Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"  (Przeczytany 1913 razy)

Flareon

  • Gość
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« dnia: 22 Grudzień, 2019, 00:06 »
Z nudów surfowałem sobie po czeluściach internetu aż trafiłem na informację iż Świadkowie Jehowy prowadzą zakład opieki zdrowotnej (załączam screena).

Ciekawe czy leczą tam bez użycia krwi  ;D



Offline Roszada

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudzień, 2019, 09:03 »
Zdaje się to adres biura w Nadarzynie.
Czy to przychodnia dla betelczyków?
Taka 'klinika rządowa'. :)
A może sanatorium dla NO? ;)


Offline Fantom

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień, 2019, 12:08 »
To oni prowadzą. Odstępcy chętnie skorzystają z ich usług:)  e-mail zdradza do kogo to należy: tel.: 22 7391600 wew 731
email: prawny.pl@jw.org  https://polki.pl/zdrowie/ogolnopolska-baza-zoz,niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-samarytanin-nadarzyn,7737,zaklad.html

 Zdaje się, że zgodnie z prawem muszą przyjąć każdego. Odstępcy! Leczmy się w BO:)))
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2019, 12:12 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline uncja

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:22 »
hmmmmmmmmm mozliwosc leczenia wenorologicznego



Flareon

  • Gość
Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień, 2019, 18:42 »
Z ciekawości napisałem do NFZu czy wiedzą może, jaki zakres usług medycznych oferują.

O dziwo, nie mają kontraktu z NFZ. Ale bardziej dziwi mnie to, że jakikolwiek urząd odpisał mi w Niedzielę  ;D ;D


Offline Roszada

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień, 2019, 18:48 »
Jest to prawda:

https://placowki.mp.pl/unit/index?id=510727
Zakres jest pod linkiem:

Cytuj
Lekarze w placówce:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Samarytanin" Warszawska 14, Nadarzyn

Gabinet zabiegowy pielęgniarski Warszawska 14, Nadarzyn

Poradnia chorób wewnętrznych Warszawska 14, Nadarzyn

Poradnia dermatologiczna (konsultacje) Warszawska 14, Nadarzyn

Poradnia neurologiczna (konsultacje) Warszawska 14, Nadarzyn

Poradnia stomatologiczna Warszawska 14, Nadarzyn


Jedynie dziwi mnie "dermatologiczna" poradnia, bo pozostałe to są przydatne betelczykom. :)
Pewnie ten zakres świadczyli kiedyś dla betelczyków, a teraz chcą też zarobić parę groszy na światusach. ;) Albo i na okolicznych ŚJ.  :)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2019, 18:51 wysłana przez Roszada »


Marzena

  • Gość
Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudzień, 2019, 19:34 »
Jest jeszcze takie miejsce jak Sadyba. Pamiętam jak na zebraniu było mówione, że trzeba spełniać pewne warunki finansowe by się  móc tam zatrzymać. Nie każdego było stać na miłość braterską by dożyć końca swych dni. W tamtym czasie sporo osób wspierało finansowo ten ośrodek "z dobrowolnych datków"


Offline Roszada

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudzień, 2019, 19:38 »
O jakimś Domu Opieki na południu Polski to słyszałem ostatnio, ale to prywatna inicjatywa ŚJ, a nie organizacyjna. Choć mająca ciche poparcie Nadarzyna. :)


Flareon

  • Gość
Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Grudzień, 2019, 20:04 »
To oni prowadzą. Odstępcy chętnie skorzystają z ich usług:)  e-mail zdradza do kogo to należy: tel.: 22 7391600 wew 731
email: prawny.pl@jw.org  https://polki.pl/zdrowie/ogolnopolska-baza-zoz,niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-samarytanin-nadarzyn,7737,zaklad.html

 Zdaje się, że zgodnie z prawem muszą przyjąć każdego. Odstępcy! Leczmy się w BO:)))

Właśnie piszę do nich maila, czy mogę do nich "przepisać" ze swojej przychodni  :D


Offline Aliki

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień, 2019, 23:08 »
Numer telefonu jest taki sam jak BO... Może ktoś zadzwoni i umówi sobie wizytę? Chociaż wygląda na to, że nie ma takiej możliwości... Może są takie przepisy że trzeba było te gabinety dla betelczykow zarejestrować...


Offline Sebastian

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Grudzień, 2019, 00:16 »
z tego co widzę w rejestrze regon to SAMARYTANIN działa dobie od 1997 roku czyli ponad 20 lat, ale został wpisany do rejestru Regon z dużym opóźnieniem (spóźnienie ok. 15 lat)

przypuszczam, że istniał wymóg rejestracji, Betel go nie dopełniło, była jakaś kontrola i wtedy w ramach realizowania postanowień pokontrolnych wypełnili właściwy formularz
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Flareon

  • Gość
Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń, 2020, 14:58 »
Właśnie piszę do nich maila, czy mogę do nich "przepisać" ze swojej przychodni  :D

Wciąż m inie odpisali :(



Offline Roszada

Odp: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SAMARYTANIN"
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń, 2020, 15:13 »
Wciąż m inie odpisali :(
Nie mają zasady odpisywać. :(