Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odważne odejście starszego zboru.  (Przeczytany 2999 razy)

Offline Fantom

Odważne odejście starszego zboru.
« dnia: 04 Styczeń, 2020, 22:33 »
Kolejne odejście od ŚJ. Z tego co wiem, to brat starszy wykorzystuje okazję i na podium podczas modlitwy mówi, że opuszcza organizację, mówi o molestowaniu seksualnym wobec nieletnich, ale zanim to skończy, przerywają i wyłączają mikrofon. https://www.youtube.com/watch?v=6xoTjMUSdpY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1434JVi_YW_rbwSY1--HPcI74UCQHznH1kgJ1lXV424jGUd-2yxquL6mI
Bilder zu merkwürdigen Aluminiumkästen, in denen neue Zeugen Jehovas getauft werden!

 W trakcie modlitwy mu przeszkadzano. Czy tak można, jak ktoś się modli do Jehowy?
 Może jest tu ktoś znający j.niemiecki?
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2020, 22:43 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2020, 23:01 »
A gdzie tu jest modlitwa???
Za to na ścianie 'płaska ziemia' ;D
Może w cyrku są wolne etaty.


Offline Fantom

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2020, 23:22 »
modlitwa od 3:22 s. Kończy się słowem Amen.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń, 2020, 00:03 »
Fantom, czyja to jest modlitwa??? Nie rób z ludzi idiotów. Tzn. z innych rób, jak chcą.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2020, 00:17 wysłana przez Moyses »


Offline Fantom

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń, 2020, 00:18 »
@Moyses Nie robię z nikogo idiotów. Nie znam j. niemieckiego. W jednej z grup dla ex-ŚJ podano Informację o czym mówi na wstępie, a potem dodano, że przeszkadzano mu w trakcie modlitwy. Przed wypowiedzeniem słowa ,,Amen'' słychać jak mówi  ''Jezus Chrustus''. Jak dla mnie jest to modlitwa. Czyja modlitwa? Nie rozumiem o co Ci chodzi. Napisałem, że ,,z tego co wiem to brat starszy''.
 
Możesz bardziej jaśniej napisać w jaki sposób niby ja mam robić idiotów z innych? Przekazałem tylko to co przeczytałem gdzie indziej. Osoba znająca  j. niemiecki może potwierdzić lub zaprzeczyć treści w tym nagraniu.
 Moyses, lubie Cię i nic do Ciebie nie mam, ale zdaje się, że atakujesz mnie bezpodstawnie. Nie było moim zamiarem robiania z innych idiotów. Nie działałem i nie działam umyślnie w tym kierunku. Gdzie tu widzisz idiotyzm?
 Plakat z płaska ziemią również widziałem, ale nie o plakacie i płaskiej ziemi jest temat.
 Możesz merytorycznie się odnieść bez takich zagadkowych komentarzy?

 
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2020, 00:28 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 229
  • Polubień: 549
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń, 2020, 00:31 »
Osobiście uważam że nie jest to brat starszy zboru. Modlitwę jaka chciał wypowiedzieć wprowadził w trakcie jakiegoś swojego punktu. Nie miał marynarki. Choć to nie tłumaczy. Ale jako starszy gdybym chciał odejść tak jak to zrobił, to wykorzystałbym normalnie przydzielony mi modlitwę końcową na zebraniu. Normalnie bez żadnego podejrzenia. Trochę podobnie jak to zrobił Marcin Majewski UK w wykładzie w niedzielę


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń, 2020, 06:47 »
 Ten  SJ    oglosil  swoje  odejscie  wyglaszajac  modltwe  .  Wtedy   wylaczono  mu  mikrofon .  Wczesniej  wpsomnial  o  wylaniu  ducha  swietego  w czasie  chrztu  oraz  o  wykorzystywaniu  dzieci  i  placeniu  35 milionow  dolarow  odszkodowan  przez  WTS.  Pozniej  w mieszkaniu  tlumaczy  co go  do tego  kroku  sklonilo  i  przytacza  R. Franza  z "Kryzysu  Sumienia " .

