Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Starotestamentowe nauki SJ  (Przeczytany 768 razy)

Offline Aliki

Starotestamentowe nauki SJ
« dnia: 06 Styczeń, 2020, 08:14 »
Czy ktoś z Was podrzuci mi przykłady nauk WTS zaczerpniętych że ST? Spotkałam się z informacjami że u SJ doktryny są mieszanką nauk Pana Jezusa i Mojżesza. Osobiście kojarzę że potępione są tatuaże i noszenie spodni na zebraniach. O tym nic w NT nie ma... Coś jeszcze?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń, 2020, 08:41 »
A gdzie w ST jest coś o spodniach?


Offline Roszada

Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń, 2020, 09:05 »
Czy ktoś z Was podrzuci mi przykłady nauk WTS zaczerpniętych że ST? Spotkałam się z informacjami że u SJ doktryny są mieszanką nauk Pana Jezusa i Mojżesza. Osobiście kojarzę że potępione są tatuaże i noszenie spodni na zebraniach. O tym nic w NT nie ma... Coś jeszcze?
Sami wskazują co do spożywania krwi na ST.
Jehowę biorą ze swego ST.
Zakazują tworzyć obrazy i figury na podstawie ST.
Nakazują bić dzieci na podstawie ST.
Wyliczenie 1914 robią na podstawie ST (z Dn 4).
Dla uzasadnienia kongresów wskazują zbieranie się Izraelitów w ST.
Dla istnienia skrzynek na pieniądze wskazują w ST zbiórkę zarządzoną przez któregoś króla czy kapłana.
Jezus to Michał z Dn 12.


Offline Aliki

Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń, 2020, 12:46 »
Fajnie. Dziękuję. O spodniach samych w sobie nie ma nic oczywiście ale jest gdzieś przepis że kobieta nie może ubierać się w męskie ciuchy.


Offline Storczyk

Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń, 2020, 16:09 »
Jest ale chyba niepisemny .Kiedy zaczynałam chodzić na zebrania jako nastolatka, musiałam sie przemoc do noszenia  spódnicy .Dostałam jakis czas na jej kupienie  Gdybym nie zaczęła chodzić juz jako zainteresowana nie dopuszczono by mnie do chrztu. Pamiętam ,ze przebieralam sie w łazience :)


Napewno nie są  dobrze widziane krótkie włosy u sióstr (bo długie są jej ozdobą  :)



Marzena

  • Gość
Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń, 2020, 16:26 »
W zborze do którego należałam większa część kobiet nosiła krótko ostrzyżone włosy. Nawet żony starszych wiec nie wiem jak to sie ma do tego co napisane w Biblii zapewne to samo co wiele innych rzeczy.

Spódnic też niecierpiałam, obecnie jest zupełnie inaczej 😊


Offline Storczyk

Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń, 2020, 16:47 »
Teraz są super spódnice sportowe, każda znajdzie coś w swoim stylu, ale dawniej takie babciowe obcachowe.
O tych krótkich włosach to usłyszałam osobiście bo kiedyś  z długich obcielam mnie prawie na jeża ,  były takie modne wygolone na zero na karku. Bylam wtedy pionierka.  Brat sługa pomocniczy,   chodzilismy czasem  razem do służby   wygłosił mi przemowienie właśnie o tej ozdobie mówił  ;)
Ale to bylo ponad 20lat temu teraz wiecej wolno i kilka sióstr tez znam co od lat krótko się noszą.


Marzena

  • Gość
Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń, 2020, 17:00 »
Teraz są super spódnice sportowe, każda znajdzie coś w swoim stylu, ale dawniej takie babciowe obcachowe.
O tych krótkich włosach to usłyszałam osobiście bo kiedyś  z długich obcielam mnie prawie na jeża ,  były takie modne wygolone na zero na karku. Bylam wtedy pionierka.  Brat sługa pomocniczy,   chodzilismy czasem  razem do służby   wygłosił mi przemowienie właśnie o tej ozdobie mówił  ;)
Ale to bylo ponad 20lat temu teraz wiecej wolno i kilka sióstr tez znam co od lat krótko się noszą.

Pewnie co "kraj to obyczaj" ale wtrącanie się w to co nosić i jak to ich numer jeden. Tam gdzie ja należałam obgadywano tych co zmieniali opony na zimówki jeżdżąc na zwykłych felgach a nie na alusach. To wprost umieli nawet powiedzieć. Takie rzeczy się działy.


Offline Roszada

Odp: Starotestamentowe nauki SJ
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Styczeń, 2020, 17:20 »
Ze ST mają naukę o "książętach":

   Członkowie komitetu sądowniczego są zarazem „książętami”:

„Wszyscy musimy »czynić zadość sprawiedliwości«, ale szczególnie są do tego zobowiązani chrześcijańscy starsi. Zwróćmy uwagę na proroczy opis »książąt«, czyli starszych, zawarty w Księdze Izajasza: »Oto król będzie panował dla prawości, a książęta będą sprawować władzę książęcą dla sprawiedliwości« (Izajasza 32:1). Jehowa oczekuje więc od nich, że będą działać w interesie sprawiedliwości. Jak mogą to robić? Ci duchowo usposobieni mężczyźni wiedzą, że sprawiedliwość nakazuje dbać o czystość zboru. Dlatego czasem muszą rozpatrywać poważne wykroczenia. (...) Muszą zatem wykluczyć go ze zboru” (Zbliż się do Jehowy 2002 s. 164-165).

Zbliż się do Jehowy 2014
*** cl rozdz. 16 ss. 164-165 ***
Wszyscy musimy ‛czynić zadość sprawiedliwości’, ale szczególnie są do tego zobowiązani chrześcijańscy starsi. Zwróćmy uwagę na proroczy opis „książąt”, czyli starszych, zawarty w Księdze Izajasza: „Oto król będzie panował dla prawości, a książęta będą sprawować władzę książęcą dla sprawiedliwości” (Izajasza 32:1). Jehowa oczekuje więc od nich, że będą działać w interesie sprawiedliwości. Jak mogą to robić?
17 Ci duchowo usposobieni mężczyźni wiedzą, że sprawiedliwość nakazuje dbać o czystość zboru. Dlatego czasem muszą rozpatrywać poważne wykroczenia. Pamiętają wtedy, iż sprawiedliwość Boża wymaga okazania miłosierdzia, gdy to tylko możliwe. Starają się więc przywieść grzesznika do szczerej skruchy. A jeśli ten mimo ich starań nie chce się na nią zdobyć? W takim wypadku Słowo Jehowy zobowiązuje ich do podjęcia zdecydowanego i całkowicie sprawiedliwego działania: „Usuńcie niegodziwego spośród siebie”. Muszą zatem wykluczyć go ze zboru (1 Koryntian 5:11-13; 2 Jana 9-11). Czynią to ze smutkiem, ale rozumieją, że krok taki jest konieczny, by chronić zbór pod względem moralnym i duchowym.