Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szukam chętnych exów z różnych grup (nie tylko świadków) do panelu dyskusyjnego  (Przeczytany 4372 razy)

Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Witam serdecznie,

Szukam osób które mają doświadczenia z "grupami społecznymi charakteryzującymi się izolacją od społeczeństwa" i chcieliby opowiedzieć o osobistych doświadczeniach.
Jest to panel dyskusyjny w ramach Dni Ateizmu, które odbędą się w Warszawie 27-29 marca.

Tematyka panelu będzie oscylować w tematach:
Dlaczego ludzie odchodzą/nie odchodzą od wiary, czym to tłumacza i czy szukają zamienników.
Wolność w sekcie i poza nią. Proces wychodzenia i definiowania się na nowo.

Potrzebne są 2,3 osoby.
Ja brałem udział w zeszłym roku i było to bardzo sympatyczne i ciekawe doświadczenie. Dajcie znać na priv jeśli jesteście zainteresowani albo znacie kogoś kto chciałby wziąć udział. Nie muszą to być tylko byli świadkowie Jehowy, a nawet fajnie byłoby żeby pojawiły się exowie z innych grup religijnych

Jak ktoś chce wpaść posłuchać i skoczyć na piwko czy coś to też zapraszam.
Pozdrowionka!


Offline Roszada

Cytuj
Dlaczego ludzie odchodzą/nie odchodzą od wiary, czym to tłumacza i czy szukają zamienników.
Jedni odchodzą od swej jednej wiary i przechodzą do innej, czasem swej prywatnej. Do relacji Bóg i ja, bez 'pośrednictwa' wyznań i kościołów. Tacy zapewne są w większości exŚJ. To wynika z mych kilkuletnich obserwacji.
ExŚJ typowych ateistów niewielu.


Offline hiacynta

Gdybym mieszkała blisko to bym chętnie wpadła 🙂p.sBardzo fajny awatar 👌


Offline Stanisław Klocek

Rozważam swą obecność. Czy obecność jest uwarunkowana jakimiś ograniczeniami?


Offline HARNAŚ

Rozważam swą obecność. Czy obecność jest uwarunkowana jakimiś ograniczeniami?
Nie można przywozić ze sobą publiczności większej niż pomieści autobus to jedyne ograniczenie . :)


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl

ExŚJ typowych ateistów niewielu.

Cześć Roszada.
Kope lat :)
Z tymi ateistami to zależy jak się ten ateizm definiuje. Ale chyba masz racje, najwięcej wśród exów takich, którzy mają w najlepszym razie obojętny stosunek do religii zinstytucjonalizowanej.
Chociaż typowych ateistów też trochę znam.
Pozdrawiam.

Rozważam swą obecność. Czy obecność jest uwarunkowana jakimiś ograniczeniami?

Wpadaj śmiało. Ograniczeń raczej nie ma. Biletów czy opłat również.
To nie jest duża impreza, taki kraj :)
Więc tłumów organizatorzy się nie spodziewają pewnie tak max 100 - 150 osób będzie.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2020, 18:23 wysłana przez SJ23 »


Offline Roszada

Hej witaj!

Ja w swej historii exŚJ tak to opisałem skrótowo:
Cytuj
Byli Świadkowie Jehowy w Polsce nie tworzą religii, ale zróżnicowany ruch skupiający: wyznawców chrześcijaństwa (należących i nie należących do kościołów), innych religii oraz osoby o nastawieniu ateistycznym i agnostycznym.
  :)


Offline Takajaja


Jak ktoś chce wpaść posłuchać i skoczyć na piwko czy coś to też zapraszam.
Pozdrowionka!

Bardzo dziekujemy za propozycje i zaproszenie :-))
Moze ktos się skusi. Mnie bardziej to piwo by kusilo niz te rozmowy. Ale i tak Wawa daleko ode mnie jeszcze :))
Powodzenia


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Bardzo dziekujemy za propozycje i zaproszenie :-))
Moze ktos się skusi. Mnie bardziej to piwo by kusilo niz te rozmowy. Ale i tak Wawa daleko ode mnie jeszcze :))
Powodzenia

No i bardzo dobrze. Znaczy się jesteś przedstawicielką zdrowego odejścia jak mi się jawi. Mnie też już się nie chce słuchać takich rzeczy i wolę towarzystwo przy piwie.
W każdym razie zapraszamy i nie trzeba być ateistą żeby się pojawić.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Dawno na zebraniu nie byłem więc także może się skuszę! A jakieś namiary typu adres na panel, piwko na priv?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

No i bardzo dobrze. Znaczy się jesteś przedstawicielką zdrowego odejścia jak mi się jawi. Mnie też już się nie chce słuchać takich rzeczy i wolę towarzystwo przy piwie.
W każdym razie zapraszamy i nie trzeba być ateistą żeby się pojawić.

A teraz to wciaz propozycja zaproszenia na rozmowy o wierze i nie wierze czy pogaduch przy piwie?? Hihi... :))


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
SJ23 Jak mnie znasz, to wiesz że piwko zawsze i wszędzie, tylko tam gdzie można.  ;D W Wawie nie bardzo, przecie trzeba jeszcze 250 km z powrotem do domu pedałować.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Dawno na zebraniu nie byłem więc także może się skuszę! A jakieś namiary typu adres na panel, piwko na priv?
Ty jesteś ten sam Gandalf co watchtower forum? Czy inny? :)
SJ23 Jak mnie znasz, to wiesz że piwko zawsze i wszędzie, tylko tam gdzie można.  ;D W Wawie nie bardzo, przecie trzeba jeszcze 250 km z powrotem do domu pedałować.  ;D
Znam Cię znam.. haha Ty mnie też, tylko może nie pamiętasz   :)

« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2020, 21:06 wysłana przez SJ23 »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Ty jesteś ten sam Gandalf co watchtower forum? Czy inny? :)Znam Cię znam.. haha Ty mnie też, tylko może nie pamiętasz   :)
[/b][/size]
Nówka sztuka nie śmigany. To moje pierwsze forum.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl

Nówka sztuka nie śmigany. To moje pierwsze forum.

W takim razie się nie znamy. I bardzo dobrze, bo bardzo lubię poznawać nowe osoby. Masz ochotę wystąpić w panelu czy wpaść ot tak?

Odnośnie wydarzenia, to na razie jest tylko strona na facebooku. Jeszcze nie wiem dokładnie kiedy odbędzie się rzeczony panel, ale będę informował. Stay tuned!

https://www.facebook.com/events/warsaw-poland/dni-ateizmu-2020-bankiet-ateistyczny-fundacji-fk%C5%82/2456657121223920/

To się odbędzie w tym miejscu:
ul. Nowy Świat 58 klubokawiarnia "Pożyteczna", 00-461 Warszawa
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2020, 21:10 wysłana przez SJ23 »