Autor  tego  filmiku  , Detlef Behr  ,  Zamieszcza  materialy  dotyczace  SJ  na jutubie  i robi to  dosyc  kompetentnie . Nie wiem  czy  jest  to   ex SJ   , czy tylko   obserwuje   ta wspolnote . 
Prawdopodobnie  jest  rowniez  plaskoziemcem  , a  przynajnmiej  przytacza  argumenty    hipotezy  plaskiej  ziemi .
Pzdr.


Offline Takajaja

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń, 2020, 13:05 »
A czy to takie ważne, czy to była modlitwa czy nie?????

Ważne że się chlop obudził!!!!!
Miał swoj pomysł na obwieszczenie tego fakty w zborze i fajnie :))
Moze to zasialo jakies wątpliwosci u niektorych, a kilku utwierdzilo w wybudzeniu. I niech sie teraz cieszy zyciem poza ORG.
A my nie szukajmu dziury w całym bo to światkowskie!!


Marzena

  • Gość
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń, 2020, 13:12 »
Miał gość odwagę, której brakowało i brakuje wielu z nas. Faktycznie nie ma sie co czepiać i szukać problemu tam gdzie go nie ma.


Offline varny

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń, 2020, 13:17 »
Brawa za odwagę i dość spektakularne odejście


Offline hiacynta

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2020, 14:20 »
Miał gość odwagę, której brakowało i brakuje wielu z nas. Faktycznie nie ma sie co czepiać i szukać problemu tam gdzie go nie ma.

Naprawdę odwagi mu nie brak odejść z takim przytupem dzięki takim osobom mi się serce raduje że pomimo przywilejów, wieku jeszcze są osoby myślące niech głośno odchodzą napewno to zaowocuje 🙂🙂


Marzena

  • Gość
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2020, 15:52 »
Naprawdę odwagi mu nie brak odejść z takim przytupem dzięki takim osobom mi się serce raduje że pomimo przywilejów, wieku jeszcze są osoby myślące niech głośno odchodzą napewno to zaowocuje 🙂🙂

Tak, takie przykłady pokazują innym że można odejść z podniesioną głową.


Offline Proctor

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń, 2020, 16:16 »
Ten  SJ    oglosil  swoje  odejscie  wyglaszajac  modltwe  .  Wtedy   wylaczono  mu  mikrofon .  Wczesniej  wpsomnial  o  wylaniu  ducha  swietego  w czasie  chrztu  oraz  o  wykorzystywaniu  dzieci  i  placeniu  35 milionow  dolarow  odszkodowan  przez  WTS.  Pozniej  w mieszkaniu  tlumaczy  co go  do tego  kroku  sklonilo  i  przytacza  R. Franza  z "Kryzysu  Sumienia " .

Autor  tego  filmiku  , Detlef Behr  ,  Zamieszcza  materialy  dotyczace  SJ  na jutubie  i robi to  dosyc  kompetentnie . Nie wiem  czy  jest  to   ex SJ   , czy tylko   obserwuje   ta wspolnote . 
Prawdopodobnie  jest  rowniez  plaskoziemcem  , a  przynajnmiej  przytacza  argumenty    hipotezy  plaskiej  ziemi .
Pzdr.
I wszystko jasne.


Offline hiacynta

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń, 2020, 16:40 »
Poczekajcie zaraz jw orgi tamtejsi będą mówić że zwariował tak jak o wszystkich myślących o mnie też lokalny zbór mówił że mam coś z głową 😂😂😂


Offline varny

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń, 2020, 17:00 »
Poczekajcie zaraz jw orgi tamtejsi będą mówić że zwariował tak jak o wszystkich myślących o mnie też lokalny zbór mówił że mam coś z głową 😂😂😂
To bardzo prawdopodobne