijał złych Egipcjan plagami.
   Nas, Jego Świadków, te zarazy nie dotkną. Jehowa zna swoich chwalców i ich kocha.
   Niewiele już czasu pozostało, aby się nawrócić do Prawdziwego Boga Jehowy!" (Kasia Kasprzycka)


Nic dodać, nic ująć :-\


Offline Roszada

Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec, 2020, 10:19 »
Chyba będą coraz bardziej nienawidzić, bo nie będą spotykać ich.
Taka separacja od ludzi potęguję nienawiść, bo wzrasta przekonanie że wszyscy ludzie tacy źli i nie można tego skonfrontować z rzeczywistością.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec, 2020, 18:59 »
 
    Świadkowie kochają wszystkich tylko inaczej.

Jakiś czas temu byłam w towarzystwie świadków, którzy oczywiście nie wiedzą kim jestem.
I przyznam szczerze , że choć było ''miło'' to jednak było sztywno i jakoś nie było o czym rozmawiać. Nie było z nimi o czym rozmawiać, nawet jak rzuciliśmy jakiś temat, świadkowie go nie podejmowali, tylko się dziwacznie uśmiechali.
Po tym spotkaniu, a było raptem godzinne czułam się zmęczona, wypompowana. Jakbym biesiadowała z wampirem.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Storczyk

Odp: Czy świadkowie Jehowy nienawidzą ludzi?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec, 2020, 23:15 »
Przeciętny swiadek napewno :) potrafi  rozmawiać o raju Armagedonie lub Jerzym Ziębie..i innych braciach  ;)
O czym oni maja gadać jak przeważnie nic oprócz strażnicy nie czytaja, niczym sie nie interesuja, nie mogą mieć żadnego hobby...