PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Ksiazka ktora napisala SJ pod pseudonimem Erid Linay

<< < (5/6) > >>

Annak:
Witaj Siedemtwarzy i Dziewiatka.

Jezeli jest ktos bardzo dociekliwy o czym ta ksiazka jest
a ja najwyrazniej za malo ja opisalam to mysle ze
warto pytac u zrodla.
Wiedza przed zakupem i wybrednosc lektury powinny sie wyjasnic ;)

  Pozdrawiam.

 

RenlyB:
No niestety, ale brak zachowania podstawowych zasad ortografii i interpunkcji tej Pani (albo Pana, bo przecież taka jest tajemnicza) kompletnie dyskwalifikuje ją/jego jako pisarza. Przynajmniej w moim odczuciu. Tym bardziej, że nawet jeśli ma jakąś dyslekcję, dysortografię czy dys-cokolwiek, to są narzędzia, które wyłapią takie oczywiste błędy i je poprawią.
A skoro w taki sposób podchodzi do swoich czytelników to podejrzewam, że jej "research" też jest kiepski...

Roszada:
Ale trzeba przykłady tych błędów podać. :-\

RenlyB:

--- Cytat: Roszada w 15 Styczeń, 2020, 12:11 ---Ale trzeba przykłady tych błędów podać. :-\

--- Koniec cytatu ---
Nic nie trzeba, ale skoro już pytasz to proszę bardzo, pierwsze z brzegu ze strony głównej:
"Zgodnie z tytułem , omawiamy tutaj zagadki i tajemnice ziemi.Archeologia! Legendy i Mity! Wierzenia Religijne!" - przed przecinkami nie stawia się spacji, po kropce natomiast już tak. Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby słowo "religijne" pisać wielką literą.
"Nazywam się, Erid Linay (to mój pseudonim artystyczny) Pomyślałam, że skoro piszę o zagadkach, i tajemnicach, to również ja pozostanę tajemnicą." - niepotrzebne przecinki, brak kropki po nawiasie.
"Długo, szukałam odpowiedzi na pytania, które nurtowały mnie już od dzieciństwa." - znowu niepotrzebny przecinek po słowie "długo".
To tylko kilka przykładów na podstawie zaledwie paru zdań ze strony głównej. Jak dla mnie to niechlujstwo i brak szacunku do czytającego. Każdy może popełnić jakiś błąd, ale nie w prawie każdym zdaniu... A jeśli ma się z tym problem, to daje się do sprawdzenia komuś, kto ogarnia takie kwestie.

Roszada:
Okej dzięki. Masz rację. Ja bez korektora przy książkach ani rusz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej